Rodzice chcą mieć wybór! - zdjęcie
27.02.15, 09:04Karolina Elbanowska (fot. TVN24/YouTube)

Rodzice chcą mieć wybór!

3

Do Sejmu wkrótce trafi projekt „Rodzice chcą mieć wybór”. Karolina Elbanowska z Fundacji Rzecznik Praw Rodziców zaznacza, że rodzice po prostu chcą mieć prawo do własnego zdania i nie pozwolą, by ten głos im odebrano.

Elbanowska wyjaśnia w rozmowie z Telewizją Republika, że fundacja właśnie spotyka się z kandydatami na prezydenta, by ustalić, jakie jest ich zdanie na temat reform edukacyjnych. Ujawnia ponadto, że największy problem jest z umówieniem się na rozmowę z... Bronisławem Komorowskim.

W myśl projektu fundacji, to rodzice mają podejmować decyzję, czy ich dziecko rozpocznie wcześniej edukację. Elbanowska zaznacza, że im wcześniejsza edukacja, tym mniej czasu na indywidualny rozwój dziecka. Dodaje, że w reformie chodzi o to, by dzieci szybciej wchodziły na rynek pracy i zaczynały płacić podatki.

Projekt „Rodzice chcą mieć wybór” zakłada ponadto wpływ rodziców na program nauczania, możliwość wyboru podręczników a także podniesienie standardów, na przykład w kwestii transportu do szkoły.

MaR/Telewizja Republika  

Komentarze (3):

anonim2015.02.27 10:09
Elbanowscy żyją z fundacji dlatego robią zadymy.
anonim2015.02.27 10:50
stefa60 Kiedy wyszło na jaw,że Owsiak ciągnie z fundacji niezłą kasę, toście lewaki wyli z oburzenia.
anonim2015.02.27 11:03
tesknote za rozumem i oszolomstwo ma ta pani wrecz wypisane na twarzy..