Rząd nie chce powiedzieć nic o infoaferze. Dlaczego? - zdjęcie
09.01.14, 13:58Donald Tusk (fot. Presidential Press and Information Office/Wikipedia)

Rząd nie chce powiedzieć nic o infoaferze. Dlaczego?

4

Solidarna Polska chce wyjaśnień od Donalda Tuska dotyczącej nieprawidłowości przy zamówieniach publicznych na obsługę prezydencji Polski w Unii Europejskiej oraz zakup sprzętu i usług teleinformatycznych realizowanych przez Cam Media SA.

Beata Kempa z Solidarnej Polski powiedziała na forum Sejmu, że sprawa dotyczy wysokich rangą urzędników i dlatego powinien się do niej ustosunkować Donald Tusk. O co konkretnie chodzi? Kempa chce by Premier wyjaśnił. "w jaki sposób sprawował nadzór nad całym przedsięwzięciem i czy domagał się wyjaśnień". Zdaniem Beaty Kempy, słowa premiera, że "mogła to być tylko afera urzędnicza, świadczą o tym, iż toleruje on tego typu zjawiska".

Co na to rząd?  Minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz powiedział, że nie można ujawniać szczegółów sprawy ze względu na tajemnicę śledztwa, które nie zostało jeszcze ukończone. "W związku z tym rząd nie ma możliwości przedstawić bliższych informacji o sprawie, objętej postępowanie prokuratury apelacyjnej w Warszawie i postępowaniem kontrolnym CBA" - dodał Sienkiewicz.

mod/IAR

Komentarze (4):

anonim2014.01.9 14:11
Tüsk to mąsz stanu
anonim2014.01.9 18:12
A to była jakas znowu afera ? Polacy : NIC SIĘ NIE STAŁO.
anonim2014.01.9 19:14
Czy śledztwem jest objęty pan Tusk?
anonim2014.01.10 7:46
Jakie info, jakiej aferze. W 2020. r. będziemy w gronie 20 naj...........!!!!!!Donald Wspaniały.