Radni Łomianek postanowili zaprosić Ojca Świętego do Łomianek. Kiedy? Jeszcze nie wiadomo, ale projekt odpowiedniej uchwały jest już gotowy i dostępny na stronie urzędu w Łomiankach.

„Na podstawie art. 18 ust 1. ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (t.j. Dz.U. 2013.594) Rada Miejska w Łomiankach, mając na względzie słowa Jego Świątobliwości Ojca Świętego Franciszka "Nie stójcie na balkonie życia, Jezus nie czekał. Zaangażował się. Zaangażujcie się, jak to zrobił Jezus", uchwala co następuje:

§1. Zaprasza się Jego Świątobliwości Papieża Franciszka do Łomianek. 
§2. Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Łomianek. 
§3. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

W podpisie przewodniczący rady Jan Grądzki” – czytamy w projekcie uchwały.

„Zaproszenie Papieża do Łomianek w formie uchwały ma nadać rangę temu wydarzeniu. Jak wiadomo w 2016 roku odbędą się Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, być może papież odwiedzi również Warszawę. To dobry moment, aby choć na chwilę Ojciec Święty zatrzymał się w Łomiankach i pobłogosławił nas. Warto też zaznaczyć, że w naszym mieście znajduje się najstarszy w kraju Instytut Studiów nad Rodziną, a obecnie Wydział UKSW” - powiedział w rozmowie z tvnwarszawa.pl Jan Grądzki, przewodniczący Rady Miejskiej.

Pod projektem uchwały podpisała się większość: 14 z 21 radnych. Wśród nich jest Paweł Nastula, mistrz olimpijski w judo, obecnie zawodnik MMA.

Łomianki to prawdopodobnie pierwsze miasto w Polsce, które poprzez uchwałę chce zaprosić papieża Franciszka. Głosowanie ma odbyć się 19 września, ale internauci (na czele z niektórymi portalami) już drwią z pomysłu radnych podwarszawskich Łomianek.

MBW/Wawalove.pl/TVN Warszawa