Prof. Krystyna Pawłowicz o WOŚP: Trzeba wrócić do NORMALNOŚCI i RÓWNEGO i nieideologicznego traktowania WSZYSTKICH - zdjęcie
10.01.16, 11:00

Prof. Krystyna Pawłowicz o WOŚP: Trzeba wrócić do NORMALNOŚCI i RÓWNEGO i nieideologicznego traktowania WSZYSTKICH

21

Dobroczynność? 
Trzeba wrócić do NORMALNOŚCI i RÓWNEGO i nieideologicznego traktowania WSZYSTKICH inicjatyw dobroczynnych przez państwo.

Czy akcję dobroczynną CARITASU podmioty publiczne /tvp,radio,samorządy,służby,różne instytucje,spółki publiczne,poczta polska,itp/ TEŻ będą wspierać "obowiązkowym" udziałem i zasilać milionowymi wydatkami z publicznych pieniędzy,pracując na jej wynik,tak jak to robią obecnie TYLKO wobec JEDNEGO,wybranego podmiotu?

Czy uczciwym i "równym" jest propagandowe pompowanie i finansowanie przez Państwo ze ŚRODKÓW PUBLICZNYCH jednej tylko,WYBRANEJ PRYWATNEJ,RODZINNEJ inicjatywy dziwnego człowieka,który odmawia publicznego rozliczenia się z "akcji",na której czele,na ulicy "na wabia" stawia dzieci i młodzież?
Wydatkowaniu publicznych środków MUSI towarzyszyć też PUBLICZNE ROZLICZENIE wspieranej prywatnej osoby.

Oczekuję więc sporządzenia bilansu i publicznego rozliczenia przez odpowiednie instytucje państwa sposobu wydawania zebranych pieniędzy oraz oceny potrzeby sponsorowania przez państwowe podmioty publicznymi środkami wybranej ,ideologicznie skrajnej ,jednej, prywatnej akcji.Zresztą w sytuacji licznych społecznych protestów w tej sprawie .

Oczekuję od państwa powrotu do normalności w sprawach dobroczynności

Prof. Krystyna Pawłowicz/ Facebook

Komentarze (21):

anonim2016.01.10 11:07
Trzeba poczekać do przyszłego roku i rozprawić sie z tym bezczelnym wydrwigroszem wykorzystującym dla wzbogacenia się skłonności Polaków do pomocy ludziom w potrzebie. W tym roku zdąży jeszcze ukraść kilka milionów złotych i zdeprawować dużą grupę polskiej młodzieży.
anonim2016.01.10 11:19
Ja tak offtop ale gdy widzę jak Pani Gasiuk-Pihowicz mówi nieprawdę w kwestii uchodźców to nie mogę zdzierżyć. To cytat wypowiedzi Ryszad Petru w czasie kompani wyborczej 11.09.2015 r. w Radiu ZET ,,Polska ma moralny obowiązek przyjąć uchodźców, którzy nie mogą funkcjonować w swoich krajach. Polska, jako kraj europejski, ma obowiązek to zrobić - mówił Ryszard Petru, komentując kryzys imigracyjny. Lider Nowoczesnej był Gościem Radia ZET. Zdaniem lidera Nowoczesnej Polska powinna walczyć z łatką przypiętą krajom Europy środkowo-wschodniej, które sprzeciwiają się przyjmowaniu uchodźców. - Premier wpisała się w tej antyeuropejski nurt. Dziś czytałem The Economist, gdzie o krajach Europy Wschodniej pisze się, że są przeciwko emigrantom - uważa lider Nowoczesnej. Petru wyszydził też argument, jakoby imigracja muzułmańska miała zaszkodzić chrześcijańskim tradycjom Polski. - Mówimy o ośmiu tysiącach. To bardzo słabe mamy to chrześcijaństwo, skoro osiem tysięcy muzułmanów może je rozwalić - ironizował. - Nie oszukujmy się, nas uchodźcy nie zaleją. Nie jesteśmy dla nich atrakcyjnym krajem - uspokajał Petru. Polska ma moralny obowiązek przyjąć uchodźców, którzy nie mogą funkcjonować w swoich krajach. Polska, jako kraj europejski, ma obowiązek to zrobić - mówił Ryszard Petru, komentując kryzys imigracyjny. Lider Nowoczesnej był Gościem Radia ZET. Zdaniem lidera Nowoczesnej Polska powinna walczyć z łatką przypiętą krajom Europy środkowo-wschodniej, które sprzeciwiają się przyjmowaniu uchodźców. - Premier wpisała się w tej antyeuropejski nurt. Dziś czytałem The Economist, gdzie o krajach Europy Wschodniej pisze się, że są przeciwko emigrantom - uważa lider Nowoczesnej. Petru wyszydził też argument, jakoby imigracja muzułmańska miała zaszkodzić chrześcijańskim tradycjom Polski. - Mówimy o ośmiu tysiącach. To bardzo słabe mamy to chrześcijaństwo, skoro osiem tysięcy muzułmanów może je rozwalić - ironizował.'' - Nie oszukujmy się, nas uchodźcy nie zaleją. Nie jesteśmy dla nich atrakcyjnym krajem - uspokajał Petru. '' Poprzednio Pani Gasiuk twierdziła w rozmowie z Panią Lis , że Pan Petru nie był doradcą Pana Balcerowicza. W czasie tych rozmów obok byli przedstawiciele PiS którzy nie potrafili skorygować nieprawdy.
anonim2016.01.10 11:20
W państwie rządzonym przez PO, piekarzowi który dawał darmowy chleb dla biednych, zarzucono łamanie prawa a Owsiak w majestacie prawa, czerpie korzyści z instytucji państwowych. Pisząc czerpie korzyści z instytucji państwowych, mam na myśli to, że ponad milion zł trafia do rodziny Owsiaków w ciągu roku. Zatem gdzie tu chwała dla Owsiaków? Chwała dla Polskiego społeczeństwa, Owsiak tylko wymyślił formułę WOŚP z TVP
anonim2016.01.10 11:29
Niezależni to już parodia pismaki uważają się za dziennikarzy niezależnych a są jedynie narodowo socjalistyczną tubą propagandową PiS. Nie potrafią jednego artykułu napisać bez kłamstw i obłudy historycznej. Zniewolili umysłowo część społeczeństwa tą nieszczęśliwą, nie znającą własnej historii i historii świata. Za kasę i na zlecenie PiS piorą od lat mózgi ludziom. Organizują się wraz z rządem Szydło aby siać PiSowską zakłamaną propagandę w sieci. Nazywają się niezależnymi a są zwyczajnymi sprzedawczykami partyjnymi jak kiedyś ci z Trybuny Ludu i PZPR. "Pani premier chce spotykać się z osobami, które w taki sposób czerpią informacje na co dzień, którzy często także kreują te informacje czy wchodzą w interakcje. To są nie tylko dziennikarze, ale przede wszystkim blogerzy, liderzy opinii, osoby, które biorą udział w debacie publicznej za pomocą nowych technologii." http://www.radiomaryja.pl/informacje/tweetup-z-premier-beata-szydlo/
anonim2016.01.10 11:48
@MarekTalarek Walka programowa między nami wynika z różnicy idei i postępowania wobec społeczeństwa. Zatem nie pisz "Za kasę i na zlecenie PiS piorą od lat mózgi ludziom". Zanim PIS przeją władzę w wyborach, w mediach trwała totalna nagonka na PIS. Mimo tego to społeczeństwo wybrało program PIS nie koniecznie zgadzając się z ideałami PISu.
anonim2016.01.10 11:49
Prof. Krystyna Pawłowicz/ Facebook - ma Pani 100% racji.
anonim2016.01.10 11:58
Droga pani. Caritas jest wspierany przez państwo m.in. przez finansowanie lekcji katechezy w szkołach i mającą na tych lekcjach miejsce indoktrynację kościelną. Niech pani policzy ile to czasu i kosztów i porówna to ze wsparciem WOŚPu.
anonim2016.01.10 11:58
Coś Ci krytycy mało zorientowani, bo WOŚP ma twarz nie tylko Jerzego Owsiaka, ale również kardiochirurga dziecięcego Bohdana Maruszewskiego z Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Czy w takim razie jego też oskarżacie o kradzieże i oszustwa ? Miałem okazję leżeć na jego oddziale, w czasie gdy rodziła się fundacja i mogę powiedzieć że Ci wszyscy szczekacze z Bogiem na ustach, uważający się za dobrych i sprawiedliwych do pięt mu nie dorastacie i nie jesteście godni nawet mu butów czyścić. W czasie gdy poseł pawłowicz obżera się w sejmie, on ratuje życie dzieci, w czasie gdy posłowie mówią o potrzebie pomocy, on tą pomoc realizuje
anonim2016.01.10 12:04
Psy szczekają, a karawana idzie dalej :)
anonim2016.01.10 12:08
@ der Sty 10, 2016, 11:16 rano - "24lata wstecz i zobaczy o co chodziło" - oczywiście, ale od samego początku akcja nie była bezinteresowna, dla pana Guru. "-odmawia rozliczenia się? Chora Pani? " - bardzo wątpliwe, żeby zarzuty co do odmowy PUBLICZNEGO ROZLICZENIA, były nieprawdziwe, bo natychmiast była by sprawa w sądzie. A tyle co wyczytałem - Matka Kurka - nie upubliczniono rozliczenia. I z tego wynika, że chory, to TY jesteś gościu i to nie na grypę, lecz psychicznie. Twoja choroba to - nienawiść do wszystkich co są uczciwi. Jest to bardzo poważna i trudna w leczeniu choroba psychiczna, bo wymaga z samego rana paskowania po gołym tyłku i w ciągu dnia przed obiadem i po, a wieczorem przed kolacją i przed snem. I wówczas skutek jest oczywisty, pozytywny.
anonim2016.01.10 12:25
@ MarekTalarek Sty 10, 2016, 11:29 rano - Co do historii, to Gościu nie zabieraj głosu. Po prostu jej NIE ZNASZ. Jesteś tuskowychowankiem, to znaczy na ideologii STASI - DDR i chcesz nas Polaków pouczać na wzór swoich rodaków zza Odry. Tak jak tuskomania próbowała zniewolić umysły moich rodaków, to PZPR przy nich,to pikuś. Naucz się obserwować co wokół się dzieje i zagłęb sie w prawdziwej historii i dopiero pisz. A nie pajacuj tu głupotami i nieznajomością naszej Polskiej historii. Bo obrażasz i znieważasz, uczciwych i godnych moich rodaków jak i mnie samego - "marku talarku".
anonim2016.01.10 12:43
przyłączam się do Pani profesor
anonim2016.01.10 13:18
Publicysta Piotr Ciszewski z portalu Lewica.pl (na co dzień ostro krytykujący prawicę) napisał na Facebooku: „Histeria, że PiS »chce zniszczyć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy«, ponieważ poseł Pięta mówi o zakazie udziału funkcjonariuszy państwowych w akcji, mnie po prostu śmieszy. To powrót do normalności. Akcja charytatywna jest z założenia akcją społeczną, a nie wspieranym przez państwo wydarzeniem. Chory był udział w niej wojska, policji, a nawet dawanie datków przez ministrów, którzy powinni raczej dbać o odpowiedni budżet służby zdrowia”. Wcześniej Ciszewski opublikował na portalu Lewica.pl tekst zatytułowany „Wielka Orkiestra Hipokryzji”, pisząc, że działanie WOŚP za rządów PO było szczytem obłudy: „Sam minister zdrowia Bartosz Arłukowicz zorganizował aukcję na WOŚP wspierającą ochronę zdrowia, za którą odpowiada... Ministerstwo Zdrowia. Pan Arłukowicz, aby wspomóc zakup sprzętu dla szpitali, wystawił na aukcję sesję treningową w symulatorze lotu śmigłowcem ratowniczym. (…) Może Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju zorganizuje aukcję charytatywną na budowę dróg oraz mieszkań, a Ministerstwo Edukacji na pomoc dla szkół?”.
anonim2016.01.10 14:29
@bogdanusn "W państwie rządzonym przez PO, piekarzowi który dawał darmowy chleb dla biednych, zarzucono łamanie prawa a Owsiak w majestacie prawa, czerpie korzyści z instytucji państwowych. " A co ma z tym wspólnego PO? Piekarz ma zwrócić podatek za 2003 (rządy SLD) , skazany był w 2005 (PIS). Coś marny z Ciebie propagandzista.....................
anonim2016.01.10 14:29
@bogdanusn "W państwie rządzonym przez PO, piekarzowi który dawał darmowy chleb dla biednych, zarzucono łamanie prawa a Owsiak w majestacie prawa, czerpie korzyści z instytucji państwowych. " A co ma z tym wspólnego PO? Piekarz ma zwrócić podatek za 2003 (rządy SLD) , skazany był w 2005 (PIS). Coś marny z Ciebie propagandzista.....................
anonim2016.01.10 17:57
Ocho, nawet Pawłowicz spuszcza z tonu? Koniec świata...
anonim2016.01.10 18:17
www.youtube.com/watch?v=vNKqYecaU2s
anonim2016.01.10 20:31
Nosz kuria mać, chyba się będę musiał zgodzić z Pawłowicz Krystyną, posługującą sie tytułem profesora, cokolwiek to znaczy w jej przypadku. Równość traktowania podmiotów? Tak, tak, tak!!! Zatem wypowiedzieć konkordat i przestać szprycować pieniędzmi budżetowymi np. taki Caritas...Niech też potańczą na ulicach zbierając pieniążki a nie tylko piszą listy roszczeniowo-nakazujące do władz róznego szczebla...
anonim2016.01.10 21:36
Rzeczywiści, gdy czyta się komentarze fanatycznie wierne "guru" w czerwonych gaciach,nasuwa się jedno skojarzenie: sekta. Od samego początku tego"jednorazowego grania" wyczuwało się nieszczerość intencji i otoczkę demonicznego przymusu. A wychodzące powoli na światło dzienne machlojki "złotego melona"(miliona) czy "mrówki małej"(szachrajki) onażały prawdziwe intencje tego hochsztaplera i jego resortowej rodzinki. Myślę, że audyt skarbówki pokazałby dno i miałkość tego "erzatzu" dobrych serduszek kupowanych pod przemocą political corectness.
anonim2016.01.11 0:11
Droga Pani Krystyno! Wspomniane przez Pania instytucje beda wspieraly Caritas, jesli bedzie tego chcial suweren. Czyli, mozna podejrzewac patrzac na to, co sie dzieje z TK, mediami publicznymi, suweren Kaczynski Jaroslaw jesli bedzie chcial. A propos, czy Jaroslaw podarowal cos na WOSP? Czy tylko laskawie pozwolil prezydentowi Dudzie podarowac nartki?
anonim2016.01.12 11:02
Będą do WOŚP dotacje państwowe tak jak do Caritas? To dobrze :-D