Przyszła administracja Bidena to zbiór proaborcyjnych ekstremistów   - zdjęcie
14.12.20, 12:12Fot. screenshot - YouTube (NBC News)

Przyszła administracja Bidena to zbiór proaborcyjnych ekstremistów

10

„Uczciwe jest stwierdzenie, że przypuszczalny prezydent elekt Joe Biden jest w trakcie zbierania wspólnej mafii proaborcyjnych politycznych ekstremistów, by zapełnić wiele z najważniejszych stanowisk swej przyszłej administracji” – tak o „katolickim” i ciągle potencjalnym prezydencie USA pisze w komentarzu redakcyjnym „National Catholic Register” (NCR).

Przykładem, jak bardzo Biden odbiega od nauki moralnej Kościoła katolickiego, jest jego oświadczenie z 7 XII, że na stanowisku sekretarza Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej chciałby widzieć prokuratora generalnego Kalifornii Xaviera Becerrę. Becerra zasłynął z promowania aborcji i kampanii przeciwko obrońcom życia nienarodzonego „w naprawdę szokującym stopniu” – jak pisze NCR.

Becerra „m.in. walczył w sądzie przeciwko pro-liferom i katolikom”, którzy sprzeciwiali się przymusowej reklamie usług aborcyjnych w centrach dla kobiet w ciąży prowadzonych przez organizacje prorodzinne. Sąd Najwyższy uznał jednak, że taki przymus byłby naruszeniem pierwszej poprawki do Konstytucji Stanów Zjednoczonych, która zakazuje m.in. ograniczania wolności religijnej.

Prokurator generalny Kalifornii zasłynął także z forsowania prawa zmuszającego pracodawców do pokrywania w ramach usług medycznych kosztów aborcji. Mimo decyzji biura praw obywatelskich Departamentu Zdrowia USA, że takie „prawo” jest łamaniem wolności religijnej i praw tych, którzy sprzeciwiają się mordowaniu nienarodzonych, Becerra pozostaje niewzruszony.

Sam Becerra deklaruje się jako „katolik”. Tenże „katolik” jako prokurator generalny ułatwił sądowe postępowanie przeciwko Davidowi Daleidenowi, który obnażył współudział przemysłu aborcyjnego w handlu częściami ciał dzieci zamordowanych w wyniku aborcji. Jeśliby Becerra został powołany na proponowane stanowisko, z pewnością dążyłby do obalenia zmian, które wprowadzono w administracji Trumpa w celu ochrony życia nienarodzonych.

Jednak Becerra nie stanowi wyjątku, jeśli chodzi o proaborcyjne poglądy w administracji potencjalnego „katolickiego” prezydenta USA. Ze swojego skrajnie proaborcyjnego stanowiska słynie Kamala Harris, która w razie wygranej Bidena może zostać wiceprezydentem USA. Kamala Harris była poprzedniczką Becerra na stanowisku prokuratora generalnego Kalifornii.

Planned Parenthood – jedna z największych organizacji proaborcyjnych – z radością powitała wybór Antony’ego Blinkena na przyszłego sekretarza stanu oraz Lindy Thomas-Greenfield jako ambasadora przy ONZ. Radość Planned Parenthood oznacza, że wymienieni politycy będą wspierać proaborcyjne działania na świecie.

Biorąc pod uwagę te i inne kandydatury Bidena, NCR zwraca uwagę na fakt, iż polityką nowej administracji będzie dążenie do obalenia tzw. „poprawki Hyde’a”, która zakazuje wykorzystanie funduszy federalnych do finansowania aborcji.

 

jjf/NationalCatholicRegister.com

Komentarze (10):

KATOLIK SZCZERY DO BOLU2020.12.16 16:35
A ks Kobylinski i Terlikowski (ponoc konserwatywni katolicy) NA LAMACH FRONDY tak promowali tego aborcjoniste Bidena! CZY FRONDA NIE WIDZI ICH OBLUDY? CZY TEZ JEST OBLUDNA? ZNAJDUJEMY SIE W TAKIM PUNKCIE, ZE NIE MOZEMY SLUZYC DWOM PANOM.. ZNALEZY DEMASKOWAC OBLUDNIKOW, FALZYWYCH PROROKOW I HERETYKOW. CHRZESCIJANIN MUSI WYBRAC KOMU SLUZY - PRAWDZIE I CHRYSTUSOWI ? - CZY SZATANOWI I OBLUDZIE?
man.of.Stagira2020.12.14 19:55
Polski katolik to zrozumie NA PEWNO! 2-na-3 popiera aborcję dziecka w 4-5 miesiącu, zaś ponad 90% popiera co najmniej któryś z 3-ech przypadków na życzenie. MASKI OPADŁY! NIE kryzys Kościoła tylko katolicy c i e n i a s y. Bigoteria wyłazi z prawactwa i lewactwa na TĘ SAMĄ ulicę! AVE Wy!
A fronda po katolicku z szambem pomyj2020.12.14 15:43
Taa prawda
ciekawe:2020.12.14 14:05
Będą zmuszać - czy zezwalać???
Polonia Semper Fidelis2020.12.14 13:17
Uwaga! Nasz stary znajomy "Anonim" (czasem AAAtomek) oraz tenże pod wieloma innymi nickami jest chory z nienawiści i pogardy do chrześcijaństwa, Kościoła i Polski. To beneficjent starych układów z czasów rządów PO, który nie może się pogodzić z nieodwracalnością obecnych rządów w kraju. Uporczywie wieszczy ich upadek, w co zresztą sam nie wierzy. Bluźnierstwa są dla niego jak narkotyk dla ćpuna lub alkohol dla pijaka - przynoszą mu złudne wrażenie ulgi. Ale potem następuje eskalacja jego choroby i bluźnierczy, pełen bełkotu cykl się powtarza ze zdwojoną siłą. Brak reakcji administracji Frondy na jego chamstwo i bluzgi to oczywisty skandal, ale na nich nie ma rady – udają głuchych. Może mają z nim jakąś cichą umowę? A może się boją oskarżenia o straszną zbrodnię antysemityzmu? Tak, czy inaczej: NIE WCHODŹCIE W ŻADNE SŁOWNE PRZEPYCHANKI Z TYM TYPEM, BO JEMU WŁAŚNIE O TO CHODZI. To jest sadomasochista, który atakowany czuje lubieżną satysfakcję. W jego przypadku logika nie działa. Jego „argumenty” to Talmud w czystej postaci – pokrętny, złośliwy, pełen fałszywych oskarżeń. Mózg wyprany przez lekturę Wyborczej, Newsweeka i Onetu. Potomek ewangelicznych faryzeuszy, którego obłudnie „smuci” los dzieci molestowanych przez księży. Dobro wywołuje w nim furię. Skandale, prawdziwe, naciągane lub wręcz urojone go cieszą. Niech więc prowadzi ten swój maniacki, bełkotliwy dialog sam ze sobą. To żałosny, nieszczęśliwy, godny politowania typ, któremu bardzo śpieszy się do piekła i rad by tam zaciągnąć też innych.
AAAtomek2020.12.14 13:59
Serdeczne pozdrowienia dla Pana Hrabiego i dla wyczerpanego Wilczura! :D
Anonim2020.12.14 12:41
Zaczyna się dziesięć lat panowania Bestii i zaprzedanych jej Niegodziwców. Rozleją rzekę krwi i będą prześladować Wiernych. To wszystko musi się wydarzyć, aby ludzkość została przygotowana na Krucjatę. Dewianci muszą ujawnić swoje sparszywiałe oblicze, aby szpony Szarańczy nabrały ostrości. Niegodziwcy będą błagać o śmierć, ale śmierć od nich ucieknie, aby wypełnia się miara ich pokarania. To będzie ostatnia szansa ratunku przed Piekłem Ognistym - ogniste pokaranie na ziemi, a wycie Niegodziwców będzie mrozić krew w żyłach, i poznają ludzie, że jest Bóg.
Animowany Anonim2020.12.14 13:18
Styl tego wpisu łatwo rozpoznawalny: szkoła rabinacka + Talmud + Gazeta Wyborcza.
Anonim2020.12.14 13:33
styl tego wpisu to oderwany od rzeczywistości słuchacz radia maryja i tv trwam w połączeniu z prawicowymi gazetami i tvpis. Mamy skutej oczywisty :)
Bogusław2020.12.14 12:28
A PIS to nie?!!