Prof. Roberto de Mattei: Po Hagii Sophii celem islamu jest Rzym - zdjęcie
15.07.20, 19:46

Prof. Roberto de Mattei: Po Hagii Sophii celem islamu jest Rzym

8

„Cel islamu jest jasny – po świętej Sofii, święty Piotr” – powiedział prof. Roberto de Mattei, komentując decyzję zamienienia słynnej Hagii Sophii w meczet. Włoski historyk ostrzega, że po ponownym zajęciu starożytnej bazyliki bizantyjskiej, radykalni islamiści będą dążyć do zdobycia Rzymu. Papież Franciszek po ogłoszeniu decyzji Turcji w sprawie roli budynku powiedział krótko: „Myślę o Hagii Sophii i jestem bardzo zasmucony”.

„Papież Franciszek powiedział, że jest bardzo zasmucony przemianą muzeum Hagii Sophii w meczet, ale czego innego mógłby się spodziewać po sułtanie Erdoğanie?” – skomentował słowa ojca świętego prof. Roberto de Mattei. Historyk zwraca uwagę na fakt, że turecki prezydent, radykalny muzułmanin, od lat ma na celu wkroczenie do Europy po to, aby poddać ją islamizacji.

„Ostateczny cel tureckich podbojów, zgodnie ze starożytną tradycją, jest zwany Czerwonym Jabłkiem (Kizil-Elma). To nazwa używana na oznaczenie złotego globu podpieranego przez posąg cesarza Konstantyna w Konstantynopolu” – wyjaśnia prof. de Mattei. Po zdobyciu Konstantynopola „Czerwonym Jabłkiem” stał się Rzym, którego zajęcie oznaczałoby ostateczny triumf islamu nad chrześcijaństwem.

Prof. de Mattei przytacza słowa popularnego i znanego w świecie islamskim telewizyjnego celebryty i muzułmańskiego uczonego Jusufa al-Kardawiego, który przypomniał, że Mahomet pytany o to, które miasto będzie zdobyte najpierw – Rzym czy Konstantynopol – wskazał na Konstantynopol. Al-Kardawi wyraził przy tym nadzieję, że Rzym, choć pozostaje wciąż niezdobyty, mimo podejmowanych w przeszłości prób, spotka podobny los.

27 lutego 2005 al-Kardawi ogłosił fatwę, mówiąc: „Pomimo pesymizmu wśród muzułmanów, w końcu islam będzie rządził i będzie przywódcą całego świata”. A następnie dodał: „Jednym ze znaków zwycięstwa będzie to, że Rzym zostanie podbity, Europa będzie zajęta, chrześcijanie zostaną pokonani, a muzułmanie urosną liczebnie i staną się siłą, która będzie panować nad całym kontynentem europejskim”.

Podobnego zdania do włoskiego historyka jest badacz islamu Robert Spencer, który zwraca uwagę na aspirację Erdoğana, jaką jest „przywrócenie jednego kalifatu, jednego zjednoczonego islamskiego rządu”. Zdaniem Spencera Erdoğan stawia się w roli Mehmeda II, zwanego też Zdobywcą, który zajął Konstantynopol w roku 1453. Po ogłoszeniu ponownego zamienienia budynku Hagii Sophii w meczet turecki prezydent ślubował „wyzwolić meczet Al-Aksa” w Jerozolimie od Izraela.

 

jjf/ChurchMilitant.com

Komentarze (8):

franco2020.07.16 12:12
ambitne plany, a może tak potrzebna będzie następna "victoria wiedeńska"
Anonim2020.07.16 9:50
Chrześćjaństwo nigdy nie będzie pokonane przez Islam. Dlaczego ? Bo Jezus ŻYJE i na to nie pozwoli.!!!
Anonim2020.07.15 20:20
Nie tylko celem islamu, jak widzimy od kilku lat.
Anonim2020.07.15 20:20
Stara Europa zrobiła już chyba wszystko, żeby zapanował islam. Zniszczyła rodzinę, zwyrodnienie obyczajów nazwała normalnością, padła plackiem przed molochem pieniądza i użycia. Monstra chodzące ulicami każe wielbić. Itd itp. Ohyda!
Seks kamerki2020.07.15 20:20
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.lexlale.com.pl
Jak sk syn to samo robi to jest cacy?2020.07.15 20:16
O co wam chodzi tak jak pisie tak Erdogan powiedział świat nie ma prawa się wtrącać w sprawy wewnętrzne Turcji Możecie mu nagwizdać !!!!TAK JEST ZAWSZE JAK WIARA ZACZYNA RZĄDZIĆ MÓZGIEM
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.15 20:15
brawo! yebać księży!!!
Anonim2020.07.16 9:47
Ty o tym nie wiesz, ale Twoja Dusza już jest w objęciach Szatana. Ratuj się poi możesz !!!