Putin: Biden to wielka nadzieja na brak impulsywnych ruchów USA - zdjęcie
13.06.21, 07:24Fot. screenshot - YouTube

Putin: Biden to wielka nadzieja na brak impulsywnych ruchów USA

4

Władimir Putin udzielił wywiadu stacji NBC News, w którym stwierdził m. in., że spodziewa się mniejszej liczby impulsowych decyzji Joe Bidena. Wywiad ma miejsce kilka dni przed spotkaniem Bidena i Putina w Genewie.

Putin powiedział także, że Biden to "człowiek kariery", który "spędził całą dorosłość w polityce".

Putin stwierdził, że prezydentura Joe Bidena to "wielka nadzieja" na to, że nie będą już miały miejsca "żadne impulsowe ruchy w imieniu urzędującego prezydenta USA". Wypowiedział się jednak pozytywnie także o Trumpie.

- (...) jest niezwykłą indywidualnością, utalentowaną jednostką… Jest barwną jednostką. Możesz go lubić lub nie. Ale on nie pochodził z amerykańskiego establishmentu - mówił o byłym prezydencie USA.

Joe Biden znajduje się obecnie na szczycie G7 w Wielkiej Brytanii. Następnie Biden uda się do Brukseli, gdzie w poniedziałek będzie rozmawiał z NATO, a we wtorek z UE. Następnie odbędzie się spotkanie z Putinem.

Biden ostrzegał już jednak, że Rosji grozić będą "mocne i znaczące konsekwencje", jeśli ta zaangażuje się w "szkodliwe działania".

Biden zamierza przedyskutować z Putinem kontrolę zbrojeń, zmiany klimatyczne, rosyjskie zaangażowanie wojskowe na Ukrainie, hakowanie cybernetyczne i uwięzienie Nawalnego.

jkg/rp

Komentarze (4):

katolicka deratyzacja Polski2021.06.13 12:37
Putin zmusza Polske do zbrojen nuklearnych.
Templar2021.06.13 11:27
Nadzieja jest taka , że "Śpiący Józek" będzie zasypiał, popierdywał i przewracał się na schodach samolotu. Putin może spać spokojnie i mając zaledwie 150 mln, w większości zdegenerowanych i rozpitych obywateli, potrząsać światem. Przeciw, a może nie ma starego człowieka, który nie może i pazerną pełną tchórzy unię niemiecką.
Anonim2021.06.13 8:15
Józio Biden to porażka?
Templar2021.06.13 12:34
Gorzej, to dno.