Przeciek o olbrzymiej karze dla Polski to fake news? - zdjęcie
09.02.20, 08:50Fot. pxhere, CC 0

Przeciek o olbrzymiej karze dla Polski to fake news?

15

Przecieki na temat rzekomej gigantycznej kary, jaką Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej miałby nałożyć karę na Polskę to fake news? Ciekawe informacje na ten temat przekazała korespondentka TVP w Brukseli Dominika Ćosić.

W rozmowie z portalem TVP.Info podała ona:

Przecieki o rzekomych karach, jakie TSUE ma nałożyć na Polskę, przede wszystkim w złym świetle stawiają sam Trybunał. Dlatego w tej sprawie toczy się w nim postępowanie wyjaśniające”.

Informację o rzekomej astronomicznej karze, jaka miałaby zostać nałożona przez TSUE na Polskę i ekspresowej decyzji podał między innymi wrocławski działacz SLD/Nowej Lewicy Robert Wagner, który na twitterze napisał:

TSUE wyda zaoczne zabezpieczenie, polegające na zakazie orzekania przez Izbę Dyscyplinarną SN. Nastąpi to "w ciagu kilkudziesięciu najbliższych godzin". Od decyzji nie będzie odwołania.

Dalsze orzekanie - 2 mln € kary dziennie.

Źródłem jest asystentka

Rosario Silvy de Lapuerta”

Korespondentka TVP stwierdziła, że nikt nie chce się do sprawy odnieść oficjalnie, ponieważ wspomniany przeciek stawia TSUE w złym świetle:

Przede wszystkim sugeruje, że wyrok jest już gotowy, mimo że Polska dostała do 13 lutego czas na złożenie wyjaśnień. Jeśli dać wiarę przeciekowi, to wyrok już jest gotowy niezależnie od tego, jakie będą te wyjaśnienia z polskiej strony”.

Poinformowała też, że pracownicy działu prasowego TSUE powiedzieli w rozmowie z nią, że jeśli chodzi o decyzję w sprawie środków tymczasowych to raczej kwestia co najmniej kilkunastu dni, nie zaś kilkudziesięciu godzin jak sugerowano w przecieku”.

Dominika Ćosić podkreśla, że najpewniej chodzi o wywieranie presji politycznej oraz kreowanie chaosu.

dam/TVP.Info,twitter,Facebook

Komentarze (15):

chory2020.02.12 0:47
NO , ALE OBOROWA ZAPOWIADALA , ZE JEDZIE DO BRUKSELI ZMIENIAC UNIE . PO CO SIE MARTWIC , NA PEWNO WSZYSTKO SAMA ZABLOKUJE !! A JAK SIE JEJ NIE POWIEDZIE TO I TAK KONUS BEDZIE JA WITAL Z KWIATAMI !!
Stach2020.02.10 7:28
Tak, skoro informację promuje Fronda to z pewnością jest to fake news.
polacke2020.02.9 22:44
TSUE to od dawna organizacja skompromitowana i uzurpatorska. Problem polega na tym, że nie ma środka na łamanie prawa przez ten sąd. To organ na usługach Niemiec i Francji, batożący co jakiś czas, przeszkadzające im państwa w realizowaniu unijnej dominacji. Z demokracją i praworządnością nie ma to nic wspólnego. To obrona pozycji urzędników, w tym sędziów. Tego miała dość GB i dlatego doszło do Brexitu. Cała ta unia w obecnym kształcie, to kolos na glinianych nóżkach, przypominający imperium rzymskie i dlatego to się i tak źle skończy. Jeśli to ma przetrwać musi być powrót do unii jako europejskiej wspólnoty gospodarczej.
Foster2020.02.9 11:31
Oby..... gorzej jak te przecieki okażą się prawdziwe.
Grzegorz2020.02.9 11:00
Szanowny pan Robert Wagner czy nie opłacany przez kogoś czyli w fachowym nazewnictwie tzw. agent wpływu. W gogle nic nie ginie . Poszperajcie co najmniej 5 kat wstecz a was oświeci co do rzekomych zasług jegomościa i jeszcze teraz ta jego rzekomą wiedza o wyroku na Polskę. Mitoman biorący za produkowanie fejków.
Leszek2020.02.9 10:41
Sejm oprócz Konfederacji, to banda sługusów i karierowiczów.
POlityk EUropejskiego formatu2020.02.9 10:32
Jeśli Polska nie zawiesi Sejmu który tworzy niepraworządne Ustawy i Prezydenta który je podpisuje oraz nie zdelegalizuje PiS-u który to popiera to Polska będzie płacić karę 2 miliardy euro / dzień !
trzeżwo myślący2020.02.11 21:42
Polityk europejskiego formatu to z pewnością nikt inny, jak Tomasz Grodzki. Wprawdzie jest marszałkiem Senatu, ale to za mało na jego format.
Marian2020.02.9 10:02
To tylko wojna psychologiczna przeciw Polsce.Moze ustapi? Niedoczekanie! Marsz rozpoczety, partio prowadz.
Bronek2020.02.10 20:44
Wodzu my ,twoje przygłupawe sługi
Matwiej Bej2020.02.9 9:39
O TSUE MA Cykora.Czyli Premier zagroził; że Polska wzorem Hiszpanii ,Niemiec NIE BĘDZIE RESPEKTOWAĆ Wyroków TSUE,a do wspólnej kasy TSUE wpłata 1-jedno Euro.
Artur2020.02.9 9:16
Nie wyobrażam sobie, że moglibyśmy się cofnąć. W tej sprawie nawet Jurowa stwierdziła, że jest już pozamiatane i nic się nie da odwrócić.
Gościu2020.02.9 9:13
Dominika jedynie sprostowała kłamliwą wiadomość rozsiewaną przez lewicę, czyli Wagnera.
M2020.02.9 9:12
Nakładanie na Polskę ewentualnych kar za jakieś wyimaginowane naruszenia unijnych traktatów byłoby w istocie kolejnym krokiem milowym unijnych kretynów w stronę rozpadu UE. Wielka Brytania uporała się z ich obłędnym uzurpatorstwem. Co ważnego, niech teraz unijni idioci zaczną się na poważnie zastanawiać nad całkiem realną możliwością tworzenia się jakieś nowej unii wokół Wielkiej Brytanii. Wtedy w "starej" UE pozostaną unijni idioci, o których wspomniałam powyżej.
Newsroom2020.02.9 9:10
To po jaką cholerę Dominika Cosić, powiela fake newsy i denerwuje Polaków ? Mało mamy problemów ?