30.01.15, 22:01fot.media

Rosyjska gazeta drwi z polskich żołnierzy: Ruszą na Moskwę?

"Na Ukrainie stworzą maleńką Rzeczpospolitą" -tak "Rossijskaja Gazieta" komentuje fakt, że premier Ukrainy przekazał Radzie Najwyższej do ratyfikacji porozumienie o utworzeniu międzynarodowej brygady, w skład której wejdą Polacy, Ukraińcy i Litwini. W tytule tekstu dziennik widnieje pytanie: "czy Polaków wyślą na wojnę do Donbasu?"

"Rossijskaja Gazieta" tłumaczy, że na razie nie ma prawnej możliwości, aby ten międzynarodowy oddział został oficjalnie wysłany w rejon konfliktu zbrojnego. Gazeta twierdzi jednak, że już sam fakt utworzenia grupy bojowej z obywateli najbardziej antyrosyjsko nastawionych państw wzbudza obawy.

Dziennik zaznacza, że to nie jakieś tam kieszonkowe oddziały NATO, tylko nawiązanie do historycznych związków Polski, Ukrainy i Litwy, czyli maleńka Rzeczpospolita.

Cel tych żołnierzy jest następujący: marsz na Moskwę - pisze gazeta. Po czym sarkastycznie dodaje, że ostatni taki pochód na stolicę Rosji zakończył się śmiercią i podziałem Rzeczypospolitej.

Ra/Dziennik.pl, IAR

Komentarze

anonim2015.01.30 22:59
częstochowski czynownik sojuza, agent conajmniej j23, nadaje :) S komsomolskim, towariszcz!
anonim2015.01.31 0:00
Nu wot! Wyjszlo szydlo z worka! Rzeczpospolitej sie Moskal obawia! Wszystko, co doprowadzi do wspoldzialania miedzy nami trzeba storpedowac.
anonim2015.01.31 0:09
Boże oni się w tej brygadzie sami pozabijają takie mamy stosunki międzynarodowe obecnie.
anonim2015.01.31 0:39
Olać ruskich !
anonim2015.01.31 1:55
Od czegoś trzeba zacząć....nawet jak to teraz takie maleńkie. Jeżeli Polska ma dalej istnieć jako w miarę niezależny byt polityczny, to w tym położeniu geopolitycznym nie ma innej opcji jak skupianie wokół siebie innych narodów, które wyszły z pod buta sowieta a z drugiej strony nie mają ochoty stać się ubogą prowincją niemieckiej mitteleuropy.... A jak już taki pomysł zaczął by przynosić wymierne korzyści, to by się do tej rzeczpospolitej na przyczepkę zaczęli doklejać kolejni chętni....i kto wie może by nam z tego wyszło jakie Międzymorze... \powie kto że to takie płonne marzenia...ale z takich marzeń, ale też i konkretnych potrzeb rodzą się jak najbardziej realne byty. A to że ruski o tym pisze, to znaczy że się tego realnie obawia....i ma czego
anonim2015.01.31 6:23
@blumkwist - ładnie to może wyglądać w teorii, takie budowanie wielonarodowej Rzeczypospolitej, podobnej do Pierwszej. Problem w tym, że nie będzie komu tego robić. Klasa polityczna w Trzeciej nie jest zainteresowana jakimkolwiek interesem Polski, a wyłącznie własnym interesem osobistym oraz wykonywaniem poleceń mocarstw trzecich. A Makrela nigdy się nie zgodzi na swobodne działanie Polski w polityce czy gospodarce. Nie po to ona i jej poprzednicy przez tyle lat formowali nad Wisłą kolejne "rządy" i wsadzali w kieszenie Tuskolandii rządzącej ciężki szmalec, aby teraz sobie tak po prostu dać spokój.
anonim2015.01.31 11:50
@Jack_Holborn® W najczarniejszej wizji nie mógłbym sobie wyobrazić, że te mendy które nas teraz miękko okupują będą nami rządziły dłużej niż kolejne 5 lat.... Po tych kolejnych ew. 5 latach nawet najzatwardzialsze lemingi by tego nie zdzierżyły....materia ma też swoją wytrzymałość...zwłaszcza materia ekonomiczna..Także nie traćmy ducha ten koszmar musi kiedyś się skończyć....a ostatnim wierzącym w PO pozostanie niejaki częstochowskiWierszokleta
anonim2015.01.31 12:08
Nich się banderowcy zabijają z kacapami. Nam nic do tego!!!
anonim2015.01.31 12:23
Niech się baszmaki pośmieją ze swoich zbrodniarzy działających na Ukrainie!
anonim2015.01.31 13:53
@Corve .....moskiewski głos w naszym domu. Mów kolego w swoim imieniu....mnie jak najbardziej "coś" do tego...ci ludzie w Donbasie bronią także wielu ludzi w Polsce...ciebie pewnie nie...ty moskiewskie zielone ludziki będziesz pewnie witał kwiatami i chlebem
anonim2015.01.31 14:13
@blumkwist Weź coś na wstrzymanie człowieku... może stoperan? Zaczadziałeś od tej propagandy jaką serwują polskojęzyczne media. Krytykujesz PO to jesteś za Kaczyńskim, krytykujesz kaczora to jesteś peowcem, krytykujesz banderowców to jesteś agentem Moskwy... a co ci mówią lekarze?
anonim2015.01.31 18:02
ruskich pierd..lę