02.05.19, 13:51zdj. screen Youtube/Studio TV Niedziela

Przesłanie bp. Lechowicza do Polonii. 'Matko przyjmij, Matko nie opuszczaj, Matko prowadź!'

Matko przyjmij, Matko nie opuszczaj, Matko Prowadź – słowami świętego Jana Pawła II zawierzam Waszą teraźniejszość i Waszą przyszłość Matce Bożej Królowej Polski – powiedział bp Wiesław Lechowicz, delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej, w życzeniach z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą.

Biskup Lechowicz podkreślił, że Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej czy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski są czasem szczególnej pamięci o naszych rodakach żyjących poza granicami naszego kraju. „Chciałbym bardzo serdecznie pozdrowić wszystkich Polaków, dziękując zwłaszcza tym, którzy starają się przekazać dziedzictwo chrześcijańskie i patriotyczne swoim dzieciom, wnukom – kolejnym pokoleniom Polaków żyjących za granicą” – podkreślił w życzeniach delegat ds. Dnia Polonii i Polaków za Granicą.

Wdzięczny za wszelkie zaangażowanie w życie Polonii, bp Lechowicz zwrócił się z prośbą do Polonii o zadbanie o miejsce Boga w codziennym życiu, podkreślając, że dopiero wtedy, gdy Pan Bóg będzie na pierwszym miejscu, wszystkie pragnienia i plany będą mogły się zrealizować.

Życzenia skierowane do Polonii Biskup Lechowicz zakończył słowami, jakie św. Jan Paweł II 40 lat temu wypowiedział będąc na Jasnej Górze: „+Matko przyjmij, Matko nie opuszczaj, Matko Prowadź+ – tego Wam życzę zawierzając Waszą teraźniejszość i Waszą przyszłość Matce Królowej Polski”.

W tym roku Dzień Polonii i Polaków za Granicą obchodzony jest po raz 17. Został ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, z inicjatywy Senatu RP, jako dowód wdzięczności i uznania wkładu Polonii i Polaków za granicą w odzyskanie niepodległości przez Polskę.

BP KEP

Komentarze

andrzejhahn32019.05.2 18:56
ot sekciarski poganizm zbrodniczego kosciola katolickiego
marianl2019.05.2 21:44
Każdego dnia modlę się za pogubionych duchowo.Pozdrawiam
KKK2019.05.4 0:11
Andrzej, ulżyło ci ? Lepiej się czujesz jak trochę jadu zrzuciłeś? To ci nie pomoże ! Wręcz odwrotnie! Przekonasz się zaprzedany szatanowi lewaku?
Urszula2019.05.2 17:00
"...bp Lechowicz zwrócił się z prośbą do Polonii o zadbanie o miejsce Boga w codziennym życiu, podkreślając, że dopiero wtedy, gdy Pan Bóg będzie na pierwszym miejscu, wszystkie pragnienia i plany będą mogły się zrealizować". "Matko przyjmij, Matko nie opuszczaj, Matko Prowadź+ – tego Wam życzę zawierzając Waszą teraźniejszość i Waszą przyszłość Matce Królowej Polski”. Trzeba się zdecydować. Albo Bóg albo Matka.
KKK2019.05.4 0:06
OJ, BABO, CO BREDNIE PLECIESZ! Litości! Lewaczko! Przecież to jasne, że nie jesteś z KK? Inaczej byś tak nie pisała! Żaden Katolik tak nawet nie pomyśli! Jak można BOGA WYBRAĆ, A ODRZUCIĆ MATKĘ BOŻĄ! albo odwrotnie! l To są nasze świętości! Nie powiedzieli ci mocodawcy, co masz napisać?
michu2019.05.2 14:06
Ważne, żeby Episkopat zadbał, żeby wszędzie gdzie są Polacy była Msza św. po polsku i by nam się młodzież nie wynarodawiała.