Prof. Zdzisław Krasnodębski: Czy Niemcy są zagrożeniem dla Europy? - zdjęcie
23.05.19, 18:35zdj. screen Youtube

Prof. Zdzisław Krasnodębski: Czy Niemcy są zagrożeniem dla Europy?

11

"Niemcy są hegemonem, który został trochę w tę rolę wepchnięty przez kryzys finansowy. To konsekwencja posiadania potężnej gospodarki. Musimy także pamiętać, że są narodem o wielu kompleksach, mają straszną przeszłość za sobą" — mówi w rozmowie z portalem wpolityce.pl wiceprzewodniczący PE i europoseł Prawa i Sprawiedliwości, prof. Zdzisław Krasnodębski.

"Niektórzy politycy mają bardzo zmienne poglądy, mają parę wcieleń. To jest problem hipokryzji, bardzo dobrze znany Niemcom, gdyż oni bardzo często stawiają wymogi innym, twierdzą że inne państwa pewnych wartości nie przestrzegają i jednoczenie stosują zupełnie inne kryteria do samych siebie. Weźmy na przykład nasz spór z Komisją Europejską, tyczący praworządności, wpływów politycznych na sądownictwo, media, które w Niemczech jest przeogromne. To jest hipokryzja. Te same żądania formułowane w stosunku do innych nie są formułowane w stosunku do siebie. I to jest problem. Niemcy stracili zdrowy samokrytycyzm"- podkreśla wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego. 

Pytany o to, czy Niemcy stanowią dziś zagrożenie dla Europy, polityk odpowiedział, że nasi zachodni sąsiedzi zostali "trochę na siłę wepchnięci" w rolę hegemona. 

"To konsekwencja posiadania potężnej gospodarki. Musimy także pamiętać, że są narodem o wielu kompleksach, mają straszną przeszłość za sobą. Dwie klęski w XX wieku, w dwóch wojnach. Jedną z takich spraw, które są dla nich ważne, to jest rola ich języka"-wskazał Krasnodębski. W tym kontekście polityk wspomniał o rozmowie z posłem socjaldemokratów, Jakobem von Weizsäckerem, "skądinąd wnukiem słynnego filozofa, ale też fizyka, który razem z Heisenbergiem pracował nad niemiecką bombą atomową – Carla Friedricha von Weizsäckera, kiedyś także kandydatem na prezydenta Niemiec z ramienia SPD".

"To jest ponadto bratanek Richarda von Weizsäckera, który był prezydentem Niemiec, żołnierzem Wermachtu, który w wieku 19 lat wkraczał do Polski. I to są takie skomplikowane losy niemieckie, i z tego te kompleksy niemieckie się biorą"-podkreślił europoseł PiS. Profesor Zdzisław Krasnodębski wspomina, jak gościł w telewizyjnej audycjii wspólnie z Jacobem von Weizsäckerem. Po programie politycy rozmawiali po niemiecku. 

"Tłumaczył mi sytuację w Polsce i był lekko zdumiony, trochę niedowierzający mojej narracji, różnej od jego. To zdumienie wynikało z faktu mojej umiejętności komunikowania się z nim. Wynika ona ze znajomości kultury niemieckiej. Zawsze byłem zafascynowany filozofią i socjologią niemiecką i też ich skokiem cywilizacyjnym, który dokonali po zjednoczeniu Niemiec"-podkreślił rozmówca wPolityce.pl. 

"Oni uznali – teraz my musimy przejąć przywództwo, my musimy podjąć pewną decyzję, jak będziemy rozwiązywać sprawy związane z kryzysem finansowym. Jest pewien napór migracyjny i w tej sytuacji podejmujemy również decyzję, a następnie narzucamy ją innym. I to się załamało. Opór stawiły kraje Europy środkowo-wschodniej, głównie Grupa Wyszehradzka"-mówił profesor, pytany o kryzys migracyjny. 

yenn/wPolityce.pl, Fronda.pl

Komentarze (11):

anky2019.06.11 10:34
Dlatego Merkel sprowadziła Beduinów bo Niemcy są spacyfikowani. A ci ubogaciciele za euro zrobią wszystko. Uderzą na leopardach i na nas, bo wiadomo że od dawne ich szkolą w lasach byłego NRD. Trzeba tylko poczekać aż lewacja doprawadzi w Polsce do zamieszek, a to już się zaczyna.
zawiedziony2019.05.23 20:54
Profesor,dlaczego zadajesz takie głupie pytania,przecież wszyscy wiedzą że tak.Pomyśl a zgadniesz chyba że myslenie nie jest twoją mocną stroną.
Rip2019.05.23 20:43
Kolejna rzeź katolików w Burkina Faso. Tym razem zaatakowano wiernych, którzy po procesji wracali do swego kościoła z figurą Matki Bożej. Cztery osoby nie żyją.
EuropaJużWsadziłaDoCelKardynałówDewiantów2019.05.23 20:26
Największym zagrożeniem dla Europy są hordy klero-pedofilów z Polski rodem, bo co czwarty kleruchacz jest Polakiem! Wszechmogący w Polsce kościół katolicki to wylęgarnia dewiantów, pasożytujących na państwowym wikcie i pchających się do polityki po władzę, bogactwa i bezkarność. Europejskie standardy są już dawno inne, ale obecnie wzmaga się zagrożenie ze strony polskiego dewocyjnego reżimu. Europo, broń się przed nową falą klero-dewiacji z Polski!
mordechaj2019.05.23 20:26
Dlaczego pan Krasnodębski nie ujawni się jako gej ? Przecież wszyscy wiedzą. PiS dzięki temu coming out nabrał by ludzkiej twarzy ?
OLI2019.05.23 20:19
@bbb Może nie Boża Opatrzność, tylko HAARP?
bbb2019.05.23 20:09
A czemu nie piszecie że na regiony w których jest największe poparcie dla pis Boża opatrzność zsyła teraz powodzie ?
anonim2019.05.23 20:00
Hildegarda z Bingen Wielka święta KRK, Niemka.
Cogito ergo sum2019.05.23 19:36
Ale Niemcy to także w historii Kulturtrager czyli niosący kulturę. Co by nie powiedzieć o Zakonie Krzyżackim, to przynieśli w tę część Europy wysoki poziom cywilizacji
Zenon2019.07.2 16:18
Cogito ergo "dumm". "niosący kulturę"... Pan żeś czytał pewnie "Fausta"? :D I może pomyliłeś Pan "niosącego światło" z "niosącymi kulturę"? A jakże! Mamy kilka pomników ich kultury: Auschwitz, Majdanek i parę innych. Niech Pan nieco "cogito" zanim Pan coś znowu chlapniesz. S komsomolskim privetom!
rybak2019.05.23 19:16
"Bomber Harris, do it again!" "Niemcy powinno się bombardować co 50 lat, profilaktycznie, bez podania przyczyny” Winston Churchill Niemcy to główny sprawca wszelkich niepokoi, wojen i kryzysów w Europie (pewnie też sprawca tego co się stało parę dni temu w Austrii) Tak było, jest no i niestety chyba już pozostanie.