Na wrzesień zapowiadana jest kolejna rekonstrukcja rządu Zjednoczonej Prawicy. Mówi się między innymi o zmniejszeniu liczby resortów. Jak podkreśliła wicepremier Jadwiga Emilewicz – „Krzesła ministrów są gorące”.

W rozmowie z „Super Expressem” minister rozwoju dodała, że tak naprawdę wszystkie warianty są obecnie możliwe. Zapytano ją także o to, czy czy ustąpi stanowiska Jarosławowi Gowinowi. Odparła, że zależy to od samego premiera Gowina jak i koalicjantów. Stwierdziła też, że nie ma miejsca rywalizacja między nią a liderem Porozumienia. Przyznała, że owszem – w partii jak w każdej innej zdarzają się różnice zdań, jednak na tym właśnie polega demokracja. Dalej powiedziała:

Porozumienie ma w nazwie nazwisko Jarosława Gowina, który zakładał tę partię. Nic w tej kwestii się nie zmienia”.

Mówiąc z kolei o kwestii ilości województw podkreśliła, że niepoważny jest pomysł mówiący o powrocie 49 jednostek, bo oznaczałoby to niewydolność tych struktur. Dalej dodała:

Pamiętajmy jednak, że połączenie Mazowsza z Warszawą jest niekorzystne dla województwa chociażby ze względu na to jak dzielone są jednostki statystyczne w UE”.

dam/PAP,"Super Express"