18.02.15, 14:28Seks-edukacja dzieci? Rodzice chcą decydować sami! (fot. archiwum)

Rodzice sami chcą decydować o tym, czy ich dzieci będą uczestniczyć w seks-edukacji!

Małgorzata Fuszara, pełnomocnik ds. równego traktowania wnioskuje o objęcie wszystkich uczniów obowiązkiem lekcji wychowania do życia w rodzinie, które do tej pory były dobrowolne. Nie wyklucza się rozszerzenia zajęć także o edukację seksualną.

Mirosław Orzechowski, były minister edukacji narodowej, podkreśla, że rodzice mają pełne praco do decydowania o swoich dzieciach. Gwarantuje im to m.in. Konstytucja.

"Polska szkoła nie może stać się miejscem hańby. Proponowane zajęcia mają tak naprawdę na celu rozbudzanie do przedwczesnego życia seksualnego małych polskich dzieci. To będzie hańbą, jeśli miałoby się to stać. Trzeba po prostu protestować i absolutnie do tego nie dopuszczać. Rozstrzygnięcie przyjdzie. Natomiast dzisiaj obowiązek jest po naszej stronie. Trzeba protestować. Nic nie może się stać wbrew woli rodziców" – podkreślił w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" Mirosław Orzechowski.

Obecnie ministerstwo prowadzi pilotażowe badania, które mają ustalić zapotrzebowanie na edukację seksualną w szkołach. Rodzice zwracają uwagę, że nie zostali poinformowania o takich działaniach ministerstwa, a o badaniach dowiedzieli się dzięki mediom.

MaR/Radio Maryja

Komentarze

anonim2015.02.18 15:03
@ naos Zapomniałeś o szczepionkach, które masowo wywołują autyzm oraz dewastują wiarę w ozdrowieńczą moc modlitwy. Tu też rodzice powinni mieć decydujący głos.
anonim2015.02.18 15:33
Wszyscy którzy się tu wypowiadają za seks edukacją - deprawujcie własne dzieci a od cudzych się odwalcie z łaski swojej. Coś mi się jednak zdaje że najchętniej taką ,,edukację" popierają ci co sami dzieci nie mają albo mają już dorosłe.
anonim2015.02.18 15:46
Rodzice to już zebrali mnóstwo podpisów które poszły do kosza. Z tym nierządem żadna dyskusja. Wywalić na zbity pysk.
anonim2015.02.18 16:05
Jak zwykle najgłośniej za przedwczesną seksedukacją głosują ci, którzy zarzucają pedofilię księżom. A tu proszę! Ujawniają się pedofile! Brakuje wam świeżego mięska?
anonim2015.02.18 16:50
@Przeciw_gender Głupi to ty jesteś albo zboczeniec, albo jedno i drugie. Innej opcji nie ma.
anonim2015.02.18 17:39
@Zapomniałeś o szczepionkach, które masowo wywołują autyzm oraz dewastują wiarę w ozdrowieńczą moc modlitwy. Tu też rodzice powinni mieć decydujący głos. Stuknij sie w swoja pusta glowe...kobieto! Przytocz linki do badan NAUKOWYCH potwierdzajacych Twoje kalumnie.Czy wiesz ,ze wscieklizna jest zabojcza dla czlowieka?Wlasnie badania Pasteura,sprawily ,ze pojawil sie lek ,RATUJACY ZYCIE,osobom pokasanym przez psy,szczury i insze zwierzaki zwierzaki ,mogace byc zrodlem wscieklizny.Wiesz jak umiera sie na wscieklizne?Wiesz jak choruje sie na tezec,a wiesz jak na tezec sie umiera?Zdajesz sobie sprawe z tego co to jest choroba Polio?Jak zdycha sie na gruzlice,malarie,ospe prawdziwa(nie mylic z ospa wietrzna)? Pewnie nie masz o tym pojecia,poszukaj ,internet to kopalnia wiedzy.I nie wyglaszaj komunalow rodem ze sredniowiecza.Szczepionki to blogoslawienstwo dla ludzkosci ( nie boskie,ludzkie,ludzie ciezko pracujac sami doszli do tego). Jesli ktokolwiek neguje szczepienia ochronne,sam powinien przestac uzywac wszystkich lekow,zrezygnowac z opieki lekarza,udac sie na pielgrzymke albo polezec krzyzem w kosciele. W razie draki ,jakis afrykanski szaman ,na pewno?!,go wskrzesi.
anonim2015.02.18 18:28
pederastów z dzieci chcą zrobić , omamieni cielesnością ateiści to motłoch którym łatwo się dyryguje
anonim2015.02.18 18:54
@naos- Jakie prochy dzisiaj łykałeś?-D
anonim2015.02.18 20:28
"Kler w dobie internetu myśli, że jak zakaże edukacji seksualnej w szkołach to ludzie będą z bzykaniem czekać do ślubu. Naiwny beton :D haha" Lewackie ścierwa myślą, że ludzie dorośli w obliczu zagrożenia ich potomstwa będą czekać z urżnięciem kilku lewackich łbów do wiosny.