Rosyjska agentura zaatakowała Samuela Pereirę - zdjęcie
29.08.14, 08:50Zdewastowane drzwi do mieszkania Samuela Pereiry (fot. Facebook)

Rosyjska agentura zaatakowała Samuela Pereirę

7

O przykrym incydencie, do którego doszło dziś w nocy poinformował na Facebooku Samuel Pereira. Na jego drzwiach nieznani sprawcy namalowali czerwoną farbą wulgarny napis „Pozdro od Stiełkowa natowska ku..o”. Co ciekawe, na zdewastowanych drzwiach pojawił się także symbol falangi używany przez działaczy ONR.

„Zapewne chodziło o Igora Striełkowa – byłego oficera rosyjskiego FSB, który był dowódcą rosyjskich terrorystów w Doniecku. Nie ma wątpliwości, że jest to otwarta groźba pod adresem niezależnego publicysty” – pisze portal Niezalezna.pl.

Samuel Pereira napisał na Twitterze: „Sprawę zgłosiłem na policji. Nie wiem skąd autorzy mieli adres i jaki bezp. motyw. Ten tekścik to manifest Falangi?”. I podziękował za wszystkie wyrazy współczucia i serdeczności. „Wciąż w szoku, ale damy radę. A ruska dzicz niech się nauczy pisać po polsku” – dodał.

Jego redakcyjny kolega Dawid Wildstein z kolei napisał: „Niech będzie widocznym czym się kończy chorobliwa antyukraińskość, mowa nienawiści i prymitywna propaganda uskuteczniania przez pewne portale czy frakcje polityczne. Pytanie czy się opanują? Czy potępią?”.

I przypomniał komentarz Pawła Bobołowicza: "To dzieje się w Polsce. Idioci? Agenci? Sługusy? Nieważne - oni są. Nawet jeśli nie rozumieją komu to służy, to my nie powinniśmy lekceważyć zagrożenia. Wiem, zaraz ktoś napisze: wandale, hołota, nie warte uwagi. Właśnie ta hołota to najlepsze zaplecze dla neosowieckiej polityki. Taka hołota i bandyci stali się zapleczem komunizmu na kilkadziesiąt lat w Polsce. Łatwo o tym zapominamy."

MaR/Facebook/Niezalezna.pl/Fronda.pl 

Komentarze (7):

anonim2014.08.29 9:36
Bronisław Wildstein (z Wikipedia) Bronisław Wildstein był aktywnym wolnomularzem, związanym początkowo z paryską lożą "Kopernik", skupiającą osoby o polskich korzeniach w ramach Wielkiej Loży Narodowej Francji, a następnie z Warszawską lożą-matką "Kopernik" Wielkiej Loży Narodowej Polski oraz z Krakowską lożą "Przesąd Zwyciężony", której był Wielkim Mistrzem. Oprócz tego pełnił funkcję Wielkiego Dozorcy Wielkiej Loży Narodowej Polski[15]. Jak przyznał, wycofał się ostatecznie z uczestnictwa w działalności lóż masońskich[http://pl.wikipedia.org/wiki/Bronis%C5%82aw_Wildstein#Wolnomularstwo] Dawid Wildstein -
anonim2014.08.29 10:09
Skąd w Polsce wzięło się tyle wymóżdżonej holoty? Zawsze były rozmaite opcje, nawet zwalczające się ostro, jednak miały one cos do zaproponowania, jakies argumenty. Taki Michalkiewicz nie ma do zaproponowania literalnie NIC. Jego obecny program to poddanie Polski wraz z całym regionem wieczyście imperialistycznej Rosji.
anonim2014.08.29 10:38
Przepraszam ale z tego co kojarze to księża CMB piszą na wewnętrznej stronie drzwi. Czyżby Pereiro i Wildstien wskazują na narodowców oskarżycielskim palcem wymazanym czerwoną farbą. Przypominam, że nie dawno nieznani sprawcy wysmarowali drzwi biura w Katowicach tuż przed wyborami EU i dzięki temu ten lansował się w mediach. Coś cicho ostatnio o dwóch młodych prawdziwych patriotach o dziwnie nie polskich nazwiskach. Czyzby chcieli się przelnsować. Jutro TW Republika pojutrze TVN-łże24. Przepraszam komu by się chciało malować drzwi jakiegoś Fereiry po wewnętrznej stronie. Rosja ma zdecydowanie poważniejsze problemy. Czekam kiedy napiszą coś Wojewódzkiemu i Kuźniarowi a póżniej Macierowiczowi i Niesiołowskiemu.
anonim2014.08.29 10:48
Może to będzie nowa świecka tradycja jak to oblewanie się wodą (taka licytacja kto jest bardziej antyputinowski). Sakiewiczowi pomalują na pewno wszystkie drzwi włącznie z łazienką i ubikacją. A po stronie heterosceptycznej naszych mediów będzie zabijanie zwięrząt domowych cegłówką przez okno (kogo nominuje Rafalala ?).
anonim2014.08.29 11:07
To na pewno byli Korwin-Mikke, Michalkiewicz i księża Boniecki i Isakowicz-Zalewski! Oni jako Ruskaja Agentura w Polszy zostali wyznaczeni do -najpierw- nastraszenia a -potem- likwidacji 'niezależnego (!!!)' komentatora. Czy już zostali ukrzyżowani przed Wawelem?
anonim2014.08.29 11:27
Ś+P Fronda... Stało się... Po długotrwałej chorobie odeszła- zgasła... Chciałbym serdecznie zaprosić wszystkich komentatorów i przyjaciół na uroczysty (acz symboliczny) pogrzeb Frondy... który odbędzie się w najbliższą Niedzielę w trakcie dowolnej Mszy Św. Ponieważ charakter nabożeństwa jest symboliczny to zachęcam do indywidualnego "Wieczny Odpoczynek" każdego komu bliskie było "zmarłe" wydawnictwo... Z przykrością informuję że w obliczu tej tragicznej sytuacji moja aktywność w tym smutnym miejscu będzie od teraz znacznie ograniczona choć zapewne w swych sentymentalnych podróżach odwiedzę to miejsce jeszcze nie raz... Pragnę tym samym podziękować za dostąpienie zaszczytu obcowania z wieloma zacnymi personami na tym forum i serdecznie wszystkich pozdrowić (także tych których wrażliwość na ocenę świata umocowana była na zupełnie innych wartościach niż te które ja wyznaję)... Z Panem Bogiem +++
anonim2014.08.29 14:42
Prawicy...?