22.03.15, 12:06fot.pogotowieflagowe.pl

Rosyjska armia chce przestraszyc manewrami.Czysta pokazucha.

Jak zauważa agencja AFP, Rosja zdecydowała się na przeprowadzenie gigantycznych manewrów pośród rosnących napięć między Moskwą a USA i UE w związku z konfliktem na Ukrainie.

Resort obrony Rosji poinformował w poniedziałek o rozpoczęciu manewrów Floty Północnej i sił powietrzno-desantowych.  Rosyjski szef sztabu Walerij Gierasimow podał, że "liczba zaangażowanych żołnierzy wynosiła 80 tys., a liczba samolotów wzrosła do 220". Według ekspertów, była to manifestacja siły, którą Rosja zorganizowała, by pokazać Zachodowi, że w kontekście kryzysu na Ukrainie jest gotowa na wszystko.

Rosyjska armia rozpoczęła w ubiegłym tygodniu  rozmieszczanie 8 tys. artylerzystów na Krymie, zaanektowanym w marcu 2014 roku oraz na południowym zachodzie, w pobliżu granicy z Ukrainą. Siergiej Szojgu, rosyjski minister obrony  oświadczył, że nowe wyzwania i zagrożenia dla bezpieczeństwa Rosji zmusiły ją do dalszego zwiększenia potencjału wojskowego. We wtorek ministerstwo obrony zapowiedziało zakrojone na dużą skalę przegrupowanie wojsk na kierunkach zachodnim, północnym i południowym.

All/Telewizja Republika

 

Komentarze

anonim2015.03.22 12:17
Acha to jednak nie są groźni :)
anonim2015.03.22 12:42
To może o "naszych" pokazuchach też coś napiszecie?
anonim2015.03.22 14:05
TV republika drugi szczep !
anonim2015.03.22 14:24
Bóg - Honor - Ojczyzna Syrenę na Mieście słychać! Do urn! Godzina "W"wybiła! "10 maja , 11-ty zróbmy Listopada" <> Warszawscy Kibice! Chłopcy i dziewczęta! Jak Lwowskim Orlętom, Bóg daje Wam siłę. / Honor, walczyć każe. Ojczyzna, jak "Legiony" Was wzywa! "Do broni" Kibice! Siłę pokażcie! <> Nie śpijcie młodzi Rycerze! Na odsiecz śpieszcie Warszawie! Waleczność pokażcie, hart ducha! Syrenę na Mieście słychać! Do urn! To wasz sygnał Was wzywa Godzina "W" wybiła! <> Dowody jak karabin, bierzcie do ręki! Trampki na nogi wkładajcie! Tak jak wtedy, na ramię, biało czerwone zakładajcie wstęgi! <> Do urn! Do boju ruszajcie Orlęta! Dziś już! Teraz!Ruszajcie! Rozstrzygnijcie bój o Warszawę! Ojczyzna patrzy na Was dumna, Starszym dajecie przykład! Przykład, jak się zwycięża! <> Dziś, każdy z Was, to Bonaparte! Zadanie? Przy urnach wystawić wartę! - Rozkaz wykonany, Generale! Co dalej wykonać mamy? Do boju ruszajcie!Ramię w ramię! <> Jak nigdy przedtem,do boju ruszajcie! Wszyscy razem! .. Marsz! .. Do urn marsz! Taka niech gra Wam muzyka! Jak Dąbrowszczacy, razem prężcie muskuły, aż pękną warszawskie "mury Jerycha"! <> "10" to Warszawy i Warszawiaków, Polski i Polaków "dzień siódmy"! Co wróg sprzeniewierzył, już wkrótce, przy urnach, szablą odbierzemy!