Prokuratura sprawdzi ,,zrzutki'' na wolność Nowaka - zdjęcie
22.06.21, 12:50fot. flickr.com/kprm

Prokuratura sprawdzi ,,zrzutki'' na wolność Nowaka

12

Jak informuje PAP, Prokuratura Okręgowa w Warszawie podejmie działania mające na celu zweryfikowanie źródeł pochodzenia pieniędzy, które zostały wpłacone jako poręczenie majątkowe za Sławomira Nowaka.

Może to jednak nastąpić „po prawomocnym rozpoznaniu przez sąd wszystkich środków odwoławczych złożonych przez oskarżyciela” - informuje PAP.

Mec. Joanna Broniszewska pytana w ubiegłym tygodniu przez dziennikarzy w sprawie źródeł pieniędzy wpłaconych na kaucję za Sławomira Nowaka powiedziała, że "obrona nie uczestniczyła w procesie gromadzenia środków". Z kolei poseł Platformy Obywatelskiej Robert Kropiwnicki przyznał w niedzielę, że za pożyczką na kaucję dla Nowaka stoi grupa parlamentarzystów PO pożyczyła. Kaucja została wpłacona 16 czerwca na konto Prokuratury Okręgowej w Warszawie przez córkę podejrzanego.

Jak ustaliła PAN, prokuratura ma zweryfikować źródło i legalność pochodzenia tych pieniędzy.

– W tygodniu wyznaczonym przez sąd na wpłatę 1 mln złotych poręczenia, obrońca podejrzanego podnosiła publicznie, że jej klient nie posiada takiej kwoty. Tymczasem dwa dni później, w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie wraz z pełnomocnikiem pojawiła się 21-letnia córka podejrzanego, studentka, która przyniosła dowód wpłaty na konto prokuratury 1 mln zł poręczenia – powiedziała prok. Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Dodała też, że "prokuratura jest zobligowana do zbadania źródeł pochodzenia wniesionej kaucji", do czego podstawę prawną stanowi art. 266 p. 1 a kodeksu postępowania karnego.

mp/pap/tysol.pl

Komentarze (12):

matis89 & Filip kurwy białoruskie2021.06.22 13:56
Gloryfikowali zbrodniarza i terrorystę Eric Rudolph, potem Shelley Shannon. NIE WYSZŁO! Chca zdyskwalifikować szczepionki ratujące życie. - - - NIE WYSZŁO! - - - - Pierrdolą o JAKIŚ WYIMAGINOWANYCH statystykach! - - - NIE WYSZŁO! - - - - Teraz te K U R W Y ŁUKASZENKI z "gorzowa, lubinia", pierrdolą o WOLNOŚCI SŁOWA, PIS-ie, PO, tylko ANI słowa o ŻYDACH z KONFEDERACJI na usługach PUTINA! - - - JAKIE TO WSZYSTKO PRYMITYWNE! - - - Nie dość, że piszą kremlowską "polszczyzną", powtarzają brednie PIESKOWA - PUTINA szczekaczka!
A skąd tacy są?2021.06.22 13:57
Pewnie o tym nie wiesz, że w USA jest tzw. Polski Narodowy Kościół Katolicki. . . . NIE ma nic wspólnego katolicyzmem! Jest to sekta staruchów i staruch podobna do jehowych, tylko jeszcze gorsza bo BEZ pieniędzy. . . . .Ten "Polski Narodowy Kościół Katolicki" jest już w stanie szczątkowym, ale ma swoich kilku fanatyków. Jak każda FANATYCZNA SEKTA oni "wiedzą wszystko najlepiej". . . . Mają swoich "księży" a nawet pewnie jeszcze "biskupów" którzy otrzymali swoje "świecenia" od jakiegoś "narodowego papieża" pijaka. . . . Jest żałosna grupka kretynów i kretynek - JAK KAŻDA SEKTA! . . . . W Polsce mają swoją filę, a jakże, i chyba 1000 "parafian", na całą Polskę.
Ich historia2021.06.22 13:58
Kto pamięta Bolesława Piaseckiego? Działacz ONR-u, po wojnie na usługach NKWD - UB -SB, założyciel kolejnego "polskiego narodowego kościoła" pod nazwą "księża patrioci". Na usługach bolszewizmu oczywiście. "Księża patrioci" pewnie do dzisiaj gdzieś po kątach piją wódkę, może nawet z tymi z Loży Polin. . . . A Bolesław Piasecki? Zamordowali mu syna, za grzechy ojca. A kto? Żydzi nazwiskiem Szyja Szewc, Rodziewicz i chłopcy z SB Kossowski, Toruńczyk i Kostański którzy znaleźli schronienie .... w Izraelu.
Anonim2021.06.22 13:44
Poręczają istotnie współwinni. Zrzutka to przykrywka.
Filip2021.06.22 13:14
Politycy z PiS-u doprowadzili do wybudowania bloku C elektrowni w Ostrołęce za 1,5 mld zł, a po wybudowaniu obiekt jest rozbierany. Mateusz Morawiecki w uzgodnieniu z Jarosławem Kaczyńskim zmarnował 134 mln zł na wybory kopertowego bez podstawy prawnej. Politycy z PiS-u doprowadzili do ruiny stadniny w Janowie. Zbigniew Ziobro zmienił przepisy, żeby akt oskarżenia i dowody winy Daniela Obajtka wycofać z sądu. Daniel Obajtek nie potrafi udokumentować pochodzenia swojego majątku, a jest właścicielem lub współwłaścicielem 38 nieruchomości. Bartłomiej Misiewicz dokonał korupcyjnych przekrętów w MON-ie. Antoni Macierewicz dokonał zakupu samolotów dla VIP-ów bez przetargu i marnuje miliony na podkomisję smoleńską. Austriak Gerard Birgfellner zeznał w prokuraturze, że Jarosław Kaczyński wyłudził od niego łapówkę w kwocie 50 tys zł dla księdza Rafała Sawicza. Posiada świadków i dokument potwierdzający wypłatę powyższej kwoty w banku. Politycy z PiS-u w Wałbrzychu okradli PCK na kilka milionów i finansowali z tego swoje kampanie wyborcze. Łukasz Szumowski wydał miliony na respiratory, których nie ma i inie będzie. Andrzej Duda dokonał wielokrotnych deliktów konstytucyjnych, złamał art. 7, 10, 32, 42, 126, 144, 173, 178, 179, 180, 183, 187, 190, 193, co wypomniał mu nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Politykom związanym z PiS-em wolno kraść i łamać Konstytucję, a czepiają się Sławomira Nowaka. We Frondzie nigdy nie przeczytałem artykułu o przekrętach polityków z PiS-u, albo o deliktach konstytucyjnych Andrzeja Dudy. Pisowskie media opanowały do perfekcji sztukę przekazywania przekłamanych i zmanipulowanych informacji, z przeznaczeniem dla mniej inteligentnych odbiorców.
ala2021.06.22 13:13
Sytuacja Sławomira Nowaka jaskrawo pokazuje, co działo się w Polsce za rządów Tuska. Ile Polacy by mieli za same tylko 250 mld zł z afery vatowskiej za 8 lat nierządów PO? Polacy żyli by jak pączki w maśle .....
Filip2021.06.22 13:22
Największą lukę VAT-wską mieliśmy w 2007 roku, kiedy Jarosław Kaczyński był Premierem. W tym roku jedynym państwem w Unii Europejskiej mającym większą lukę VAT-wską w od Polski była Holandia (obecnie Niderlandy). Posłowie z PiS-u nie zgodzili się, żeby komisja sejmowa zbadała również okres rządów ich partii. To jest przykład manipulowania i przekłamywania informacjami. Informacja o wielkich mafiach VAT-wskich, które zostały złapane po 2015 roku, okazały się kłamstwem. Największa mafia VAT-wska została ujawniona w Ministerstwie Finansów wśród zatrudnionych tam z nadania PiS-u.
Anka2021.06.23 14:17
Jarosław Kaczyński był premierem od 14 lipca 2006 do 16 listopada 2007, przed nim Kazimierz Marcinkiewicz od 31 października 2005 do 14 lipca 2006. W sumie obaj rządzili przez 2 lata i pół miesiąca.
Dam2021.06.22 13:49
Nowak wyleciał za zegarek, Szyszko wesoło siedział na stanowisku mimo "stodoły" o 30x większej wartości. Tyle z porównania.
Jawny2021.06.22 19:00
Sławomir Nowak - zegarek za ok. 15 tys Daniel Obajtek - zegarek za ok.150 tys. Obydwa nie zostały wpisane do oświadczeń majątkowych PiT. Po ujawnieniu w 2013 r. Nowak podał się do dymisji. W roku 2021 Obajtek uważa, że jest to atak na Jego skromną i uczciwą osobę.
Anonim2021.06.22 12:58
Prokuratura nie widzi powodu sprawdzać wyje.bania w kosmos 1,5 miliarda złotych na nieistniejącą elektrownię w Ostrołęce, wyjeb.ania milionów na lewe maseczki i nieistniejące respiratory, przytulenia 300 mln dotacji na "badania nad lekiem na raka" (efekt - 0), itp, itp... Jak to dobrze, że mamy taką dociekliwą prokuraturę, co na każdym kroku pilnuje społecznych pieniędzy... 😁😁😁
hehe2021.06.22 15:01
bo to jest proq/rwatura i takimi rzeczami jak przestępstwa pisiorów sie nie zajmuje ,reszte za to bardzo chętnie zglebi