Prof. Nowak:Nadchodzi przełom. Zacząć trzeba od Konstytucji - zdjęcie
23.10.15, 16:25

Prof. Nowak:Nadchodzi przełom. Zacząć trzeba od Konstytucji

7

"Nie ma wątpliwości, że mamy do czynienia z przełomem politycznym" - powiedział prof. Andrzej Nowak w rozmowie z Radiem WNET. W ten sposób historyk skomentował obecną sytuację na polskiej scenie politycznej.

Od czego jego zdaniem należy zacząć nowe rządy? Od konstytucji. "Rrządy trzeba będzie rozpocząć od powołania komisji konstytucyjnej. Tutaj trzeba będzie rozpocząć współpracę z ruchem Kukiza. Powinna być uchwalona nowa konstytucja, która wytrąci część narzędzi do psucia Polski z rąk establishmentu. Bo obecna ustawa zasadnicza sięga swoimi korzeniami PRL-u" - powiedział uczony.

Stwierdził następnie, że wielką wagę ma też naprawa mediów. "Należy zwrócić uwagę na fatalną sytuację w mediach publicznych, bo widzimy jak bardzo one nie spełniają swojej funkcji. Ta zmiana powinna nastąpić wcześniej niż zmiany konstytucji, co jest oczywiste" - wskazał prof. Nowak.

Historyk sądzi też, że obecny kryzys imigracyjny może być efektem działań także Władimira Putina. Chodzi mianowicie o dolewanie paliwa małym dziś jeszcze, ale skrajnym ugrupowaniom, które na fali antyislamskich nastrojów zyskają popularność i zaproszą Putina do Europy.

" W tej chciwli polityka Rosjiprzybiera krztałt coraz bardziej przejrzysty. Działalność mafii pod auspicjami Rosji, która organizuej przemyt ludzi do Europy wywolując kryzys UE. Teraz te bombardowania, które są skierowane na ludzi, nie mogących uciec do ISIS, tą fale nasilą. Ten ruch będzie naopędziął poparcie dla ruchuów skrajnych na zachodzie, które powiedzą Putinie przyjdź i nas ratuj" - mówił profesor.

kad/Radio WNET

Komentarze (7):

anonim2015.10.23 17:23
Mam nadzieję, że uczony zdaje sobie sprawę, że do zmiany konstytucji nie wystarczy 230 stołków w sejmie.
anonim2015.10.23 17:27
@bartes takim drobiazgiem "uczony" sie nie zajmuje.
anonim2015.10.23 19:04
Hehe Ale boli was, boli,że planem jest Teokracja Katolicka. Niech boli!
anonim2015.10.23 19:37
@kors Teokracja jest koniecznością czasów i jedyną droga do obrony Polski przed zalewem dziczy muslimskiej.
anonim2015.10.23 22:23
@joenam Ty za to jesteś wspaniała, znana z tego,ze wyzywasz wszystkich od tępaków itp. :)Brawo.
anonim2015.10.23 22:55
Panowie na tym forum-nie wiem czy jesteście tak niedokumani,czy ktoś wam za te wpisy płaci.To co piszecie to teksty dla niedorozwojów umysłowych.Nie można tego czytac.PRZESTAŃCIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!
anonim2015.10.24 5:18
"Marzy wam się państwo wyznaniowe i narodowy socjalizm. Niedoczekanie. Macierewicz na Madagaskar." Państwo wyznaniowe to jest w Izraelu, socjalizm i narodowy to był w Niemczech; Na Madagaskarze mieli osiedlać się Żydzi.