RMF FM: pożar mostu Łazienkowskiego to efekt podpalenia - zdjęcie
16.02.15, 13:58fot. TVN Warszawa

RMF FM: pożar mostu Łazienkowskiego to efekt podpalenia

4

- Deski miały zapalić się od razu w kilku miejscach - ponieważ były one pokryte łatwopalnym płynem zabezpieczającym je przed wilgocią, ogień szybko się rozprzestrzenił.

Służby analizują właśnie monitoring z soboty z godziny 13.00, gdy po raz pierwszy zauważono ogień w okolicy mostu oraz z godziny 17.00, kiedy wybuchł pożar.

- Czekamy na wyniki ekspertyzy, wtedy będzie można powiedzieć, jak długo most będzie zamknięty - powiedziała Gronkiewicz-Waltz w radiu RMF. Dodała, że "pierwsze sygnały są optymistyczne" - konstrukcja mostu prawdopodobnie nie została naruszona.

Sab/Onet.pl, Rmffm

Komentarze (4):

anonim2015.02.16 14:23
Pilnowali tęczy(monitoring 24h/dobę),a tymczasem podpalili most.On jednak nie był tęczowy,więc ochrona tej konstrukcji nie przysługiwała,jakoż światłowodom ministerstwa obrony narodowej.Król Maciuś I-szy już zarządził wszczęcie dochodzenia w tej sprawie.
anonim2015.02.16 15:03
naosie, buachacha... kpisz? Męczeni są MWZWM, stada półmózgich lemingów, żeby przypadkiem nie przestali kochać sitwy która ich katuje. Prosty mech psycholo, podobny do syndromu sztokholmskiego. Poza tym, jeśli my, prawdziwi ludzie mamy dystans do lemmich, to przecież banda psychopatów ma swoich zwolenników w absolutnej pogardzie. Doskonale wiedzą jakimi sami są szubrawcami i wiedzą jakimi przygłupami muszą być masy liżące im podeszwy. Doskonale to ujął swego czasu tow. Lis.
anonim2015.02.16 15:41
pewnie pomylili po ciemku z pedałów tęczą
anonim2015.02.17 5:08
A może właśnie to było przyczyną pożaru mostu? " W sieci szybko pojawił się link do dokumentu zawierającego inwentaryzację łączy światłowodowych biegnących pod Mostem Łazienkowskim. Dokument dość świeży, bo z sierpnia 2014, dobrze pokazuje sytuację. Netia, UPC, TP, Szeptel, ATM, NASK, Exatel, Sferia, Agora – na liście posiadaczy kabli nie brakuje największych operatorów infrastruktury światłowodowej w Polsce. Oprócz dostawców usług telekomunikacyjnych pod mostem znaleziono także kable należące do Ministerstwa Obrony Narodowej a także kilka kabli, których właściciela nie udało się ustalić. Jak podają media, MON ucierpiał w pożarze, ponieważ kable były wykorzystywane przez jednego z dostawców do zapewniania łączności z internetem i obecnie MON dostępu do internetu nie ma. " http://zaufanatrzeciastrona.pl/post/wojskowe-i-policyjne-swiatlowody-pozary-mostow-i-ich-wplyw-na-bezpieczenstwo/