Rosja odmawia pomocy ws. kontrolerów lotu ze Smoleńska - zdjęcie
04.02.16, 16:20

Rosja odmawia pomocy ws. kontrolerów lotu ze Smoleńska

1

Naczelna Prokuratura Wojskowa poinformowała, że strona rosyjska odmówiła pomocy prawnej w sprawie kontrolerów lotu ze Smoleńska. 

Nie będzie zarzutów dla rosyjskich kontrolerów lotu ze Smoleńska. Procedura ta została zablokowana przez stronę rosyjską, która takie stanowisko zajęła w dokumencie przesłanym do wojskowych śledczych z Polski.

"Podejrzani nie stawili się do siedziby prokuratury (...) Nie otrzymaliśmy również zwrotnej informacji od strony rosyjskiej. W związku z powyższym prokuratorzy uznali, że należy skierować analogiczny wniosek. Jeden z terminów już upłynął, drugi upływa w dniu dzisiejszym" – powiedział rzecznik Naczelnej Prokuratury Wojskowej mjr Marcin Maksjan.

Jak czytamy w rosyjskim piśmie, swoją decyzję Rosjanie podparli artykułem o Pomocy Prawnej ws. Karnych. Artykuł ten daje możliwość odmowy wykonania wniosku w przypadku, gdy ten "zagraża suwerenności, bezpieczeństwu lub porządkowi publicznemu w kraju" – dowiedziało się Radia ZET.

Nie jest to pierwszy przypadek powoływania się na Europejską Konwencję. Wcześniej Rosjanie odmówili przesłania dokumentacji dotyczącej lotniska, na którym doszło do katastrofy prezydenckiego samolotu.

emde/telewizjarepublika.pl

Komentarze (1):

anonim2016.02.5 17:02
Ale jak to? Przecież bezkarność Rosji to wina PO, nie? Gdyby pis było u władzy to... no właśnie, to co? Nic.