Rosyjscy więźniowie z Ukrainy piszą list do Putina - zdjęcie
16.08.18, 17:53Kremlin.ru

Rosyjscy więźniowie z Ukrainy piszą list do Putina

Jedenastu obywateli Rosji, skazanych na Ukrainie za terroryzm i walkę po stronie separatystów w Ługańsku i Donbasie napisało list do Władimira Putina. Proszą w nim prezydenta o wymianę na Ukraińców przetrzymywanych w więzieniach.

„Wciąż nadchodzą podania od obywateli Rosji, którzy znajdują się w miejscach pozbawienia wolności na Ukrainie, adresowane do prezydenta Rosji z prośbą o wymienienie ich na jednego z ukraińskich więźniów politycznych (w Rosji)” - poinformowała rzeczniczka praw człowieka Ukrainy Ludmyła Denysowa.

„Strona ukraińska i nasz prezydent gotowi są do ułaskawienia rosyjskich dywersantów i złodziei w zamian za uwolnienie naszych więźniów politycznych” - napisała na Facebooku.

Na Ukrainie trwa obecnie kampaniana rzecz uwolnienia ukraińskiego reżysera Ołeha Sencowa, skazanego w Rosji na 20 lat kolonii karnej. Filmowiec od maja prowadzi protest głodowy.

Głównym postulatem Sencowa jest uwolnienie wszystkich ukraińskich więźniów odsiadujących wyroki w więzieniach i aresztach na terenie Rosji. Szacuje się, że jest ich 71.

mor/ZIK.ua/Fronda.pl