10.09.15, 17:54(fot. video.mno.hu)

Rumunia buntuje się przeciwko szantażowi UE

Kolejne państwo po Węgrzech, Czechach i Słowacji, które stanowczo odpowiada szantażowi Unii Europejskiej. Klaus Iohannis, prezydent Rumunii powiedział, że jego państwo nie zaakceptuje obowiązkowych "kwot" uchodźców, jakie chce narzucić krajom UE Komisja Europejska.

"Nie uważam tego rozwiązania za odpowiednie do rozmowy o obowiązkowych kwotach, wyliczonych w biurokratyczny sposób, jak przez księgowego, bez konsultacji z państwami członkowskimi" - powiedział Iohannis.
Jak wynika z propozycji Komisji Europejskiej, Rumunia ma przyjąć 6531 uchodźców, a Bukareszt twierdzi, że jest w stanie przyjąć jedynie 1500 osób.

Spotkanie w sprawie uchodźców, które ma odbyć się w Brukseli, a na którym będzie obecny minister spraw wewnętrznych Rumunii Gabriel Oprea odbędzie się w następny poniedziałek. Jak zapowiedział prezydent Iohannis, minister dostał instrukcje, aby nie zgodzić się na pomysły Komisji Europejskiej.

Jak na razie z grupy czterech państw sceptycznych wobec zapraszania nielegalnych imigrantów - Węgier, Czech, Słowacji i Polski - wyłamał się tylko rząd Ewy Kopacz.

PT/niezalezna.pl

Komentarze

anonim2015.09.10 18:18
11 daj spokój wejdź na wyborczą już piszą, że Polska się zgodziła nieoficjalnie a Tusk jeździ po obozach objada uchodźców i pisze, że trzeba im pomóc. Ten cały cyrk to tylko dla nas,żeby za dużo przed wyborami nie stracić.
anonim2015.09.10 19:15
Dlatego nie zagłosuje na POPIS a pisowcy tyle gadają o regionalnym liderowaniu w opozycji do osi Berlin-Moskwa a jak mają szansę to pokazują zupełnie co innego w zamian ładują różnym ciołkom bajkę o nienawistnym Putinie i ruskich agentach. Za pomocą to są wszyscy, ale ktoś powinien wyraźnie powiedzieć Niemcom,że nie będziemy ponosić kosztów ich błędów. Tak na marginesie Niemcy to jednak świnie bo jak chcieli wziąć tych ludzi mogli wziąć ich na miejscu, ale chyba nie chcieli ponosić kosztów transportu za co zapłacili imigranci włącznie z życiem a terazjest ich za dużo i za szybko to sprzedają innym a nasi umiłowani przywódcy bezrefleksyjnie kupują. Także niemiecki humanizm bez kosztów transportu za zamęt i z 2000 trupów.