Róża Thun i jej związki z Fundacją Otwarty Dialog - zdjęcie
22.04.19, 14:42(fot. youtube.pl)

Róża Thun i jej związki z Fundacją Otwarty Dialog

27

Poseł RP Maciej Małecki (PiS) zapytał publicznie europosłankę (PO) Różę Thun o jej związki z Fundacją Otwarty Dialog. „Jak pani się z tego wytłumaczy? I co na to Pan Komisarz”? – napisał na Twitterze Małecki.

Jak donosił The Sunday Times, Fundacja Otwarty Dialog prowadzona przez Ludmiłę Kozłowską oraz Bartosza Kramka miała być zaangażowana w proceder prania brudnych pieniędzy. W procederze miały też brać udział szkockie firmy. Jak czytamy na stronie „The Sunday Times” - zgromadzone przez mołdawski parlament dowody sugerują, że na kontach firm zarejestrowanych w Glasgow oraz Edynburgu wypranych zostało około 1,5 mln funtów i trafiło…. Na rachunek bankowy Fundacji Otwarty Dialog właśnie.

W październiku 2018 r. europosłanka PO Róża Thun z dużym zaangażowaniem broniła w PE szefowej Fundacji Otwarty Dialog Ludmiły Kozłowskiej.

– To jest rzeczywiście głośna sprawa z obywatelką Ukrainy, która mieszka w Polsce, mieszkała w Polsce, zamężna z Polakiem. I dla wyjaśnienia. Obydwoje angażują się w Fundację Otwarty Dialog, która piętnuje łamanie praw człowieka w Europie Wschodniej – mówiła.

– Fundacja Otwarty Dialog ostatnio wzięła pod lupę, również stan praworządności w Polsce. Na to Ludmiła Kozłowska natychmiast została wydalona z Polski i wpisana na listę SIS, osób, którym nie wolno wjeżdżać do Schengen – oznajmiła wówczas Thun.

Dodała, że „od razu pojawiły się też informacje, (…) że służby bezpieczeństwa Ukrainy uznały ją za osobę niebezpieczną”. – Ale służby bezpieczeństwa Ukrainy skierowały do portalu, który to rozprzestrzenia – dementi, natychmiast, że nie ma w ogóle takiej procedury w sprawie pani Kozłowskiej – wskazywała.

– Te plotki powtarzają tylko ci, którzy czerpią informacje z putinowskich fakenews – mówiła.

– Mam króciutkie pytanie do pana komisarza. Co pan na to, panie komisarzu? Czy nie powinniśmy natychmiast stworzyć jakiegoś systemu zabezpieczenia dla takich osób? Gdzie one mogą się w szybkim tempie odwołać? – pytała. 

W poniedziałek poseł RP Maciej Małecki postawił europosłance Platformy Obywatelskiej publiczne pytanie o jej powiązania z Fundacją Otwarty Dialog, która „jest podejrzana o pranie brudnych pieniędzy pochodzących z kręgów Putina”.


Komentarze (27):

Max Fiend2019.04.23 11:42
Jak dotąd fundacji niczego nie udowodniono :-D
kafel2019.04.24 5:59
A brat Kozłowskiej, produkujący części dla Marynarki Wojennej Rosji? Rosja, by pozwoliła na czystą walkę o demokrację w UE? Oj naiwny!
Hanys2019.04.23 8:08
thun, kozłowska, kramek, schetyna, tusk, lewandowski, rosati, hubner - to sa knuty pływające w tym samym szambo, euro-szambo
Polak2019.04.23 5:42
Głupia jest w przeciwnym razie nie dałaby sobą sterować
Jan Radziszewski2019.04.22 19:50
ateista dumny GEY - biedny człowieku co zrobisz jak w przyrodzeniu będzie pełno piekielnego robactwa glist i węży wgryzających się z wielką lubością w twoje gejowskie ciałko ? Ha ha ha ! - ale wtedy narzekanie na nic się nie zda - bo wyrok wieczny zapadł.
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.22 20:04
Nieźle kuurwa poyebaną masz fantazję seksualną sprośny Jasiu :D
Jude2019.04.22 20:12
Jesteś sprośny, trochę pokory.
Alojzy Cedzidło2019.04.23 2:04
Ale złapał nasz ,,Dumny " pietra . Niepotrzebnie , bo tam siedza sami ,,Dumni "
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.23 6:29
Alojzy dziadku może też sypniesz jakąś sprośną fantazję co twój kolega Jasio? Tylko tyle wam na starośc zostało :)
Jude2019.04.22 19:44
Ona(thun), jest tylko narzędziem.
Jude2019.04.22 19:39
Inżynieria społeczna jaką przeprowadzają "Niemcy"(nazwa umowna) jest inwestycją w przyszłość i ma na celu: fałszowanie historii w celu jej kształtowania i ukryciu niewygodnych faktów, pozyskanie taniej siły roboczej (w skrócie). Efekty będą w pełni widoczne dopiero wiele pokoleń dalej.
Tomek 3.202019.04.22 16:07
Faszystka rózia nie tylko w takie rzeczy jest umoczona.
Arek2019.04.22 15:28
Skandal to mało.Nie chcę widzieć tej kobity w PE.My Polacy nie chcemy SZMALCOWNIKÓW.
polak ateista durny gej jest oszustem2019.04.22 14:57
Weronika Dębowska 06.04.2019 23:44 Szanowni Państwo, świadoma odpowiedzialności prawnej za treść niniejszej wiadomości oświadczam, że posiadam dowody mogące wykazać iż piszę prawdę, pragnę Państwu uświadomić iż ta zbiórka jest oszustwem. Pani która założyła te zbiórkę tydzień temu założyła podobną, w momencie gdy Mikołaj dostał dom. Jego nowy pokój został wyposażony moim i mojej partnerki kosztem, ale za zakupione rzeczy nic do nas (ani do Mikołaja nie trafiło). Mikołaj znalazł awaryjny dom, dostał wikt i opierunek, korepetycje i wsparcie psychologiczne oraz psychiatryczne. Ale zrezygnował z niego i teraz znów szuka 'wsparcia'. Dodatkowo Mikołaj nie został wyrzucony z domu przez rodziców katolików - jego matka i ojciec są protestantami, a on sam wyprowadził się z domu w lutym tego roku, po tym jak w styczniu ukończył 18 lat i uznał, że będzie sobie radził sam. W niemal każdym zdaniu jest nieprawdą. Przykro mi patrzeć, że wpłacacie Państwo pieniądze na konto kobiety, która wyzyskuje Mikołaja. Urzędy dzisiaj są zamknięte, ale ciebie złodzieju w Polsce nie ma, więc o tym nie wiesz. Coraz gorzej ci Iwan idzie z jęz. polskim, w kółko wklejasz te same teksty z tymi samymi błędami. Ilu was tam kacapów w "biurze" jest?
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.22 15:03
Takie bajki może swojej babci wciskać. Zero dowodów i wszystko sprzeczne z rzeczywistością. To pewnie psychopata słowieczek, bądź inny psychol z frondy, który próbuje zaszkodzić Mikołajowi. To się nie uda, bo ludzie wciąż wpłacają, nie nabrali się na te farse :) Matka jest katoliczką, ojciec nie żyje. Ojczym też katolik, znęcał się fizycznie nad Mikołajem bił go. Oboje wyrzucili Mikołaja z domu inspirując się katoideologią. Religijne głupoty i katosekta okazały się ważniejsze od rodzonego dziecka....
K.A.2019.04.22 20:33
Drogi Geju. Jeśli to co pisze Pani Weronika Dębowska jest prawdą, będziesz siedział w kryminale. Jeśli tak się stanie to bardzo Ci współczuję.
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.23 6:27
Drogie K.A, jeśli to ty ukradłeś tożsamość Weroniki Dębowskiej, wiedz, że już cię namierzają.
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.22 14:52
Obleśny SŁOWICZKU POZNAŃSKI zmieniający płeć i nicki 30 razy w tygodniu. Ameby z "redakcji" frondy mają na ciebie głęboko wyjjjeebane podobnie jak na twojego kumpla Nowaka :) Nie podałoś swojego nazwiska ukradłoś tożsamość innej osoby, która nawet nie ma pojęcia jakie kłamstwa piszesz spod jej nazwiska. Sprawa zgłoszona do organów ścigania.
KONSTYTUCIA to ja = Bolek OTUA to nie ja2019.04.23 18:51
Ruzia nie muw nic. Powiedz ze nie pamiętasz.
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.22 14:51
Trwa zbiórka dla Mikołaja wyrzuconego z domu przez matkę katoliczkę i ojczyma jednocześnie oprawcę Mikołaja. Chrześcijańscy zwyrodnialcy wyrzucili z domu 18-letniego syna z powodu orientacji seksualnej. Powiedz STOP katopropagandzie! Ludzie dobrej woli wpłacili dla Mikołaja już 10940zł! - - -> https://zrzutka.pl/mikolajowi-na-start "Pewne małżeństwo, które przeczytało o Mikołaju na Facebooku, zaoferowało mu pokój w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu na Powiślu za kwotę na tyle niską, że Mikołaja stać jest na to by uzyskać upragnioną niezależność. Renta po ojcu i alimenty o które będzie występował wystarczą w tej sytuacji na to, by dopóki się uczy mógł żyć godnie. Dla Mikołaja jest to bardzo ważne". Mikołaj jest również ofiarą ponad 10-letniej przemocy domowej ze strony ojczyma, na co była milcząca zgoda jego matki. Padł też ofiarą wielu innych nadużyć. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Pokój Mikołaja jest pusty, jest potrzeba zakupienia podstawowych rzeczy, potrzebne są także środki, by do czasu przyznania alimentów Mikołaj mógł jakoś funkcjonować."
MarianCh2019.04.22 15:36
https://www.youtube.com/watch?v=4ytuVpq_o8Q&t=95s Proponuję obejżeć.
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.22 15:51
Zgubiłeś rozum? Matka jest katoliczką, ojciec nie żyje. Ojczym też katolik, znęcał się fizycznie nad Mikołajem bił go. Oboje wyrzucili Mikołaja z domu inspirując się katoideologią. Religijne głupoty i katosekta okazały się ważniejsze od rodzonego dziecka....
Yar2019.04.22 23:05
Dobić gnoja pedała
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.22 14:51
Z ostatniej chwili !! Zwryrodniały katolicki ksiądz-bydlak zaatakował geja w kościele, zdarzenie zostało nagrane https://www.facebook.com/watch/?v=421697275308089 Ma szczęscie bydlak, że nie trafił na mnie. Na miejscu Mateusza zdzielibym tego psychola po mordzie. Katole z propagandą nienawiści nie mogą się powstrzymać nawet w święta....
MarianCh2019.04.22 15:34
Wizja ukochanej Babci Opuszczaliśmy się niżej. Opuszczaliśmy się do samego dna piekła. W jednym z kręgów zobaczyłam swoją Babcię. Tak, mamę mego Ojca. Moją dobrą, czułą, wspaniałą Babcię. Demon szczypcami wyciągał jej język. Szczypce rozżarzone. Od tych szczypiec zapala się język i całe ciało zwęgla się. I kiedy proch z ciała powinien się rozwiać i męczarnię się skończą, ona znów – demon otwierał szczypce, język wypadał i na tym miejscu proch się łączył i – ona znów stawała się tą, co poprzednio. I męczarnie trwały dalej. Ona krzyczała, ale powiedzieć nic nie mogła. Patrzyła na mnie wytrzeszczonymi oczami i wyciągała ręce. Nie mogłam na to patrzeć. Ponieważ pomóc jej w niczym nie mogłam. Nie mogłam wyciągnąć do niej rękę i ochłodzić jej język
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.22 15:50
Matka jest katoliczką, ojciec nie żyje. Ojczym też katolik, znęcał się psychicznie i fizycznie nad Mikołajem bił go. Oboje wyrzucili Mikołaja z domu inspirując się katoideologią. Religijne głupoty i katosekta okazały się ważniejsze od rodzonego dziecka....
Alojzy Cedzidło2019.04.23 1:56
Marian Ch . W tym piekle to był Pan w spodniach czy wystrojony na kobitę ? A w tym piekle to był Pan/Pani z ,,Dumnym Gejem "?