30.07.13, 20:49Flaga Hiszpanii (fot.Wikipedia)

Radna z zespołem Downa!

Obecna radna startowała w wyborach lokalnych z list chadeckiej Partii Ludowej w 2011 r. Ugrupowanie zdobyło wówczas 17 mandatów, a Angela Guerra była osiemnasta. Jednak jej partyjny kolega Jesus Garcia Galvan zmuszony był ustąpić ze stanowiska po oskarżeniu o korupcję. Wczoraj, decyzją rady miejskiej, Guerra zajęła jego miejsce.

- Dziękuję za wszystko, a zwłaszcza za okazane zaufanie – mówiła po objęciu mandatu.

Angela Guerra  jest absolwentką wyższej uczelni. Pracuje jako asystentka w urzędzie pomocy społecznej. 

-Po jej narodzinach płakaliśmy tylko jeden dzień. Potem zaczęliśmy walczyć – wspomina matka radnej, Isabel. Jak tłumaczy, do wychowania Angeli potrzebne były „miłość, dyscyplina, ciężka praca i «normalizacja» życia”.

- To wszystko, co dałam także swojej córce Larze, która pracuje jako policjantka w Barcelonie i zawsze była dla Angeli punktem odniesienia - dodaje.

Kja/corriere.it

Komentarze

anonim2013.07.30 21:54
Bomba! :)
anonim2013.07.30 22:39
No cóż, może nie zabrzmi to najlepiej, ale nie chciałabym mieszkać w mieście gdzie istotne decyzje podejmują osoby niepełnosprawne intelektualnie. Nie. Wiem, że wiele z tych osób kończy specjalne szkoły i zdobywa uprawnienia do wykonywania prostego zawodu, pracuje i prowadzi w miarę samodzielne życie, ale bez przesady - pewnych wymogów i ograniczeń jakie niesie za sobą ta choroba - nie da się pominąć.
anonim2013.07.30 22:51
Czy ten artykuł ma nam mówić "jak fajnie że jej nie wyskrobali"? Przeginacie. Kierowcą autobusu nie może być niewidomy. Podobnie osobą decyzyjna na jakimkolwiek szczeblu nie może być ktoś upośledzony czy choćby tylko ociężały umysłowo. No zastanówcie się - posłalibyście dziecko do szkoły gdzie uczy nauczyciel z zespołem Downa?
anonim2013.07.30 23:49
Sandro - jest absolwentką wyższej uczelni
anonim2013.07.31 0:49
@Sandra "..nie chciałabym mieszkać w mieście gdzie istotne decyzje podejmują osoby niepełnosprawne intelektualnie. Nie." Skoro ukończyła ona uczelnie wyższą , to chyba intelektualnie nie jest źle ?? Być może okaże się dobrym, aktywnym i uczciwym radnym :)
anonim2013.07.31 7:23
Sandro Mocart i wiele innych wybitnych osób było niesprawnych umysłowo - jak to ujęłaś. Homoseksualiści też są niesprawni umysłowo - to zaburzenie psychiczne. Można iść dalej - czy np. pan Niesiołowski jest sprawny umysłowo. Moje kontakty z osobami z zespołem Downa dały mi sporo do myślenia o rzekomej sprawności. Ci ludzie np. nie przejawiają negatywnych uczuć jak chamstwo czy agresja.
anonim2013.07.31 8:03
Down Downowi nierówny. Chociaż większość osób z tą wadą jest uposledzona umysłowo, mogą się trafic osoby z ilorazem inteligencji w normie lub tez w granicach odchylenia standardowego. Np. osoba z ilolazem intelgencji 90 będzie w sprzyjających warunkach funkcjonować zupełnie poprawnie i efektywnie. Tak naprawdę przeciętna inteligencja jest wystarczająca by pokierowac swoim życiem w dowolny sposób- zostać księdzem, nauczycielem, lekarzem czy politykiem, Oczywiscie osobom z widoczna niepelnosprawnoscia z pewnoscia jest trudniej,ale jak dla mnie,jesli ta pani skonczyla wyzsza uczelnie i dostala sie do rady gminy,to mozna tylko pogratulowac jej i jej rodzinie odwagi i samozaparcia.
anonim2013.07.31 11:53
@Sandra102 - a jak wytłumaczysz niepełnosprawność intelektualną z ukończeniem wyższej uczelni?
anonim2013.07.31 12:02
@Nosootros - "wierzący" nie oznacza wierny (takie wyrażenia to jeden z lewackich chwytów wprowadzania w błąd, lewak jak chce Cię w konia zrobić to nawet powie "jestem katolikiem") - przecież wiesz : "...Wierzysz, że jest jeden Bóg? Słusznie czynisz - lecz także i złe duchy wierzą i drżą." (Jk, 2, 19)
anonim2013.08.6 23:45
Oryginalny artykuł z fotkami :) http://www.enfemenino.com/feminismo-derechos-igualdad/angela-bachiller-primera-concejala-con-sindrome-de-down-s88836.html