Rozmowa Andrzeja Dudy ws. Białorusi z prezydentami Litwy, Łotwy i Estonii. ,,Podtrzymujemy stanowisko'' - zdjęcie
17.08.20, 11:20Fot. Grzegorz Jakubowski - KPRP via prezydent.pl

Rozmowa Andrzeja Dudy ws. Białorusi z prezydentami Litwy, Łotwy i Estonii. ,,Podtrzymujemy stanowisko''

3

Właśnie odbyłem telekonferencję z Prezydentami Litwy, Łotwy i Estonii. Jej celem była wymiana opinii na temat rozwoju wydarzeń na Białorusi, szczególnie w kontekście regionalnego bezpieczeństwa” – pisze prezydent Andrzej Duda na Twitterze.

Jak dodał:

Nasze cztery państwa podtrzymują stanowisko wyrażone w apelu do władz Białorusi”.

W drugim wpisie dodaje:

Podtrzymujemy także gotowość do wsparcia procesu politycznego, który realizować będzie wolną wolę narodu białoruskiego. Umówiliśmy się na kontynuację ścisłej współpracy prezydentów Polski, Litwy, Łotwy i Estonii w tych kwestiach i wspólne monitorowanie sytuacji”.

dam/twitter,Fronda.pl

Komentarze (3):

Helena2020.08.17 13:35
Może Pan Prezydent i Pan Premier zajęliby się nami Polakami,np. tym jak i czy działają przychodnie, polskie szpitale, czy każdy może wykonać badanie na NFZ,...itp naszymi sprawami. Bo prywatne gabinety działają wszystkie--- w nich nie ma wirusów. Czy nasz rząd zainteresuje się kiedyś jak wygląda leczenie się zwykłego człowieka.? Rządzący nie chcą leczyć się w państwowych szpitalach, wolą leczyć się w wojskowych klinikach.....A ja apeluję do rządzących i ważnych osób w Polsce : zacznijcie leczyć się w miejskich szpitalach, wtedy dużo zmieni się w nich na lepsze.
ladychapel2020.08.17 11:56
Łapy precz od mego kołchozu! - - - - Łapy precz od kołchozu Białoruś! -- - - - MY nie chcemy FBI - CIA - MOSSAD! My mamy własny KGB! - - - - Nasi czekiści są doświadczeni i szkoleni przez naszego ukochanego CZEKISTĘ tow. pułkownika PUTINA! Tylko my mamy prawo i przyjemność strzelać w potylice naszym białoruskim kołchoźnikom. - - - PRECZ z HAMERYKAŃSKO-ŻYDOWSKIM imperializmem!
ladychapel2020.08.17 11:45
Przecież Karczewski przekonywał, że Łukaszenka to ciepły człowiek, któremu zależy na interesie Białorusi a więźniów politycznych tam nie ma, byli ale nie ma i nie ma w ogóle tematu