Prof. Pawłowicz dla Fronda.pl: Wzywam do bojkotu jakichkolwiek tzw. dni ateizmu! - zdjęcie
27.02.14, 09:30Prof. Krystyna Pawłowicz (fot. Jakub Szymczyk_Krystynapawlowicz.pl)

Prof. Pawłowicz dla Fronda.pl: Wzywam do bojkotu jakichkolwiek tzw. dni ateizmu!

60

Pierwszy raz w życiu słyszę o Stowarzyszeniu „Koalicja Ateistyczna”. Podejrzewam, że została utworzona ad hoc przez środowiska polskich bluźnierców i nieprzyjaciół Pana Boga. Jeśli na jednym ze zdjęć z ubiegłorocznego marszu pojawia się Armand Ryfiński z Twojego Ruchu, to nie potrzeba więcej wyjaśniać. To ludzie chorzy na nienawiść do religii, polskiej tradycji chrześcijańskiej, Kościoła. Jeżeli to stowarzyszenie jest zarejestrowane, to ciekawa jestem, ilu ma członków i czy płacą oni składki, bo może robią to za nich członkowie Twojego Ruchu. Jeśli patronem tych ateistów jest człowiek, który w XVII wieku pisał szaleńczy traktat o nieistnieniu Pana Boga, to także bardzo wiele mówi o tych ludziach. Chyba na siłę szukają osoby, którą mogliby przedstawić jako ofiarę Kościoła katolickiego. Przed chwilą mieliśmy kampanię, pokazującą ludzi Kościoła, jako naruszających nietykalność cielesną dzieci, teraz katolików kreuje się jako tych, którzy zagrażają wolności wyznania ateistów, którzy sami czynią siebie ofiarami Kościoła.

Śmieszne zadęcie

Podejrzewam, że to całe stowarzyszenie to osobnicy o skrajnie lewackich, bluźnierczych poglądach, awanturnicy występujący przeciwko polskiej tradycji, finansowani z zewnątrz. Pytanie tylko, przez kogo. Jednak nie trzeba specjalnie szukać, bo takie bluźniercze inicjatywy z reguły wspierane są przez różne agendy Unii Europejskiej, która pod hasłem równości i zwalczania dyskryminacji, dowartościowuje jak widać kolejne zaburzone środowisko. Jeśli dowiaduję się, że mają być zorganizowane tzw. dni ateizmu, to mam wrażenie, że ci ludzie grzeszą ogromną pychą. Jak organizacja o marginalnym znaczeniu może zdobyć się na takie śmieszne zadęcie? Niech sobie ateiści pojadą na wycieczkę za miasto, ale nie mają prawa urządzać ateistycznej hucpy w centrum stolicy Polski. Na marginesie, nie wierzę, aby ktoś się skusił na taką imprezę, chyba że organizatorzy na czele posadzą panów Hartmana i Ryfińskiego, którzy wulgarnym zachowaniem ściągną uwagę mediów i niestety ludzi młodych. Jeśli na przestrzeni roku ateistyczna impreza rozrosła się z marszu i rekonstrukcji do dwudniowego wydarzenia, to znaczy, że ktoś usilnie finansuje taką działalność. W grę zapewne wchodzą już poważne środki i sądzę, że odpowiednie środowiska powinny zainteresować się tym tematem. Myślę, że również prokurator, który powinien zbadać pod kątem zgodności z prawem, aktywność tego stowarzyszenia, wymierzoną bezpośrednio w Kościół katolicki, który jest w Polsce konstytucyjnie chroniony.

Bluźniercy i nienawistnicy

Te tzw. dni ateizmu ewidentnie uderzają w polski porządek konstytucyjny. Wbrew temu, co mówią przedstawiciele „Koalicji Ateistycznej”, nie są oni prześladowani. Nie dość, że jak myślę, nikt ich w Polsce nie zna, to polskie społeczeństwo słynie ze swojej tolerancji, także dla niewierzących. Każdy Polak ma zagwarantowaną wolność słowa i sumienia, może być więc osobą niewierzącą. Jednak relacje w społeczeństwie muszą opierać się na wzajemnym szacunku dla innych przekonań religijnych, a tu mamy do czynienia z bluźniercami i nienawistnikami. W przypadku tych ateistów, sądząc po osobach z nimi kojarzonych, mamy do czynienia z bluźniercami i nienawistnikami.

Jeśli członkowie tej koalicji twierdzą, że katolicyzm w Polsce jest naruszeniem Konstytucji, a tolerowanie przez polskie władze Kościoła łamie zasadę neutralności, to odsyłam tych osobników do Konstytucji RP, zwłaszcza artykułu 25, który gwarantuje autonomię i współpracę pomiędzy władzami RP a Kościołem katolickim. Dzieje się tak dlatego, że zdecydowana większość Polaków to katolicy, zaś obowiązkiem innych wyznań oraz ateistów jest szanowanie tej większości, jako wartości konstytucyjnej. Nikt tej „Koalicji Ateistycznej” nie zabrania działalności, ludzie nawet nie wiedzą, że takie stowarzyszenie istnieje. Preambuła do Konstytucji mówi jednak, że państwo polskie ufundowane jest na chrześcijaństwie, to znaczy na przyjęciu chrztu i szanowanie chrześcijańskiego dorobku i tradycji polskiego Narodu jest obowiązkiem każdego Polaka, również ateisty, ale także np. muzułmanina i wyznawców wszystkich innych religii.

Drwina z polskiej Tradycji

Dlatego też organizacje, które sensem działania jest godzenie w Kościół, ośmieszanie i drwina z polskiej tradycji, wprowadzanie w błąd, co do treści Konstytucji i szczucie na katolików, które kłamią na temat swojego prześladowania, nie mają prawa istnieć w polskim porządku prawnym. Ich działania polegają na szczuciu na katolików i szerzeniu mowy nienawiści wobec większości Polaków. Wydumane kłamstwa na temat prześladowania tzw. ateistów powinny być przemilczane jako kompletnie absurdalne i idiotyczne. Środowiska tzw. ateistów, zapewne przy pomocy unijnych środków finansowych wrzeszczą, by wejść na pierwsze strony gazet i bezpodstawnie osłabiać i rozbijać polski katolicyzm. Uważam, że nie trzeba robić im żadnej reklamy. Tym bardziej, że już jedno stowarzyszenie ateistów pod patronatem człowieka z Biłgoraju mamy w Sejmie. Palikot, w ramach swego specyficznego szacunku dla innych wyznań, określa wiarę większości Polaków jako „rak katolicyzmu”. Wzywam więc do bojkotu jakichkolwiek tzw. dni ateizmu. Sympatyków tych awantur należy skierować do Rosji albo na Białoruś z takimi inicjatywami. Ktokolwiek finansuje tego typu „ateistyczną” (antykatolicką) działalność, winien z większym pożytkiem wesprzeć rodziny katolickie, którym rzeczywiście uniemożliwia się w Polsce swobodne wyznawanie wiary i wychowywanie dzieci według tego światopoglądu. Nadawanie medialnego rozgłosu takim ateistycznym spędom to działanie wymierzone nie tylko w Kościół i katolików, ale polską tradycję, moralność i uczucia religijne. Uważam, że nie wolno na to przyzwalać.

Gronkiewicz-Waltz podlizuje się lewakom

Zastanawiam się też, jak to możliwe, że pani Hanna Gronkiewicz-Waltz, która swego czasu kreowała się na osobę bardzo religijną, posiadającą bezpośrednie kontakty z Duchem Świętym, pozwala teraz na tak bluźniercze inicjatywy, jak tzw. dni ateistyczne wymierzone w polski Kościół i obrażające uczucia większości Polaków. To nie jest tak, że ci ludzie spokojnie manifestują swoje poglądy. Ich wystąpienia i aktywność publiczna mają wulgarną i obraźliwą formę. Wystarczy wspomnieć, że w ubiegłym roku udział w „marszu ateistów” brał pan Ryfiński, który za swoje obelgi wielokrotnie wypowiadane pod adresem Kościoła i osób wierzących podczas sejmowych wystąpień, przywołany jest do porządku przez prowadzącego obrady marszałka Sejmu, który kieruje zawsze sprawę do Komisji Etyki Poselskiej. Obrażanie innych nie jest korzystaniem z wolności słowa i wolności religijnej. A nie mam wątpliwości, że ten ateistyczny zjazd nie będzie polegał na mówieniu, że Pana Boga nie ma. Znając pana Ryfińskiego i Hartmana, można spodziewać się bluźnierstw i obelg. Ewentualnymi ich wystąpieniami w czasie tych „ateistycznych dni” powinien zająć się raczej prokurator. Myślę też, że jeśli dojdzie do jakiegoś spięcia z grupą zorganizowanych katolików, którzy zechcą uniemożliwić obelżywe działania w czasie „dni ateistów”, to będzie to wina pani Gronkiewicz-Waltz, która podlizuje się lewakom i zupełnie nie rozumie idei wolności wyznania. Jeśli pani prezydent pozwala na przemarsz takiej agresywnej, obrażającej wierzących i bluźnierczej manifestacji przez teren, którym zwykle idą procesje Bożego Ciała i patriotyczno-narodowe manifestacje, to jest to moim zdaniem prowokowanie spięć i sporów na ulicy. To jak zwykle nieodpowiedzialna polityka PO, lepiej rozumiejąca antypolskie środowiska. Zaś cały ten „marsz ateistów” zapewne zmieni się w antychrześcijańską bojówkę.

Not. Beb 

Czytaj także:

 

Marsz, kongres i nagroda dla Ateisty Roku. Dni Ateizmu po raz pierwszy w Polsce


Komentarze (60):

anonim2014.02.27 9:32
Ateizm to odmaina satanizmu
anonim2014.02.27 9:45
#krzysiekk Przyjdziesz na zgromadzenie ateistów z piórkami w gołej dupie?
anonim2014.02.27 9:46
Brawo za odwagę Pani Poseł !
anonim2014.02.27 9:49
Nie bardzo wiem kogo pani Pawłowicz wzywa do bojkotu "Dni Ateizmu". Chyba nie wierzących w Boga, bo oni raczej na tej imprezie pojawić się nie powinni. A jeśli chodzi o ateistów to sądzę, że apele pani Pawłowicz mają oni baaaardzo głęboko gdzieś. Poza tym żyjemy w wolnym kraju i swoje imprezy (choćby najbardziej kretyńskie) jeśli są zgodne z prawem mogą organizować wszyscy, niezależnie od tego czy to się pani Pawłowicz podoba czy nie. Wkurzają mnie próby ograniczenia wolności i swobody wypowiedzi niezależnie od tego kto je firmuje - lewica, prawica czy zielone ludziki z okolic Fomalhauta. Swoją drogą jak nazwać ludzi walczących ze wszystkich sił z kimś w kogo istnienie nie wierzą? Na myśl przychodzą mi określenia takie jak świr, wariat albo... zwolennik "postępu". Hm, ale oczywiście mogę się mylić ;)
anonim2014.02.27 9:51
@airwolf ocipiałeś?! W "naszym kraju"? Co ty nie powiesz polaczku.
anonim2014.02.27 9:53
Cieszcie się bo PAN stoi w wejściu,żeby wynagrodzić Was za wasz trud :)
anonim2014.02.27 10:02
100 lat temu 1017 podobni ateiści "bracia bractwa" masonerii obnosili się z sztanderem "piewszego Ateisty" Lucyfera depczącego św. Michał Archanioła z okrzykami, że Papież będzie szwajcarem tj. - służącym. ect. Gdzie ci biedni szaleńcy opętani przez demonony nienawiści do Kościoła, ci niewolnicy grzechu teraż są, w jakiej wieczności przebywają na zawsze szczęśliwej czy nieszczęśliwej raczej? Widać, że Masoneria szukuje się do ochodów 300 lecia powstania "Grand Lodge of England" ale już nie lokalnym jak 100 lat temu tyllko w globalnym, - całego świata pełnego obecnie grzechu i zbrodni. Można również postawić pytanie gdzie Będą współcześni Ateiści w Niebie szczęśliwi - czy raczej w piekle wiecznie nieszcęśliwi owi maszerujący w gronie wybranych do Raju na zachodzie przez ukochanego Rewolucjonistą i Buntowniaka?
anonim2014.02.27 10:04
Ateiści mają prawo się zgromadzać [zbijać w tzw." lużne '' kupy] dla łatwiejszego ich rozpoznawania ,niech się oddziela plewa od ziarna skoro taka jego wola. Dobrze by było by każdy mógł w swoim środowisku wiedzieć z kim mamy do czynienia ,jak już POpaprańcy stracą władzę będzie okazja do podziękowania krzewicielom zasad moralnych .
anonim2014.02.27 10:04
trzeba odróżnić wojujący ateizm,od n.p. ateizmu Zbigniewa Religii i innych mądrych ludzi,ateizm może po prostu wynikac z bardzo głebokich przekonan,przemyślen,i nie musi mieć na celu zniszczenie Kościoła,ani obrażanie kogokolwiek
anonim2014.02.27 10:11
Jedyny i słuszny Bóg to Latający Potwór Spaghetii, chrześcijanie mogą jechać na wycieczkę za miasto jak chcą odprawiać swoje rytuały:)
anonim2014.02.27 10:14
Pani profesor, katolicy tam nie pójdą ( muzułmanie zresztą też) ale zawsze znajdzie się taka grupa która nażreć się za cudze nie odmówi. Jak zorganizują dobry catering to "dni" wypalą jak nic !
anonim2014.02.27 10:16
@vrok Ateiści czczą oddają kult nawyższy Pierwszemu Anty-Teiście świata buntującemu się przeciwko "Drugiemu" jak nazywają diabły "Słowo Wcielone" Jezusa Chrystusa - króla czasów i wieczności. Bo Ateizm jest najczystszą wiarą piekła, bo bałwochwalstwo istnieje tylko na ziemi, bo tylko tam ludzie mogą oddawać owym bogom, boginiom tj diabłom, cześć z miłością, w piekle się nienawidzi z nienawiścią piekła całego owego Pierwszego Najwiąkszego Rweolucjonistę, Bintownika ducha "Erroro" i mimo to, że go wszyscy potępieni nienawidzą, tak jak i jego Towarzysze potępiomne duchy z jego przyczyny, to i tak muszą go wielbić a niechby spróbawłby go który przeklinać, natychmiast zostalby ukarany przerażającą każdego z potępionych dodatkową karą. W piekle tak jak i na ziemi wznosi się nieustanny hymn uwielbienia dla Jaśniejącego /Sura 113,1/ allacha piekielnego
anonim2014.02.27 10:17
GenesisX, przeczytaj sobie historię i definicję faszyzmu bo jak taki inteligentny człowiek jak Ty nadużywa tego określenia to to do niczego nie prowadzi. Faszyzm jest ideologią lewicową !
anonim2014.02.27 10:23
Lubię taki jazgot otumanionych wolnomyślicieli. Czepiają się jak g....o POdeszwy, .........a argumentów 000000000,000000000 .
anonim2014.02.27 10:24
Bardzo mądre słowa pani profesor. Podpisuję się obiema rękami.
anonim2014.02.27 10:24
AirWolf a co POwiesz o profesorze bez matury?.....
anonim2014.02.27 10:51
Zgadzam się, nie pozwalać na żadne manifestacje ateistom w Polsce bo się rozbisurmanią i ciągle będą chcieli pokazywać swoją obecność.
anonim2014.02.27 10:58
Ktoś poważny traktuje jeszcze jej wypowiedzi w kategoriach innych niż kabaret lub czarna komedia?
anonim2014.02.27 10:58
dni ateizmu=dni krzykliwego debilizmu; krzysiekk; fakt , wielu ostentacyjnie pokazuje swoją głupotę na tym padole łez, tylko po co??? AirWolf; gorsze jest to, że w sieci może publikować każdy idiota, cokolwiek mu do pustej łepetyny przyjdzie!!!
anonim2014.02.27 11:16
Tradycyjnie z wszystkimi powyższymi słowy pani profesor się zgadzam, zwłaszcza z tym, że ta zbieranina zbuntowanych młokosów i takichże dzierlatek bawi się w to za pieniądze z zewnątrz (choć nie wykluczałbym też dodatkowego zastrzyku od nieświadomego niczego polskiego podatnika-katolika). Jedno mnie tylko frapuje: czy nie dobrze byłoby spróbować dać się tej garstce wyszumieć? Niech "obcinają" głowę temu chłoptasiowi, niech się przebierają. To jest wobec wielkich pielgrzymek katolickich i procesji nic nie znacząca hucpa, która im się znudzi tak szybko jak teledysk M. Jacksona. A my i tak będziemy trwać. Aha, pani prezydętka Waltz ma tyle wspólnego z katolicyzmem, co ustnie nam przekaże do wierzenia.
anonim2014.02.27 12:26
Tolerowałem panią poseł Pawłowicz tak jak toleruję wszelkie mocne wypowiedzi, ale jej atak na ateistów jest bez sensu. Wykręca to co mówią, jaki ateista twierdzi, że tolerowanie katolicyzmu w Polsce to naruszenie neutralności światopoglądowej. Czytuję portal racjonalista.pl, który za tym stoi i niczego takiego tam nie znalazłem. Ateiści czują się w Polsce prześladowani i mają prawo do takiego subiektywnego uczucia, w Polsce mało kto o wyrazistych poglądach się nie czuje prześladowany ;-) . Każdy ma do tego prawo. A przypomnienie postaci Łyszcyzńskiego świadczy wbrew pani poseł, że szanują polską tradycję tylko ze swej perspektywy i przypominają, że z tą osławioną polską tolerancją to nie tak zupełnie, wszak Łyszczyńskiemu w 1689 roku naprawdę ścięto głowę za ateizm i to za sprawą Polaków z jej ulubionego kościoła.
anonim2014.02.27 13:23
AirWolf ,nie pytam o wzrok ponieważ z nim może być jak z rozumem, jest w formie zaniku. Czy znasz, profesora bez matury??????????
anonim2014.02.27 13:33
Już dawno takiego ogromnego bólu dupy nie widziałem. I ta baba jeszcze pracuje jako profesor - profesor, który nie wie że konstytucja gwarantuje swobodę wyznania lub jej brak oraz że obywatele mają równe prawa niezależnie od światopoglądu...
anonim2014.02.27 14:05
Ateiści nie walczą z bogiem, w którego nie wierzą, tylko ze skutkami wiary innych, które mają wymiar całkiem realny
anonim2014.02.27 15:42
Ja wzywam do bojkotu hipokryzji pani poseł -styl życia jaki promuje pani poseł, czyt. bezdzietna stara panna, jest w jawnej sprzeczności z jej głoszonymi przekonaniami.
anonim2014.02.27 16:01
Trex, czy masz na uwadze POsła-POsłanki Krzyśka - Annę dwojga nazwisk, obojga płci?
anonim2014.02.27 16:24
Odnoszę wrażenie, że jej jedyną zasługą jest bycie kobietą z PiS. Patrząc na jej „kobiecość” i klepane prze nią głupoty zaczynam rozumieć homoseksualizm, więc niech nie kozaczy i spada do kuchni pouczać gospodynie domowe, nieudaczników płci przeciwnej etc. – taki to poziom.
anonim2014.02.27 16:54
@ Vrok; AirWolf Wielki Komandor A. Pike tak napisał Tłumom /tzn wam się głosi tak/ Czcimy jednego Boga, lecz Boga naszego adorujemy bez zabobonu Wam 33 .macie . 32, 31 30, stopnia mówić Religia Wolnomularska powinna być przez nas wszystkich którzy jesteśmy wtajemniczeni najwyższych stopni utrzymana w całej czystości swej doktryny lucyferycznej + Tak Lucyfer /tj. Aryman -bóg przebywający nieograniczonej ciemności/ - jest bogiem; na nieszczęście Adonai /tj Jehovah Bóg Jestem który jestem/ jest także Bogiem + Albowiem wg odwiecznego prawa nie istnieje światło bez cienia, ciemności, ani piękno bez brzydoty, ani biel bez czerni. Absolut może istnieś jedynie pod postacią dwóch bóstw /nauka storoperska Zaratustry/ Czystą i prawdziwą religią filozoficzną jest wiara w Lucyfera /czy to nie jest czysty bez zanieczyszcześ Ateizm - odrzuca się Prawdziwego Boga a wierzy się w stworzenie zbuntowane przeciwko bogu demona Łucyfera + To co może Lucyfer nie ma prawa zabrać swoich wyznawców, tam gdzie króluje wieczny Ateizm bunt przeciwko Bogu Stworzycielowi. do piekła na zawsze
anonim2014.02.27 17:02
@brzęczyszczykiewicz Pomyłeczka. Satanizm jest odłamem chrześcijaństwa. To trochę jak fani Gwiezdnych Wojen kibicujący imperatorowi ;).
anonim2014.02.27 17:38
Po co wzywać do bojkotu. Przecież takimi dniami ateizmu, ateiści się tylko ośmieszają. :) Ateizm to brak wiary w Boga (Stwórcę) i tyle, bez wnikania czy ktoś wierzy czy nie. Jeśli ktoś zaczyna się organizować, robić dni ateizmu, wybierać ateistę roku, to znaczy, że to nie jest ateizm (brak wiary), tylko tworzenie swojego „kościoła”, gdzie bożkiem staje się antychrześcijańska postawa. Na moje ateiści mogą sobie robić te dni, pochody, wybierać ateistę roku, może nawet miss (i mistera) ateistów :), spisywać zasady wzorowego ateisty, organizować warsztaty jak być dobrym niewierzącym :) itd. itp. To wszystko wywołuje u mnie uśmiech (nie szyderczy) i współczucie, że zamiast gromadzić się we prawdziwej wspólnocie Kościoła, muszą sobie tworzyć ATRAPĘ wspólnoty. A zamiast zakazywać im cokolwiek, lepiej pomodlić się za nich - niech odnajdą Bożą Miłość, bo Bóg ciągle na nich czeka z wyciągniętymi rękoma.
anonim2014.02.27 18:02
@Lubiniak Czyli zakładanie partii, klubu czy stowarzyszenia to też "tworzenie swojego kościoła"? W każdym razie z Twojej logiki tak wynika... A fakt, że rosnąca grupa społeczna, która uważa, że ich prawa są zaniedbywane, zrzesza się i organizuje chyba nie jest jakimś specjalnym novum w historii.
anonim2014.02.27 18:39
@Schikaneder Jak komuś brak argumentów co udowdniłem ci na innym forum, że bardzo błądzisz wierząc w niezwykłą dobroć finasiery z Illuminati ! to stosujesz inwektywy które dowodzą nie tylko braku kultury ale mówiąc wprost są dowodem na niewydolność w logicznym rozumowaniu twoich szarych komurek!
anonim2014.02.27 18:44
@Tie. "Czyli zakładanie partii, klubu czy stowarzyszenia to też "tworzenie swojego kościoła"? W każdym razie z Twojej logiki tak wynika." Jeśli zakładam partie, to po to żeby odróżnić się od innej partii, - prawda? Bo mam inne poglądy itp. Jeśli organizuje dni ateistów, wybiera się ateistę roku itp. (czyli zakładam jakieś "stowarzyszenie" ateistów), to po to aby odróżnić się od KOŚCIOŁA (religii), więc takie stowarzyszenie staje sie już swoistym "kościołem". Zwróć uwagę, że ateiści są mocno antychrześcijańscy, dowodów na to jest cała masa. Jeśli byliby tylko niewierzącymi, to życie chrześcijan w ogóle by ich nie interesowało. A tak co bardziej krewcy ateiści najchętniej nauczają Kościół co ma robić, jakie zasady ma wyznawać, kogo ma chwalić, kogo ganić (o zaglądaniu w kasę i w życie duchownych nie wspomnę). Poczytaj M. Środę, ona jest większym "reformatorem" Kościoła, niż największy synod biskupów. :) Więc można się zastanowić, jeśli budują organizację anty-religijną, czy ta organizacja nie staję się ich "religią"? Dlatego ta ich postawa jest dla mnie sprzeczna przez co koślawa. :) "A fakt, że rosnąca grupa społeczna, która uważa, że ich prawa są zaniedbywane, zrzesza się i organizuje chyba nie jest jakimś specjalnym novum w historii." Rosnąca to fakt (nie zaprzeczam), a czy ich prawa są zaniedbywane? Hmm?? Może jakiś przykład. (Tylko proszę nie pisać o braku prawnym do aborcji, bo to nie brak prawa kobiety o decydowaniu o "sobie", tylko prawo do ŻYCIA nienarodzonego jeszcze człowieka. Kobieta nie musi kochać tego dziecka, wiązać się z nim, opiekować nim, ale musi dać mu szansę na ŻYCIE, a jak się już dziecko urodzi, to ma przecież drogę wolną - może się zrzec dziecka, jak tak bardzo go nie chce, czy jej przeszkadza). I faktycznie to nie novum, że ludzie się organizują, tylko bardzo to dziwnie wygląda jak najpierw ktoś krytykuje Kościół że to organizacja z jej wszelkimi wadami, a później sam powołuje organizacje. Że ktoś krytykuje WIARĘ, a później WIERZY w "niewiarę" i w nieomylność nauki.
anonim2014.02.27 18:46
Wolność wyznania, ale tylko wyznania rzk...
anonim2014.02.27 19:30
@Lubiniak Próbujesz dowieść, że NIEreligijność ludzi NIEreligijnych jest religią. To co łączy zbiorowość ateistów z teistami to tylko fakt, że są zbiorowością. A jeżeli tak jak mówisz stawiają się w opozycji do religii czyni z nich coś zupełnie innego niż religia. To tak jakbyś chciał sprowadzić religię do organizacji zrzeszającej ludzi o tych samych/podobnych poglądach a chyba tak nie uważasz, prawda? Z religią jest powiązanych wiele innych, nieodłącznych zjawisk. Na przykład obrzędowość, której istotą jest jakiś kontakt z wyższym bytem, przyjmowanie dogmatów, zamknięta moralność itd. I nie wiem czemu się dziwisz, że ateizm, który znasz skupia się na krytyce Kościoła Katolickiego. Przecież to najpopularniejsza religia w Europie (wiem, Islam rośnie w siłę i jest to strasznie martwiące),a w Polsce jest też ogromnie wpływowa, więc taki obrót spraw jest jak najbardziej logiczny. Jeśli chcesz przykładów dyskryminowania ateistów to proszę bardzo: - religia w szkołach (wyłącznie katolicka) - czemu ze wspólnych podatków mamy sponsorować jedną, wybrana religię. Do tego dzieci innych wyznań oraz te nie wierzące narażają się na ostracyzm oraz pogorszenie średniej. Etyka jako alternatywa nie zdaje egzaminu, bo wiele szkół nie stać na otwarcie etatu (podczas gdy księdzu płacić muszą) - Pierwszeństwo KK w konkursach na akcje społeczne. Niezależne organizacje, mimo że mają lepsze projekty, nie dostają dotacji od państwa, bo nie mają krzyżyka w logo. - Prawo mające chronić "uczucia religijne" jest narzędziem do zamykania ust ludziom o innych poglądach. Abelard Giza powiedział kilka średnich, ale nieszczególnie obraźliwych (nawet nie wymierzonych w kościół czy wiarę) żartów i stracił kilka występów. - No i nie możemy zapomnieć o komisji do przeciwdziałania ateizacji kraju czy jak im tam: Co to ma być? Od kiedy to państwo ma pilnować kto w co wierzy? Chcesz więcej przykładów? Mogę więcej...
anonim2014.02.27 19:40
#swojski_lewak Lut 27, 2014, 9:49 rano "Właśnie widać jak tolerancyjne jest polskie społeczeństwo. Aż kipi ze złości na słowo ateizm. A jeszcze usłużni komentatorzy tacy jak Ondraszek, dopowiedzą co trzeba. Wstydź się Ondraszek. Powiem ci dlaczego:" Hehehehehehehheheeee!!Ale ty pieprzysz, jak mały Kaziu/Kutz/ po dużym piwie!!
anonim2014.02.27 19:46
Jak zwykle ta hucpa "ateistom" się nie uda z powodu małej frekwencji "demonstrantów".
anonim2014.02.27 20:35
@Tie „religia w szkołach (wyłącznie katolicka) - czemu ze wspólnych podatków mamy sponsorować jedną, wybrana religię. Do tego dzieci innych wyznań oraz te nie wierzące narażają się na ostracyzm oraz pogorszenie średniej. Etyka jako alternatywa nie zdaje egzaminu, bo wiele szkół nie stać na otwarcie etatu (podczas gdy księdzu płacić muszą)” A dlaczego ze wspólnych podatków moje dziecko (mam już dzieci) ma się uczyć tego co mi się nie podoba np. o ekologii (źle pojmowanej)? I jest różnica, dziecko ateisty nie musi chodzić na religię, a moje na zajęcia ekologiczne owszem i jeśli nie będzie uczyło się tego to nie „przejdzie” do następnej klasy. Widzisz, zawsze będzie jakieś „a dlaczego”. Moim zdaniem optymalnym rozwiązaniem tego, byłyby płatne szkoły (jako wolnorynkowiec jestem za) i ja wysłałbym swoje tam gdzie religia nikomu nie przeszkadza, a ateista tam gdzie są lekcje „ateizmu”. :) „Pierwszeństwo KK w konkursach na akcje społeczne. Niezależne organizacje, mimo że mają lepsze projekty, nie dostają dotacji od państwa, bo nie mają krzyżyka w logo.” Pokaż mi chociaż jedną charytatywną akcję Kościoła (któregokolwiek), która byłby tak sponsorowana przez państwo jak akcja WOŚP (bez oceniania jej wartości). Udostępnienie czasu antenowego (bardzo drogiego) we wszystkich programach telewizji publicznej opłacanej w dużej mierze z podatku w postaci abonamentu. Zaangażowanie się samorządów praktycznie w każdym mieście, miasteczku, gminie, które wynajmują hale (za niemałe pieniądze) na spotkania WOŚP (u mnie w mieście), opłacają poczęstunki, aukcje itp. Jeśli pokażesz mi, że na podobną skale wszystkie miasta jednocześnie raz do roku pomagają np. Caritasowi to przyznam Ci rację. :) „Prawo mające chronić "uczucia religijne" jest narzędziem do zamykania ust ludziom o innych poglądach. Abelard Giza powiedział kilka średnich, ale nieszczególnie obraźliwych (nawet nie wymierzonych w kościół czy wiarę) żartów i stracił kilka występów.” Nie znam sprawy „Abelard Giza”. A z obrażaniem uczyć religijnych jest podobnie jak z obrażaniem rodziców. Czy można obrażać czyiś rodziców? Na przykład w wulgarnych dowcipach, lub w „formie artystycznej” np. umieszczając ich zdjęcia koło genitaliów? Każdy dobrze wychowany (szczególnie ten, który bardzo związany jest z rodzicami) powie, że nie wolno obrażać uczuć do rodziców i samego ojca i matki. I z uczuciami religijnymi jest podobnie, ale niestety ateiści nie wyczuwają tego, bo nie wierząc w Boga i nie czują tych bardzo ważnych dla wierzących relacji. „No i nie możemy zapomnieć o komisji do przeciwdziałania ateizacji kraju czy jak im tam: Co to ma być? Od kiedy to państwo ma pilnować kto w co wierzy?” Nie powiesz mi, że ta komisja ma jakikolwiek wpływ. :) A o ile wiem, to komisja powstała z posłów, którzy zostali demokratycznie wybrani i jeśli chcą taką komisje powołać to ich prawo. A właśnie, czy katolik może głosować na kogo chce? :) Bo jeśli tak, to jeżeli katolicy wybrali swoich przedstawicieli (nawet niech ich będzie trzech), to ich przedstawiciele mogą się organizować. Dokładnie tak samo jak ateiści. :) Czy jeśli ateiści mają prawo się gromadzić (a ja nie mam nic przeciwko) i działać, to czy katolicy również? Czy wychodzi właśnie „tolerancja” według ateisty, która polega na tolerowaniu tych, którzy myślą jak oni. :)) I jeszcze na koniec mała uwaga. Głównie problem polega na stosunkach państwo – Kościół. Ja nie chcę aby państwo cokolwiek płaciło na Kościół, ale na tej samej zasadzi nie chcę aby płaciło na inne organizacje. Nie chce aby jakakolwiek złotówka poszła np. na „Frondę”, ale też nie chcę oby pieniądze szły na „Krytykę polityczną”. Niech pieniądze zostają w kieszeniach podatników i niech oni decydują czy dadzą na Krytykę czy Frondę, czy wyślą dzieci do katolickiej szkoły (z religią) czy do prof. Senyszyn (z gender). :) A właśnie, słyszałeś, że katolickie szkoły są oblegane i trzeba zapisywać dzieci z dużym wyprzedzeniem. Pozdrawiam. PS. Fajnie się dyskutowało, ale na dziś muszę kończyć.
anonim2014.02.27 20:40
Konstytucja RP. Art. 53. 1. Każdemu zapewnia się wolność sumienia i religii. Art. 57. 1. Każdemu zapewnia się wolność organizowania pokojowych zgromadzeń i uczestniczenia w nich. Ograniczenie tej wolności może określać ustawa. Ateiści zatem mają pełne prawo organizować sobie spotkania i demonstracje, tak jak każda inna grupa obywateli. Smutne że pani poseł nie zna konstytucji swojego własnego kraju. Zacytuję również preambułę naszej konstytucji aby sprostować wypowiedzi pani Pawłowicz: "W trosce o byt i przyszłość naszej Ojczyzny, odzyskawszy w 1989 roku możliwość suwerennego i demokratycznego stanowienia o Jej losie, my, Naród Polski - wszyscy obywatele Rzeczypospolitej, zarówno wierzący w Boga będącego źródłem prawdy, sprawiedliwości, dobra i piękna, jak i nie podzielający tej wiary, a te uniwersalne wartości wywodzący z innych źródeł, równi w prawach i w powinnościach wobec dobra wspólnego - Polski, wdzięczni naszym przodkom za ich pracę, za walkę o niepodległość okupioną ogromnymi ofiarami, za kulturę zakorzenioną w chrześcijańskim dziedzictwie Narodu i ogólnoludzkich wartościach, nawiązując do najlepszych tradycji Pierwszej i Drugiej Rzeczypospolitej, zobowiązani, by przekazać przyszłym pokoleniom wszystko, co cenne z ponad tysiącletniego dorobku, złączeni więzami wspólnoty z naszymi rodakami rozsianymi po świecie, świadomi potrzeby współpracy ze wszystkimi krajami dla dobra Rodziny Ludzkiej, pomni gorzkich doświadczeń z czasów, gdy podstawowe wolności i prawa człowieka były w naszej Ojczyźnie łamane, pragnąc na zawsze zagwarantować prawa obywatelskie, a działaniu instytucji publicznych zapewnić rzetelność i sprawność, w poczuciu odpowiedzialności przed Bogiem lub przed własnym sumieniem, ustanawiamy Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej jako prawa podstawowe dla państwa oparte na poszanowaniu wolności i sprawiedliwości, współdziałaniu władz, dialogu społecznym oraz na zasadzie pomocniczości umacniającej uprawnienia obywateli i ich wspólnot. Wszystkich, którzy dla dobra Trzeciej Rzeczypospolitej tę Konstytucję będą stosowali, wzywamy, aby czynili to, dbając o zachowanie przyrodzonej godności człowieka, jego prawa do wolności i obowiązku solidarności z innymi, a poszanowanie tych zasad mieli za niewzruszoną podstawę Rzeczypospolitej Polskiej."
anonim2014.02.27 21:03
@Lubiniak -Nie można porównywać lekcji religii do lekcji ekologii, bo są zupełnie z innej półki. Nie wiem z resztą co rozumiesz przez "źle pojmowaną ekologię". Z tego co wiem sortowanie śmieci i nie deptanie trawnika jeszcze nikomu nie zaszkodziło... Nie wiem czy szkoły powinny być płatne, ale wszystkim dobrze zrobiłoby gdyby lekcje religii wróciły do salek katechetycznych. Z resztą trudno mówić o jakimś faworyzowaniu ekologów, prawda? Więc twoja odpowiedź właściwie nic nie wniosła - KK jest faworyzowany. - Na własnej skórze odczułem faworyzowanie Caritasu względem projektu, w którym brałem udział. Przedstawiciele Caritasu nawet dobrze nie napisali podania, a i tak dotacje od miasta dostali (i nic specjalnego nie zrobili) - Jeśli ten ojciec przyjdzie na wywiadówkę to przyznam Ci rację. Póki co to jest to jakiś pomysł czy idea i nie wydaje mi się, że można to obrazić. To tak jakby zakazać wytykania błędów Freudowi, bo obrazimy uczucia psychoanalityków. A problem jest taki, że trafna krytyka religii niszczy wizję świata teistów a ludzie wolą żyć w zaprzeczeniu niż zmienić zdanie. - Ma wpływ czy nie ma - jest to organizacja rządowa skierowana przeciwko ateistom. Katolickie szkoły są lepsze, bo mają więcej pieniędzy - nie dlatego, że uczą tam religii.
anonim2014.02.27 21:32
dni ateizmu równie dobrze mogą się nazywać dniami zabobonu
anonim2014.02.27 22:07
Ty Brzęczyszczykiewicz to sam jesteś odmiana satanizmu. Osobiście jestem ateistą i jakimś cudem jestem pro prawicowy, prokościelny, anty lewacki, a jeśli chodzi o satanizm itp to hmm, ich miejsce jest w piekle-w które nie wierzę-ale mam nadzieję że w tym akurat przypadku się mylę :) Według mnie to nie są prawdziwi ateiści, to lewacy którzy naruszają prawidłowy porządek, walczą z kościołem i polskością. Ja nie obnoszę się z ateizmem-bo po co miałbym to robić??? Nie muszę informować wszystkich dookoła, epatować tym i dziwi mnie że oni to robią, po co ta hucpa? To typowo lewackie, narobić szumu, hałasu, niech się dzieje, byle co ale się dzieje ;/ To żałosne i powtarzam-to nie ateiści-to lewacy, pewnie kolejne lgbt albo inne g...o- przepraszam za wyrażenie :) pozdrawiam wszystkich:)
anonim2014.02.27 23:31
spęd bękartów komunizmu określanych ateistami
anonim2014.02.27 23:33
ateizm jest następstwem indoktrynacji lewicowej, jest obcy polskiej kulturze oraz tradycji
anonim2014.02.28 7:07
Bojkotować coś czego nie ma? Imprezka biednych, zagubionych ludzi mnie zupełnie nie interesuje. Nie istnieją dla mnie żadne "dni ateizmu" więc i bojkotować nie mam zamiaru bo daje to asumpt do legitymizowania czyichś fanaberii a często i zboczeń. Ignorować. Najlepsza metoda.
anonim2014.02.28 9:44
Ojej, jak miło patrzeć, na takie nagromadzenie obecnych i przyszłych twórców LOLkontentu "Mądrości z Frondy" <3
anonim2014.02.28 10:18
@tomczysko Sądzę że takie przedstawienie sprawy tych rzekomych ateistów wyczerpuje temat ,bardzo przyjemnie spotkać kogoś mądrego na tym forum kto by potrafił tak celnie to ująć .
anonim2014.02.28 10:22
@Majestic "ateizm jest następstwem indoktrynacji lewicowej, jest obcy polskiej kulturze oraz tradycji" Jest dokladnie odwrotnie. Rodzimy sie ateistami - czysta karta. Potem wkracza KK i indoktrynuje dzieci. No powiedz sam czy wymyslilbys sobie sam te wszystkie niepokalane poczecia, trojce swieta, gadajace weze, smoka i Jerzego, zmartwychwstanie, jednorozce itd. gdyby nie indoktrynacja od dziecka? W ateizmie po prostu nie ma zalozen.
anonim2014.02.28 12:02
"Wbrew temu, co mówią przedstawiciele „Koalicji Ateistycznej”, nie są oni prześladowani" - teraz a gdy P. Pawłowicz będzie u władzy "Sympatyków tych awantur należy skierować do Rosji albo na Białoruś."
anonim2014.02.28 19:35
AirWolf Lut 27, 2014, 9:46 rano Pani Profesor jest akurat jedyną kobietą działającą na niwie prawa, do której mam zaufanie, że działa zgodnie z duchem i ideą prawa. Natomiast te poczwary z tytułami naukowymi od genderu nie budzą niczyjego zaufania...
anonim2014.03.1 7:43
@pies stawiam pyt. czy jesteś miłośnikiem psów, że się z nimi identyfikujesz czy też tym o którym księga Apokalipsy św. Jana mówi przeznaczonym do bycia wiecznego w ciemnościach zewnętrznych w jeziorze ognia i siarki. Nie myśl, że Bóg daruje tzn. pozostawi bez kary tych którzy obrażają Jego Najświętsze Imie - lekcewarząc Jego prerogatywy płynące z tego faktu, że Jest Bogiem Stwórcą i Ojcem ludzkości. + W dniu w którym na wielkim ołtarzu ziemi zamilkłyby pochwały i błagania miłości "ziemia przestałaby istnieć" Albowiem gdyby miłość wygasła, wygasłoby wynagrodzenie - wtedy bowiem gniew Boży unicestwiłby to ziemskie piekło, którym stałaby się wówczas ziemia. Zatem aby ziemia mogła dalej istnieć, - musi kochać Boga. Więcej ziemia musi być "świątynią" która kocha i modli się dzięki rozumności ludzi. A w "świątyni" składa się ofiary "czyste bez plamy i skazy" Jakie więc Bogu składasz ofiary? Jeżeli wielbisz boga grzechu, to będziesz ukarany. Bóg nie przjmie cię jak Dobry Ojciec do NIEBA a wtedy na całą wieczność bądziesz z ojcem grzechu, ojcem kłamstwa (J. 8,44) w jego czeluściach piekielnych.
anonim2014.03.1 14:57
Pani profesor tekstem tym spełniła wszystkie definicje katolickiego taliba. I na pewno nie reprezentuje normalnych katolików.
anonim2014.03.1 17:31
Nie chce mi się wierzyć, że Bóg się cieszy z takich obrońców wiary jak p. Pawłowicz.
anonim2014.03.1 19:49
AirWolf Mar 1, 2014, 5:41 po południu Znów kula w płot. Przecież prof. Pawłowicz nie wzywa do zabronienia zgromadzeń, a do bojkotu i to w tytule! Czyżby Kolega miał problem z semantyką? Pewnie, że byłoby pięknie, gdyby można było zabronić tak wstrętnego przemarszu, jednak należy go obserwować i wykorzystać w przyszłości... Ważne jest, aby większość nie pozwalała się obrażać hałaśliwej mniejszości. Wspomnę już tylko dla porządku, że to sowieckie prawo pozwalało właśnie na przemarsze zdeprawowanej mniejszości, jaką byli członkowie PZPR w takie dni jak 1 maja, 22 lipca, natomiast zabraniało obchodów Święta Niepodległości 11 listopada, Konstytucji 3 maja, zakończenia wojny 8 maja, itp... A teraz niech Kolega weźmie sobie kartkę papieru i sto razy napisze: nie będę pisał głupot, bo najpierw pomyślę, nie będę pisał głupot, bo najpierw pomyślę...
anonim2014.03.1 21:48
Tonia Mar 1, 2014, 9:18 po południu 1. Mylisz się Koleżanko. Tylko głupsi ateiści tak myślą. Tym bardziej, że szatan nie jest Bogiem... 2. Natomiast do której grupy Ty się łapiesz sugeruje "na pewno" pisane razem...
anonim2014.03.1 23:13
Tonia Mar 1, 2014, 10:17 po południu Mam nadzieję, że, "myśląc" o proporcjach między głupimi i mądrymi ateistami, patrzyłaś w lustro. Zawsze podejrzewałem, że są myślące kobity
anonim2014.03.2 11:02
przykre,władza z pewnością nie pozwoli,by byli tak gnojeni jak my idąc w marszu ku czci Bohaterów i odzyskania Niepodległości w Marszu Niepodległości.
anonim2014.03.5 13:57
@pies *nie myśl, że zabłyśniesz jak na forum gdy znajdziesz się w łapskach smoka piekielnego. On ucieszy się bardzo, że ty go wlałeś bardziej niż Chrystusa. * Ale tak tylko na początku waszej wiecznej znajomości, a potem wyśmieje i powie zajrzawszy do swojej "księgi śmierci" "zobaczymy jaką dostaniesz karę" i ją wymierzy, wtedy dopiero zmądrzejesz, ale będzie już wtedy za późno!
anonim2014.03.5 14:06
@fallador gwiazda widniejąca - którą się tak pysznisz nie prowadzi swoich wyznawców do szczęścia wiecznego, tylko do otchani grozy tj gwiazdy (Ap. 9,1) Jaśniejącego syna Jutrzenki / Iz. 14,12-15, Sura 113,1) Tam są wszyscy wrogowie stolicy apostolskiej!
anonim2015.03.31 11:38
@Radzi przestań pierd... i zgłoś się do psychiatry poza tym grożenie śmiercią jest karane przez KK ciekawe, że to pisiory w większości komisjach siedzą, np. komisji antyateizacji a pani poseł niech też się leczy