,,Prześladowanie chrześcijan trwa'' - abp Aupetit po zamachu w Nicei - zdjęcie
29.10.20, 16:58fot. pixabay.com

,,Prześladowanie chrześcijan trwa'' - abp Aupetit po zamachu w Nicei

15

Zdumiewa nas to zbrodnicze szaleństwo, w którym zadaje się śmierć w imię Boga – pisze abp Michel Aupetit, metropolita Paryża. Zapewniając o swej modlitwie za ofiary zamachu w Nicei przypomina on, że Bóg objawił się jako Bóg miłości. Zabijanie w Jego imię jest jednym prawdziwym bluźnierstwem.

Podobnie jak przewodniczący Episkopatu Francji, abp Aupetit przywołuje też słowa błogosławieństw, które będą odczytywane w liturgii w uroczystość Wszystkich Świętych: Błogosławieni jesteście, gdy ludzie wam urągają i prześladują was, i gdy mówią kłamliwie wszystko złe na was z mego powodu. Cieszcie się i radujcie, albowiem wielka jest wasza nagroda w niebie.

Wiemy dobrze – pisze paryski arcybiskup – że nie są to jedynie słowa. Od samego początku chrześcijanie byli prześladowani i również dziś należą do tych, którzy, choć głoszą i praktykują miłość Boga oraz bliźniego, są najbardziej narażeni na nienawiść i barbarzyństwo.
 

Vaticannews.va/Krzysztof Bronk – Watykan

Komentarze (15):

PDV2020.10.30 9:58
A może chrześcijaństwo przypomni sobie jak to sami kiedyś innych prześladowali, jak palili czarownice i jak zabijali niewiernych w imię wymyślonego boga.
Protestant2020.10.30 9:54
Nie wszystkie religie są takie same. Słusznym jest oceniać religie na podstawie tego, jak żyją i zachowują się ich wyznawcy. Tutaj jednak mamy trudność, by oddzielić to, co jednostkowe, od tego co powszechne. Grzeszą wszyscy: chrześcijanie, żydzi, muzułmanie i ateiści. Grzeszą protestanci, katolicy i prawosławni. Grzech jest wpisany w naszą naturę. Dlatego religie (można włączyć w to i ateizm) możemy i powinniśmy oceniać również na podstawie tego, co głoszą. I tutaj różnice są olbrzymie. Judaizm jest religią solidarności wobec współwyznawców; pozostali to goje, których można czasem pochwalić, jeśli uczynią coś dobrego żydom. Islam to religia religijnej wojny z innowiercami. W imię Allaha możesz, a nawet powinieneś uciąć komuś głowę, bo w ten sposób zasłużysz na raj. Ateizm, wtedy gdy staje się "religią" państwową jest nie mniej okrutny: np. w imię walki klasowej, możesz uśmiercać tych, których uznasz za wrogów. A nauka Chrystusa? "Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują" (Mt. 5,44).
Anonim2020.10.29 20:24
FEMINISTKI LEWACTWO LGBT CHCĄ WOJNY ZNISZCZYĆ KOŚCIÓŁ ŁUDZĄC SIĘ ŻE W MIEJSCU CHRZEŚCIJAŃSTWA BĘDZIE PUSTKA Nic bardziej mylnego w fizyce próżnia nie istnieje w miejsce chrześcijaństwa wejdzie islam upragniona wojna oczekiwana przez feministki itp. ale tam kobiety są pozbawione wszelkich praw. Kilka przykładów. "Wszystkie dzieci Mahometa mają wypełnić swój obowiązek, zabić wszystkich Ormian i splądrować oraz spalić ich mieszkania. Nikogo nie należy oszczędzać - to rozkaz sułtana. Wszyscy, którzy nie zastosują się do tego manifestu, będą uważani za Ormian i zostaną zabici. Każdy muzułmanin dowiedzie swego posłuszeństwa poleceniom rządu, zabijając natychmiast chrześcijan, z którymi żył w przyjaźni. Islamiści propagują pogląd, że dżihad oznacza „dążenie do stania się lepszym człowiekiem, reformowania społeczeństwa i wyrównania niesprawiedliwości”. Jednak muzułmanie rozumieją te słowa zupełnie inaczej niż wolni ludzie Zachodu: w islamie zabijanie “złych ludzi” jak np. apostatów czy homoseksualistów to sposób na „naprawianie niesprawiedliwości”, a obalenie ustanowionych przez człowieka opartych na konstytucji ustrojów i zastąpienie ich szariatem, ustawienie kobiet i niemuzułmanów niżej w hierarchii to sposoby na „reformę społeczną. 50 batów za spódnicę do kolan w Sudanie.http://kobiet(...)ie.html Na karę 25 lat więzienia za dotknięcie Koranu nieczystymi rękoma skazał chrześcijańskie małżeństwo sąd w Kasur w dystrykcie Pendżab w północnej części Pakistanu. SUDAN - Studenci islamskiego uniwersytetu są pouczani, że mogą zachować wszystko, co tylko będą w stanie zrabować, jeśli przyłączą się do wojny przeciwko niemuzułmanom. Wskutek ludobójstwa od 1985 roku zginęło ok. 2 miliony ludzi, z powodu głodu ok. 500 tys. Rodziny na południu są terroryzowane, ojcowie zabijani, matki gwałcone, dzieci i kobiety sprzedawane jako niewolnicy. Oddziały rządowe, wspierane przez grupy paramilitarne i bojówki muzułmańskie, dewastują całe wsie, rabują bydło, niszczą plony na polach, mordują losowo wybrane osoby. Blokuje się dostęp do pomocy humanitarnej przysyłanej z całego świata. Żywność oferowana jest tym, którzy nawrócą się na islam. Mimo to wielu sudańskich wierzących trwa w swej wierze. Mauretania stała się kolejnym krajem muzułmańskim, który przewiduje karę śmierci ( oderżnięcie głowy ) za bluźnierstwo bądź znieważenie Koranu czy Mahometa.
Anonim2020.10.29 19:11
Pan Macron i inni francuscy politycy, siedząc na beczce prochu bawią się zapałkami. Czy CRIF już się ewakuował?
Bianka2020.10.29 18:35
Nasz papież Franciszek ma swoją własną religię...
AJK2020.10.29 18:22
A jegomość Franciszek z Al Tajebem co to braterstwo podpisali - wyrazili już obaj oburzenie z powodu tego mordu? Jak Franciszek broni CHRZEŚCIJAN bestialsko mordowanych przez muzułmanów ? Może ktoś mi odpowie....
Panie były premierze Tusk2020.10.29 17:08
a ilu takich, kürwa, "emigrantów" pan tu chciał wpuścić? A jak pan i panu podobni żyjących w enklawach chronionych nazywali m.in. mnie? Islamofob, ksenofob, naziol, katol, ciemnogród, itp., itd.
Po 11 ...2020.10.29 17:16
Nie, nie jesteś Islamofob, ksenofob, naziol, katol, ciemnogród, itp., itd. Ty po prostu jesteś głupim, złym człowiekiem.
"Ty po prostu jesteś głupim, złym człowiekiem."2020.10.29 17:26
Kto wie, może ... Kiedy ostatnio się widzieliśmy? Od ilu lat się znamy? To może jesteś tzw. mind reader? Jeżeli tak, to marnujesz tu swój czas. A może to najzwyczajniej w świecie ... hemoroidy.
Po 11...2020.10.29 18:45
Racja, to mi się udało w temacie tego mBanku ... "Producent maści na hemoroidy poparł Strajk Kobiet. Biskupi masowo zamieniają msze na procesje."
No to, kiedy ostatnio się widzieliśmy?2020.10.29 19:59
Od ilu lat się znamy? Chętnie wysłucham czegoś więcej na mój temat. Może, dla urozmaicenia, kilka słów na temat judaizmu, rabinów, hmm ...? Co to oni wyprawiają z nożem w łapie z niemowlakami, jak nieprzyjemnie mordują zwierzynę na kolacje szabesowa. Dyplomatycznie omijasz ten temat. A dla katola krwiopijcy to temat iście fascynujący.
Młody aborcjonista2020.10.29 17:06
Kościół mordował moich przodków na łysej górze wyznających pierwotnych bogów i ich nie żałował więc ja też nie żałuję pachołków kościoła którzy odchodzą do domu ich pana.
nn2020.10.30 15:36
Zapewne babcia na Łysa Górę na szabat na miotle latała:)
Po 11 ...2020.10.29 17:03
A kto w Polsce (zamiast, co naturalne stosować Policję) wzywał fundamentalistyczne bojówki do walki na ulicach? No kto? Tak. ISiS.
ty2020.10.29 18:50
nie żałujesz nikogo i niczego ... z wyjątkiem swojego rozkalibrowanego tęczowym lewackim ku...m du...ska ... na zdrowie