- Papież Benedykt XVI oraz Papież Jan Paweł II tak często zaznaczali potrzebę świadectwa chrześcijańskiego życia indywidualnego, małżeńskiego i rodzinnego. Prowadzimy wiele sporów dotyczących filozofii, polityki, systemów ekonomicznych, ale zgodzimy się wszyscy, że tym, czego każdy z nas poszukuje, jest prawdziwa miłość – powiedział Anderson.

 

- Każdy z nas zdaje sobie sprawę w pewnym momencie, że jeśli nie znajdzie prawdziwej miłości jego życie stanie się bezcelowe. A kto ma lepsze wiadomości, czym jest prawdziwa miłość, od chrześcijan? To jest najważniejsze zadanie dla chrześcijan dziś. Przez swoje życie i działanie muszą oni dawać świadectwo o prawdziwej miłości i pokazywać, że rozumieją czym ona jest – dodaje szef Rycerzy Kolumba.

 

Podczas konferencji w Rzymie szczególnie dużo miejsca poświęcono na dokumentowi „Familiaris Consortio – o roli chrześcijańskiej rodziny we współczesnym świecie”, wydanemu przez Jana Pawła II w 1981 roku.

 

- Ten dokument jest tak ważny, ponieważ my przyzwyczailiśmy się do tego, by patrzeć na sprawę rodziny w negatywny sposób – czego nie powinniśmy robić. Patrzymy na rodzinę jako na obszar, w którym bardzo łatwo złamać zasady. Tymczasem, Bóg uznaje małżeństwo za coś bardzo pozytywnego, dzięki czemu mąż i żona znajdują drogę do zbawienia ze sobą i przez siebie. To jest przesłanie „Familiaris Consortio” i dlatego dokument ten jest tak aktualny – kwituje Anderson.

 

żar/Catholicnewsagency.com