Prof. Zdzisław Krasnodębski dla Frondy: Homoseksualista daleko ma do LGBT - zdjęcie
27.07.19, 20:50krasnodebski-yt-polskieradio.jpg

Prof. Zdzisław Krasnodębski dla Frondy: Homoseksualista daleko ma do LGBT

55

Tomasz Wandas, Fronda.pl: Nie da się nie zauważyć, że środowisko LGBT coraz częściej i głośniej daje o sobie znać. Dlaczego tak się dzieje? Z czego wynika coraz większa śmiałość obnoszenia się ze swoją seksualnością, jakakolwiek by nie była? Czy chodzi o prawa i tolerancję, czy może jest i drugie dno? 

Prof. Zdzisław Krasnodębski, poseł do Parlamentu Europejskiego, wiceprzewodniczący Europarlamentu VIII kadencji: To, co możemy od niedawna zaobserwować w Polsce, jest fragmentem szerszego zjawiska, które ma (czy miało) miejsce we wszystkich krajach Europy. 

Miało? Skąd czas przeszły? 
 
Środowisko LGBT w wielu krajach UE już osiągnęło swoje cele. Takim krajem są np. Niemcy, gdzie od dwóch, może trzech lat, dopuszcza się jednopłciowe małżeństwa oraz adopcje dzieci przez osoby homoseksualne. Polska jest jednym z nielicznych państw w Europie, które nie zgadza się na te kulturowe przemiany i stawia w tym zakresie wyraźny opór. 

O co w istocie toczy się ta gra?
 
W istocie jest to dążenie do zmiany naszego systemu prawnego, naszej aksjologii, wyobrażeń o tym, jak trzeba żyć. To, co się dzieje, jest próbą wywarcia na polskie społeczeństwo coraz większego nacisku, co w oczywisty sposób powoduje różne reakcje. 

Czy są to słuszne reakcje? Czy czasem nie są zbyt mocne?
 
Owszem, czasem te reakcje, jak ta, która miała miejsce w Białymstoku, są godne pożałowania. Powinniśmy potępić każdy przejaw agresji, mimo że często bywa świadomie prowokowana przez przypadki profanacji symboli religijnych itd., Po obu stronach widoczna jest pewnego rodzaju radykalizacja. Natomiast, większość polskiego społeczeństwa, która zachowuje się w stosunku do środowisk LGBT w sposób nie afirmacyjny a tolerancyjny, przygląda się temu co się dzieje z coraz większym zaniepokojeniem. 

Polacy dość często utożsamiają LGBT bezpośrednio z lesbijkami czy gejami. Jaka jest różnica pomiędzy LGBT a osobami o popędzie seksualnym ukierunkowanym na tę samą płeć? Czy może według Pana nie ma takiej różnicy i faktycznie można postawić tu znak równości?
 
Nie można stawiać tu znaku równości, to z czym mamy teraz do czynienia jest nowym zjawiskiem. Ruch gejowski zrodził się w Nowym Jorku, z roku na rok jego żądania były coraz mocniej formułowane, aż w wielu krajach doszło do zmiany porządku prawnego, obyczajowości. Oczywiście, miało to miejsce pod hasłami odwołującymi się do bardzo istotnych wartości takich jak równość, godność człowieka, sprzeciw wobec dyskryminacji itd. Skłonności homoseksualne wśród ludzi były zawsze, natomiast dopiero od pewnego czasu zostały one „spolityzowane”, stały się podstawą silnego ruchu politycznego, nie przebierającego w środkach. 

Jak do tego doszło?
 
Niewątpliwie mamy do czynienia z taką przemianą cywilizacyjną, która polega na tym, że pewne rzeczy, kiedyś były sprawą prywatną, dzisiaj stają się sprawą publiczną. Pewne zachowania, które uważano (niezależnie od orientacji seksualnej) za wstydliwe bądź obsceniczne, dzisiaj są publicznie manifestowane.  Homoseksualizm jest traktowany w kategoriach praw i uprawnień.  Kiedyś tak nie było. Powiedziałem, kiedyś w wywiadzie dla polskiej radio-głośni, że miałem kiedyś znajomych, a nawet przyjaciół homoseksualistów, ale nie byli oni gejami. 
 
Homoseksualista to nie to samo co gej?
 
Oczywiście, że nie. Co więcej niektórzy homoseksualiści byli nawet konserwatystami, i nie przyszłoby im nigdy do głowy, by demonstrować w prowokujący sposób, często pozbawiony poczucia przyzwoitości, jak robi to środowisko LGBT. 

Polacy zawsze byli narodem tolerancyjnym, mimo, że nadal tak jest, dziś często probuje się nam wmówić, że z racji iż krytykujemy LGBT jesteśmy nietolerancyjnymi homofobami. Na czym polega różnica między byciem tolerancyjnym względem osób homoseksualnych a tolerowaniem LGBT? 
 
Bycie tolerancyjnym oznacza szacunek dla konkretnej osoby, dla jej prywatności, seksualności. Natomiast wcale nie musi to oznaczać tego, że mamy opowiadać się za rewolucją, która ma zmienić wszystkie instytucje, takie jak rodzina czy małżeństwo, które były podstawą naszej cywilizacji. Ma pan rację, że bardzo często krytyka LGBT utożsamiana jest z postawą niechęci czy wręcz wrogości do wszystkich osób homoseksualnych, co jest oczywiście nieprawdziwe. Tak jak potępiając różne zachowania osób heteroseksualnych również nie stajemy się przecież heterofobkami, a krytyka feminizmu nie jest równoznaczna z mizoginizmem. 

Niektórzy mają jednak odmienne zdanie na ten temat…
 
W Polsce, nikt nie jest prześladowany z powodu orientacji seksualnej, jest też wolność zgromadzeń, jednak to czego my się domagamy od tych, którzy demonstrują, to to, by robili, to w sposób, który nie obraża innych, w sposób, który nie narusza godności innych osób. Środowisko LGBT powinno zrozumieć, że my (większość społeczeństwa) nie chcemy się zgodzić na podważenie porządku moralno-instytucjonalnego polskiego społeczeństwa. 

Jakie mogą być konsekwencje osiągnięcia celu przez środowisko LGBT w Polsce? Co oznaczałoby w praktyce, zmuszenie nas do akceptacji postulatów, które forsuje to środowisko?
 
Sytuacja byłaby podobna jak w innych krajach, gdzie zazwyczaj zaczynało się od legalizowania związków partnerskich, potem dochodziło do akceptacji jednopłciowego małżeństwa, a na końcu pozwolono na adopcję dzieci przez takie pary. Konsekwentnie mamy tu do czynienia z sytuacjami, w których dziecko ma dwie matki, bądź trzech ojców itp. Jest to rzeczywiście bardzo głęboka zmiana cywilizacyjna, która na pewno nie jest zgodna z wyobrażeniem tych wszystkich, którzy są na przykład katolikami, stąd ich opór przeciwko tego rodzaju rewolucji. Chrześcijanie są w defensywie, gdy LGBT usiłuje przeprowadzić tę radykalną zmianę, która zakończy się podważeniem wszystkich podstawowych pojęć, takich jak na przykład kwestia binarnego rozróżnienia płci. Jest to rewolucja, może jeszcze bardziej radykalna, która miała na celu zniesienie własności prywatnej i ustanowienie komunizmu. 

Nie da się nie zauważyć, że jest to środowisko, które ma ogromne wsparcie wpływowych środowisk i wielkich globalnych koncernów. Czy w starciu z taką potęgą, my Polacy, jesteśmy w stanie w ogóle cokolwiek zrobić, by ich powstrzymać? Czy bardziej powinniśmy powoli oswajać się z tym, że czeka nas nieuchronna zmiana cywilizacyjna? 
 
Oczywiście ma Pan rację - za tym stoją potężne siły, które powołują się na swój kodeks moralny, według którego walczą one przeciwko dyskryminacji, z szowinizmem, homofobią, wykluczeniem itp., stąd uważają się za obrońców dobra. Jednak mieliśmy już w naszej historii gorsze czasy, które przetrwaliśmy, gdzie na końcu, to co kiedyś wydawało się postępem, spełnieniem wszystkich marzeń o emancypacji człowieka okazały się jego największym zniewoleniem. Tak już kiedyś było, być może i teraz okaże się podobnie. Koszty tej rewolucji są ogromne, stąd nie dziwi fakt, że rosną z tego powodu społeczne napięcia, co moim zdaniem ostatecznie spowoduje, że trend narzucany przez LGBT powoli będzie się odwracał. 

Dziękuję za rozmowę. 

Komentarze (55):

katolik2019.07.30 8:38
PROFESOR I KOŚCIÓŁ MUSI HOMONIEWIADOMO, LGBT itp NAZYWAĆ GRZECHEM I LUDZIE CI MUSZĄ BYĆ TEGO ŚWIADOMI
katolik2019.07.30 8:35
NIECH PROFESOR NIE MÓWI,ŻE HOMOSEKSUALIŚCI I LGBT TO NIE TO SAMO -TO JEST TO SAMO <BO JAKO KATOLIK POWINIEN TO WSZYSTKO OKREŚLIĆ SŁOWEM G R Z E C H I KOŚCIÓŁ TEŻ MUSI TEŻ TAK TO NAZYWAĆ
katolik2019.07.30 8:10
PROFESOR NIESTETY NIE WIE CO MÓWI- NIE MA ŻADNEJ RÓŻNICY MIĘDZY HOMOSEKSUALISTAMI LGBT_DLACZEGO ?-ODPOWIEDŻ JEST JEDNA. NAWET OSOBY O PRZEKONANIACH RELIGIJNYCH KATOLICKICH WYPOWIADAJĄC SIĘ W MEDIACH PATRZĄ NA TE SPRAWY W KATEGORIACH ŚWIECKICH<A PRZECIEŻ JAKO KATOLICY MAJĄ OBOWIĄZEK WYNIKAJĄCY Z EWANGELII<ABY PO PROSTU . HOMONIEWIADOMO NAZWAĆ G R Z E C H E M .DLACZEGO KOŚCIÓL NIE MÓWI TYM LUDZIOM,ŻE TO GRZECH I MAJĄ IŚĆ DO SPOWIEDZI<BO TYLKO JEZUS MOŻE ULECZYĆ ICH Z TEJ PSYCHOZY< NIE MOŻNA ROZPATRYWAĆ GRZECHU W KATEGORIACH PRAW SPOŁECZNYCH>
athos2019.07.29 20:45
Krasnodębski niczego sensownego nie powiedział. Takie typowe ględzenie polityka, z którego nic nie wynika. Powiedziałby coś ważnego, gdyby wskazał tych, którzy takie ruchy finansują.
E2019.07.29 15:20
Wow, brawo Fronda, jeszcze troche i odkryjecie, ze GEJ to nie ideologia, sa geje po lewicy i tyle samo po prawicy, nikt nie rodzi sie z pogladami politycznymi, wystarczy popatrzec na rozklad sil politycznych w krajach takich jak USA, UK, Francja, Kanada, Niemcy czy chocby Hiszpania. Gejow jest od groma po prawicy, nawet nie wiecie ile osob w Mlodziezy Wszechpolskiej sie ukrywa.
qwerty2019.07.29 13:20
o krasnodupski znowu wystawił 4 litery i obs... ał słuchaczy
Moshe Cvel2019.07.28 20:41
W psychiatrii i seksuologi rozróżnia sie ponad 30 Poważnych zboczeń płciowych człowieka. LGBT++ całe się tam klasyfikuje. Zboczenia płciowe były i będą są wpisane w nasz gatunek i zaklasyfikowane przez psychiatrów i seksuologów jako choroby. Zatem Bóg wszystkich nas stworzył swoim dziećmi ale jedni grzeszą inni nie grzeszą , jedni są zdrowi inni chorzy. Tylko na Boga dlaczego moje dzieci muszą oglądać ludzi w sytuacjach których my nie chcemy aby oglądały. Taki atak , arogancja i bezczelność , drwiny z uczuć religijnych są niedopuszczalne i wymagają stanowczego sprzeciwu. Ja by wyglądało małżeństwo jadące w tramwaju z rękami wzajemnie w genitaliach. A to LGBT NAM SERWUJE
Marek Błaszczyk Stowarzyszenie My, Rodzice2019.07.29 18:58
Na własne oczy widziałem w Białymstoku narodowców pokazujących, jak się onanizują. Służę także odpowiednim filmikiem z Częstochowy. Fronda i podobne organy przez wiele lat nie dawały żadnych zdjęć marszów i parad równości z Polski. Po prostu nie ma co fotografować (patrz fotoreportaż Frondy z tegorocznej parady warszawskiej). Kilkanaście lat publicznego onanizowania się nazioli - i trafiła się wagina na patyku. Hura! A jeśli chodzi o psychiatrię, to właśnie Państwo macie z tym problem, ze uważa Homoseksualność za wrodzony wariant normy.
anonim2019.07.28 7:28
Za tymi " przemianami cywilizacyjnymi" stoją ogromne pieniądze, na manipulację, kłamstwo, pseudonaukowość. Zastanawiam się tylko na czym koncerny będą robić kasę, jak już wyniszczą całe to "plugawe robactwo" jakim dla ideologów jesteśmy?!
Filip 2019.07.28 1:15
WiIele mądrych słów panie profesorze. Bycie gejem to sprawa prywatna, nie wymaga afiszowaia, oczywiście. A jednak na całej planecie organizuje się marsze, nawet w krajach gdzie LGBT ma długą tradycję i akceptację większości społeczeństwa. Dlaczego? Element edukacyjny (którego nie wiem czy jest pan świadom), może by pokazać ludziom jak można okazywać swoją tożsamość, że można, że można oferować swoje poglądy innym bez wstydu (nie przez parady oczywiście, istotę bycia, tożsamość, indywidualizm), nie bali się okazywać w życiu prywatnym - nie chodzi o bycie gejem, transwestytą etc, zupełnie nie o to chodzi. Ludzie tego nie rozumieją, psychologii która ma uwolnić (lub ciągle uwalniać, np Amsterdam nawet tam potrzebne są ciągłe zabiegi) społeczeństwo spod jażma własnych kompleksów (w kompleksach Polacy są na podium Europy) ma służyć kobietom jak i mężczyznom choć kobiety uciskane przez większość historii są większymi beneficjentami (i tak, 70-80% uczestników takich marszów to kobiety). Ludzie przez swój infantylizm i uproszczenia myślowe nie wiedzą że flaga LGBT ma tyle wspólnego z gejami co Polska flaga z kościołem. Chodzi o wolność okazywania poglądów, wyjscia z zakamarków dychotomii, poszerzenie horyzontów, mnogość wyborów . Czemu? Bo można. Trzeba? Nie. Choć uczestnicząc w paradach można pokazać całym miastom że Ciekawość i otwarcie się na bogactwo przekonań jest możliwe do zrealizowania (także w kraju będącym 170 lat w niewoli). Przestańmy się więc niewolić i niewolić innych (będąc tego nieświadomym).
Stanisław2019.07.28 5:40
Jak ktoś ujawnia hasła wolności do zabicia kogokolwiek - to zamyka się go w kryminale!
anonim2019.07.28 0:09
Profesor ma daleko do rozumu.
Stanisław2019.07.28 5:38
Wolność, o której pisze, to zasłona dymna dla wynaturzeń życia seksualnego, pogardy dla rodzicielstwa!
Topek2019.07.28 0:07
W tych czasach w 21 wieku by profesor mówił takie rzeczy to po prostu niewyobrażalne
Moly2019.07.28 3:09
O tak . On jest teraz ekspertem on gejow and homoseksualistow bo mial paru znajomych I Przyjaciol nawet ktorzy byli homoseksualistami. Zal d...sciska. Euro_prosze pastwa-posel.
Moly2019.07.28 0:00
Walka o wolnosc i szanowanie niezbywalny praw czlowieka bedzie zawsze miala wymiar polityczny. LGBT daje osobom nieheteronarmatywany sile , zachete i poparcie zeby mieli odawage byc kim sa; bez przepraszania, bez wstydu, bez leku. Oczywiscie latwiej jest kontrolowac osoby kiedy czuja ze sa osamotnione, inne. Ponadto: gdzie sa jakis podstawy do tych tez? Bo brzmi to jak bajki wyssane z palca. I mizerne starania zeby nadac prawicowym politykom popierajacych homofobie " ludzka twarz". ( wariant: ja acceptuja osoboby homoseksualne tak dlugo jak sie obnasza ze swoja seksulalnoscia) Popudka: to jest dawnio nie uchodzi za akceptacje i nawet tolerancje.
Zerr02019.07.27 23:21
Zacytuję: "W narodowym socjalizmie wrogami publicznymi (hostes) byli: reakcjoniści, monarchiści, księża katoliccy, demoliberałowie, socjaldemokraci, komuniści, Żydzi, Słowianie oraz nacjonaliści narodów innych, niż niemiecki. W komunizmie wrogami publicznymi byli: reakcjoniści, monarchiści, księża katoliccy, burżuje, demoliberałowie, socjaldemokraci, faszyści, antysemici oraz nacjonaliści wszystkich narodów. W demoliberalizmie*** wrogami publicznymi są: reakcjoniści, monarchiści, księża katoliccy, populiści, faszyści, antysemici, homofobi oraz nacjonaliści narodu rodzimego. Jak widać, pewne różnice są" Jak widać - więcej podobieństw niz różnic. *** dla wlewaków - to aktualny ustrój UE, szczególnie w wersji LGBT
Marek Błaszczyk, Stowarzyszenie My, Rodzice2019.07.29 18:51
zła wiadomość. Pierwszymi obok komunistów więźniami obozów koncentracyjnych byli homoseksualiści. Większość tego, co Fronda pisze o osobach homoseksualnych to polskie tłumaczenia publikacji w Völkischer Beobachter. Konserwatyści i księża raczej przeżyli wojnę. Homoseksualiści, prześladowani przez 12 lat - w olbrzymiej większości , nie. Tak to kłamią profesorowie - kulturalnie i z dużym zasobem słów.
ect2019.07.27 23:05
Osoby ze skłonnościami homoseksualnymi pomimo swych problemów mogą żyć w czystości. Homoseksualny nie oznacza popełniający grzech. Natomiast protesty środowisk LGBT to zamierzone działania mające na celu niszczenie rodziny, deprawację dzieci i podważania normalnych zasad funkcjonowania społeczeństwa.
Grzegorz2019.07.28 11:26
Nienawidzę pedauw
ect2019.07.28 16:01
Osoby homoseksualne mają problem ze swoimi skłonnościami a Ty z nienawiścią.
Zerr02019.07.27 23:04
Jest taka definicja, jedna z kilku, WOLNOŚCI: Wolność Twojej pięści kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność mojego nosa Sekta LGBT kładzie lachę na to fundamentalna ograniczenie, gdyz chce ZMUSIĆ wszystkich naokoło doprawa sekty LGBT do zindoktrynowania nas i naszych dzieci - przymusowo w szkołach. Sekta LGBT pragnie ZMUSIĆ nas do uznania ich definicji pojęć Podstawowych - rodziny, małżeństwa i całej naszej moralności. pragnie ZMUSIĆ nas do tego, abyśmy przestali miec prawo do naszego Stylu Życia. Sekta LGBT pragnie ZMUSIĆ nas do tego, abyśmy pozwalali aby Sekciarze brali sobie dzieci do zabawy, kłamliwie nazywanej 'adopcją'. Sekat LGBT pragnie ZMUSIC Normalnych Ludzi, aby przestali mysleć swoimi myslami, aby uznali Orwellowskia zmianę słów i znaczeń na Sekciarskie. Pragną ZMUSIĆ nas do uznania, że to Sekta ma jedyne prawo do decydowania co jest dobre a co złe. Sekat LGBT pragnie ZAKAZAĆ nam prawa do okazywania sympatii i antypatii - takich jak chcemy Sekta LGBT pragnie karać nas za nieprawomyślne poglądy, karać za MYŚLOZBRODNIĘ. Oto definicja stosowania "tolerancji" wg. Sekty LGBT: Nie ma tolerancji dla wrogów Tolerancji, a Tolerancja to My.
Filip 2019.07.28 1:24
ZERRO, strasznie wszstko uprościłeś (łaś), a ile błędów logicznych i merytorycznych. LGBT, nie ma ambicji nikogo do niczego zmuszać. Sektą jest prędzej twój kościół a nie LGBT (widzisz, sekciarze wierzą w Boga, uczestnicy parad, żadko). Jest dokładnie odwrotnie, zastąp każde LGBT w swoim tekście na kościół polski to wtedy może twój tekst nabierze sensu. I może jesteś normalnym zindoktrynowanym człowiekiem ale zastanów się czy twoich myśli nie przesłaniają ci braki w nauce, wiedzy o świecie (jeśli tak zmień źródła jak najszybciej), problemy w postrzeganiu innych/rzeczywistości i oczywiście braki w wiedzy czym jest LGBT ia jakie są cele. Chyba że piszesz to celowo bo jesteś trolem?
Hak Ci w smark2019.07.29 2:45
bo Zerro jest gejem. Zobaczył paradę LGTB i od razu zachciało mu się męskiego zadka dlatego myśli, że oni go zmuszają. Strach pomyśleć co myśli zerro gdy widzi mężczyznę z kiełbasą w biedronce. XDDDDDDDD
Zerr02019.07.29 3:37
Błędu nie ma żadnego - po prostu nikt nie bierze powaznie waszych kłamstw. Wszystkie punkty tu wymienione potwierdzacie na każdym kroku - żądając przymusowej 'seksedukacji', karania 'homofobii', zmiany pojęć podstawowych i kodeksów prawnych, żądając 'adopcji' Wystarczy popatrzeć co Sekta wyprawia na Zachodzie - nikogo wasze łgarstwa o krótkich nóżkach nie zwiodą. Musisz być niespełna rozumu, żeby wierzyć we własną propagandę. najwyższy stopień samozakłamania.
Hak Ci w smark2019.07.29 10:21
Nawet nie masz pojęcia jak bardzo potwierdzasz tymi słowami, że jesteś gejem. Obsesja Level hard
Stanislaw2019.07.28 5:42
Jeśli ktoś rozgłasza hasło do wolności zabicia sąsiada, to zamyka się go za kratami!
Zerr02019.07.29 3:42
Typowe wlawackie kłamstwo - na każdy sprzeciw Sekta wyje, że ci co się sprzeciwiają chcą "pozabijać lgbtów". Dokładnie tak było w szkole podstawowej, gdzie Sekta przesladowała 10-latka który nie chciał malować parszywej tęczy - natychmiast został zwyzywany i opluty że chce "śmierci LGBTów". Ty postępujesz tak samo. Typowe dla wlewaków maksymalne spłaszczenie emocji. Niechęć do klaskania kolorowej szmacie w waszych gębach jest tym samym co holokaustowania zboczeńców seksualnych.
ZERRO2019.07.29 2:42
jestem taki gópi taki wstyd ojojojojoojojooj
Micha\305\2022019.07.27 22:22
To co się dzieje, to dowód na istnienie diabła i jego nieustających zakusów, aby wyniszczyć CZŁOWIEKA - przez nieład w dziedzinie cielesnej. To płaszczyzna elementarna, która trzeba kształtować miłością i wiarą, której uczy nas Chrystus. Nie może być innej drogi. Inna droga to droga zguby.
ofiara seksualna dewianta w sutannie2019.07.27 21:43
Homoseksualista daleko ma do LGBT... coś w tym jest! pedofilny ksiądz gwałci dzieci cicho na plebani i nie obnosi się z tym publicznie!
ect2019.07.27 22:57
To nie tak jak piszesz, zaprzeczasz sam sobie. Przecież obnosiłeś się z tym dziś na forum i obnosisz się ze swoim nickiem.
www2019.07.27 23:43
Ksiądz gwałci dziecko? Zgłoś gwałt do prokuratury. Jeśli nie zgłaszasz, to wspierasz pedofila.
Ben2019.07.28 20:58
Teraz biskupi zgłaszają księdza do prokuratury.
taro2019.07.29 20:52
a gdzie ty ksindza widzisz kanalio. Pedofile to wuefisci, nauczyciele,trenerzy, aktorzy, producenci, celebryci,a przede wszystkim pedaly.
man woman albo gender2019.07.27 21:41
Nastolatka miała zostać zwyzywana za to, że miała na ramieniu tęczową torbę. Sprawę na Facebooku opisała matka dziewczyny. "Wczoraj po południu moja młodsza córka została zaatakowana werbalnie za noszenie kolorowej torby w paski" – informuje Beata Juraszek-Kopacz. Według relacji kobiety, jej córkę zaatakował werbalnie starszy mężczyzna. Nastolatka miała usłyszeć: "obiję ci mordę za tę torbę!". Do incydentu miało dojść w Warszawie. Nastoletnia Ola miała nie bać się agresji, ale być zasmucona faktem, że do takiej sytuacji w ogóle doszło. Post szybko stał się bardzo popularny i szeroko komentowany. "Bardzo podobna sytuacja zdarzyła się mojej córce. Poleciały inwektywy, groźby chyba nie... Strasznie to przygnębiające" – pisze jedna z internautek. https://dorzeczy.pl/kraj/109369/Nastolatka-zaatakowana-za-teczowa-torbe.html
Hanna2019.07.27 21:33
Czy to trudno zrozumieć , że tu nie chodzi o orientację seksualną tylko o bezwstyd i wyuzdanie.To jest kwestia kultury i przyzwoitości.Np. o zgrozę i odrazę przyprawił mnie kiedyś marsz "szmat". Wolność to nie obsceniczność a kultura wobec wszystkich.
TWOJASTARA2019.07.27 21:41
Prosze sie nie wypowiadac na tematy, których Pan nie ogarnia...
Cogito ergo sum2019.07.27 21:16
Rewolucja homoseksualne podobnie jak komunizm wyląduje na śmietniku historii albo w domu dla obłąkanych. Komunizm także usiłował stworzyć nowego człowieka i nową obyczajowość. Ten ruch homoseksualny ośmiesza i upadla jego funkcjonariuszy
TWOJASTARA2019.07.27 21:18
chyba sie cos Pani pomyliło, to KK wyladuje na smietniku historii, czas dorosnac i przestac wierzyc w bajki!
TWOJASTARA2019.07.27 21:15
SYTY GŁODNEGO NIE ZROZUMIE
Stanislaw2019.07.28 5:46
Ano tak, to o publiczną promocję, o prawa zboczeń chodzi, bo prywatna wolność zawsze istniała!
ofiara seksualna dewianta w sutannie2019.07.27 21:09
Jak Bogu kleił błota tego hetero to był trzeźwy a jak kleił homo to chyba chyba był pijany, no nie? No bo wszyscy jesteśmy dziećmi Bożymi (tak mówi biblia) , to dlaczego jedni ci co uważają się za "normalnych" krytykują dzieło boże czyli środowiska LGBT? Tak samo w świecie zwierząt, są hetero, ale i homo! Bóg chciał dobrze ale mu nie wyszło? czy może Bóg to partacz który nie wiedział co tworzy? No jak to jest katole z tym waszym doskonałym i nieomylnym Bogiem? Spier*olił coś?
Arthur von Kinsky2019.07.27 23:13
Pewnie to było zamierzone ze strony "Boga" ...to tak jak z zapachami... jedni nie śmierdzą, a inni śmierdzą... i jeszcze się tym szczycą... pokazując, że im mucha siada na łbie... no chyba, że to jakaś nowa orientacja zapachowa... nie znam się na tym i nie wiem co myśli "Bogu"... bo gdybym wiedział... to pewnie sam nim bym był...
Grzegorz2019.07.28 11:24
Coś Ci się odkleiło
Anonim tel. 645 5662019.07.29 0:22
Nic nic, to szara komórka ale mucha nasra i będzie OK.
ebe ebe2019.07.27 21:04
WOLNOŚĆ - jest jednym z podstawowych praw człowieka. Wolność jest ograniczona zakazem naruszania cudzych, słusznych interesów, praw i wolności. Wolność nie wprowadzi więc żadnych rewolucyjnych zmian obyczajowych, czy światopoglądowych. Konserwatysta nadal będzie konserwatystą, liberał -liberałem a katolik katolikiem - oczywiście dla siebie i za swoje. WOLNOŚĆ - nie ma żadnego wpływu na ludzkie wybory. Polski problem polega na tym, że konserwatyści i katolicy chcą swoją ideologię narzucić wszystkim - a opór nazywają wszczynaniem wojny światopoglądowej z kościołem.
TWOJASTARA2019.07.27 21:17
BARDZO DOBRZE POWIEDZIANE!
JONASIK2019.07.27 21:47
Dobrze napisane. Dodam tylko, że katolicy uważają swój światopogląd religijny jako coś naturalnego i jedynie prawdziwego. W obliczu istnienia tysięcy religii jest to pogląd absurdalny. Natomiast orientacja homoseksualna istnieje obiektywnie, niezależnie od rodzaju panującej akurat religii, momentu historii czy geografii. Dlatego od razu widać kto tu jest uzurpatorem i agresorem. Amen.
Zerr02019.07.28 0:42
Agresorem jest Sekta LGBT, to oczywiste.
Grzegorz2019.07.28 11:28
Sperme zlizujesz Z osranej duupy
stahu2019.07.28 1:50
W Hiszpani promowana w szkołach śred. zoofilia , oswajana jest z tym młodzież -Cejrowski . Napewno nie cofniemy się przed niczym nawet przed zakosztowaniem ludzkiego mięsa . Nic nowego pod słońcem to wszystko już było, Eklezjasta ,,a co było to i będzie ,, Skończymy tradycyjnie , środki wyrazu mamy większe to i efekt będzie ,,proporcjonalny,,
Sylwester2019.07.29 14:37
Tzn. Jeżeli ja chcę kogos zabić to mam do tego prawo. Brawo za takie rozumowanie.
Reytan2019.07.29 14:49
Komuchy domagaja sie prawa do mordowania katolikow,i juz kilka milionow Polakow zamordowali. Biedni sa i dyskryminowani,bo sie im odmawia praea do pozostalej reszty.
taro2019.07.29 20:48
ach neeee!