Prymas: Boża miłość wchodzi w świat pełen bólu - zdjęcie
25.12.16, 06:15fot. youtube

Prymas: Boża miłość wchodzi w świat pełen bólu

"Będąc Bogiem stał się człowiekiem. I nie uczynił tego w jakiś cudowny sposób, ale w jak najbardziej ludzki. Urodził się w Betlejem. Dlaczego tak się to stało? Papież Franciszek - jak zwykle zwięźle i jasno - podpowie nam, że rzeczywiście Bóg postanowił, aby urodzić się jako maluczki, bo chciał być kochanym" - powiedział podczas pasterki abp Wojciech Polak, Prymas Polski.


Jak mówił prymas, Boże Narodzenie to święto miłości wchodzącej w nasz ludzki światk w którym człowiek pokazuje często, że nie chce lub nie umie kochać.

"Tyle w tym świecie i w nas złości i nienawiści. Tyle wrogości i różnych uprzedzeń. Tyle wzajemnych pretensji. Tyle zła i grzechu. Tyle ludzkich łez i rozpaczy. Tyle zawiedzionych oczekiwań i niespełnionych nadziei" - wymieniał prymas. Arcybiskup przestrzegał przed infantylnym spojrzeniem na święta Bożego Narodzenia.

"Nie jest radosną pociechą, która przychodzi pośród burzliwych fal naszej codzienności. Życzymy sobie wprawdzie tego, a w tym roku pewnie jeszcze mocniej niż wcześniej, aby przyniosło nam więcej pokoju i spokoju między nami, ale jego istota nie leży tylko w pogodnie i rodzinnie przeżytych świątecznych dniach" - mówił.

ol/pap, tvp.info, fronda.pl