Prof. Zaradkiewicz: Na 8 maja zwołam Zgromadzenie Ogólne Sędziów SN. Nie będę kandydował na stanowisko I prezesa - zdjęcie
03.05.20, 08:15Screenshot Youtube - Tysol PL

Prof. Zaradkiewicz: Na 8 maja zwołam Zgromadzenie Ogólne Sędziów SN. Nie będę kandydował na stanowisko I prezesa

10

Prof. Kamil Zaradkiewicz, który pełni obecnie obowiązki I prezesa Sądu Najwyższego, poinformował wczoraj na antenie Polsat News, że na 8 maja zwoła Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Najwyższego.

Jak dodał:

Każdy sąd powinien mieć swojego prezesa, swojego szefa, który będzie kierował pracami. Moja rola jest przejściowa”.

Podkreślił, że sam nie będzie kandydował na stanowisko I prezesa SN.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (10):

Jan Radziszewski2020.05.5 0:40
19.09.1997 Spotkanie z Matką Najświętszą w kaplicy Jasnogórskiego Obrazu [rocznica Objawienia w La Salette] W czasie modlitwy za Kościół święty, ojczyznę i cały świat, zobaczyłam nagle poszczególne części globu ziemskiego, rozdzieranego błyskawicami gromów, ognia i wylewu wód. Ogień i woda szalały od południa aż po zachód (Czechy, Niemcy, Paryż..) przerażeni ludzie biegli do kościołów, które nie mogły pomieścić tłumów, Dlatego wokół murów kościoła gromadziły się rzesze ludzi, którzy w strachu wielkim zgodnie wołali do Boga o ratunek. Wielu spowiadało się na głos Bogu samemu, żebrząc o przebaczenie grzechów. Z powodu siły rozszalałych żywiołów, oślepiających błyskawic i zapadających na przemian głębokich ciemności, nie było możliwości udzielania pomocy. Ludzie ginęli w wielkiej liczbie… Jakieś koszmarne twory „ni to ludzie, ni zwierzęta) plując wciąż nienawistnie cuchnącą cieczą, uganiały się za uciekającymi przed nimi. i broniącymi się rozpaczliwie ludźmi, („niektórzy z nich byli bardzo młodzi, prawie dzieci). Te potwory porywały ich i siłą unosiły z ziemi strącając w przepaść kłębiącego się ognia. Ogarnęło minie przerażenie wielkie, bo rozpoznałam otwarte, stalowe, ciężkie i żarzące się bramy piekła (zapamiętałam je z pobytu w piekle). Wypełzały stamtąd koszmarne istoty z nienawistnym wzrokiem, rzucające się na ludzi.
Lilly Norman2020.05.4 8:34
Nazywam się Lilly Norman jestem z Niemiec, nigdy nie myślałam, że znów się uśmiechnę, mój mąż zostawił mnie z 3 dziećmi na 7 lat. Cały wysiłek, by go przywrócić, nie powiódł się, myślałem, że już go nie zobaczę. W zeszłym tygodniu mój przyjaciel powiedział mi o rzucającym zaklęcia o imieniu DR.OGUNDELE, Dała mi swoje kontakty, a ja skontaktowałem się z nim, a dr Ogundele zapewnił mnie, że w ciągu 24 godzin mój mąż wróci do mnie, po tym, jak zrobiłem wszystko, o co prosił aby to zrobić, w ciągu 24 godzin mój mąż zadzwonił do mnie i zaczął błagać o wybaczenie, a on wrócił z wielką miłością i troską, więc do tej pory jestem zaskoczony tym cudem, zgodziłem się z dr Ogundedem, aby podzielić się dobrymi wiadomościami na ten temat forum, jeśli potrzebujesz pomocy od niego, możesz skontaktować się z nim za pomocą WhatsApp lub Viber: +27638836445. Ten człowiek jest bardzo potężny, a czar jest nieszkodliwy.
vvv2020.05.4 9:17
To jest chyba jakieś nieudolne tłumaczenie z niemieckiego,żona pragnąca odzyskać męża pisze o sobie; myślałem,jestem zaskoczony,zgodziłem się.
olo2020.05.3 21:24
byłby kolejny na telefon, tylko z drugiej strony.Szkoda
jou2020.05.3 11:51
Szkoda, bo to jeden z nielicznych sensownych prawników, który potrafiłby trzymać krótko lejce.
Japa2020.05.3 10:45
Zielony jestem w tych "przepisach" wyborczych , ale myślę ,że ta decyzją Profesora jest kapitalnym listkiem lakmusowym na wartość moralności , honoru , niezależności naszej polskiej elity prawnej . Może dalej zechcą być jakąś " kastą nadzwyczajną " podleglą pieron wie komu , byle nie Polsce i Sprawiedliwości . Nie o PiS mi chodzi . To tak dla ścisłości.
OZ2020.05.3 10:08
Szanowny Panie Profesorze - PROSZĘ ZMIENIĆ ZDANIE - pozdrawiam !
JS2020.05.3 9:17
Panie Profesorze Zaradkiewicz, niech pan napisze pismo do UE i wytłumaczy tym głąbom, że sądownictwo w Polsce jest w dobrych rękach, że sędziowie, którzy należeli do partii politycznych, a także sędziowie tzw. polityczni nie mogą być sędziami, i drogę do karier politycunych mają otwartą !!!
JS2020.05.3 8:39
Panie Profesorze Zaradkiewicz, a dlaczego nie chce pan kandydować ?! Liczyliśmy na pana ! Z jednej strony jest pan świetnie przygotowany do pełnienia tej funkcji, a z drugiej strony widzimy, że tylko pan zrobiąby porządek nie tylko w SN ale w całym sądownictwie ! No to dlaczego przekreśla pan z góry pańską karierę ?! Niech pan jeszcze raz przymyśli pańską decyzję i zgodzi się na kandydowanie ! My Polacy, prosimy pana o to !!!
anonim2020.05.3 8:37
Zarysował Pan pewien program wart tego, aby był zrealizowany. Rozumiem, że na zarysie i wzbudzeniu naszych nadziei Pan nie zakończy.