Rekonstrukcja rządu. Jadwiga Emilewicz: Krzesła ministrów są gorące - zdjęcie
08.08.20, 11:50Screenshot Youtube - Kancelaria Premiera

Rekonstrukcja rządu. Jadwiga Emilewicz: Krzesła ministrów są gorące

12

Na wrzesień zapowiadana jest kolejna rekonstrukcja rządu Zjednoczonej Prawicy. Mówi się między innymi o zmniejszeniu liczby resortów. Jak podkreśliła wicepremier Jadwiga Emilewicz – „Krzesła ministrów są gorące”.

W rozmowie z „Super Expressem” minister rozwoju dodała, że tak naprawdę wszystkie warianty są obecnie możliwe. Zapytano ją także o to, czy czy ustąpi stanowiska Jarosławowi Gowinowi. Odparła, że zależy to od samego premiera Gowina jak i koalicjantów. Stwierdziła też, że nie ma miejsca rywalizacja między nią a liderem Porozumienia. Przyznała, że owszem – w partii jak w każdej innej zdarzają się różnice zdań, jednak na tym właśnie polega demokracja. Dalej powiedziała:

Porozumienie ma w nazwie nazwisko Jarosława Gowina, który zakładał tę partię. Nic w tej kwestii się nie zmienia”.

Mówiąc z kolei o kwestii ilości województw podkreśliła, że niepoważny jest pomysł mówiący o powrocie 49 jednostek, bo oznaczałoby to niewydolność tych struktur. Dalej dodała:

Pamiętajmy jednak, że połączenie Mazowsza z Warszawą jest niekorzystne dla województwa chociażby ze względu na to jak dzielone są jednostki statystyczne w UE”.

dam/PAP,"Super Express"

Komentarze (12):

ioiuf2020.08.9 1:46
pis da koryto plus dla swoich
Bizon2020.08.8 13:44
To nie Polacy ! Ci ludzie o zdeformowanych poglądach, wyrzekli się i wyparli Polskości. Mówią, że Polskość to nienormalność , a udowodnili to poprzez bojkot nawet najważniejszych świąt państwowych i bojkot zaprzysiężenia Prezydenta. Obrazili się na Naród polski, bo wybrał A. Dudę na Prezydenta. Oni gardzą Polakami, i obrzydliwie zdradzają naszą Ojczyznę ! Nie podadzą ręki Prezydentowi do dialogu czy koalicji polskich spraw, dlatego muszą być usunięci z życia publicznego !!!
Stalker2020.08.8 13:41
Jeśli ci z PO w dużych miastach są tak samo wykształceni jak ci z nich, którzy siedzą w sejmie, to znaczy, że większość wyższych uczelni w Polsce musi być zlikwidowana. Gowin tego nie zrobił, bo tutaj potrzebujemy A. Macierewicza !!!
Elektor2020.08.8 13:39
Trzy lata ! Ja pirniczę, aż 3 (słownie: Trzy) długie lata ! - jeden rok bez koryta, - drugi rok bez koryta, - trzeci rok bez koryta .............. A potem kolejne, ósme już przegrane wybory, tym razem parlamentarne ! Ja pierniczę, ale przyszłość PO ?!!!!
Piotr Nowak2020.08.8 13:38
W 2019 roku wybraliśmy ponownie centro-prawicową formację polityczną Prawo i Sprawiedliwość ! Ufamy PIS i zjednoczonej prawicy, bo ci ludzie chcą nic innego tylko dobra dla nas i dla Polski !!! PIS to partia ludzi uczciwych i zaufanych, nieskorumpowanych o żelaznych konsekwencjach w tych sprawach, ludzi patriotycznych, odważnych i honorowych, pracowitych, uznających prawo do życia od poczęcia i wiarę katolicką. A przywódcy PIS J. Kaczyński i premier Morawiecki to najlepsi stratedzy i politycy w dziejach Rzeczpospolitej. Ludzi PIS należy podziwiać i chronić za to, że przy takiej fali nienawiści, kłamstw i presji siłowego lub podstępczego odsunięcia ich od demokratycznie wybranej władzy, robią to co obiecali wyborcom, tzn, z jednej strony reformują kolejne instytucje państwa, a z drugiej strony b. dobrze rządzą gospodarką, bezpieczeństwem i ochroną socjalną Polaków. Ich program na najbliższe lata to Polski Model Dobrobytu. Niech rządzą dalej !!!
Jonasz Koran-Mekka2020.08.8 13:10
Dobrze że krzesła ministrów są gorące, dobrze przecież wiadomo że wysoka temperatura zabija koronawirusa!!
Biegunka Prorocza2020.08.8 13:14
Ale może też doprowadzić do zaschnięcia kału w kichach i wtedy trzeba cesarkę robić i kupy wyciągać.
Agnieszka2020.08.8 12:49
Za krecią robotę ze straszeniem ludzi kontrolą i poniżaniem poprzez wprowadzenie bonów na 500+ w czasie koronowirusa, gdy ludziom finanse się walą, to oby ją wywali jak najszybciej i nigdy tak głupich i podłych ludzi, którym woda sodowa tak szybko odwala, nie brali nawet na kilometr do swojego towarzystwa.
Biegunka Prorocza2020.08.8 12:17
Krzesła ministrów są mokre i klejące od luźnego kału, podłoga zreszta również. Podobnie jak tyłek pani minister.
Anonim2020.08.8 12:47
Twoje wpisy dowodzą, iż zawartość Twojej czaszki to zielonkawa breja. Jak u Twojego idola, tow. Lenina.
Biegunka Prorocza2020.08.8 13:12
Umyj siusiaka lepiej.
gregor2020.08.8 12:01
najpierw niech Warszawa odda pieniadze ktore Narod placil z podatku na odbudowe Warszawy