Prowokacja na homomarszu w Toruniu? Posłanka interweniuje! - zdjęcie
06.09.19, 13:04Zdj. CC BY SA 3.0, Wikimedia Commons

Prowokacja na homomarszu w Toruniu? Posłanka interweniuje!

50

"Hasło zapowiadanego w Toruniu marszu środowisk LGBT w skandaliczny sposób wykorzystuje podobieństwo do nazwy Marsz dla Życia i Rodziny"-pisze posłanka Prawa i Sprawiedliwości, Anna Sobecka w liście otwartym w sprawie homomarszu w Toruniu,

Polityk interweniuje w związku z faktem, że zaplanowany na 21 września Marsz Równości w Toruniu ma przejść pod hasłem... "Dla życia i rodziny", używanym do tej pory przez środowiska pro-life. 

Organizatorzy tęczowej parady odżegnują się jednak od zarzutu chęci sprowokowania konserwatywnych środowisk, przekonując, że hasło ma nawiązywać do zjawiska "homofobii".

Poseł Anna Sobecka pisze w liście otwartym, że "powszechnie wiadomo, że ideologia LGBT uderza w tradycyjne wartości, na których zbudowane jest polskie społeczeństwo, dlatego wykorzystanie nazwy kojarzonej z ogólnopolskim Marszem dla Życia i Rodzin jest skandaliczne". Polityk podkreśla ponadto, że podczas gdy uczestnictwo w Marszu dla Życia i Rodziny oznacza manifestację "przywiązania do wartości katolickich, gdzie małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny, a życie podlega ochronie od poczęcia do naturalnej śmierci", to hasło toruńskiej "parady równości" "w skandaliczny sposób wykorzystuje podobieństwo do nazwy Marsz dla Życia i Rodziny".

Marsz przejdzie przez centrum miasta po raz trzeci.

yenn/Polskie Radio, Fronda.pl

Komentarze (50):

Ja2019.09.7 20:06
Po czym m.in. poznać szatana? Po małpowaniu.
marek2019.09.7 14:34
Diabeł od zawsze małpuje Boga. Co zboczeńcy mogą wiedzieć o życiu albo o rodzinie? Chyba tylko tyle na ile pozwoli kałowy świat...
Maria Blaszczyk2019.09.7 21:40
Ale my tu nie mówimy o zboczeńcach. Tylko o zupełnie zwykłych ludziach. Twoim listonoszu, wychowawczyni Twojego dziecka, lekarzu leczącym Twojego dziadunia, pani w Biedronce, która siedzi przy kasie. I oni mają rodziny. Do tego - należą do swoich rodzin. Mają rodziców, siostry i braci, dzieci i wnuki, którzy codziennie się obawiają, by ich jakiś Polak Katolik® nie skatował na ulicy.
anonim2019.09.7 6:19
"Na kazdym takim marszu musi byc haslo:" również; "Darmowe pampersy dla pederastów!!!"
lolek kremowka2019.09.7 4:17
Kto chciał skompromitować Kampanię Przeciw Homofobii? Wypytywała o "Tęczowy Piątek". Chciała zdobyć dostęp do baz danych. Nakryta na nagrywaniu spotkań okularami z wbudowaną kamerą, twierdziła że robi to, bo "ma problemy z pamięcią". Odszukana przez OKO.press, skasowała konta w mediach społecznościowych. Sytuacja, która rozegrała się w KPH przypomina inne "dziennikarskie" prowokacje prawicowych mediów.
Moly2019.09.6 23:56
Bardziej zasluguja na ten tytul niz tzw. " marsze dla zycia i rodziny". Brrrr...To number jeden. Numer drugi: ta nazwa nie jest opatentowana i kazdy moze sobe ja uzywac( nawet tzw. marsze dla zycia i rodziny...)
Torchwood2019.09.6 17:14
Jak fronda pisze "posłanka interweniuje" to wiadomo, że będzie to Sobecka. Czy jakiekolwiek "interwencje" tej idiotki cokolwiek kiedykolwiek zmieniły?
Pan dobra rada2019.09.6 21:47
To jest taka "sztuka" dla tępaków.... niestety, tępaków z prawem wyborczym.
Mirka2019.09.6 22:40
Torchwood ! Napisz, kim lepszym jestes, że masz prawo kogoś nazywać "idiotką" ? Chciałabym to wiedzieć? Wyzywając kogoś,znaczy że o sobie dajesz jeszcze gorsze zdanie ! Widać po wpisie ! Odpisz .
gosc2019.09.6 14:33
Jaka jest odpowiedz biskupa torunskiego na to bluznierstwo, eksenecjo jak mawia ks Piotr Glas Dzis trzeba wybrac !
Jestem z Białegostoku2019.09.6 13:57
Sodomici oraz cała reszta zboczeńców nazywanych nieheteronarmatywni, czy jakoś tak , są po prostu nienormatywni. Oznacza to że nie są normalni. Nie mieszczą się w żadnych standartach. Ich postępowanie nie mieści się nawet w normach zwierzęcych, bo zwierzęta tak współżyją aby zrodzić potomstwo. Sodomici i inni nienormatywni nie. Idąc za tym muszą oszukiwać, że są prześladowani, kraść hasła, wmawiać sobie że wszystko jest ok., robić larum na zasadzie łapaj złodzieja, pluć i obrażać normalnych, niszczyć chrześcijaństwo i rodzine, zaprzeczać bożemu objawieniu itd. Ale Bóg ich wszystkich i tak wyłuska , nie schowają się za tęczową flagą. A my cytując św. pamięci Młynarskiego, róbmy swoje, czyli módlmy się i trwajmy przy zbawicielu.Amen.
Brooklyn952019.09.6 15:35
Musisz się trochę poduczyć kolego bo nienormatywny a nienormalny to dwie różne rzeczy to po pierwsze, a po drugie u większości gatunków zwierząt homoseksualizm jest na porządku dziennym. Nauka nie boli
Lublinianka2019.09.6 16:12
Jasne, jasne, a najczęściej u MAŁP, w szczególności szympansów, pawianów i makaków 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂
bonobo2019.09.6 19:37
U zwierząt homoseksualizm praktycznie nie występuje
leszczyna2019.09.6 23:04
A jak jest na porządku nocnym?
Jestem z Białegostoku2019.09.7 11:04
I co , pies psa zapłodni? To jest ta twoja nauka?
Lublinianka2019.09.6 13:42
Klasyczny przykład, że diabeł jest zawsze tylko i wyłącznie MAŁPĄ Pana Boga 😅😅😅😅😅 Jako była studentka ks. bp dr hab. Wiesława Śmigla, obecnego biskupa toruńskiego, bardzo proszę Jego Ekscelencję o zorganizowanie w tym samym czasie adekwatnej odpowiedzi np. w formie publicznego zablokowania przejścia sodomitów modlitewnym zgromadzeniem połączonym z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Niech Kościół zacznie wreszcie walczyć z sodomitami, a nie chowa głowę w piasek. Coraz więcej wiernych ma dość mówienia przez hierarchów, że "deszcz pada" gdy zboczeńcy plują nam w twarz bezczeszcząc wizerunki Matki Bożej, przedstawiając bluźniercze "procesje" z waginami na sztandarach lub "odprawiając" świętokradcze msze święte!!!
MJ 2019.09.6 14:25
Jegliński ty zboku w domu chodzisz w damskiej bieliźnie?
Lublinianka2019.09.6 16:05
Słychać SODOMITÓW wycie!!! 😁😁😁😁😁😁 ZNAKOMICIE!!!! ZNAKOMICIE!!!!! 😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄
ZerrO2019.09.6 16:35
Jak Kościół może walczyć z sodomitami jak najwięcej Sodomitów jest wśród księży.
Ilia2019.09.6 13:27
No tak, LGBT w Polsce nie ma ani prawa do założenia rodziny, ani tym bardziej - jak widać - do życia. Zapłacicie zbrodniarze za to, co zrobiliście temu krajowi. "Jeszcze Polska nie zginęła"...
Cool2019.09.6 17:11
Przecież mają dokładnie te same prawa co reszta społeczeństwa!
Maria Blaszczyk2019.09.6 19:57
Serio? Biją Cię na ulicy, jak weźmiesz ukochaną osobę za rękę? Bo mnie nie. Bo tak się składa, że ja jestem kobietą, o człowiek, który jest moim życioweym partnerem, jest mężczyzną. Ale nie każdy tak ma. A możesz pochować swoją żonę/męża? A odziedziczyć po niej/nim mieszkanie? A dowiedzieć się o jej/jego stan zdrowia? A masz prawo do zwolnienia w związku z jej/jego chorobą? A gej czy lesbijka nie. Więc chyba jednak nie ma tych samych praw.
ZERR02019.09.6 20:08
Zboczeniec może pochować swoją żonę jeśli ją tylko ma. Drugi zboczeniec nie jest 'żoną'. Mają dokładnie takie same prawa - mogą zawrzeć związek małżeński, i czasem to robią. Przy czym dokładnie tak jak w przypadku Normalnych Ludzi, czasem nie może to byc 'życiowy partner', no ale małżeństwo to nie jest dowolny związek, tylko bardzo konkretny rodzaj związku. PS. nie rozśmieszaj ludzi pisząc o 'ukochanych osobach trzymanych za rękę'. Bardzo słuszne jest, że podlegają ostracyzmowi, ponieważ za zło należy sie kara a tolerancja ma swoje granice. Afiszowanie się ze swoją zwyrodniałą seksualnością poważnie przekracza granice tego co można tolerować.
Maria Blaszczyk2019.09.7 21:00
Nie mówimy tu o zboczeńcach. Tylko o osobach związanych z osobami tej samej płci. Tworzenie związków samo w sobie nie jest zboczeniem. To zależy od ich podstaw. Jeśli podstawą jest miłość/przyjaźń/szacunek to nie mówimy o zboczeniach, tylko zdrowej relacji. I płeć osób nie ma tu najmniejszego znaczenia.
Elka2019.09.6 22:33
Mario B. Przypominam, że tu Polska, nie Holandia ! Tam u was jest już ok. 8 % chrześcijan! A reszta, to lewacy, odstępcy i homo-niewiadomo! P.s. Jak zwykle wybrałaś znów jednostronnie pytania i odpowiedzi ! Znamy to u ciebie! Tak, Nie mają takich samych praw i mieć nie mogą! Prosta przyczyna! U nas w małżeństwie my mamy dzieci . Rodzą się nam, jak wiesz! mają matkę i ojca. A ja ci zadam tylko 1 pytanie ! Więc dla równości praw, o których piszesz, niech gej gejowi urodzi dziecko ! OK?Zrobi to ? A lesbijka drugiej umie zrobić dziecko !? Nie ! To gdzie chcesz tu równości szukać ! NIE MA RÓWNOŚCI JEDNOSTRONNEJ! RÓWNOŚĆ, TO RÓWNOŚĆ, NIE INACZEJ! Jeżeli, to pisz mi na temat, bez owijania w bawełnę ! Dużo i nic! Strasznie tego u ciebie nie lubię ! Aż mnie rzuca !
Maria Blaszczyk2019.09.7 21:07
Nie wiem, skąd masz te dane o chrześcijanach. Nie, żeby mnie to cieszyło, ale w Holandii jako chrzęscijanie identyfikuje się ponad 35% ludzi, jeśli wliczymy w to katolików... Dane to opierają się na tym, ilu ludzi płaci na swoje kościołu. Ale małżeństwa, w których kobieta jest po menopauzie, też nie mogą mieć dzieci. BEzpłodne pary nie mogą mieć dzieci. Są też pary, które dzieci nie mają, bo nie chcą. Więc, choć rozumiem, że Ty możesz je mieć - ja zresztą też mam - to wiedz, że małżęństwo nie oznacza koniecznie dzieci - ani dzieci nie potrzebują małżeństwa, by się urodzić. Więc ten argument jest po prostu absurdalny. A jak nie lubisz czytać tego, co piszę - to nie czytaj. Nie zachowuj się jak rozkapryszone dziecko, bo to jest żałosne. Moje komentarze są zawsze podpisane imieniem i nazwiskiem, łatwo je rozpoznasz.
leszczyna2019.09.7 10:38
Czy możesz podać konkretny przykład pobicia w Polsce mężczyzn trzymających się za rękę: na ulicy, w autobusie, sklepie, urzędzie, kościele, na plaży czy gdziekolwiek indziej? Są aresztowania, procesy, wyroki? Jak masowe jest zjawisko? Mieszkanie, konto, samochody i inne majątki można zapisać w testamencie, komu się chce. Do udzielania informacji o stanie zdrowia można upoważnić każdą wskazaną przez siebie osobę. Przywileje małżeńskie należą się małżeństwom. Nie konkubinatom, rodzeństwom, sąsiadom, wspólnikom czy innym kategoriom. Tylko małżonkom.
Maria Blaszczyk2019.09.7 21:37
Jest to zupełnie masowe zjawisko. Tego to nawet zabili - zupełnie na śmierć: http://radioszczecin.pl/1,107293,zapalili-znicze-dla-skatowanego-studenta-wideo-z A tu takie zwykłe pobicia: https://expresskaszubski.pl/pl/11_wiadomosci/20512_kartuzy_ponad_rok_wiezienia_i_grzywna_za_nekanie_pary_gejow.html https://expresskaszubski.pl/pl/11_wiadomosci/20512_kartuzy_ponad_rok_wiezienia_i_grzywna_za_nekanie_pary_gejow.html Tu np. pobili człowieka tylko dlatego, że "wygląda" jak gej: https://www.wprost.pl/kraj/10237223/trojmiasto-projektant-zostal-brutalnie-pobity-mysleli-ze-jestem-gejem-slyszalem-lej-ciote.html A o biciu ludzi w Białymstoku nie słyszałaś? Tak naprawdę, ja chyba nie znam geja, który nie został pobity... Dobrze, co do testamentu... Tak, można spisać testament. Tylko że to nie zawsze stanowi rozwiązanie. Po pierwsze - trzeba zapłacić podatek jak w przypadku osoby obcej - Czyli w przypadku mieszkania o wartości, dla uproszczenia, 444 tys., we współwłasności pół na pół, to będzie 41 tys. złotych. Do tego rodzina ma prawo do zachowku, np. każdy z rodziców - do 1/8, co już daje nam ponad 50 tys. zl. Czyli odziedziczenie części współnego mieszkania o wartości 222 tys. kosztuje już ponad 90 tys. No więc nie. To nie jest w porządku, gdy mówimy o majątku na który ludzie pracowali wspólnie przez całe życie. Do udzielenia informacji można upoważnić - ale czasem ludzie np. gubią stosowny papierek, albo do jakiegoś wypadku dochodzi z dala od miejsca, w którym upoważnienie się znajduje; albo klucz od mieszkania, w którym sie znajduje to upoważnienie ma osoba nieprzytomna - a wtedy - przepadło. Nie pożegnasz się ze swym życiowym partnerem do momentu, kiedy załatwisz ślusarza - a to już może być za późno. A skoro te przywileje się należą małżenstwom - nie rozumiem, czemu by tak miało być, nie jestem miłośniczką tej instytucji, uważam ją za przestarzałą i niepraktyczną, ale niech będzie - to pozwólmy im zawierać małżeństwa.
Cool2019.09.7 15:09
Każde prawo i przywilej obwarowany jest wymogami formalnymi, które dotyczą każdego obywatela w równym stopniu! Nie manipuluj Mario!
Elka2019.09.6 22:11
Ilia! Coś chyba nie rozumiesz!? LGBT, nie ma prawa do założenia rodziny!? Mieć nie może ! Wg prawa i Konstytucji, MAŁŻEŃSTWO JEST TO ZWIĄZEK KOBIETY I MĘŻCZYZNY! Kropka ! Jak sobie wyobrażasz małżeństwo 2 chłopów, albo 2 kobiety!??? Jakie prawo do rodziny ! Niech sobie homosie zrobią jeden drugiemu dziecko i niech urodzi! No jak? Umiecie ? Nie! To o jaką wam równość chodzi !
Zerr02019.09.6 13:12
Komuniści od zawsze byli ZŁODZIEJAMI SZYLDÓW. Klasyczna taktyka - ukraść nazwę, słowo, symbol. Ukraść i splugawić.
ZerrO2019.09.6 16:36
Spadaj spod mojego szyldu Wlewaku !
Zerr02019.09.6 19:33
won z mojego nicka złodziejaszku
Jahu2019.09.6 13:12
bo oni do tego hasłą zapomnieli dopisać drugiego członu.. miało być.. Dla Życia i Rodziny, mówimy Nie!
???2019.09.6 13:08
Czy gej na prawdę jest taki wesoły, skoro 70% nastoletnich gejów&CO chce się zabić?
Suweren2019.09.6 13:14
Pytanie z czego wynika tak zatrważająca tendencja. Poczytaj i wróć do nas z podsumowaniem.
Adam2019.09.6 13:29
Z tego, ze nie czuje sie komfortowo bedac w mniejszosci seksualnej. Mnie tez nikt nie pytal o zdanie jaka chce miec orientacje, kiedy sie rodzilem. Niestety, w Polsce wykorzystuje sie to po to, aby jeszcze bardziej dobic takiego nastolatka, podkreslajac na kazdym kroku ze jest "sodomitom i zboczencem". Na szczescie na Zachodzie slabsi moga liczyc na ochrone, i do ucieczki z Polski zachecam wszystkich mlodych LGBT - sam tak zrobilem po wygranej PiS w wyborach i dzis jestem szczesliwym ojcem i mezem. Niestety, trauma z Polski pozostanie ze mna do konca zycia.
Zerr02019.09.6 13:59
Ojcem? Komuś ukradłeś dziecko?
Suweren2019.09.6 20:02
Chyba niewiele w życiu widziałeś, Zbyszku.
Cool2019.09.6 13:30
Z braku samoakceptacji! Ot cała filozofia.
Zygfryd2019.09.6 13:43
Gówno prawda, z nagonki.
Zerr02019.09.6 13:58
Z nagonki jaką prowadzi Sekta LGBT. Oni nie dadza homosiom żyć... każdego wywleką za uszy na środek szkoły na pośmiewisko.
O2019.09.6 16:40
Czy gej na prawdę jest taki wesoły, skoro 70% nastoletnich gejów&CO chce się zabić?
Suweren2019.09.6 20:04
Zerro, nie udawaj jakbyś wczoraj się urodził. Chyba już, kurdę, na tym świecie jesteś.
ZerrO2019.09.6 16:29
"Gay" w języku anielskim ma znaczeń, znaczy też homoseksualny. W języku angielskim jeden wyraz ma wiele znaczeń co nie znaczy że można sobie dowolnie szafować.
ckmetender2019.09.6 19:35
Nic takiego nie znaczy Wszyscy normalni homosie za nazwanie nienormalnym czyli 'gayem' walą w mordę bez litości.
Suweren2019.09.6 20:10
Bo ja wiem... Chyba liczą się intencje. I 'pedał' i 'gej' mogą oznaczać coś przeciwintuincyjnego.
Jan Radziszewski2019.09.7 20:48
sumienie dręczy wesołków tj GEY a po za tym diabeł nie lubi ludzi szczęśliwych bo sam jest nieszczęśliwy i żyje w wiecznej rozpaczy
Marian2019.09.6 13:08
Na kazdym takim marszu musi byc haslo:PEDALY ZYWIA Y BRONIA