Radosław Fogiel: W sprawie reformy sądów białej flagi nie będzie - zdjęcie
31.01.20, 08:45

Radosław Fogiel: W sprawie reformy sądów białej flagi nie będzie

9

Radosław Fogiel, poseł i wicerzecznik PiS w rozmowie z „Polską Times” odniósł się m.in. do reformy wymiaru sprawiedliwości w Polsce. Niekorzystne według niego jest podgrzewanie atmosfery sporu, które nie służy wypracowaniu najlepszego stanowiska. Niemniej rząd nie wycofuje się z rozpoczętych refom.

 

Fogel stwierdził, że „czym innym jest obniżanie temperatury dyskusji, a czym innym wycofywanie się czy wywieszenie białej flagi, a tego nie będzie”.

W odniesieniu do planów zakończenia reformy sądownictwa powiedział:

- „Chcielibyśmy, żeby zakończyła się po pierwsze możliwie szybko, a po drugie sytuacją, w której Unia Europejska przyznaje, że kwestie sądownictwa to wewnętrzne sprawy kraju członkowskiego, że nie są regulowane w traktatach; sytuacją, w której środowisko prawnicze uznaje prawo parlamentu do przyjmowania ustaw, a co najważniejsze sytuacją, w której Polacy mają sprawnie funkcjonujące sądownictwo, uczciwe, bezstronne, a także zapewniające społeczne poczucie sprawiedliwości”.

mp/Polska The Times

Komentarze (9):

Saki Faki2020.02.1 8:20
A to ten od dostawania wpierd.lu od Mazurka:-)
Foster2020.01.31 19:15
Będzie, będzie - nawet nie przypuszczacie jak szybko.
wPISdu2020.01.31 15:11
Rydzyk juz czeka z bezwarunkowym doktoratem dla Pana ;) Moze byc wieczorowo przez internet. Fakturka na partie jak zwykle..
Mirek2020.01.31 11:22
do XYZ . Ten gość po maturze ma więcej pojęcia niż 60 głupków udających SN często profesorów którzy chcieli postawić się ponad prawem !!! .
PancerCrystal2020.01.31 9:44
Na szczęście dla Polski już niedługo będziemi mieli Prezydentkę Małgorzatę Kidawę-Błońską. Duda tej Pani do obcasów nie dorasta, on o tym wie dlatego tak drze ryja na partyjnych spędach. Drze się, bo odrywanie od koryta boli. Jeszcze kilka miesięcy......
teresa2020.02.2 12:22
założymy ciemne okulary i zażyjemy tabletkę szczęścia i zgodzimy się z tobą
bogdanus2020.01.31 9:38
Mamy mandat narodu róbmy swoje i bądźby konsekwentni, Bruksela (Berlin) chce osłabić państwo neokolonialne jakim była polska za czasów PO-PSL
stinky raincoat 2.02020.01.31 9:20
Czy ten poseł uważa Polakow za idiotów dotkniętych amnezją? "Nie mamy zamiaru nawet o milimetr ustępować w kwestii prawdy historycznej; polityka wstydu odchodzi – powiedział w poniedziałek szef MSWiA Joachim Brudziński. (...) My poważnie traktujemy te kwestie, ale chcemy powtórzyć to, o czym mówił pan premier Mateusz Morawiecki, o czym mówił dzisiaj na łamach tygodnika +Do Rzeczy+ pan prezes Jarosław Kaczyński: my nie mamy najmniejszego zamiaru nawet o milimetr ustępować w kwestii prawdy historycznej. Polityka prowadzona przez ostatnie dziesięciolecia, polityka wstydu, to, co wyraził dosadnie śp. Władysław Bartoszewski, że Polska to jest taką +brzydką panną bez posagu+ – odchodzą. My prowadzimy politykę podmiotową, opartą na prawdzie - podkreślił Brudziński. (...) Nowelizacja ustawy o IPN wprowadza m.in. przepisy, zgodnie z którymi każdy, kto publicznie i wbrew faktom przypisuje polskiemu narodowi lub państwu polskiemu odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę Niemiecką lub inne zbrodnie przeciwko ludzkości, pokojowi i zbrodnie wojenne będzie podlegał karze grzywny lub pozbawienia wolności do lat trzech. Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelę we wtorek; postanowił jednocześnie - w trybie kontroli następczej - skierować ustawę do Trybunału Konstytucyjnego."
XYZ2020.01.31 9:05
Gość po maturze,bez żadnego prawniczego wykształcenia nie powinien zabierać głosu w tych sprawach.