Rodzice mają dość: "Ręce precz od naszych dzieci". W całej Polsce będą protestować przeciwko demoralizacji najmłodszych - zdjęcie
23.05.13, 10:12fot. Profil akcji na Facebooku

Rodzice mają dość: "Ręce precz od naszych dzieci". W całej Polsce będą protestować przeciwko demoralizacji najmłodszych

25

Pod koniec kwietnia „Rz” podała sensacyjną informację – na współorganizowanej przez MEN konferencji padły postulaty edukacji seksualnej, którą miałyby zostać objęte już czteroletnie dzieci. Doniesienia dziennika wywołały wiele kontrowersji. 31 maja ma się odbyć ogólnopolski protest przeciwko seksualizacji dzieci.

Zaczęło się od konferencji w siedzibie Polskiej Akademii Nauk, która odbyła się 22 kwietnia. Razem z PAN i dwoma ministerstwami organizowała ją agenda ONZ ds. Rozwoju oraz polskie biuro Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Spotkanie było poświęcone prezentacji „standardów edukacji seksualnej w Europie".

Jak poinformowała „Rz”, na konferencji padły m.in. stwierdzenia, że „rozwój seksualności rozpoczyna się w momencie urodzenia”, więc edukację seksualną należy rozpocząć przed czwartym rokiem życia. Zaprezentowano także bardzo konkretne wyznaczniki umiejętności, jakie winny posiąść dzieci. I tak, między 9. a 12. rokiem życia dziecko powinno nauczyć się już „skutecznie stosować prezerwatywy i środki antykoncepcyjne w przyszłości". Powinno też umieć „brać odpowiedzialność za bezpieczne i przyjemne doświadczenia seksualne". Miedzy 12. a 15. rokiem życia ma samo zaopatrywać się w antykoncepcję zaś powyżej 15. roku życia można dodatkowo wpoić „krytyczne podejście do norm kulturowych/religijnych w odniesieniu do ciąży, rodzicielstwa itp.".

Nie są to standardy, które będą wdrażane w szkołach. To jedynie dyskusja na ten temat”- uspokajała w rozmowie z „Rz” wiceminister edukacji Joanna Berdzik. Jednak już w trakcie dyskusji przyznała, że raport chce rozpowszechnić wśród rodziców i nauczycieli.

Pomysły przedstawione na konferencji wywołały falę oburzenia. Skrytykował je m.in. poseł PO Jacek Żalek. Za pośrednictwem portalu Fronda.pl poseł PiS Krystyna Pawłowicz apelowała do minister Agnieszki Kozłowskiej-Rajewicz, aby nie demoralizowała dzieci. Pani profesor była także zdumiona faktem, że takie kuriozalne pomysły są prezentowane przy całkowitej bezczynności ze strony rodziców. „Apeluję, by wreszcie Polacy, zwłaszcza rodzice dzieci zaczęli się organizować. Nie możemy nie robić nic, bezradnie rozkładać rąk. Niech zboczeńcy odczepią się od polskich dzieci! (...). Jeszcze raz pytam – gdzie są rodzice? Czy naprawdę chcą mieć w domu zboczeńców? Nie doczekać się wnuków? Chcą zostawić swoje dzieci na pastwę pederastów? Czy kochają naprawdę swoje dzieci czy wolą je złożyć w ofierze zboczeńcom?” - pytała.

Najwyraźniej rodzice wybudzili się z zimowego snu. Od kilku dni na Facebooku krążą zaproszenia na ogólnopolski protest – obronę dzieci przed szerzeniem demoralizacji w szkole pod hasłem „Ręce precz od naszych dzieci”. Inicjatywa wyszła od Prawicy Rzeczypospolitej, której działacze i polityce rozsyłają zaproszenia na akcję. Protest – jak potwierdza w rozmowie z Fronda.pl Lech Łuczyński z Prawicy Rzeczypospolitej – ma mieć formułę protestu przed siedzibami kuratoriów oświaty w całej Polsce pod urzędami wojewódzkimi. Partia, za pomocą Facebooka, wzywa do organizowania takich manifestacji w polskich miastach. Protest ma się odbyć 31 maja. Ta data nie jest przypadkowa. - Specjalnie wybraliśmy termin tuż przed Dniem Dziecka, który zwykle odbywa się w bardzo sielskich klimatach, aby zwrócić uwagę na bardzo ważną sprawę – tłumaczy Łuczyński.

Protest ma mieć skalę ogólnopolską. Jak wynika z informacji przekazanych przez Prawicę Rzeczypospolitej, pikiety mają się odbyć pod Ministerstwem Edukacji Narodowej w Warszawie oraz przed kuratoriami w miastach wojewódzkich.

Marta Brzezińska-Waleszczyk 

Link do akcji na Facebooku TUTAJ

Komentarze (25):

anonim2013.05.23 10:20
Dlatego trzeba zadbać o dobry dom dla dziecka.
anonim2013.05.23 10:36
I pomyśleć że tacy idio... z PO nami rządzą. A mieli być fachowcy.
anonim2013.05.23 10:37
Jest tylko jeden sposób - w obecnej pseudo-polsce. Oskarżyć Szumilas i jej pamagierów o propagowanie PEDOFILII. Bo też to jest pedofilia - podtykanie dzieciom <15 lat materiałów o charakterze seksualnym wyczerpuje prawne znamiona pedofilii. Oraz molestowania seksualnego. Gdy identyczne w treści pokazy zrobi miły pan w parku miejskim zostanie natychmiast wzięty pod fleki.
anonim2013.05.23 10:39
To są czyny Anty państwowe!!! Wprowadzanie amoralnych postaw powinno być karane!
anonim2013.05.23 10:49
Oczywiście że to idioci, ale cała rzecz jest wzorowo przemyślana i celowa. To osłabianie państwa ogólniej państw, przed wprowadzeniem rządu światowego. Te głupki ministerialne sądzą że robią dobrze bo tak się robi na świecie - ćwoki!
anonim2013.05.23 11:29
- wystarczy żeby porządni ludzie nic nie robili, a zło rozleje się po świecie - Nie siedźmy w domu ale dajmy wyraz naszej dezaprobacie dla takiej deprawacji w szkole
anonim2013.05.23 11:47
Żądam referendum w tak istotnej sprawie w naszej Polsce. Jest demokracja i chcę by to było przegłosowane a nie uchwalone odgórnie. Ja jestem przeciw deprawacji dzieci. I mam już przynajmniej 3 pełnoletnich członków rodziny którzy sie podpisą choć licze ze będzie 50 mln. Jak księża to czytaja to niech zrobią listy w czasie Mszy a politycy niech rozsyłają je. Panie Kukiz jak Pan to czyta to niech pan też organizacyjnie się przyłączy.
anonim2013.05.23 12:07
imburaku w polsze nie ma żadnej demokracji. Nie bądz naiwny.
anonim2013.05.23 12:29
W Niemczech i Austrii na rodziców nie pozwalających demoralizować własnych dzieci nakładane już są kary! MASOŃSKI PROGRAM JUŻ JEST REALZOWANY
anonim2013.05.23 12:32
Zerro ja bije w nich ich bronią - nie ulega wątpilwości że oni potrafiliby olać kilkadziesiąt mln podpisów byle wypełnić plany zlecone przez....poprawność polityczna nie pozwala mi wymienić nazwy ;-). Jedyna szansa w przyszłych wyborach a by je wygrać prawica musi się zjednoczyć. To ostatni gwizdek jak teraz damy ciała i ich nie wygramy to już nie będą potrzebne kolejne wyboory.
anonim2013.05.23 12:45
imburku Polaków na świecie jest z 60 mln, ale doprawdy nie liczyłbym na 50 mln podpisów. No, chyba że celujesz e referendum Europejskie. To by było nawet lepsze - a i liczba jest jakby realniejsza do osiągnięcia. Jakby nie było - powodzenia!
anonim2013.05.23 12:54
Dzięki i jakby co liczę na Twój głos ;-) (4 bedą a ziarnko do ziarnka)...
anonim2013.05.23 13:05
Trzeba twardo powiedzieć dość tej demoralizacji, a winnych tych haniebnych pomysłów stosownie ukarać !
anonim2013.05.23 13:37
taką Szumilas to w gnoju zatopić należałoby
anonim2013.05.23 13:47
5.Nie zabijaj - ale po uszach jak najbardziej tak na otrześwienie (szumi mi las bo się najarałam) ;-)
anonim2013.05.23 14:26
To się odnosi do pedofilów i deprawatorów pochowanych w MEN: "Kto zaś zgorszy jednego z tych małych, którzy wierzą we mnie, lepiej będzie dla niego, aby mu zawieszono u szyi kamień młyński i utopiono go w głębi morza."
anonim2013.05.23 16:38
To się nawet Orwellowi i Huxley'owi nie śniło, że reżim będzie organizował przymusowe lekcje napastowania seksualnego maleńkich dzieci. Teraz posadka nauczyciela czy pracownika będzie ulubionym miejscem pracy wielu pedofilów, którzy w imię reżimowych wytycznych będą mogli seksualnie napastować bezbronne dzieci.
anonim2013.05.23 16:41
@mariam Coś jesteś niedoinformowana w temacie. W szeregu postępowych krajów, choćby u naszych zachodnich sąsiadów, są przymusowe lekcje uczące dzieci w przedszkolu masturbacji (sic!). A jak nie pozwolisz by reżim napastował seksualnie twojego paroletniego dzieciaczka to płacisz sporą grzywnę.
anonim2013.05.23 16:48
Jeszcze kilka takich pomysłów i nie trzeba będzie czekać na wybory. Dojdzie do publicznego "linczu" na PO.
anonim2013.05.23 17:46
Jest tylko jedno słowo na określenie ministerialnych deprawatorów - sk...syny !!!
anonim2013.05.23 18:53
A jakieś szczegóły? Może godzina? Nie wszyscy mają fejszboka.
anonim2013.05.23 20:23
To nie będzie żadna demoralizacja. Czy Wy myślicie, że będą ich uczyć różnych pozycji, czy raczej program obejmuje tłumaczenie, jakie posunięcia mogą kogoś urazić i czego nie wolno? I z wiekiem pewnie zamierzają dzieci stopniowo uświadamiać. Ale mimo wszystko jestem przeciw. Seks powinien być swojego rodzaju tajemnicą, by nie stracił piękna wynikającego z miłości. I tak dzięki pornografii młodzi już za dużo wiedzą i jest to dla nich takie zwykłe.
anonim2013.05.23 21:02
Zatopić PO!
anonim2013.05.23 21:44
Proszę o informację o szczegółach w Królewsko-Stołecznym Mieście Krakowie :-) Nie mam konta na fb i na tą okoliczność nie zamierzam zakładać. Jakby ktoś coś wiedział, będę wdzięczny.
anonim2013.05.24 6:42
Bez strajku generalnego, bez tak zdecydowanych kroków, nic nie osiągniemy. Oni się nie boją żadnych, choćby wielomilionowych marszów, czy innych pisemnych protestów. Przecież mamy przykłady na całym świecie, jak choćby Francja. Tylko strajk, z żądaniem usunięcia całej tej rządzącej, wrogiej Polsce, watahy, może przynieść pożądane efekty. A bronimy rzeczy podstawowych, najważniejszych: rodziny, dzieci, naszej wiary. Im wcześniej dojrzejemy do tego tym mniej zła zdążą wyrządzić.