Prof. Pawłowicz: Róbmy w końcu tę reformę! - zdjęcie
07.11.17, 14:00Screenshot YouTube

Prof. Pawłowicz: Róbmy w końcu tę reformę!

„Wkrótce kończą się kadencje niektórych członków KRS. Tempo parlamentarno - prezydenckich rokowań mających "rozbroić" PIS w procesie reform wymiaru sprawiedliwości /KRS i SN/ nie daje pewności uchwalenia koniecznych ustaw na czas, mimo zasadniczych ustępstw ze strony PIS.” - pisze na swoim facebooku poseł PiS, Krystyna Pawłowicz i podkreśla - „Róbmy w końcu tę reformę”.

W tej sytuacji, osobiście jestem za rozpoczęciem już w Sejmie procedury rozpatrywania projektów ustaw o KRS i SN, które przesłał Prezydent.” - dodaje.

Proponuje również:

Uchwalmy je w kształcie umożliwiającym realną reformę sądownictwa, postaramy się uwzględnić uwagi Prezydenta,który będzie mógł przecież zgłaszać też swe uwagi w trakcie prac w komisjach.

A jeśli znowu czegoś nie zaakceptuje, to znowu zawetuje. Ma takie prawo. A my mamy OBOWIĄZEK wywiązać się z obietnicy wyborczej. Naszej wspólnej, PIS-u i Prezydenta.”

Ocenia także:

W Belwederze rozmowy nie posuwają się, bo te rozmowy nie mają podstaw w konstytucji i nic ich nie określa co do czasu, a w Sejmie dyscyplinują regulaminowe terminy.”

dam/facebook - Krystyna Pawłowicz,Fronda.pl