Radwańska wydaje oświadczenie ws. rozbieranej sesji. "Zdjęcia nie zawierają nieprzyzwoitych treści" - zdjęcie
19.07.13, 17:54Agnieszka Radwańska (fot. Christian Mesiano_Wikipedia)

Radwańska wydaje oświadczenie ws. rozbieranej sesji. "Zdjęcia nie zawierają nieprzyzwoitych treści"

51

"Dla tych z moich fanów, którzy nie są zaznajomieni z tematem - magazyn ESPN The Body Issue ukazuje piękno wysportowanego ciała najlepszych sportowców na świecie. Prezentowani są zarówno mężczyźni jak i kobiety, niezależnie od wieku, bez względu na kondycję czy rozmiar. Inni sfotografowani w tym roku sportowcy to np. amerykański futbolista Colin Kaepernick, 77-letnia legenda golfa Gary Player, złota medalistka Igrzysk Olimpijskich, siatkarka Kerri Walsh Jennings (która uczestniczyła w dwóch sesjach zdjęciowych – kiedy oczekiwała dziecka oraz już po porodzie). W przeszłości w tej samej inicjatywie uczestniczyły także moje koleżanki z kortu – Serena Williams, Daniela Hantuchowa oraz Wiera Zwonariewa" - napisała Radwańska na swoim profilu na Facebooku. 

Tenisistka musiała zauważyć zamieszanie, jakie wywołał jej udział w rozbieranej sesji. "Zdjęcia oczywiście nie miały nikogo urazić, a odczytywanie ich jako niemoralne jest wyraźnie sprzeczne z profilem magazynu. Co więcej, zdjęcia te nie zawierają żadnych nieprzyzwoitych treści. Bardzo ciężko trenuję, by utrzymać moje ciało w formie i to właśnie jest myśl przewodnia tego materiału oraz całego magazynu. Jeśli przeczytacie wywiad, przekonacie się, że poświęcony jest on tylko i wyłącznie mojej pracy jako sportowca i temu co muszę robić, aby pozostać w jak najlepszej kondycji w czasie nadchodzących turniejów" - zapewniła. 

"Niektórzy przedstawiciele prasy (i nie tylko) insynuowali, że otrzymałam za tę sesję wynagrodzenie, a to nie jest prawda. Ani ja, ani inni sportowcy nie otrzymali takiego wynagrodzenia. Zdecydowałam się na udział w tej sesji, by zwrócić uwagę młodych ludzi, szczególnie dziewcząt, na ich kondycję i zdrowie oraz zachęcić do regularnych ćwiczeń" - zakończyła. 

eMBe

Komentarze (51):

anonim2013.07.19 18:09
Petras CK A dla fanatyków antykatolickich masz jakieś przesłanie? Już zaszufladkowałeś swoich oponentów do fanatyków. Żałosne. Co do Radwańskiej szanuję jej wybór, co nie znaczy że popieram.
anonim2013.07.19 18:12
Jeżeli te zdjęcia nie są wyuzdane: http://www.google.pl/imgres?hl=pl&biw=1366&bih=623&tbm=isch&tbnid=HUrmq18rqbIMeM:&imgrefurl=http://afterparty.pl/newsy_artykul,12315.html&docid=sv8PCwqub1zZBM&imgurl=http://s.afterparty.pl/i/agnieszka-radwaska-nago-w-body-issue-NEWS_MAIN-58903.jpg&w=650&h=388&ei=LWXpUdz6HcGW0AX_uYDQCQ&zoom=1&ved=1t:3588,r:31,s:0,i:186&iact=rc&page=2&tbnh=173&tbnw=253&start=17&ndsp=23&tx=100&ty=71 to jakie?
anonim2013.07.19 18:18
###petrasCK#### nie rzucaj nie swoich tekstów bez cudzysłowa. Agnieszka Radwańska nikogo nie uraziła swoją nagą sesją, świadczy o tym również wynik sondy na portalu, który pokazuje, że większość katolików nie widzi w tym nic złego. Twierdzącym inaczej zadam pytania: - czy prawdziwy katolik może iść na plażę dla nudystów? - czy prawdziwy mężczyzna - katolik, może pokazać tor np. W Means Health? Czekam na wasze odpowiedzi.
anonim2013.07.19 18:19
"Biada tym, którzy zło nazywają dobrem, a dobro złem, którzy zamieniają ciemności na światło, a światło na ciemności, którzy przemieniają gorycz na słodycz, a słodycz na gorycz!" Iz 5, 20 "Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego, który w was jest, a którego macie od Boga, i że już nie należycie do samych siebie? Za [wielką] bowiem cenę zostaliście nabyci*. Chwalcie więc Boga w waszym ciele!" 1Kor 6, 19-20 * - Mowa o odkupieniu ludzi krwią Chrystusa. Por. 1 Kor 7,23; Dz 20,28; 1 P 1,18n; Ap 5,9; Ap 14,3n. " a ponieważ wzmoże się nieprawość, oziębnie miłość wielu." Mt 24, 12
anonim2013.07.19 18:23
A mnie zaczyna irytowac hipokryzja portalu z którym do niedawna się utożsamiałam. Poświęcacie wiele uwagi Radwańskiej i jej pośladkom oraz "wyklętemu" ks. Lemańskiemu, a moim zdaniem KK ma dużo większe zmartwienia, takie jak pedofilia czy homolobby (jedna marna wzmianka ze znakiem zapytania). Jak już wspomniałam niedawno, belki w swoim oku nie zauważacie, ale innym drzazgi chcecie wyjmowac stamtąd. A warto zauważyc, że ani pani Radwańska, ani ksiądz Lemański nikomu bezpośrednio krzywdy nie zrobili. Może czas zajac sie naprawdę ważkimi tematami?
anonim2013.07.19 18:35
Skoro zdjęcia miały pokazać piękno wysportowanego ciała, to dlaczego nie przystąpiła do sesji ubrana? Przecież piękno ciała można pokazać w ubraniu, wcale nie trzeba ściągać do tego majtek. Czyżby jednak chodziło o jej próżność i chęć "pokazania się"? Poza tym jaki przykład to daje innym katolikom? Pani Radwańska powinna o tym pomyśleć zanim przystąpiła do sesji zdjęciowej - jaki przykład daję innym katolikom? Młodzieży? Ludziom niewierzącym? Czy na pewno świecenie gołym tyłkiem jest czymś czego oczekiwałby od niej Jezus?
anonim2013.07.19 18:40
JoannoJak, "A warto zauważyc, że ani pani Radwańska, ani ksiądz Lemański nikomu bezpośrednio krzywdy nie zrobili." A pośrednio ? Naprawdę uważasz, że media które cytujesz wiedzą lepiej niż Papież i kolegium kardynalskie jaka jest hierarchia problemów Kościoła ? Osobiście doradzałbym Ci lepiej się doinformować, wtedy nie wyjdziesz następnym razem na leminga wodzonego za nos przez oficerów frontu ideologicznego poprzebieranych za dziennikarzy TV czy gazet.
anonim2013.07.19 18:40
Nie no, w sumie fajnie, że nam to tak wprost tłumaczy...
anonim2013.07.19 19:09
no cóż; brudni nie widzą że są brudni
anonim2013.07.19 19:16
Powtórzę moje zdanie ,które już kiedyś wyraziłem.Otóż uważam ,że to co robi Radwańska to jej wybory ,jej sprawy.Ja jednak wolałbym ,aby skoncentrowała się na tenisie ,bo ostatni występ na Wimbledonie pokazał ,że pracy przed nią jeszcze wiele. Czy za sesję rozbieraną wzięła kasę ,czy nie mnie raczej nie obchodzi. Ma tyle forsy z tenisa ,że jestem skłonny jej uwieżyć ,że tutaj nie zarobiła na tym. Jednak jest problem w tym ,że Radwańska deklaruje swój katolicyzm i tutaj ta sesja moim zdaniem jest sprzeczna jej deklaracjom.
anonim2013.07.19 19:20
p.s przepraszam za błąd ortograficzny w poprzednim moim wpisie. Ma być oczywiście "uwerzyć" przez rz ,a nie z z kropką :)
anonim2013.07.19 19:23
@Only god can judge me Prawdziwy katolik może wszystko, ponieważ Bóg nie ogranicza jego wolnej woli. Natomiast mądry katolik wie, że wystawianie swojego nagiego ciała na widok publiczny do niczego dobrego go nie prowadzi, dlatego będzie unikał takich sytuacji, a także przestrzegał przed tym innych, których miłuje (czyli takich, których szczęście nie jest mu obojętne).
anonim2013.07.19 19:27
Bardzo interesujące, że na stronach Frondy pisują sami poganie antykatolicy. Fanatycy antykatolicy znajdzcie sobie inne forum. Pani Radwańska, z tej żałosnej biedy nie umie rozróżnić co jest dobre, a co złe. Uprzejmie informuje, że z dniem dzisiejszym przestaje się interesować tenisem w wykonaniu panien Radwańskich. Pozdrawiam Piogala, petrasack, icari80 i pozostałych pracowników naszego wydziału. Sie ma!
anonim2013.07.19 20:03
@icari80 A dlaczego Ty się nie przejdziesz na golasa po ulicy, zakrywając to i owo... Ludzie, wyście powariowali czy co? Normalnie witki opadają!
anonim2013.07.19 20:06
@JoannaJak Nie zgadzam się z Tobą. To też są istotne tematy dla KK, i ta pani sport coś tam i ks.Lemański. Pozdrawiam!
anonim2013.07.19 20:08
Droga pani Agniesko, jeśli pani nie kłamie w tym oświadczeniu to znaczy, że ie rozumie pani moralności chrześcijańskiej ... cel być może chwalebny ale skojarzenia ... ta laska co od Jezusa się rozbiera to i ja mogę ....
anonim2013.07.19 20:10
" a moim zdaniem KK ma dużo większe zmartwienia, takie jak pedofilia czy homolobby " To jakiś problem? przecież można nago to dlaczego nie homo??
anonim2013.07.19 20:13
" Przecież piękno ciała można pokazać w ubraniu" A komu zaszkodziły by dwa paseczki bikini? no ale wtedy było by wiadomo, że naga nie jest ... Pan " artysta" chciał epatować nagością , taką tajemniczą ...
anonim2013.07.19 20:15
do @wojo Ja nie wiem, ale chcialabym się dowiedziec, a nie zajmowac się połową pośladka Radwańskiej. I nie wiedzialam, że frondę redaguje kolegium kardynalskie..i zapewniam Cię, że Papież ma inne problemy niż pośladki Radwańskiej, dzieki którym Fronda przez tydzień przypominała Pudelka. "Oficerowie frontu ideologicznego" - tekst rodem z zebrania politycznego. ps. Radwańska ani bezpośrednio, ani pośrednio, chyba że patrząc na jej ciało pogrążyłeś się w kompleksach:)
anonim2013.07.19 20:18
@petrasCK Człowieku, Ciebie po Twoim swobodnym, chamskim języku już można poznać, to znaczy Twoje poglądy. Już ktoś tu wcześniej napisał, że tu wielu niewierzących przyłazi i zostawia swoje 'złote myśli'. Ludzie, zacznijcie się nawracać, bo życie może się nagle skończyć. Jakoś nie widzę, żeby Pan Jezus miał coś takiego pochwalać, co zrobiła ta dziewczyna, a kilka osób tu dało mocne przykłady z Biblii, że to niefajne takie pokazywanie się ...
anonim2013.07.19 20:23
@hamaczek To Ci zazdroszczę, że masz takie problemy jak pół pośladka Radwańskiej:) Uważam, że Fronda jest zbyt poważnym pismem, żeby poświęcac tyle miejsca takim sprawom. Tyle w temacie. Jestem katoliczką, lubię Frondę i nie chcę, żeby staczała się w sferę pisemek plotkarskich. Rozebrała się i już się tego nie cofnie. Jej wybór, jej sprawa. A dyskusja rozpalona do czerwoności, każdy trzy grosze krytyki wrzuca. Rozejrzyjcie się po własnych kątach, może tam należy trochę "kurzu" usunąc.
anonim2013.07.19 20:27
Nie trafiłeś kolego ... Ewę ( poza wszechmogącym) oglądał tylko mąż ....
anonim2013.07.19 20:28
Droga Joanno a może już raz zgwałcić można? normy się przecież zmieniają .... aj waj gewałt do nagości???
anonim2013.07.19 20:41
O czym tu gadać. Jeżeli nie wzięła kasy to się nie sprzedała, przynajmniej nie bezpośrednio. Pewnie chciała się dowartościować jako kobieta, kobiety lubią być podziwiane, ale sesja na pewno była erotyczna. Goła dziewucha z p... na wierzchu, a dookoła stado gapiących się facetów, ja bym się z taką kobieta nie związał. behind the scene http://espn.go.com/espnw/photos/gallery/_/id/9429017/image/47/agnieszka-radwanska-2013-body-issue-bodies-scenes-espn-magazine
anonim2013.07.19 20:49
Isia ma rację. Zdjęcia nie są nieprzyzwoite. Nieprzyzwoite są co najwyżej skojarzenia ich odbiorców, więc niech się raczej zastanowią nad sobą i nie robią tu za inkwizytorów jakiejś katolickiej odmiany szariatu.
anonim2013.07.19 21:36
to znaczy, ze w stroju sportowym juz nie mozna pokazac wysportowanego ciała i zachecac do uprawiania sportu i dbania o kondycje?? hmmmm..... proponuje akcje: WSZYSTKICH SPORTOWCOW ROZBIERAMY DO NAGA !!!!! a moze te fotki maja posluzyc aby wprowadzac "leniwe dziewczeta, ktore nie maja czasu na cwiczenia" w kompleksy????hmmmmm
anonim2013.07.19 21:42
@Fascination - zasady religii katolickiej łamią ci, co oglądają te zdjęcia i pozwalają sobie na fantazje seksualne. "15 Nic, co do człowieka wchodzi z zewnątrz, nie może uczynić go nieczystym, lecz rzeczy, które wychodzą z człowieka — to one właśnie czynią go nieczystym. 16 Kto ma uszy, aby słuchać, niech rozważy moje słowa."
anonim2013.07.19 22:03
Seksuolog bada mężczyznę, pokazując mu figury geometryczne. -Z czym kojarzy się panu trójkąt? -Z nogą kobiety. -A koło? -Z nagą kobietą. -Tak jak myślałem: ma pan obsesję seksualną. -Ja mam obsesję? A kto mi te wszystkie świństwa pokazuje?!
anonim2013.07.19 22:04
Only...........to, że jakaś osoba weszła na portal Frona i zagłosowała w sondzie tak, czy inaczej nie oznacza, iż jest katolikiem. Nie manipuluj czytelnikami
anonim2013.07.19 22:12
Czy aby na pewno p. Agnieszka nie rozumie? Katechizm Kościoła Katolickiego (22524) stwierdza: "Formy, jakie przybiera wstydliwość, są różne w różnych kulturach. Wszędzie jednak jawi się ona jako dostrzeżenie duchowej godności właściwej człowiekowi. Rodzi się ona wraz z dojrzewaniem sumienia osoby. Uczyć dzieci i młodzież wstydliwości oznacza budzić w nich poszanowanie osoby ludzkiej." Nie wydaje mi się, żeby te zdjęcia naruszały godność właściwą człowiekowi. Nie widzę w nich erotyzmu, nic co miałoby sygnalizować niegodne, a więc przedmiotowe, potraktowanie p. Agnieszki. Rozumiem jednak że jest to kwestia oceny, dlatego też na pewno należy w sytuacjach odsłaniania ciała zachować daleko posuniętą ostrożność, aby nie sprowadzić się, ani nie dać się sprowadzić do roli przedmiotu. Tego zapewne p. Agnieszce zabrakło. Nie mówię żebyśmy nie mówili prawdy tak jak ją widzimy. Wręcz przeciwnie – czyńmy prawdę. Ale czyńmy ją w miłości, jak nas uczył św. Paweł.
anonim2013.07.19 22:16
@JoannaJak Nie, to nie jest mój problem, raczej problem Radwańskiej. Ja po prostu wyraziłam swoje zdanie na ten temat i tylko tyle, co nie zmienia faktu, że taka postawa niszczy wiarę w ludziach, szczególnie w tych, którzy szukają autorytetów wśród sławnych ludzi. Pozdrawiam Cię!
anonim2013.07.19 22:27
@JakiśCzłowiek... sadze, ze problemu nie tkwi w przytaczanym przez Ciebie fragmencie Biblii, w tym co wychodzi z człowieka - problemem jest kwestia moralna! bierze udział w alkcji "Nie wstydze sie Jezusa" po chwili akcja " Nie wstydze sie nagosci"!! cos chyba jest nie tak!? i w tym tkiw oscien nieporozumienia i calej afery... chrzescijanie sa ludzmi, ktorzy maja budwac a nie stwarzac sytuacje zgorszenia innych. Czy nie moza takiej akcji pokazac w inny sposob? trzeba sie rozebrac do naga by potkreslic sylwetke? sadze, ze nie.... Nie popieram takiej formy zachety do uprawiania sportu. Dla mnie osobiscie to zgorszenie! i rzeczy trzeba nazywac po imieniu a nie owijac "gowno"w piekny papier i wmawiac, ze to jest dobre! Jakiekolwiek tlumaczenie tej sesji fotograficznej jest dla mnie zenujace i na poziomie gimnazjum. Prawda jest krotka: rozebrala sie do rosłu i tyle.... pozdrawiam
anonim2013.07.19 22:31
@hamaczek Wiara nie powinna opierać się na jakichkolwiek autorytetach, a na bezgranicznej ufności wobec Stwórcy.
anonim2013.07.19 22:39
michal112 Jesteś zwykłym manipulatorem, piszesz że na wierzchu p..., a odnośnik który wstawiasz temu przeczy, po drugie p... różnie się kojarzy i ty to wiesz dlatego to robisz a można po prostu napisać PUPA ale po co niech się kojarzy ! Kolejna sprawa, to ta sesja na pewno nie była erotyczna wystarczy znać trochę angielski by to zrozumieć. Nie każda goła pupa ma charakter erotyczny. Wszyscy ją "ukrzyżowaliście", za co - za jej postawę po za kortem, za jej ojca i jego poglądy. Część robi to właśnie dlatego a część bo nie umie myśleć samodzielnie. To przykre. Ja z rodziną biorę udział w akcji Nie wstydzę się Jezusa, a od paru dni prywatnie i publicznie nie wstydzę się Radwańskiej.
anonim2013.07.19 22:40
Pozwólcie sobie Państwo zwrócić uwagę na parę kwestii: 1. Pani Radwańska nie jest jakąś głupią celebrytką, która poza silikonowym korpusem nie ma nic do zaoferowania publiczności . Jest natomiast, ośmielę się stwierdzić , pierwszą polską kobietą, która dzięki ciężkiej pracy i ignorowaniu zawistnych, osiągnęła największy jak dotąd sukces w historii. Podobny osiągnęła jedynie Irena Szewińska, ale lekkoatletyka nie jest tak prestiżowym sportem jak tenis. Dokonania pani Radwańskiej można by porównać może z nagrodą Nobla Marii Curie, ale ta na świecie jest postrzegana jako Francuzka ( nie bez racji- gdyby została w Polsce guzik by zrobiła). 2. W dzisiejszym świecie kwestią pierwszorzędnej wagi jest ochrona dziewcząt przed komercyjnym, wykreowanym na potrzeby mężczyzn wizerunkiem lalki Barbie, katującej się dietą, cierpiącej na zaburzenia łaknienia w imię tzw. "idealnej" figury i z góry odrzucającej możliwości, jakie oferuje jej własna natura, o ile nie są zgodne z oczekiwaniami narzucanymi przez współczesną pseudokulturę, która jest seksistowska jak nigdy dotąd.Z drugiej strony, w katastrofalny sposób zubaża się i nieodwracalnie rani młodych chłopców, oczekując od nich wyłącznie fizjologicznych, "samczych" zachowań, a lekceważąc sferę duchową. 3. W związku z powyższym, za wszelką cenę należy chronić w dziewczętach ich androginiczność, a w chłopcach rozbudowywać dystans do spraw seksu jako jednego z wielu elementów życia, a nie jedynego, i kształtować ich wolę i poczucie odpowiedzialności, a nie koncentrować się na sferze popędów. 4. A zatem, jak słusznie twierdzi Pani Agnieszka, należy popierać każdą inicjatywę, która służy powyższym celom, zwracając uwagę, że ciało( także dziewcząt) jest wszechstronnym narzędziem, które, jeśli właściwie pielęgnowane i wykorzystane, a nie zredukowane jedynie do organów rozrodczych, może i powinno służyć rozwojowi i karierze osoby w niezliczonych dziedzinach. 5. Podsumowując, w Raju ludzie chodzili nago, tak, jak ich Pan Bóg stworzył, co znaczy, że mieli właściwy, niezaburzony stosunek do własnych ciał i seksualności. Utrata niewinności i igranie z tą sferą to robota Kusiciela! Dlatego każda próba przywrócenia właściwego spojrzenia na te kwestie jest godna szacunku i pochwały. Czytając Państwa komentarze odnoszę wrażenie, że mało kto, o ile w ogóle ktokolwiek z Was, kiedykolwiek uprawiał wyczynowo sport? Odnoszę wrażenie, że nie, bo mając kiedykolwiek do czynienia z tą sferą aktywności człowieka nabiera się do niej ogromnego szacunku. Pozdrawiam
anonim2013.07.19 22:45
Łomatko, ależ Wy wymyślacie, ludzie! Czy dla Was religia oznacza prawo do potępiania bliźniego? Albo obowiązek dawania wyrazu swej prawomyślności? Patrzcie na swoje grzechy i dawajcie świadectwo, zamiast szukać sobie ofiary do seansów świętego oburzenia.
anonim2013.07.19 22:47
Straszna przesada z tą Radwańską. Te zdjęcia to nie jakiś soft porn, a zdjęcia artystycznej Jeśli ktoś myśli, że zobaczy tam wysuniętą pierś lub coś jeszcze jest głupcem. Zawsze wszystko jest przykryte, ale nie odzieżą a ręką czy założoną nogą na nogę. Taka zasada. Ogromna przesada i polecam nie eskalować na przyszłość. Co do tłumaczenia Isi to ta wymyśla. Chciała zyskać gratyfikacje to ją zyskała. Żyjmy dalej!
anonim2013.07.19 23:00
Nie oszukuj samą siebie! To jest tłumaczenie na poziomie dziecka z przedszkola! Zadaj sobie proste pytanie: skoro zdjęcia miały pokazać wg Ciebie piękno wysportowanego ciała, to dlaczego nie przystąpiłaś do sesji ubrana? Przecież piękno ciała można pokazać w ubraniu, wcale nie trzeba ściągać do tego majtek. Czyżby jednak rzeczywiście chodziło o próżność i chęć "pokazania się"? Wg Twojej logiki piękno wysportowanego ciała widać tylko wtedy gdy jest ono nagie? Co za brednie! Z pełnym szacunkiem, ale tłumaczenie się Twoje jest śmiechu warte. I tłumaczenie się, bo inni też to robią i wymienianie ich nazwisk niczemu nie dowodzi. Jak inni będą skakać w przepaść, też tam skoczysz? Życzę Ci odwagi w stawaniu w prawdzie i nazywanie rzeczy po imieniu. Takie mataczenie jeszcze bardziej ośmiesza Cię! Mówienie, że zdjęcia nie miały nikogo urazić, nie oznacza jednak tego, że uraziły wielu! Nie jest też żadnym usprawiedliwieniem też to, że nie otrzymałaś wynagrodzenie. Zaistniały fakt jest faktem, i bez znaczenia jest, czy płatnie, czy bezpłatnie. Jeśli bezpłatnie, jak piszesz, to tym bardziej pokazuje próżność i chęć pokazania się.
anonim2013.07.19 23:00
1. A mnie najbardziej podoba się na tych zdjęciach niebieski materacyk 2. Nie wierzyłem, że dożyję czasów, w ktorych będę się zgadzał z opinią gostka o nicku Piogal
anonim2013.07.19 23:03
Poza tym: - Isia nie jest wybitna tenisistką (mam na myśli standardy światowe - powyżej swojej gołej pupy nie podskoczy) - akurat ona nie powinna wycierać sobie swojej (nie najurodziwszej) gębusi Jezusem
anonim2013.07.19 23:07
I jeszcze po przeczytaniu takiego jednego komentarzyka: ...A zatem, jak słusznie twierdzi Pani Agnieszka, należy popierać każdą inicjatywę, która służy powyższym celom, zwracając uwagę, że ciało( także dziewcząt) jest wszechstronnym narzędziem, które, jeśli właściwie pielęgnowane i wykorzystane, a nie zredukowane jedynie do organów rozrodczych, może i powinno służyć rozwojowi i karierze osoby w niezliczonych dziedzinach... Rozumiem że chodzi tu o prostytucję, bo nic innego nie przychodzi mi do głowy jeśli mowa o wszechstronne narzędzie widoczne na zdjęciu :-))))))))))
anonim2013.07.19 23:31
Myślę sobie jak zachowałby się na tym forum nasz Mistrz, ktoś kto powinien byc dla nas przykładem ? Rzucałby "kamieniami" tak jak wy? Jak myślicie? A może nie zastanawiacie się nad tym..a może przydałoby się niektórym? Jest taka przypowieśc, chociaż tam "kaliber" dużo większy:) Pozdrawiam wszystkich Chrześcijan i uczonych w piśmie:)
anonim2013.07.19 23:35
Polanka Gdy tylko Adaś i Ewka ugryźli kawałek jabłuszka, natychmiast spostrzegli, że są nadzy i naprędce sklecili sobie jakieś przyodzienie z listków figowych. Dlaczego? Bo własne ciała zaczęły im przeszkadzać, poza tym odsunęli się od siebie jako Kobieta i Mężczyzna. Odtąd żyje się jakby w dwóch różnych światach, nieprzystających, a w dodatku przeważnie wrogich i szkodzących sobie nawzajem. A wracając do tematu Pani Agnieszki jako najbardziej istotnego: cała heca z tymi zdjęciami pokazuje, jak namieszane w głowach mają ludzie w Polsce. Jeśli tzw. rodacy będą jej dalej tak " dożerać', to po skończeniu kariery osiedli się za granicą i tyle ją zobaczymy. A jest to, jeszcze raz powtórzę, Polka, która jak dotąd najwięcej osiągnęła, także finansowo. W dodatku bez zaszłych układów partyjnych i tatusie ex- ubeka.
anonim2013.07.20 0:19
Są Boże sposoby na to, by ukazywać swe piękno, i to sposoby, najogólniej mówiąc, bardziej zakryte. http://chn24.pl/opinie/news/5101-opinia-niemoralni-i-moralni-obrocy-moralnoci.html
anonim2013.07.20 0:53
Kto stoi za całym przemysłem pornograficznym za całą tą erotyzację - stoją ludzie którzy służą diabłu.A więc popieranie takich ludzi którzy gorszą jest grzechem . Nie dajmy się zwodzić ,całe to nagłosnienie Radwańskiej to akcja satanistów - ludzi którzy służą diabłu .W imię Jezusa demaskujmy to zło i tych adwokatów którzy bronią sprawy która należy do złego
anonim2013.07.20 10:19
Droga Lucyno i pozostali, ktorzy nie widzicie problemu! Nie kwestia tego co jest promowane ale jak!!! tu jest caly szkopuł i problem!!! Jesli ktos - w tym wypadku p. Agnieszka - przedstawia sie publicznie jako chrzescijanka, to wymaga sie od takich osob postawy chrzescijanskiej! Juz wczesniej pisalem - czy zachetą do uprawiania sportu musi byc goła dupa i rozebrane do naga ciało? nie mozna przedstawic tego w stroju? 80% narodu to analfabeci i ludzie czytajacy bez zrozumienia a 90% jak nie 100% mężczyzn to wzrokowcy! czy facetowi, ktory patrzy na rozebrana kobiete bedzie w glowie fakt, ze ona w tym momencie promuje aktywne cwiczenia???? hhmmm...chyba nie! gola dziewczyna w wodzie, lezaca na materacie i porozrzucane pilki w basenie!!! co ma woda wspolnego do tenisa??? dla mnie osobiescie to promowanie lenistwa:) i nic nie ma wspolnego z zacheta do jakiegokolwiek wysiłku!!!!
anonim2013.07.20 10:51
Wyrzucenie Radwańskej z bycia ambasadorem akcji "nie wstydzę się Jezusa" to majstersztyk w wykonaniu laickich mediów.(zresztą one najpierw zaczęły udawać oburzenie) Ale do tego potrzeba "prawdziwych katolików" w tej sprawie tzw "pożytecznych idiotów". Tu nie chodzi o to że Radwańska się rozebrała do sportowego magazynu. Przed nią Lewandowski pokazał więcej w magazynie "Gala".Mało tego Radosław Pazura biega na golasa w sztuce"Goło i Wesoło".Tylko tamci to "lemingi" a Radwańska jest najbardziej znienawidzona za całokształt-niezależność,Smoleńsk,TVN itd. I chodzi o coś jeszcze ważniejszego-o samą akcję.... Dopóki ta akcja była aktem wiary "prawdziwych katolików" nikomu nie zagrażała ale zaczęła się przekształcać w duży ruch "nie prawdziwych katolików" domagających się swych praw w przestrzeni publicznej.Ludzie zaczynają się zastanawiać czy rzeczywiście "wiara to prywatna sprawa "- a to jedno z przykazań laicycyzacji Europy.
anonim2013.07.20 17:49
No pięknie, Panie/ Pani toBi Oczywiście, że rozumiem tzw. problem; rzecz w tym, że naprawdę leży on całkiem gdzie indziej( brawo janek1). tvn i GW zawzięli się na Panią Agnieszkę i dali jej wciry rękami naiwnych jak dzieci miłośników Jezusa czy jak im tam. Ludzie, trzeba trochę myśleć, na litość Boską! A wracając do meritum: w nagości jako takiej nie ma nic podniecającego , żeby się o tym przekonać, wystarczy raz trafić na plażę nudystów. Nawet największy wzrokowiec wyleczy się z niezdrowych zachcianek, i to momentalnie. Zresztą do dziś istnieją kultury, w których właśnie frywolne przesłanianie ciała uważane jest za wyzywające. Pan Jezus wisiał na krzyżu "odarty z szat", bez tych jakiś przedziwnych majtek z brudnej szmaty, w które musieli go ubierać artyści kościelni. Czy to znaczy, że świadkowie ukrzyżowania się zgorszyli? A na marginesie: katotaliban to zjawisko. które najskuteczniej potrafi odstręczyć ludzi od Kościoła. I to działa! Gratulacje, Frondziu PS. Chyba przestanę tu zaglądać, szkoda zdrowia.
anonim2013.07.21 0:18
Uaa, wiedziałam! Jednak muszę się jeszcze raz odezwać do pani Polanki: moje ostatnie sformułowanie to nie żadne nadużycie, tylko ironiczna prowokacja, nieszczególnie nawet zakamuflowana: chodzi o to, że interpretacja każdego faktu zależy od kontekstu, nawet w świetle skrajnie sztywnych przekonań. Ale skoro tamten przykład się nie podoba, podam inny: złamanie zasad szabatu przez Jezusa i jego " bandę" ( bo tak przecież byli postrzegani przez ortodoksyjnych współczesnych, nie czarujmy się), które wtedy było wielokroć bardziej bulwersujące niż obecnie zdjęcia w niszowym magazynie. Zdjęcia, które mogą odczarować temat wartości ludzkiego ciała w realu, w którym nawet paczkę chipsów sprzedaje się w towarzystwie odhumanizowanej, potraktowanej fotoszopem fotki jakiejś młodej osoby. I pozwolę sobie jeszcze raz powtórzyć: "uroda" w postaci ślicznej buzi przemija "jak bystra woda", panowie, Wasza też, a zadbane, wysportowane ciało może Wam służyć aż do śmierci! Ponadto, Pani Radwańska jest, jak dotąd, najlepszą polską tenisistką, a biorąc pod uwagę rangę tego sportu, jedną z najwybitniejszych atletek w historii. Liczby i fakty nie kłamią, a ich wymowa jest jednoznaczna nawet dla kompletnych sportowych ignorantów. Pozdrawiam- i polecam przyjrzeć się, ile swobody, poczucia humoru i zdrowego rozsądku wykazywał Jezus jako Człowiek. To wszystko jest zapisane w ewangeliach.
anonim2013.07.21 2:36
Cytaty te nie mają nic do rzeczy i w ogóle nie odnoszą się do tematu. Nikt tu nie dyskutuje nad tym, czy dziewczęta( i chyba chłopcy też?) mają się zachowywać skromnie czy nieskromnie, ale co tę skromność definiuje i czy w tym konkretnym przypadku konkretna osoba te zasady złamała. W odczuciu sporej liczby osób, które można podejrzewać, że mają kontakt z rzeczywistością i rozumem i nie ma powodów, by sądzić, że mają źle ukształtowane sumienia, tak się nie stało. Przeciwnie, można tu dostrzec staranie o poszanowanie i docenienie wartości i piękna ciała, jakim obdarza nas Bóg poprzez Naturę.Wydaje się więc, że właśnie ci , którzy doszukują się tu sprośności, pozwolili sobie skraść ową "czystość serca i cała". Nie wydaje się też, żeby kierunek, w którym zmierza "Fronda", był najszczęśliwiej obrany; przeciwnie, zdaje się dryfować w stronę niebezpiecznego fundamentalizmu, który jeszcze nikomu i nigdzie nie wyszedł na zdrowie. Co więcej, jej publicyści i spora część publiczności chyba grzeszą pychą, a to kardynalny grzech, w dodatku na samym początku listy! Miałam kiedyś okazję wziąć udział w spotkaniu na żywo z panem Terlikowskim i częścią jego " drużyny". Można powiedzieć, że wieje od nich grozą: to ludzie kompletnie oderwani od rzeczywistości, szermujący sloganami i w dodatku wyniośli i pogardliwi wobec swoich oponentów. Jeśli takie formacje mają kształtować Kościół w Polsce, to nie ma on przyszłości. A pan Terlikowski rzeczywiście mógłby zadbać o swoją formę: w końcu jest osobą publiczną, powinien być żywą reklamą chrześcijańskiego stylu do życia, a tu proszę, ciało zaniedbane i zniekształcone otyłością? A przecież to świątynia Ducha Świętego, wypada o nią dbać. Czyżbyśmy za bardzo folgowali łakomstwu( kolejny grzech główny)? Poza tym wzajemna atrakcyjność małżonków podtrzymuje więzy sakramentalnego małżeństwa, nie można o tym zapominać. Ze sportowym pozdrowieniem Jeśli zaś chodzi o
anonim2013.07.21 11:16
No właśnie: "Czystość domaga się wstydliwości" i "Formy, jakie przybiera wstydliwość, są różne w różnych kulturach". Tak jak w ewangeliach, wszystko jest zapisane w dokumentach kościoła. Gadał raz dziad do obrazu, a obraz doń ani razu. Obraz się zmęczył, bo trudno udowadniać, że Pani Agnieszka nie jest wielbłądem.