Ruszył Biało-Czerwony marsz! Setki tysięcy patriotów na ulicach Warszawy - zdjęcie
11.11.18, 14:03fot. screen youtube.com

Ruszył Biało-Czerwony marsz! Setki tysięcy patriotów na ulicach Warszawy

Setki tysięcy patriotów spotkało się dziś w Warszawie, aby świętować Święto Niepodległości. O godzinie 15:00 chwilę po przemówieniu prezydenta Andrzeja Dudy wyruszył Biało-Czerwony Marsz pod hasłem "Dla Ciebie Polsko!"

Na czele pochodu oprócz prezydenta Dudy znajduje się także premier Mateusz Morawiecki, prezes Jarosław Kaczyński oraz politycy i stowarzyszenia patriotyczne.

W specjalnym przemówieniu prezydent Andrzej Duda powiedział zebranym patriotom:

"Kochani, bardzo Wam dziękuję, że przybyliście tutaj ze wszystkich stron Polski. Dziękuję, że przybyliście tutaj dla Polski.
Dziękuję, że przywieźliście biało-czerwone flagi. Pod tymi barwami, za które krew przelewali nasi dziadkowie i pradziadowie. Jest pod nimi miejsce dla każdego. To jest nasza flaga! Nasza państwowa-narodowa! Nigdy nie biała i już nigdy nie czerwona!

Chcę, żebyśmy szli pod naszymi sztandarami razem. W atmosferze radości, w atmosferze hołdu. Żebyśmy oddali cześć tym którzy za Polskę walczyli, tym którzy ją dla nas odzyskali i cieszyli się tym, że mamy ją wolną niepodległą, suwerenną.

Niech to będzie marsz, na którym każdy chce być i na którym każdy się dobrze czuje. Życzę Wam udanego świętowania! Niech żyje Polska! Cześć i chwała bohaterom!"

Jeszcze przed startem marszu, rzecznik komendanta głównego policji insp. Mariusz Ciarka podkreślił, że w Warszawie nie widać zapowiadanych przez totalną opozycję "faszystów"

"Warszawa piękna, mnóstwo polskich flag. Bardzo spokojnie i póki co nie widać 'faszystów' wśród Polek i Polaków z dziećmi. STOP prowokacjom - apelujemy o godne świętowanie" - napisał na twitterze.

O dalszym przebiegu marszu informować będziemy w kolejnych wiadomościach.

mor