Rzecznika Prawa i Sprawiedliwości Anita Czerwińska wydała oświadczenie, w którym ustosunkowuje się do krytyki wobec prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego związanej z piątkowymi uroczystościami w Warszawie. W rocznicę katastrofy smoleńskiej Jarosław Kaczyński wraz z innymi politykami złożył m.in. kwiaty na placu Piłsudskiego, przed pomnikiem Lecha Kaczyńskiego i pomnikiem ofiar katastrofy.

Skromne uroczystości wywołały falę krytyki. Przedstawiciele środowisk opozycyjnych podnieśli krzyki, zarzucając członkom partii rządzącej, że kiedy panuje stan epidemii, ci nie zachowywali od siebie właściwych odległości i zbyt licznie zgromadzili się przy pomniku.

Rzeczniczka PiS Anita Czerwińska w wydanym dziś oświadczeniu podkreśla, że pamięć o tych, którzy zginęli w drodze na uroczystości w Katyniu, to jedna z najważniejszych powinności klasy politycznej współczesnej Polski:

-„Z ogromnym bólem odnotowujemy, co roku atak na tę pamięć i tych, którzy oddają hołd Ofiarom” – czytamy w oświadczeniu.

-„Szokujące jest, że w ataku tym wiodącą rolę odgrywają osoby aspirujące do bycia elitą kulturalną, a które takim zachowaniem demonstrują własny poziom moralny oraz brak empatii” – dodaje Czerwińska.

W oświadczeniu podkreśla, że:

- „prezes Jarosław Kaczyński i towarzysząca mu niewielka delegacja reprezentowali symbolicznie tych wszystkich, którzy co roku brali udział w uroczystościach rocznicowych, a którzy z powodu epidemii nie mieli takiej możliwości w tym roku”.

Oto pełny tekst oświadczenia, nadesłany do redakcji portalu wPolityce.pl:

    Każdego roku w rocznicę katastrofy w Smoleńsku Prawo i Sprawiedliwość oddaje hołd Ofiarom katastrofy.

    Delegacja z Prezesem Jarosławem Kaczyńskim składa kwiaty przed pomnikami i na grobach Ofiar.

    Pamięć o polskich przedstawicielach, którzy zginęli w drodze na uroczystości w Katyniu jest jedną z najważniejszych powinności klasy politycznej współczesnej Polski.

    Z ogromnym bólem odnotowujemy, co roku atak na tę pamięć i tych, którzy oddają hołd Ofiarom.

    Dziś atakowany jest Prezes Jarosław Kaczyński, za to, że złożył kwiaty także na symbolicznym grobie Bratowej i Brata, Pary Prezydenckiej- śp. Marii i Lecha Kaczyńskich.

    Szokujące jest, że w ataku tym wiodącą rolę odgrywają osoby aspirujące do bycia elitą kulturalną, a które takim zachowaniem demonstrują własny poziom moralny oraz brak empatii.

    Pragnę podkreślić, że Prezes Jarosław Kaczyński i towarzysząca mu niewielka delegacja reprezentowali symbolicznie tych wszystkich, którzy co roku brali udział w uroczystościach rocznicowych, a którzy z powodu epidemii nie mieli takiej możliwości w tym roku.

 

kak/ wPolityce.pl