Ruch bezwizowy coraz bliżej? Oto, co powiedziała ambasador USA! - zdjęcie
31.07.19, 18:21zdj. screen Youtube/Fakty RMF FM

Ruch bezwizowy coraz bliżej? Oto, co powiedziała ambasador USA!

12

Ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher napisała, że istnieje "ogromna wola współpracy" w kwestii wprowadzeniu ruchu bezwizowego.

Szefowa polskiego MSWiA Elżbieta Witek spotkała się dzisiaj z zastępcą sekretarza Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego USA Elizabeth Neumann.

Tematem rozmów było szeroko pojęte bezpieczeństwo oraz przygotowania Polski do wprowadzenia ruchu bezwizowego. W spotkaniu uczestniczyli też wiceminister Krzysztof Kozłowski oraz ambasador Georgette Mosbacher.

"Ustalenia między Polską a USA dotyczące bezpieczeństwa i podpisanie stosownych umów jest konieczne, aby Polska mogła wejść do programu ruchu bezwizowego. Zarówno po stronie Polski jak i USA jest ogromna wola współpracy w tym zakresie"-napisała na Twitterze Georgette Mosbacher.

Podczas spotkania Minister Elżbieta Witek podkreśliła, że Stany Zjednoczone są jednym z najważniejszych partnerów Polski w sferze bezpieczeństwa. W związku z czym Polska jest otwarta na współpracę służb policyjnych obu krajów. Chodzi między innymi o zwalczanie terroryzmu oraz przestępczości zorganizowanej.

W kwestii wprowadzenia ruchu bezwizowego szefowa MSWiA podkreśliła pełną gotowość do współpracy w tym zakresie ze stroną amerykańską.

yenn/Twitter, Polskie Radio

Komentarze (12):

viloencja2019.07.31 22:16
persona non grata!!!
aspiring educationalist2019.07.31 22:15
> aby kontynuować intensywną współpracę Czyli w tłumaczeniu "gw dostaniecie, a nie zwolnienie z obowiązku wizowego"
jokR2019.07.31 21:01
Naprawdę? Będziemy godni jak Łotysze, Estończycy i Słowacy? Wierzyć się nie chce. Tymczasem wraz z braćmi Rumunami, Bułgarami i Turkami, musimy na zniesienie wiz poczekać.
Filip 2019.07.31 21:14
Myślę że Bułgarom prędzej niz Polsce zniosą wizy. Turcji chyba też. Cóż,Polska za turkami już nie raz była. A ile krwi w nas tureckiej
andrzejhahn32019.07.31 20:09
czy oni w tem usa nie majo fryzjeruf ? albo chirurgów plastycznych? ona w nocy niech nie wychodzi na pole bo zwierzęta wystraszy :D ha ha ha ha A tak serio, to te wizy niech sobie w buty wsadzi będzie wyższa, my Polacy na dole mamy w d...e ich pozwolenie na wjazd do ich ameryki, wole pojechać na Podlasie :)
Olej2019.07.31 19:25
Jestem z pokolenia dla, którego Ameryka była mitem wolności, prawa obywatelskiego i wolności przestrzeni. Tamta Ameryka odchodzi w przeszłość jak wszystko co wiązało się z tym mitem, jak zamknięta droga 66, jak amerykański kapitalizm, jak konstytucja USA gwarantująca prawa obywatelskie i święte prawo własności. Ameryka się europeizuje we wszystkim co jest parszywe i parszywjące Europę, co ją komunizuje i bolszewizuje. Wizy Pani ambasador są już sprawą przejrzałą i nieaktualną. Jeszcze trochę a i przyjaźń do USA będzie przeszłością.
Filip 2019.07.31 19:38
Im więcej europejskosci w USA tym chyba lepiej dla świata, przyrody i klimatu. Tamta ameryka i tak nie wróci a teraz tylko wszczyna spory by jeszcze przez chwilę pobyć nr 1 superpotęgą. Większość amerykanów nie wie gdzie jest Polska. Czy takim ignorantom powinno powierzać się ważne funkcje?
Olej2019.07.31 20:29
Przyroda i klimat ? A europejskość w Afryce i działanie europejskich firm na tym kontynencie – ,,iście ekologiczne” Europejskość marksistowska i eksport wywrotowych idei do krajów trzeciego świata, eksport bolszewizmu i tzw. ,,postępu’’ który powoduje, że ludzie szturmują europejskie bramy raju, w którym zasilają metropolitalne slumsy. Tworzą rezerwuar bandytyzmu i deprawacji. Ameryka powstrzymała w ciągu 200 lat dwóch bandytów w dwóch wojnach światowych, powstrzymała sowietyzm i jego wywrotową ekspansywność. Była strażnikiem świata trzymając tenświat w określonym porządku i stabilności. Europa się wiesza na oczach zdumionej reszty świata, dokonuje samounicestwienia. Chcąc zarazić tym syndromem innych, w tym i Amerykę. I w jakimś stopniu ów proces się udaje, gdy nie nastąpi w Ameryce odrzucenie elit, pognanie ich z przewodzenia politycznego i intelektualnego, Ameryka rzeczywiście straci swoją pozycję.
[email protected]2019.07.31 19:18
zieew...."łaskę" komuś robią?
Filip 2019.07.31 19:00
Bardz lubię tą panią, ma szczery uśmiech i cieszę się że wizy zniosą. Wtedy kupię bilet, wsiądę do samolotu i polecę nad Atlantykiem by wylądować w jakimś ładnym miejscu. jakie stany polecacie?
xx2019.07.31 19:19
Stan upojenia ;)
andrzejhahn32019.07.31 20:11
i tu nawet ten nazista komentuje ? nowak zboczeńcu, poznokcie wymolował :D