Rzeczniczka Porozumienia: Wkrótce nasi byli członkowie odejdą z rządu - zdjęcie
22.02.21, 09:02Fot. screenshot - YouTube (Telewizja Republika)

Rzeczniczka Porozumienia: Wkrótce nasi byli członkowie odejdą z rządu

8

Rzeczniczka Porozumienia Magdalena Sroka komentowała na antenie Polsat News sytuację wyrzuconych z Porozumienia polityków, którzy wciąż zasiadają w Radzie Ministrów. Rzeczniczka przekonywała, że w jej ocenie ta sytuacja nie potrwa długo.

Trzech członków rządu: minister – członek RM Michał Cieślak, wiceminister funduszy i polityki regionalnej Jacek Żalek oraz wiceminister aktywów państwowych Zbigniew Gryglas zostali wyrzuceni z Porozumienia Jarosława Gowina i stracili rekomendację tej partii do zasiadania w rządzie.

Choć ministrów jeszcze nie zdymisjonowano, rzeczniczka Porozumienia przekonuje, że to nastąpi, choć nie tak szybko, jak chciałoby tego samo Porozumienie. Magdalena Sroka zapowiedziała, że w najbliższym czasie odbędzie się spotkanie liderów Zjednoczonej Prawicy, na którym zapadną dot. tej sprawy decyzje.

- „Ja mimo wszystko jestem spokojna co do tego, że w końcu ci panowie zostaną odwołani. Jednak obowiązuje nas mimo wszystko umowa koalicyjna. Nie w takim szybkim czasie, jakbyśmy chcieli, ale myślę, że finalnie zostaną odwołani ze swoich funkcji”

- stwierdziła.

kak/PAP

Komentarze (8):

JM2021.02.22 16:31
Ministrowie odejdą z rządu. Całe Porozumienie pójdzie w niebyt. Nie bierzecie pod uwagę, że jeżeli tak się stanie to sami sobie założycie stryczek na szyję?
Olek2021.02.22 15:37
Sroka ty niedlugo odfruniesz w niebyt ze swoim guru Gowinem
Alojzy Cedzidło2021.02.22 10:51
Znów się pomyliłem . Kiedy w 2015 zawiązała się koalicja Kaczyński , Ziobro, .Gowin , do głowy by mi nie przyszło, ż e pan Gowin nabrał takich nawyków totalnych ,że pozbyć się ich nie jest w stanie Pominąwszy wcześniejsze " numery " ten ostatni ,wyżej opisany , upewni mnie wystarczająco .Gowin to typowy "totals " ,który żyje tylko marzeniami o dobrych stołku Kiedy sam prawie traci z powodu swojego rozumienia słowa KOALICJA wycofuje partyjną rekomendację dla ludzi ze swojej partii ,którzy raczej pracuję nie dla krzesła ale dla Polski . Tak pan Gowin , wzorem, jak się okazuje wcale nie byłych " przyjaciół " dziurawi jak oni swoją łajbę Czy " kapitan " razem z łajbą pójdzie na dno ? Nie wiem .
opty2021.02.22 10:29
Do jakiej Loży Masońskiej należy pan Gowin???....
gowin dawal kase na szkalowanie Polaków2021.02.22 10:23
przez engelking i grabowskiego szmula....
Gowin won!2021.02.22 9:55
Ciekawe jakie haki Niemcy i Tusk mają na Gowina?
kibic2021.02.22 9:40
Sroka skończysz tak jak Twój Guru w rynsztoku zdrady i zapomnienia !!!
Jasio4382021.02.22 9:18
Najpierw przedstawcie wiarygodne prawnie władze waszej partii, a dopiero potem żądajcie respektowania umowy koalicyjnej. Polityce ZP to nie "hucpiarze".