Rosja pogłębia w USA strach przed koronawirusem - zdjęcie
29.07.20, 11:36fot. pixabay via mattthewafflecat

Rosja pogłębia w USA strach przed koronawirusem

2

Trzy anglojęzyczne portale, służą rosyjskiemu wywiadowi, by wprowadzać dezinformację w temacie koronawirusa w USA. Tak twierdzą urzędnicy amerykańscy. Sprawa jest podobna do działania, które prowadziła Rosja już w 2016 r.

Portale szerzące dezinformacje w USA są własnością rosyjskiej spółki. Mowa o portalach InfoRos.ru, Infobrics.org i OneWorld.press.

Głównym celem działania portali jest szerzenie informacji pogłębiających strach przed wirusem w Stanach Zjednoczonych. To ma wywołać niepokoje społeczne i zmniejszyć  zaufanie do władz państwowych, które walczą z koronawirusem.

Od końca maja do połowy czerwca portale używane przez Rosjan opublikowały ponad 150 artykułów, w których koncentrowały się na słabym radzeniu sobie przez władze amerykańskie z epidemią

Sprawą rosyjskich portali zajął się wywiad USA. Agenci amerykańscy zwrócili uwagę na portale, gdy pojawiły się tam wpisy o takiej treści jak: "Rosja zapewniła Ameryce znaczącą pomoc logistyczną w walce z epidemią" albo, że "Chiny przyznały, że SARS-CoV-2 to broń biologiczna".

Za szerzenie dezinformacji ma być odpowiedzialna Służba Wywiadu Zagranicznego Federacji Rosyjskiej.

Rr, forsal.pl

Komentarze (2):

Albert2020.07.29 16:35
"Sprawą rosyjskich portali zajął się wywiad USA" - grubo poszli. I co im zrobią, skoro tylko OneWorld.press zlokalizowany jest w USA? Mogą go zamknąć, jak sobie znajdą w tym swoim burdelu prawnym jakiś paragraf. A co z pozostałymi portalami zrobi ten wszechmocny wywiad USA? Jedyne co mogą zrobić, to napisać maila z mniej lub bardziej grzeczną prośbą. Tak jak do The Pirate Bay. I na tym koniec.
Czy "wywiad USA" zajmie się też Frondą?2020.07.29 13:26
Całe szczęście że koronawirus w USA to wina Rosji. Zawsze mogłeś napisać, że to zasługa Tuska. I nie, nie nadajesz się do tej pracy @rr https://www.fronda.pl/a/antoni-macierewicz-koronawirus-to-bron-biologiczna,144157 html https://www.fronda.pl/a/gadowski-koronawirus-jest-bronia-biologiczna,141734.html