Rada Ekspertów ds. Nauki i Techniki została stworzona przez samego prezydenta USA. Jej zdaniem będzie przygotowanie strategii rozwoju wysokich technologii, które mogłoby znaleźć zastosowanie w kilku najważniejszych dziedzinach amerykańskiego przemysłu.

Prof. Wiesław Binienda w Polsce zasłynął dzięki swojej pracy w ramach Zespołu Smoleńskiego Antoniego Macierewicza.

„Niedawno podczas spotkania rozmowa zeszła na temat katastrofy smoleńskiej. Jeden z kolegów wspomniał, jak samoloty wbijały się w stalowe konstrukcje WTC, a Tu-154M nie mógł przeciąć nawet brzozy. Wszyscy siedzący przy stole zaczęli się śmiać” – mówił według „Gazety Polskiej Codziennie” prof. Binienda.

Jak pamiętamy prof. Binienda był i nadal jest ośmieszany przez środowiska liberalne, związane z rządem, które chcą odmówić mu kompetencji. To wszystko ze względu na jego szczególne zaangażowanie w wyjaśnianie rzeczywistych przyczyn tragedii smoleńskiej. Jak widzimy prof. Binienda został uznany za wybitnego eksperta w swojej dziedzinie przez władze największego mocarstwa świata.

Poza nim członkami Rady Ekspertów ds. Nauki i Techniki zostali specjaliści szeregu wielkich amerykańskich przedsiębiorstw oraz takich uczelni jak Berkeley, Georgia Tech, MIT oraz Uniwersytetu Akron, na którym dziekanem jednego z wydziałów jest właśnie prof. Binienda.

„Nie ukrywam, że czuję się zaszczycony zaproszeniem do tej współpracy. Szczególnie, że zostałem poproszony o konsultację w zespole opracowującym strategię rozwoju w dwóch bardzo ważnych dziedzinach: analizy wielkich baz danych oraz ich wizualizacji oraz w wielkiej prędkości obliczeń i symulacji komputerowych najbardziej zaawansowanych technologii” – powiedział w rozmowie z „GPC” prof. Binienda.

pac/niezalezna.pl