Ryszard Czarnecki dla Frondy: Wygrana Koalicji Europejskiej będzie fatalna dla Polski - zdjęcie
10.03.19, 18:00ryszard_czarnecki_pe_9124i2jr_fot_pis.jpg

Ryszard Czarnecki dla Frondy: Wygrana Koalicji Europejskiej będzie fatalna dla Polski

9

Tomasz Wandas, Fronda.pl: Jak ocenia Pan konwencja regionalną PiSu, która odbyła się wczoraj w Jasionce? Na co warto zwrócić uwagę? 
 
Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego: Była to pierwsza z trzynastu naszych konwencji regionalnych. Warto przypomnieć, że konwencji jest trzynaście nie dlatego, że walczymy z przesądami, ale dlatego, że jest trzynaście okręgów w wyborach europejskich (niektóre województwa są połączone np. woj. małopolskie z woj. świętokrzyskim, woj. dolnośląskie z opolskim czy zachodniopomorskie z lubuskim). Konwencja w Jasionce była okazją do pokazania „jedynek” na listach. Natomiast czy te „jedynki” będą tez „jedynkami” po wyborach, to zależy od wyborców - oni zdecydują. Przed nami konwencja we Wrocławiu , potem kolejnych jedenaście. Myślę, że wczoraj najważniejsze były wystąpienia prezesa Prawa i Sprawiedliwości oraz premiera Mateusza Morawieckiego. 
 
Jarosław Kaczyński powiedział: „Dwa tygodnie temu mówiłem, że te wybory w dwóch turach: do PE i parlamentu polskiego to w gruncie rzeczy jedne wybory, a stawką tych wyborów jest przyszłość Polaków, przyszłość Polski. Mówiłem również i to powtórzę, że jeżeli wygrają nasi przeciwnicy, to nie będzie tak, jak było, ale będzie gorzej jak było”. Sondaże pokazywane przez TVPinfo (pokazywane wczoraj) wskazują, że Koalicja Europejska idzie łeb w łeb w Prawem i Sprawiedliwością.  O czym to świadczy? Jak będzie przebiegała ta kampania? Jaki może być jej finał?
 
Oczywiście jest to kluczowy -jeśli chodzi o Polskę - wyścig. Obóz patriotyczny i obóz „kosmopolityczny”, który sam nazywa się europejskim idą bardzo równo, mówiąc językiem wyścigów konnych „łeb w łeb” lub też językiem kolarzy „koło w koło”. Stąd wszystko w rękach naszego elektoratu, jeśli się zmobilizuje to wygramy, jeśli nie to może być problem. 
 
W czym rzecz? 
 
Jeżeli nasz elektorat uzna, że ta „daleka” Bruksela to abstrakcja, to zrobi prezent Platformie i jej „przystawkom”, oni będą wtedy mogli „odtrąbić” swoje zwycięstwo w Europie i świecie i utorować sobie w ten sposób drogę do zwycięstwa w wyborach do Sejmu jesienią tego roku. Natomiast  jeśli nasz elektorat rozumiejąc, że w tej chwili ponad 70% polskie ustawodawstwa jest tworzone w Brukseli czy Strasburgu - a więc trzeba tam ludzi, którzy będą walczyli o polskie interesy , a nie jak pani komisarz Bieńkowska akceptować budżet na lata 2021-2027 fatalny dla naszego kraju-  postanowi iść do urn i oddać na nas głos wówczas zwyciężymy. 
Jeśli nie dojdzie do takiej mobilizacji to swoje szanse na zwycięstwo zwiększy „totalna opozycja” czego skutki byłyby dla Polski katastrofą. 
 
Jarosław Kaczyński podkreślił tez , że rodzina jest najważniejsza. „Tym zagrożeniem jest atak na rodzinę, atak na dzieci” stwierdził prezes PiS. Wyjaśnił, że chodzi „pewną specyficzną socjotechnikę”, w której centrum jest seksualizacja dzieci. „Włosy na głowie dęba stają” dodał. Prezes PiS podczas konwencji zwrócił uwagę na problem seksualizacji dzieci, dlaczego? 
 
W tej chwili widoczna jest próba swoistego eksperymentu ideologicznego, który siły liberalne i lewackie -wykorzystując fakt ,ze maja władze w samorządach- usiłują wtłoczyć w polskie życie publiczne, w tym do przedszkoli i szkół . Cóż, ja tu widzę nawiązanie do taktyki komunistów, proponowanej kiedyś przez włoskiego przedstawiciela lewicy komunistycznej - Gramsciego, który mówił o „marszu przez instytucje”.
 
To znaczy?
 
Mówił on, że komuniści powinni wejść do struktur władzy i tam promować swoją ideologię. Teraz robi się to samo z tym, że robią to liberałowie i lewacy- czyli nie komuniści ,a postkomuniści. Jeśli by im się to udało, będzie to katastrofa dla Polski. Mam nadzieję, że silna reakcja społeczna, która już jest w Polsce widoczna będzie skuteczna i tradycyjne wartości zostaną obronione. 
 
Dziękuję za rozmowę.

Komentarze (9):

Tylko prawda sie liczy.2019.03.11 6:11
Sadze, ze czlowiek przy zdrowych zmyslach, nigdy nie zaglosuje na lewactwo, na dawne UB-ckie i kacapskie nasienie, ktore tylko jedno ma przeznaczenie.Rozbic tradycje i rodzine. Zapomniec o polskich bohaterach i patryjotyzmie kazdego, co do wspomnienia ma cos milego, pieknego, przez narod polski w przeszlosci dokonanego. Lewactwo to demoralizacja, wspomagana przez narkotyzowanie i rozzwiesle zycie seksualne.Mozna duzo wiecej pisac na ten temat, ale wystarczy dodac na zakonczenie, ze lewactwo rzadzilo przez lat 8 i zniszczylo wszystko co bylo polskie i oddala niemcom i ktorym chca sluzyc jak lokaj-- Tusk.
anonim2019.03.10 20:44
Panie Czarnecki , mieliście tyle dobrych pomysłów, trzeba było przy tym pozostać, ale jak ktoś jest na władzę tak zachłanny, rozwala Państwo, to niech teraz nie płacze, że wyborcy się odwracają. Trzeba było myśleć wcześniej. A swój TVPis to oglądajcie sobie sami. Tam się możecie nakręcać.
Pokazaliście już na co was stać zdrajcy i miernoty2019.03.10 19:56
Prowadzicie tylko działania pozorowane i propagandowe. Mając większość w parlamencie i prezydenta, pod byle pretekstem z reform się wycofujecie. Na forum międzynarodowym nikt z III RP którą oficjalnie rządzi PiS się nie liczy - od Żydów i USA, przez UE, Niemców, Francuzów, po neobanderowskich Ukraińców, to samo tyczy się tych którzy w kraju z zagranicą współpracują od sędziów, prokuratorów, prezydentów miast, funkcjonariuszy mediów polskojęzycznych, fundacji po feministki i Obywateli SB...Pod rządami tej koncesjonowanej "patriotycznej prawicy" to państwo z dykty na naszych oczach się rozpada i w Judeopolonię przekształca..
Tylko prawda sie liczy.2019.03.11 6:29
Zdrajcy i miernoty to ,sa prawidlowe noty i okreslenia waszego umyslowego opoznienia.PiS WPROWADZIL WIELE WSPANIALYCH PROGRAMOW W POPRAWIENIU ZYCIA POLAKOW. A ty lajdaku mam nadzieje, ze nigdy nie wyciagniesz swoje lapy w strone jakiejkolwiek polskiej dobrej inicjatywy.Smieciem jestes i lewakiem smieciem pozostaniesz.
Polak2019.03.10 19:06
Czyżby PiS obawiał się że przegra #R
Stachu2019.03.10 18:35
Co w kwestii wyjaśnienia kwestii smoleńskiej? MY POLACY ŻĄDAMY PRAWDY!
Skorpion2019.03.10 19:25
Po takim wpisie to Polakiem nie jesteś. Jesteś też na p ale POlszewikiem.
Majestic2019.03.10 19:41
Czasem tego Lasek juz nie objasnil, a w Ruski raport MAK nie wierzysz?
Majestic2019.03.10 18:19
To wiemy. Róża Thun pokazała w UE że obsmarowywanie Polski jest w Platformie czymś normalnym.