Prof. Ryba: Instytucje unijne właśnie rozbijają naszą suwerenność  - zdjęcie
08.03.21, 12:33Fot. screenshot - YouTube (PCh24TV · Polonia Christiana)

Prof. Ryba: Instytucje unijne właśnie rozbijają naszą suwerenność

16

Prof. Mieczysław Ryba z KUL skomentował w felietonie na antenie TV Trwam wyrok TSUE dot. nowelizacji polskiej ustawy o KRS. Politolog wskazuje, że jest on jednym z etapów rozbijania przez unijne instytucje polskiej suwerenności, czemu trzeba się stanowczo przeciwstawić.

W ub. wtorek Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej orzekł, że nowe przepisy dot. KRS mogą naruszać prawo UE. Ostatecznie ma o tym jednak zdecydować sąd w Polsce. W ten sposób Trybunał dokonuje kolejnej próby postawienia prawa unijnego ponad polską konstytucją, w odpowiedzi na co premier Mateusz Morawiecki skierował wniosek o rozstrzygnięcie sprawy do Trybunału Konstytucyjnego.

- „To jest skandaliczne. TSUE uzurpuje sobie kompetencje do rozstrzygania o ustroju sądów w Polsce, a w traktatach jest wprost zapisane, że nie jest to kompetencją Unii Europejskiej”

- podkreśla prof. Mieczysław Ryba.

W felietonie „Myśląc Ojczyzna” na antenie TV Trwam politolog wskazuje, że TSUE nie orzekł nic precyzyjnego, jednak swoim orzeczeniem chciał umożliwić rozstrzygnięcie sporu Naczelnemu Sądowi Administracyjnemu. W ten sposób, jak podkreśla, luksemburski trybunał wprowadza bałagan prawny i wkrótce może się okazać, że jeden sędzia będzie decydował o drugim.

- „Instytucje unijne będą próbowały uzurpować sobie coraz to nowe kompetencje, wprowadzać chaos wewnątrz danego kraju, a część zorientowana kosmopolitycznie powie, że niech Unia nas broni, rozstrzyga o tym, jak w Polsce jest. Chaos będzie prowadził do sytuacji, że nie prawo czy sądy, a siła będzie rozstrzygać konflikty, jakie występują między obywatelami”

- przekonuje prof. Ryba.

Jak zaznacza, Bruksela chce przesunąć władze z polskiego TK do Brukseli, odbierając kolejne pola polskiej suwerenności.

kak/radiomaryja.pl

Komentarze (16):

Prawo w Polsce jest martwe2021.03.8 17:40
Każdy, kto działa w kierunku wprowadzenia nadrzędność prawa UE nad Konstytucją RP lub poprzez zaniechanie do tego się przyczyna, JEST PRZESTĘPCĄ, ponieważ jej art. 8 ust. 1 mówi w jednoznaczny sposób że: "KONSTYTUCJA JEST NAJWAŻNIEJSZYM PRAWEM Rzeczypospolitej Polskiej", a zatem kto podejmuje działania do zmiany tego porządku POPEŁNIA PRZESTĘPSTWO, ponieważ jego działania mają na celu POZBAWIENIA NIEPODLEGŁOŚCI RP, czyniąc obce prawa nadrzędne w stosunku do Konstytucji RP i polskiego porządku konstytucyjnego, a to już jest sankcjonowane przez Kodeks karny: art. 127, art. 128 i art. 129(zdrada dyplomatyczna). Zatem nie tylko Trzaskowski i jego polityczni koledzy popełniają przestępstwo, ale także inni polscy politycy, którzy przekazali kompetencje przynależne polskim organom konstytucyjnym obcym organom, które nie podlegają Konstytucji RP, a więc nie są częścią porządku konstytucyjnego Polski. Tym samym umowy międzynarodowe naruszające polski porządek konstytucyjny (ograniczają niepodległość Polski) są nie ważne na gruncie prawa polskiego, a podpisujący je politycy popełniają przestępstwo.
gumowa kaczka2021.03.8 17:19
dzieci i ryby ...
CamilaLindgren2021.03.8 15:41
Google płaci 92 dolary za każdą godzinę, a mój ostatni czek wyniósł 8400 dolarów, pracując w sieci przez 10 godzin tygodniowo. Mój młodszy towarzysz z rodzeństwa osiągał w ostatnich miesiącach średnio 18 tysięcy i pracuje około 24 godzin tygodniowo. Nie mogę zaakceptować, jakie to było proste, kiedy próbowałem. To jest właśnie to, co robię !!!!! .....>>>>>> Netprofit10.com
Po 11 ...2021.03.8 14:10
Ryba psuje się od głowy ...
AAAtomek2021.03.8 14:19
On się zaczął psuć od tyłu, od kręgosłupa, od krzyża.
matis892021.03.8 13:52
Do kłamcy poniżej, Pan Jezus potępia całe globalne szczepienie Rządu Światowego NWO Antychrysta, bez wyjątku.
Art2021.03.8 18:38
Wow. Ty masz jakiś bezpośredni numer do Jezusa? Możesz przesłać? Tez miałbym parę spraw.
matis89 - płacą ci, ty chuju nie katolik2021.03.8 13:39
abyś gnój po różnych forach rozrzucał. Pewnie miałeś ubecką emeryturę, a PIS ci odebrał. Super! - - - - Dlaczego NIGDY NIE KRYTYKUJESZ PUTINA SZCZEPIONKI! - - - TY SZMATO PŁATNA!
matis892021.03.8 13:08
UE Rozbija naszą suwerenność nie teraz tylko od lat rękami lewackich PO i PIS. Przypominam, szatanistyczny PIS oficjalnie wspiera i reklamuje masoński i apokaliptyczny projekt państwa bezgotówkowego Antychrysta do Znamienia Bestii.
ak2021.03.8 13:03
KUL, Bender, Radio Maryja i wszystko jasne.
Anonim2021.03.8 13:01
Katolik a świruje profesora.
nie ślepy2021.03.8 12:57
A kto wnosił tzw pytania prejudycjalne? Nie było to wtedy proszenie się o wtykanie tej instytucji unijnej w naszą suwerenność? Naiwnością jest sadzić, że unijne lewactwo będzie się trzymać przepisów i podpisanych umów! Z lewactwem trzeba krótko, bo nie to "wejdą, jak świnia we szkodę"!
AAAtomek2021.03.8 12:47
Towarzyszu katoliku Ryba z KUL, wy to sobie możecie stworzyć Wielką Polskę Katolicką po prawej stronie Wisły, w dorzeczu Wisły. Podkarpacie, Podlubelskie, Podlasie, Podmałopolską... I tam sobie możecie robić co chcecie. Od reszty Polski się odwalcie. My wolimy po tej stronie Wisły Unię Europejką aniżeli Azjatycką.
prosty2021.03.8 13:00
Ma się to w genach tą potrzebę, całe życie na kolanach, najpierw przed Moskwą, teraz Brukselą. W KK jest się wolnym człowiekiem, klęka się tylko przed Bogiem, to wystarcza.
AAAtomek2021.03.8 14:20
Katolicy, mają tę przewagę nad innymi, że są szkoleni od najmłodszych lat w padaniu na kolana.
APEL2021.03.8 12:43
UWAGA!!! Ponieważ ten cyniczny polakożerca i zapiekły wróg Kościoła, tj. niejaki Anonim (plus masa jego klonów: AAAtomek, ladychapel, Po 11…, katolicka kretynizacja Polski i in.) grasuje tu bezkarnie od lat (a administrator Frondy, o ile jest jakiś, konsekwentne udaje głuchego), proponuję, aby każdy wstawiał pod jego nickami normalne wpisy, ewentualnie jakieś absurdalne parodie jego antypolskich lub filosemickich komentarzy. Zresztą wielu już tak robi. W ten sposób, przy niewielkim wysiłku, wspólnymi siłami, rozmyjemy ten obraźliwy dla Polaków bełkot, nie do pomyślenia na innych forach. Dyżurny Anonim, lub ktoś z jego bandy będzie najpierw obleśnie rechotał („buhahahaha”), potem będzie błaznował („jest mi bardzo wszystko jedno”), oburzał się na „bolszewickich złodziei nicków”, potem zarzuci koneksje ze Stalinem (on, tęczowy lewak!), będzie rozdzierał szaty na metody katolików (częsty trick obłudnych ateistów), wreszcie oskarży o faszyzm (?) oraz antysemityzm (to ich odwieczny, mocno już wyświechtany zarzut), a nawet o szmalcownictwo (sic!). A na koniec będzie już tylko rzygał na – oczywiście karygodną, ale często wyolbrzymioną lub wręcz zmyśloną – pedofilię w Kościele.