Chińscy seminarzyści już dziewiętnaście dni strajkują przeciwko powołaniu na stanowisko wicerektora ich seminarium komunistycznego aparatczyka.

Gdy wicerektorem seminarium duchownego w prowincji Hebei mianowany został szef lokalnej sekcji urzędu ds. wyznań, kandydaci na księży postanowili zaprotestować. Jest to kolejny przykład próby ingerencji chińskich władz w działalność Kościoła.

Wczoraj wizytację komisji ds. wyznań i spraw etniczych powitała manifestacja seminarzystów, którzy przez kilka godzin domagali się odwołania komunistycznego aparatczyka ze stanowiska wicerektora ich seminarium. Policja na szczęście nie interweniowała. 1 grudnia podczas audiencji ogólnej Benedykt XVI poprosił o modlitwę w intencji katolików w Chinach.

sks/RadioWatykańskie

 

/

Podobał Ci się artykuł? Wesprzyj Frondę »