Prof. Mieczysław Ryba: Ideologom LGBT chodzi o zniszczenie kultury - zdjęcie
29.04.19, 14:45

Prof. Mieczysław Ryba: Ideologom LGBT chodzi o zniszczenie kultury

13

"Tu chodzi o wywrócenie wszystkich relacji społecznych, od małżeństwa począwszy. Ale żeby to wiedzieć, trzeba wcześniej coś o tym przeczytać" - podsumował ideologów gender prof. Mieczysław Ryba.

Profesor Mieczysław Ryba zabrał głos w sprawie uchwały Sejmiku Województwa Lubelskiego, który sprzeciwił się propagandzie środowisk LGBT, które dążą do zniszczenia moralności bazując na wymuszaniu akceptacji dla ekscesów marginalnej grupki rozpustnych ludzi. Prof. Ryba powiedział, że lubelska uchwała zasługuje na pełne poparcie. Nawet w perspektywie czysto demokratycznej - skoro samorząd w Warszawie mógł przyjąc dokument forsujący ideologię LGBT, to inny samorząd może przyjąć uchwałę, która się temu sprzeciwia.

Uczony wskazywał następnie, jakie są właściwe korzenie głoszonych współcześnie przez ruch LGBT kłamstw.

"Pierwotne przyczyny są filozoficzne. To jest gdzieś w szkole frankfurckiej albo nawet wcześniej, i możemy wymienić tu takie nazwiska jak Theodor Adorno, możemy wymieć Wilhelma Reicha, Herberta Marcuse i ideologów którzy do tej pory głoszą tego typu tezy jak chociażby Judith Butler czy działacz polityczny Cohen-Bendit i wielu, wielu innych, którzy funkcjonują w przestrzeni świata zachodu. Jeżeli ktoś tego nie widzi to jest ślepy lub stara się zdyskredytować coś co jest próbą obrony społeczności samorządowej przed realnym zagrożeniem ideologią" - powiedział dosłownie.

Następnie wskazał na analogię ruchu LGBT z marksistami. "Czy myślicie, że starym marksistom chodziło o dobro proletariatu? Marks to nie wiem czy w fabryce był! (…) Chodziło o wykorzystanie pewnej sytuacji społecznej jaka zaistniała (…) żeby przeprowadzić światową rewolucję" - powiedział profesor.

Jego zdaniem tak samo jest ze współczesnymi ideologami rewolty seksualnej. Im nie chodzi o ludzi, którzy mają problemy z seksualnością. "Myślą tylko i wyłącznie o wywróceniu starego porządku i to jest zdefiniowane filozoficznie; zseksuzalizować całą kulturę i wywrócić cały porządek rzeczy. Istnieje cała szkoła dekonstruktywizmu mówiąca że trzeba każde pojęcie zredefiniować" - podkreślił, dodając, że chodzi po prostu o wywrócenie "wszystkich relacji społecznych".

bsw/pch24.pl

Komentarze (13):

wiktor2019.04.30 10:09
Panie Ryba chyba Pan nie wie co mówi. O co chodzi działaczom LGBT: Ataki na osoby LGBT Każdego roku na całym świecie osoby nieheteronormatywne bywają mordowane z pobudek homofobicznych. W samej Brazylii w 2001 roku według oficjalnych źródeł zamordowano 132 osoby LGBT. Jak podają statystyki FBI w USA w 2004 roku 15,6% zgłoszonych ataków nienawiści było motywowanych odmienną orientacją seksualną ofiar. W większości ofiarami tych ataków byli geje[1]. Jedną z nich był Matthew Shepard, amerykański student zamordowany przez rówieśników. Walka o prawa osób LGBT Parada gejów i lesbijek w São Paulo w 2004 roku – Brazylia. Pierwsze ruchy społeczne walki o prawa LGBT powstały pod koniec lat 60. W 1969 roku na ulicach Nowego Jorku rozegrały się zamieszki Stonewall, które można uznać za pierwszą manifestację osób LGBT, sprzeciwiających się aktualnej sytuacji prawnej. Dzień zamieszek, 27 czerwca, utrwalił się jako Christopher Street Day (CSD) – Dzień Ulicy Krzysztofa, obchodzony na całym świecie. W metropoliach Ameryki Północnej i Południowej, Europy i Australii organizowane są kolorowe pochody, w których co roku biorą udział setki tysięcy osób. Największą tego typu imprezą jest obecnie parada w São Paulo. W 2007 roku zgromadziła ona około 3,5 miliona uczestników[2]. Działania organizacji międzynarodowych w sprawie osób LGBT Na arenie międzynarodowej promowanie praw mniejszości seksualnych wspiera najsilniej Europa, w szczególności Unia Europejska i Rada Europy. Przyjęły one rezolucje, wzywające wszystkie kraje do zniesienia karalności aktów homoseksualnych na całym świecie i do wprowadzenia przepisów równo uprawniających osoby LGB z heteroseksualnymi, a także potępiających homofobię. Organizacja Narodów Zjednoczonych rozważa możliwość uznania niektórych postulatów środowisk gejowskich za fundamentalne prawa człowieka[3]. Dzień 17 maja został ustanowiony Międzynarodowym Dniem Walki z Homofobią (IDAHO) – (17 maja 1990 – data skreślenia homoseksualizmu z listy chorób i zaburzeń przez Światową Organizację Zdrowia).
Jestem w Kościele2019.04.29 17:57
GEJOWSKI ATAK NA KAPŁANA "Nawet tak wyjątkowy czas jak Święta Wielkiej Nocy jest dla środowisk LGBT okazją do odrażającej prowokacji! (...) Dziś piszę do Pana, aby powiedzieć o kolejnym wybryku zawodowych homoaktywistów. Właśnie w tak ważnym czasie przygotowań do Świąt Wielkanocnych postanowili znowu zaatakować. W Wielką Sobotę w parafii Św. Maksymiliana Kolbego w Płocku miał miejsce zaplanowany z premedytacją incydent. Dwoje działaczy LGBT pojawiło się na święceniu pokarmów z umieszczoną w koszyku kolorową flagą - symbolem politycznego ruchu homoseksualnego. W kościele próbowali wetknąć flagi w Grobie Pańskim przygotowanym tradycyjnie na dni Triduum Paschalnego. Nie spodobało im się, że w dekoracji grobu wskazano homoseksualizm jako jeden z grzechów. Tamtejszy proboszcz ks. Tadeusz Łebkowski odważnie stanął w obronie wiary i wyprosił prowokatorów z kościoła. Zdążyli oni nagrać film, na którym widać, jak prowokują kapłana i awanturują się w świątyni. O sprawie szybko napisała "Gazeta Wyborcza", która rozpoczęła szczucie na 70-letniego kapłana za to, że odważnie stanął w obronie katolickiej nauki o homoseksualiźmie. Współdziałanie lewicowych dziennikarzy i prowokatorów w płockim kościele wygląda na przemyślane i świadomie zaplanowane. To nie pierwszy taki przypadek błyskawicznego ataku lewicowych mediów na ludzi broniących się przed agresją ruchu LGBT. Widać zależność i współdziałanie homoaktywistów i zideologizowanych dziennikarzy na rzecz niszczenia dobra, prawdy i piękna. Jak zawsze w takich sytuacjach trzeba reagować szybko i zdecydowanie. Uruchomiliśmy zatem petycję poparcia dla Księdza Łebkowskiego, która trafi do proboszcza, a jej kopia jest automatycznie kierowana do kurii płockiej.. Chcemy w ten sposób wesprzeć odważnego kapłana i dać sygnał biskupowi miejsca, że wierni są wdzięczni za obronę nauczania Kościoła Katolickiego"
Stop agresji na Frondzie!2019.04.29 16:54
Profesor Mieczysław Ryba zabrał głos w sprawie uchwały Sejmiku Województwa Lubelskiego, który sprzeciwił się propagandzie środowisk LGBT, które dążą do zniszczenia moralności bazując na wymuszaniu akceptacji dla ekscesów marginalnej grupki rozpustnych ludzi. Jesteście obrzydliwi, obelżywi i nienawistni. Czyste antychrześcijaństwo. Ale żeby cokolwiek o tym wiedzieć, trzeba najpierw o tym przeczytać. Co doradzam panu, tfu, profesorowi. Mam nadzieję, że zacznie od mojego komentarza. Może zrozumie, jakie głupoty wygaduje, kiedy posłucha seksuologów i psychologów, czyli ludzie, którzy mają pojęcie o temacie. A uchwała sejmiku nie zasługuje na żadne poparcie, bo w demokracji żadna instytucja nie powinna kierować się ideologią, bo to zbliża nas do totalitaryzmu. Tym bardziej samorząd, którego rolą jest budowanie infrastruktury; dbanie o służbę zdrowia, szkolnictwo itd. Ale znowu - żeby coś o tym wiedzieć, trzeba najpierw poczytać. Profesor Pawłowicz ma swojego następcę. Parcie na szkło i opowiadanie bzdur takie samo.
Maciek Arczyński2019.04.29 17:32
A wg. Ciebie Chrześcijaństwo to jak? Product of Bergoglio?
Albert2019.04.29 16:44
"Ale żeby to wiedzieć, trzeba wcześniej coś o tym przeczytać" Oczywiście najlepiej żenujące swoją bezdenną wręcz ignoracją wypociny pana Ryby. Bo oczywiście profesor z niego taki, jak z Pawłowicz. Czyli żaden.
Stop agresji na Frondzie!2019.04.29 16:55
Arogancja i chamstwo. Fronda nie odróżnia arogancji od mądrości, więc prof. Ryba pewnie jeszcze nie raz tu zawita.
anonim2019.04.29 16:19
O nowy analfabeta, dzien dobry panie bsw. "Warszawie mógł przyjąc dokument" ??!! " mówiąca że trzeba" ??!! "ideologów którzy " "coś co jest" "nie wiem czy w fabryce" itd.
Jozin z Bazin2019.04.29 15:47
LGBT owcy zniszczyli swoje życie i chcą nam to samo zaserwować a to dlatego że nikt ich nie kocha to przyczyną ich nienawiści 😁
szmalcownik2019.04.29 15:15
@Franco tchórz i marionetka hitlera lubił siusiaki Jak długo będziesz tak "powstrzymywał" to nie tylko się zlejesz ale i zerżniesz w pieluchy Albert.
Edi2019.04.29 15:11
(Z listu carycy Katarzyny II do Nikity Panina ministra spraw zagranicznych Rosji w latach 1764-1780.) „Istnieją różne narody, a raczej różne narody mają różnego ducha. Jedne można podbić i przesiedlić w celu zagarnięcia ich ziem, a świat nie podniesie wrzasku – to małe narody, plemiona. Z innych można uczynić małym wysiłkiem niewolników i będą chętnie lizali rękę Pana – to narody o podłej duszy, od kolebki niegodne samostanowienia, w wielkich obszarach Azji roztopią się bez śladu. Z trzecimi wreszcie nie można zrobić ani tego, ani tego, przynajmniej nie od razu – to Polacy. Nie można zaanektować ich państwa, bo trzeba byłoby się dzielić z Prusami, Austrią, Turcją i Bóg wie jeszcze z kim; narzuca to europejska równowaga sił. Po drugie nie można tego zrobić od ręki, gdyż są to znakomici żołnierze, a cały naród gdy otwarcie zagrożony, przypomina wściekłego wilka w nagonce. Zbyt dużo by to kosztowało, należy więc zdemoralizować ich do szpiku kości. Trzeba … rozłożyć ten naród od wewnątrz, zabić jego moralność… Jeśli nie da się uczynić zeń trupa, należy przynajmniej sprawić, żeby był jako chory ropiejący i gnijący w łożu… Trzeba mu wszczepić zarazę, wywołać dziedziczny trąd, wieczną anarchię i niezgodę… Trzeba nauczyć brata donoszenia na brata, a syna skakania do gardła ojcu. Trzeba ich skłócić tak, aby się podzielili i szarpali, zawsze gdzieś szukając arbitra. Trzeba ogłupić i zdeprawować, zniszczyć ducha, doprowadzić do tego, by przestali wierzyć w cokolwiek oprócz mamony i pajdy chleba. Będą Oni walczyć długo, bardzo długo, nasze prochy przepadną, ale przyjdzie czas gdy sami sprzedadzą swój kraj, sprzedadzą go jak najgorszą dziwkę. My rozpoczniemy ten proces Panin! Korupcją „milczących psów”, którzy będą nimi rządzić. Bogactwem i głodem, które biednych podjudzą przeciw możnym, tych drugich zaś napełnią takim strachem i podłością, że uczynią wszystko dla zachowania swego bogactwa................
Franco tchórz i marionetka hitlera lubił siusiaki2019.04.29 15:04
To właśnie ideologia katolicka od wieków niszczyła przeróżne kultury. Popatrzcie na kraje gdzie ona dotarła, jak karczowała lokalne kultury i tradycje, wszędzie wpychając tą bajeczkę o Jezusku. Kto zniszczył europę, kto zniszczył amerykę, kto urządzał polowania na czarownice, wspierał hitlera, a dziś wspiera reżimy w afryce, oczywiście że klerykały. Kto chce dzieciom do głów wciskać zacofanie, płaską ziemię, kreacjonizm, bozię i antyszczepionkowość, fanatycy katotalibańscy Dlatego powstrzymajmy ideologię katolicką.
Maciek Arczyński2019.04.29 17:29
A Ty tak poważnie czy próbujesz przekonać samego siebie?
Cogito tego sum2019.04.29 14:51
Ideologom homoseksualnym zależy na bezpruderyjnej zabawie ptaszkiem. Seks jest w ich wykonaniu rodzajem samospalenia czyli autodestrukcji. Aby było im raźniej potrzebują uznania i akceptacji, którą są gotowi wyegzekwować za pomocą środków przymusu.