23.01.16, 14:30(screen TV Republika)

Rosja targuje się o wrak. „Nawiercą w nim dziur”

- Na naszych oczach Holendrzy przejęli zestrzelony nad Ukrainą malezyjski samolot pasażerski, by sfałszować śledztwo i zrzucić za jego zestrzelenie winę na Rosję – powiedział doradca Putina Siergiej Markow.

Markow stwierdził, że Rosja może oddać Polsce wrak Tupolewa, o ile Polska uzna oficjalnie, że nie doszło do zamachu. Tę intrygująca propozycję przedstawił w wywiadzie dla „Super Expressu”.

- Boimy się, że jeśli przekażemy wam wrak, będziecie wykorzystywać go jeszcze bardziej. Póki wrak jest w Rosji, Polska nie może wykorzystać go do fałszowania wyników śledztwa w sprawie tej katastrofy. Jeśli go przekażemy, nawiercą w nim dziur i będą dowodzić, że to dziury po rosyjskiej rakiecie – stwierdził Markow.

Jego zdaniem w ten sposób postąpili Holendrzy.

- Na naszych oczach Holendrzy przejęli zestrzelony nad Ukrainą malezyjski samolot pasażerski, by sfałszować śledztwo i zrzucić za jego zestrzelenie winę na Rosję. Dlatego nie możemy dopuścić, by Polacy zrobili to samo z prezydenckim samolotem – powiedział doradca Władimira Putina.

Jednak deklaracja to dla Moskwy za mało.

- Podpiszmy umowę – mówi Siergiej Markow. - My zwracamy samolot, a polski rząd ogłasza, że nie ma żadnych wątpliwości, że była to katastrofa. A do tego zagwarantuje, że nie zniszczy żadnego pomnika bohaterów, którzy wyzwalali Polskę od nazistowskiej okupacji.

To ostatnie właściwie można by obiecać i bez wraku. Nie zniszczymy ani jednego pomnika bohaterów. Usuniemy tylko pomniki bandytów.

KJ/wpolityce.pl

Komentarze

anonim2016.01.23 15:11
A zostawmy im ten złom, zdiełany i tak w CCCP, a nie latami będziemy się z nimi użerać. Nie się nim udławią. Powiedzieć, że jesteśmy już zmęczeni i zdegustowani tym nieustannym proszeniem o swoją własność. Szczątki ludzkie wróciły, to jest najważniejsze, a jak latami Ruskie fochy odstawiają, i arogancję okazują, to oswiadczyć im, że ten złom zostawiamy im w prezencie, niech go podziwiają jako cud swojej techniki, czy co tam chcą... A ta umowa wiązana to już naprawdę kuriozum... Że też się nie wstydzą czegoś takiego proponować.
anonim2016.01.23 15:14
cha jednak zamach!
anonim2016.01.23 15:54
No to ogłośmy nasze oświadczenie światu, że zrzekamy się wraku, bo Rosjanie właśnie się przyznali i można zakończyć śledztwo
anonim2016.01.23 17:47
Rosja tak upadła na rozumie, że niedługo będzie panował tam kult cargo. Po wyrżnięciu elit i praniu mózgów te masy nigdy już nie staną się narodem zdolnym do zbudowania państwa. Oni są jak wściekły pies który z bólu gryzie wszystkich.
anonim2016.01.23 18:47
I znowu nieudolność i ignorancja rządu? :-D
anonim2016.01.25 8:49
Im dłużej będą go trzymać tym dłużej będzie się utrzymywać poparcie kaczej paranoi. pisowi nawet bardziej zależy żeby go nie oddawali, można wówczas sypać bzdurami na lewo i prawo.