Rosja: karanie za propagowanie homoseksualizmu - zdjęcie
31.03.12, 19:35

Rosja: karanie za propagowanie homoseksualizmu

4

Projekt ustawy o odpowiedzialności administracyjnej za propagandę homoseksualizmu na terytorium Federacji Rosyjskiej złożyli deputowani do Dumy Państwowej z obwodu Nowosybirskiego. Po wyrażeniu dezaprobaty dla propagandy gejowskiej przez patriarchat moskiewski, to kolejna tego typu kontestacja, tym razem ze strony polityków.

 

W projekcie nowelizacji prawa zaproponowano karę w wysokości od czterech do pięciu tysięcy rubli za propagowanie homoseksualizmu. Dla zajmujących wysokie stanowiska urzędników wysokość kary wzrośnie dziesięciokrotnie, a dla organizacji posiadających osobowość prawną aż stukrotnie.

 

Autorzy projektu twierdzą, że nie narusza on konstytucyjnego prawa wolności osoby. Ściganie przestępców naruszających zakaz propagandy homoseksualizmu zwłaszcza wśród młodocianych należeć będzie do organów spraw wewnętrznych, a rozpatrywanie spraw w trybie administracyjnym do sądów.Według deputowanych z Nowosybirska propaganda homoseksualizmu w Rosji prowadzona jest z dużym rozmachem przez media i różne organizacje społeczne, które reklamują praktykowanie homoseksualizmu jako normę zachowania. Ich zdaniem jest to bardzo niebezpieczne szczególnie dla dzieci i osób w wieku dorastania, ponieważ nie są one w stanie krytycznie ocenić tego typu informacji propagandowych.

 

Przypomnijmy, że akty prawne skierowane przeciwko propagandzie homoseksualizmu obowiązują już w Petersburgu oraz obwodach archangielskim, riazańskim i kostromskim.

 

JW/RadioWatykańkie/Opoka.pl

Komentarze (4):

anonim2012.04.1 10:32
<p>Bardzo dobra tendencja.</p>
anonim2012.04.1 12:03
<p>Wspaniale, wzorujmy się na Matce Rosji, toż to ostoja demokracji w Europie.</p>
anonim2012.04.1 12:58
<p>W Europie zachodniej nadchodzi drugi etap rewolucji seksualnej czyli rewolucja homoseksualna (aż strach pomyśleć jak będzie wyglądał trzeci etap).&nbsp;&nbsp; Dobrze się dzieje, że ktoś z polityk&oacute;w to zauważa.&nbsp;</p> <p>&nbsp;</p>
anonim2012.04.1 18:19
<p>@Rezystor772 Dlatego właśnie upadek cywilizacji zachodnioeuropejskiej jest więcej niż pewny i przyznam że niespecjalnie mnie to martwi.</p>