Prof. Krystyna Pawłowicz: Nigdy nie dał i nigdy nie dam grosza na WOŚP - zdjęcie
12.01.20, 09:25

Prof. Krystyna Pawłowicz: Nigdy nie dał i nigdy nie dam grosza na WOŚP

193

Ja nigdy nie dałam i nie dam choćby grosza na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Choćby dlatego, że jest to środowisko, które brutalnie zwalcza Kościół, chamsko i wulgarnie odnosi się do ludzi, którzy próbują ewangelizować na Przystanku Woodstock - mówiła przed laty portalowi Fronda.pl prof. Krystyna Pawłowicz.


Jerzy Owsiak nie jest świeckim bożkiem, którego nie można krytykować. Można to robić, ale ta krytyka spotyka się z groźbami pozwów z jego strony. Pan Owsiak chyba przyjął metodę Adama  Michnika, który nie mając argumentów, próbuje zamykać usta i terroryzować pozwami sądowymi ludzi, którzy mają inne zdanie. Wszyscy widzimy, jak sądy działają, więc nie dziwne, że ludzie boją się ryzykować i na pewne tematy się nie wypowiadają.

Ja nigdy nie dałam i nie dam choćby grosza na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Choćby dlatego, że jest to środowisko, które brutalnie zwalcza Kościół, chamsko i wulgarnie odnosi się do ludzi, którzy próbują ewangelizować na Przystanku Woodstock. Przecież w telewizji mogliśmy zobaczyć, jak zostali potraktowani obrońcy życia, którzy pojechali pokazywać swoją wystawę na obrzeżach Woodstocku. Ich wystawa została aresztowana przez policję! Kościół i księża sam tam określani w sposób najgorszy z możliwych, ale kiedy chcą pieniędzy, to wolontariuszy wysyłają z puszkami pod kościoły – to jest bezczelność!

Owsiak wysyła swoje gwardie młodych ludzi, którzy nie mają zielonego pojęcia w czym biorą udział, by zbierali pieniądze pod kościołami. Korzystają z tego, że księżom być może nie wypada zbyt ostro odmówić wolontariuszom WOŚP. Sam Owsiak epatuje biednymi i chorymi dziećmi, a przecież dobrze wiemy, że część pieniędzy przeznaczana jest na absolutnie zabójczą dla młodzieży rozrywkę pod hasłem „Róbta, co chceta!”. Media pokazują młodych, tarzających się błocie, pijanych, pod wpływem alkoholu i narkotyków.

Owsiak robi spędy polityczno-ideologiczne i lewacko indoktrynuje młodzież, która chyba specjalnie nie interesuje się życiem wokół, raczej szukając od niego ucieczki. I ci ludzie przychodzą potem pod kościoły, zbierają od starszych pieniądze, bo księża wprost przecież nie powiedzą „nie dawaj”. To jest manipulacja młodymi i starszymi, chwytanie za serce. Co ciekawe, odmowa – a doświadczyłam tego na własnej skórze – powoduje wulgarną i chamską reakcję.

Nie daję na WOŚP oczywiście nie dlatego, że trafiłam na ordynarnych wolontariuszy, którzy mnie wulgarnie zwyzywali, ale m.in. dlatego, że ci sami ludzie, którzy walczą z Kościołem, potem przychodzą w pobliże kościołów po pieniądze, aby na ludziach wierzących zarobić.

Na Woodstocku dochodzi do szczucia na Kościół. Ci ludzie prezentują wartości satanistyczne – przecież telewizja czasem pokazuje, co się w tym tłumie dzieje. Ja, jako katoliczka gorąco wzywam przy tej okazji katolików, aby nie wspierali tego, aby nie dawali pieniędzy, które dla wolontariuszy i sympatyków kończą się antychrześcijańskim i lewackim praniem mózgu. Oni są wykorzystywani jako gwardia antykatolicka. Wzywam katolików, aby popierali finansowo te inicjatywy, które z całą pewnością i praktycznie w całości, w przejrzystych procedurach, bez dyskryminującego uprzywilejowania ze strony państwa, przekażą uczciwie zebrane pieniądze na dobre cele, a nie podejrzane wydatki, których jako katolicy nie możemy zaakceptować. Apeluję o przeznaczania środków na zbiorki dobroczynne Caritas, które równocześnie się odbywają – tam te pieniądze są naprawdę potrzebne i w dodatku – dobrze spożytkowane.

Jeśli nie chcecie Państwo, aby wasze pieniądze szły na tarzanie się w błocie, na festiwal nienawiści względem Kościoła i katolików, na tą demoralizację, to nie wspierajcie WOŚP. Miejmy odwagę odmówić Owsiakowi! Dokonajmy wyboru – WOŚP czy Caritas lub inna katolicka organizacja charytatywna. Dajmy pieniądze ludziom, których znamy, w przypadku których mamy pewność, że przekażą je na dobre cele.

Pan Owsiak przypomina mi Jakuba Wojewódzkiego, obaj są już grubo po ‘50, a wciąż udają dzieci. Obaj manipulują młodzieżą, która daje się nabrać na te sztuczki. Potem będą żałować, że dali się wodzić za nos lewackim, sztucznie kreowanym przez państwo idolom. To, że na pewno część pieniędzy jest przeznaczona na pomoc chorym dzieciom, nie usprawiedliwia innych działań związanych z fundacją pana Owsiaka. Nie jest uczciwym działanie w warunkach absolutnego uprzywilejowania przez wszystkie struktury państwa, przy całkowitej dyskryminacji innych podmiotów dobroczynności. Co więcej, to wzbudza moją ogromną nieufność dla takiego faworyzowanego podstarzałego idola. Caritas czy inne organizacje nie mają takiej przychylności państwa, nie korzystają z darmowego czasu antenowego w telewizji, przywileju w przekazach pocztowych, usłużności służb... Caritas nie jest nachalny i bezczelny, nie terroryzuje nikogo, w odróżnieniu od nachalności przedstawicieli WOŚP, co można nazwać nawet mobbingowaniem Polaków. Ofiarność Polaków jest więc efektem m.in. wprowadzania w błąd w kwestii wydatkowania pieniędzy. Nie jestem pewna, czy starsza pani, wychodząca z kościoła chciałaby finansować swojemu wnuczkowi imprezę typu Woodstock, gdzie młodzi ludzi piją, palą i się narkotyzują.

Uważam, że katolicy nie powinni budować indywidualnej „sławy i chwały” pana Owsiaka, a wspierać chore dzieci i starsze osoby można i powinno się przede wszystkim za pośrednictwem katolickiego Caritas. Jeśli mnie pamięć nie myli, to organizacje katolickie zbierają znacznie większe sumy, robią to po cichu, nie przymuszając nikogo. Kościół wie na co te pieniądze wydać – na domy samotnych matek, na działalność charytatywną, domy opieki. Niech państwo nie marnotrawi pieniędzy w różny sposób i nie wysyła potem Owsiaka, żeby cerował braki w budżecie tego państwa. A pan Owsiak niech przestanie manipulować młodzieżą.

Ja nie potępiam tych wolontariuszy. Tam jest dużo młodzieży, która bierze w tym udział z dobrymi intencjami, nie mając szerszej wiedzy o kontekście działań Owsiaka. Ale apeluję do tych młodych ludzi, by nie budowali sobie bożka, bo to człowiek, który zwalcza Kościół, chrześcijaństwo, a poniekąd też ich samych. Zaś do katolików zwracam się raz jeszcze z apelem, by nie wspierali WOŚP, ale katolickie organizacje charytatywne, w tym na przykład Caritas.

Not. Beb (2014)

Komentarze (193):

Pokorny2020.01.14 6:45
Mój syn był w ciężkim wypadku samochodowym. Przez kilka tygodni był na oddziale intensywnej terapii medycznej. Większość urządzeń była fundowana przez Wielka Orkiestrę Świątecznej Pomocy. bardzo dziękuje za uratowanie życia mojemu synowi.
poza tym2020.01.13 21:35
sprzęt zakupiony do leczenia pozostaje własnością fundacji, od kilku lat się nie rozliczają - jak można takie coś wspierać
Irena2020.01.14 6:36
Cytuję: "Krystyna Pawłowicz: Nigdy nie dał i nigdy nie dam". Portal Fronda szuka dziennikarza, tymczasem ma problem z korektą. Powinno być: "Nigdy nie dałam i nigdy nie dam". Moderatora nie ma, bo ktoś tu sobie używa w najlepsze, pisząc: "SRAM NA WAS PARSZYWE KLOAKI katolickie". Mnie to obraża - ufam, że redakcja znajdzie kogoś, kto będzie czuwał nad tym, żeby na "portalu poświęconym" nie pojawiały się podobne treści.
Yoshka2020.01.15 10:19
Skoro identyfikujesz się jako parszywa kloaka katolicka to faktycznie zostałaś znieważona i powinnaś wystąpić do sądu z wnioskiem o zabezpieczenie postu jako dowodu w sprawie o publiczne znieważenie, jaką powinnaś wytoczyć autorowi z powództwa prywatnego.
Przemek2020.01.15 13:12
Idąc twoim tokiem rozumowania, jak ktoś cię nazwie "polską świnią" to wytoczysz mu proces, bo poczuwasz się do bycia "polską świnią"? Czy może jednak dlatego, że obraził cię jako Polaka?
Jerz b2020.01.13 16:31
Pani K.Pawłowicz przytoczyła wiele istotnych argumentów przeciw WOŚP. Przekonała mnie.
Artur2020.01.13 16:13
Ja niestety raz dałem 2 złote :(
KATON STARSZY2020.01.13 14:09
Ja też nie!Nicdodać nic ująć,podpisuję się pod wpisem ,konsekwentnej w działaniu Pani PawłowiczJak mało jest w polityce ludzi tak wyrazistychi szlachetnych jak Pani Profesor.
anonim2020.01.13 15:44
Hahahahahahahahahahahahaha
Apateista2020.01.13 13:09
>Prof. Krystyna Pawłowicz: Nigdy nie dał i nigdy nie dam grosza na WOŚP A kogo to obchodzi?
Hanys672020.01.13 10:45
Cyganie mogliby się uczyć od Owsiaków jak żyć na bogato z żebraniny. Do tego żebraniny CUDZYCH DZIECI.
Ludwik Cyfer2020.01.13 8:45
W starożytnym Rzymie była taka rozrywka polegająca na rzucaniu katolików lwom na pożarcie. Mam nadzieję, że to niedługo wróci, bo ta intelektualna patologia nie nadaje się na nic innego oprócz paszy dla zwierząt.
RHQQ22020.01.13 10:52
W starożytnym Rzymie nie było nigdy katolików rzucanych lwom na pożarcie, to bajki. Katolicyzm to dopiero od 1054 roku, jakby się ktoś bardzo uparł to powiedzmy że od roku 451 (sobór chalcedoński), kiedy to spora część biskupów uznała prymat biskupa Rzymu. Starożytność się skończyła zaraz potem, czyli w roku 476. Chrześcijanie (nie katolicy, bo ich jeszcze nie było) owszem ginęli na arenach Rzymu jak i inni przestępcy właśnie za swoje przewinienia - gwałty, rabunki, zamachy (cesarz Julian też zginął w chrześcijańskim zamachu terrorystycznym). Chrześcijanie oczekujący rychłego końca świata byli w pierwszym wieku i nawet później prawdziwą zmorą Cesarstwa - nie obawiali się kary za swe zbrodnie, gdyż wierzyli że i tak nic ich już w życiu nie czeka wiec w imię religii, polityki silili się na rozmaite przestępstwa - ćwiartowanie ludzi, gwałty zbiorowe (Hypatia nie była jakimś wyjątkiem), podpalenia bibliotek, zabójstwa kapłanów i wiernych innych wyznań były na porządku dziennym - każde państwo jakoś sobie z przestępczością i terroryzmem musi radzić. Akurat kara śmierci na arenie była rozwiązaniem wówczas stosowanym - ku przestrodze - publiczne egzekucje były popularne jeszcze w 20 wieku na całym świecie i nadal są w wielu krajach.
iaś2020.01.13 8:21
ja też nie dam ani centusia małpie w czerwonych porach kradnący zebrane pieniądze
fish12020.01.13 7:55
A Trzaskowski dał na WOŚP i to aż .....20 groszy.
qwerty2020.01.13 7:38
królową chamskiego i wulgarnego odnoszenia się do ludzi jesteś Ty Pawłowicz. Nikt tu od Ciebie złamanego gorsza nie chce.
RHQQ22020.01.13 6:22
Jedni się chwalą wiedzą, drudzy urodą, a dr Pawłowicz skąpstwem.
Przemek2020.01.15 7:38
Tu nie o skąpstwo chodzi. Problem z czytaniem ze zrozumieniem? Pomogę: "jest to środowisko, które brutalnie zwalcza Kościół, chamsko i wulgarnie odnosi się do ludzi, którzy próbują ewangelizować na Przystanku Woodstock".
Jasiek2020.01.13 5:02
Dlaczego tak ci POstkomuniści bronią sedziów?? Żeby między innymi taki Owsiak mógł bez przeszkód trzepać kasę i nie wykazywać w raporcie i nie rozliczać się, bo jeśli jakiś wścibski gość jak np. "matka kurka" wniesie sprawę do sądu,to taki "niezależny" sędzia stanie po stronie Owsika i ukręci łeb sprawie !!
RHQQ22020.01.13 5:16
NIe wiem co robią postkomuniści, ale w protestach nie chodzi o obronę sędziów - sam uważam że dekomunizacja jest niezbędna i wszystkich którzy byli w PZPR, albo orzekali w PRL wywaliłbym od ręki. Chodzi o obronę trójpodziału władzy. PiSowi nie chodzi o żadna dekomunizacje, bo w swoich szeregach maja sporo komuchów to tylko pretekst do przejęcia pełnej kontroli nad sądami co całkowicie rozwali i tak marną już w polskim wydaniu demokrację i rządy prawa. Reformy są niezbędne, ale powinny iść dokładnie w odwrotną stronę jak to proponuje PiS. Dekomunizacja i linia orzecznicza podobna do anglosaskiego prawa precedensowego, sędziowie wybierani w wyborach powszechnych a nie z nadania partyjnego, oczywiście dożywotnio lub do wieku emerytalnego chyba że zostaną usunięci za złamanie prawa, Gdyby była kadencyjność to sędzia wyrokowałby pod elektorat a nie pod prawo, tak jak w przypadku nominacji partyjnych - kiedy partia może powołać lub odwołać to orzeka się zgodnie z linią i interesem partii zamiast zgodnie z prawem. Bardzo podoba mi się system anglosaski, bo prawo precedensowe zwiększa szanse na sprawiedliwe wyroki - to jest takie same decyzje w takich samych sprawach, a nie zależne od cyklu miesięcznego sędziny czy interesu aktualnie rządzącej partii.
Yoshka2020.01.13 0:30
Intelekt pani dr Pawłowicz przewyższa tylko jej uroda.
andrzej2020.01.13 0:17
ja bym wziął - dla dzieci https://www.kontrowersje.net/wola_zawarcia_umowy_art_66_kc_1_000_000_z_dla_owsiaka_za_ujawnienie_faktur_z_otego_melona?fbclid=IwAR1cfxHX1F3PLMvOxQ4bdqsKRAZmzOjTU3d49mTTqwyWAazBRS9_lNYmio0
Janek2020.01.12 20:56
PILNE! Wielki protest przeciwko Cenzurze Prewencyjnej godz.12:00 PAP W-wa ul. Bracka 6/8! youtube.com/watch?v=V0KW-YH9nzc
gumowa kaczka2020.01.12 20:34
ślicznotka
Moly2020.01.12 20:08
P. Krystyna i jej podobni sa marnymi modelami; ludzie nie ida w ich slady. Czytalam ze juz record pobity a jeszce nie koniec
Hanna2020.01.12 20:01
Frajerzy dawajcie i przylepcie se na zadku serduszko najlepszym klejem.
aleizdein2020.01.12 19:41
Z tego co wiem to Kościół (jako instytucja) nie jest nietykalny. Jeśli robi coś złego to należy go krytykować. Tam również są ludzie i to tacy, którzy nic sobie nie robią ze świętości (skąpani w kasie biskupi, księża pedofile czy alkoholicy). Znamy ich wszyscy, są wśród nas, na naszych parafiach i mamy prawo ich postępowanie krytykować. Nie wolno nam krytykować czy potępiać wiary w jakimkolwiek wyznaniu lecz postawy przedstawicieli owych wyznań, jeśli z tego powodu ktoś cierpi, jak najbardziej tak. Co do Owsiaka, to nie oceniam tego człowieka, gdyż od kilku lat nie daję na WOŚP ani grosza dlatego uważam, że nie byłbym w porządku zabierając głos w tej sprawie. Dlaczego nie daję? Kilka lat emu miałem potrzebę skorzystania z USG dla córki (kamica nerkowa) lecz kolejka była długa. Za prywatną wizytę musiałem zapłacić i zrobiono jej badanie natychmiast, na sprzęcie z WOŚP. Wydaje mi się, że to było nie fair brać pieniądze za coś na co wszyscy się zrzuciliśmy. Dodam tylko, że za wizytę lekarz wziął 100zł, a za USG zapłaciłem osobno 70zł. Lekarza rozumiem, jego czas i praca, ale reszty nie toleruję.Tym bardziej, że córka również zbierała do puszek. Pozdrawiam.
Cezary2020.01.12 19:00
Bo to jest idealny sposob na dorobienie sie fortuny. Ludzie daja do puszek wlasnie najwiecej ci, co wychodza z kosciola po mszy. Niech wreszcie bedzie wykaz kiedy i gdzie ulokowal zebrane pieniadze bo ja np. ne wiem i nie slyszalem ktory szpital, kto otrzymal pomoc. Slyszymy tylko ile zebrano,a ile ofiarowano potrzebujacym- CISZA!
anonim2020.01.12 18:58
Frondo proszę o interwencję,,ten człowiek,o niku Andrezej publicznie nawołuje do przestępstwa .. Andrezej 12.1.20 13:54usuńcie ten komentarz!link Od tej starej pisdy nawet bym nie wziął żadnych pieniędzy, Pawłowicz powinna publicznie zawisnąć na strunie z fortepianu, obok Rydzyka, Maciorawicza i tego jełopa Matołusza Krzywoustego.
Grzegorz2020.01.12 18:28
kiedy czytam te ociekające nienawiścią wypociny przychodzi mi na myśl wiersz ks.bp. Krasickiego o dewotce - odsyłam. Sam się nie wypowiem, bo nie chcę być wulgarny
anonim2020.01.12 17:34
największa wywłoka i dzifka Agieszka Dz. wraz z lewacką swołoczą hejtującą na tym portalu broni owsika. Znamienne. Kurffa kurffie łba nie urwie.
jurny buhaj2020.01.12 17:25
Bo kościół jako największą zbrodniczą organizację należy wypalać żelazem.
Paweł Eł2020.01.12 17:06
Pani Profesor jest wielka. Po prostu.
Wacek 2020.01.12 18:20
130 kg
zosia samosia2020.01.12 16:46
Tez nie dawalam i nie dam zlodziejowi ktory za zbierane pieniadze buduje domy i kupuje apartamenty, daje tylko na CARITAS , bo wiemze biedne dzieci pojada na wakacje
Jaskier2020.01.12 15:56
Większość kobiet lepiej odmawia, niż panna Krystyna daje.
Gospodyni domowa2020.01.12 15:54
Dlaczego woluntariusze stoją przed kościołem? Szkoda tych młodych ludzi, ale nie mogę dać pieniędzy dla Owsiaka.
gumowa kaczka2020.01.13 5:03
do roboty nierobie domowy
Wojtek.2020.01.12 15:51
U panny Krystyny - jak u większości celebrytek - uroda przewyższa intelekt.
Jan Radziszewski2020.01.12 15:35
Trole zwolennicy Jerzego Owsiaka - Owsiak i na pewno dostać do PIEKŁA wam dopomoże!!! hahaha !!!
Naczelny2020.01.12 22:05
Tobie niech ktos to psychiatryka pomoże.
Glaudiusman2020.01.12 15:05
Brawo Pani prof. Pawłowicz. Ja również nigdy nie daję grosza na tą paskudną hucpę.
Styki2020.01.12 14:33
chrześcijanin wierzący a miłujący, jeśli czyni komu dobrze, nie zdobi w kwiaty siebie, ani swego konia, nie jedzie rozłożony w powozie na gumach przed oczami tłumów, patrzących na owe dobrodziejstwo, ale daje prawicą tak, żeby lewica nic o tym nie wiedziała; nie zadowoli się „papierową dobroczynnością”, nie posyła przez oficjalistów i przez specjalne kancelarie, ale sam zetknie się z ubogim i cierpiącym i będzie z nim obcował, jak brat z bratem i łzy mu otrze ręką własną, nie zaś najętego umyślnie człowieka.
Marycha2020.01.12 19:58
Brawo człowieku..
Niejestemrobotem2020.01.12 23:15
Ateista zaś czyni dobro, tak jak uważa za stosowne. W ostateczności, najważniejszy jest efekt. A że medialna szopka, rozgłos pomaga zdobyć więcej pieniędzy, to WOŚP tak działa. To nic złego. Tak samo nic złego, że Owsiak osobiście nie pomaga ubogim, tylko to organizuje. Ważne, że w efekcie jest czyniony ogrom dobra ;)
Fost2020.01.12 14:23
Piękna postawa Justyny Kowalczyk występującej na stoku w roli wolontariusza z puszką Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jestem z Pani dumny.
Saki Faki2020.01.12 14:08
"Ja nigdy nie dałam..." Kluczowe stwierdzenie, dużo wyjaśnia :-)))))))))))
Jenny2020.01.12 13:15
Placz Kryska placz,rekord i tak padnie laleczko
andrzejhahn32020.01.12 13:08
SRAM NA WAS PARSZYWE KLOAKI katolickie
Monika2020.01.13 3:37
WŁAŹ DO SWOJEGO SZAMBA PEDALSKIEGO I ZAMILCZ!
Andrezej2020.01.12 12:54
Od tej starej pisdy nawet bym nie wziął żadnych pieniędzy, Pawłowicz powinna publicznie zawisnąć na strunie z fortepianu, obok Rydzyka, Maciorawicza i tego jełopa Matołusza Krzywoustego.
BieS2020.01.12 17:09
Niedługo możesz się doczekać celi+.Wyciągną cię śmieciu o 6 rano w majtkach i skują struną od fortepianu.
Przemek2020.01.15 7:29
Twój nick sporo o tobie mówi. Wyjaśnia ciągoty do wieszania. A wystarczyło pominąć jedną literkę i już byłby czysto polski "Andrzej". Pilnuj się na przyszłość.
m2020.01.12 12:50
Ciekawi mnie , czy p. Krystyna faktycznie daje na Caritas i ile , czy tylko tak gada.
andrzejhahn32020.01.12 12:41
tego babsztyla to nawet najbardziej wyuzdany sodomita by nie chcial
anonim2020.01.12 13:45
Chyba sodomici to żadnej baby nie chcą, nie?
andrzejhahn32020.01.12 14:12
pisalem o sodomitach wyuzdanych
anonim2020.01.12 14:44
To pisz o wyuzdanych heterykach.
andrzejhahn32020.01.12 14:55
czyli o parchach katolickich
andrzejhahn32020.01.12 12:40
krycha kiedy idziesz na lody
rebeliant2020.01.12 21:11
Czyżby coś zatkało ci kakao, że nie zaczynasz od srania ?
andrzejhahn32020.01.12 21:32
lody kakaowe
m2020.01.12 12:38
Kto chce ten daje , kto nie chce ten nie daje. I po co te pretensje?
anonim2020.01.12 12:34
Czy przypadkiem na Woodstocku nie ma czegoś takiego jak Przystanek Jezus czy coś takiego? Nie dawaj Kryśka, na szczęście są w Polsce ludzie, mający serce po dobrej stronie.
Michał Pasierb 2020.01.12 12:11
To jest smutne i znamienne,że kolejnym rządom, nie wyłączając ostatniego, poniekąd jest na rękę całe to prywatne przedsiębiorstwo p.Owsiaka, które i owszem wolontariuszom czyli dzieciakom myślącym ,że czynią dobro nie płaci za ich pracę ani grosza ale dla mnie wtedy byłby wiarygodnym człowiekiem, gdyby i siebie czy swoją rodzinę zatrudniał też na zasadach wolontariatu, czyli za BÓG zapłać.... To państwo powinno zabezpieczać, to wszystko co jest potrzebne w szpitalach, hospicjach czy ogólnie mówiąc w tzw.służbie zdrowia. A "filantropijne" przedsięwzięcie pana O.zatyka dziury w placówkach, które nie z tego źródła powinny otrzymywać sprzęt, niestety.....
J.P2020.01.12 13:23
Państwo dobrej zmiany ma gdzieś opieke zdrowotną i to bardziej niż poprzednicy. A Kościół jest dla Ciebie wiarygodny?
Michał Pasierb 2020.01.12 13:41
Daję na Caritas, jeśliś taki ciekaw xD
J.P2020.01.13 8:09
Ja też ciuchy zawozilem do Caritasu chociaż nie ufam im. Dlatego też trudno mi zaufać instytucji Kościoła i pytam czy ufasz wbrew faktom, począwszy od afery z bankiem watykańskim i mafią a kończąc na braku rozliczeń darowizn na nic nie mającego redemptoryste.
interia.pl i inne wyniki2020.01.12 19:57
That Joke Isn't Funny Anymore :-P
arbiter elegancji2020.01.12 12:00
Tym odgrzewanym kotletem sprzed sześciu lat przypomnieliście mi właśnie o dokonaniu przelewu na WOŚP. Dziękuję.
Majestic2020.01.12 19:26
przelej wszystko co masz i wtedy powiedz że dałeś na WOŚP tak z szczerego serca.
bezlitosny internauta2020.01.12 20:23
Ty się lepiej ucz do tej matury, bo ani się obejrzysz jak zakwitną kasztany.
Majestic2020.01.13 0:36
nie zastanawiałeś się czy nie zrobić matury?
Saki Faki2020.01.13 7:39
Ty nie zrobiłeś i męczysz wała z kołdry.
Przemek2020.01.15 7:35
Nie ma za co :-))).
JanP2020.01.12 11:54
Co za wstrętne babsko. Nie dajesz, to twoja sprawa ale się z tym obnosić?
Rysiek z Mokotowa2020.01.12 11:50
Również nie dałem i nie dam jąkatemu. Debili z puszkami, pogonić.
Sebastian Lorenc2020.01.12 11:59
Brawo Ty. Jesteś prawdziwym katolikiem. Jezus byłby dumny.
jestem robotem a12020.01.12 18:03
to taki przestawiciel pisuarow co uwazal ze niepelnosprawnym nie nalezy dawac 500+ , bo rodziny wykorzystuja SWOJE DZIECI SA ZWYRODNIALCAMI ,TAK MOWIL PUBLICZNIE POSEL ZALEK , TO SA Z LEPSZEGO SORTU , KATOLIK SZAMANA TO WREDNA KREATURA I JEGO WYZNAWCY BÓG JEST MILOSCIA , TE ODPADY MAJA TYLKO JAD
andrzejhahn32020.01.12 13:07
ty pewnie dajesz koscielnym parchom.................du..................py
Przemek2020.01.15 7:25
Za pierwsze zdanie dałbym Ci plusa. Ale z powodu drugiego dałem minusa. Nikt tu nie jest debilem. Owsik jest cynicznym cwaniakiem, a te dzieci mają po prostu dobre serca i są przez niego oszukane. Z całą pewnością debilami bym ich nie nazwał.
Fost2020.01.12 11:35
Krycha - przecież nie musisz dawać, Twoje dzieci nigdy nie będą owoców tej szlachetnej społecznej zbiórki potrzebowały. Jako przedstawicieli elity PIS owskiej) będziesz miała zawsze zapewnioną opieke zdrowotną na najwyższym poziomie, ale sytuacja w słuzbie zdrowia jest taka, że na specjalistyczną opieke zdrowotną ( np. w moim przypadku) badania urologiczne, trzeba czekać 1,5 roku. Więc daję i będę dawać i twoje skandaliczne nawoływania (z poidtekstem) na takich jak ja nie robią żadnego wrażenia. Dzięki Wielkiej Orkiestrze Światecznej Pomocy w każdym szpitalu są super nowoczesne łożka, wysoko specjalistyczne aparaty diagnostyczne i ratujące życie (być może sama z nich korzystałaś, albo będziesz korzystać).
Polak Ateista Dumny Gej2020.01.12 11:27
Nie nie daje... Wpłacimy za nią😁
jestem robotem a12020.01.12 10:57
su44o kiedy oddac kase za kilometrowki ,
Hahaha2020.01.12 10:46
Krystyna do tej pory na noc otwiera drzwi frontowe i kładzie się spać z rozłożonymi nogami z nadzieja, ze ktoś wejdzie w nocy i ja puknie. Niestety do tej pory nikt się nie skusił wiec pluje jadem i nienawiścią do innych. Zreszta jak powiedział wybitny naukowiec Zygmunt Freud, ludziom bez seksu odbija.
andrzejhahn32020.01.12 13:01
tej kloaki to nawet najbardziej wyuzdany sodomita by nie chcial
kasper2020.01.12 10:34
Ja z innego powodu nie daję na WOŚP, chociaż antychrześcijańskie hasła i postawa jej propagatorów są bardzo ważne. Mnie mierzi fakt, że liczy sie tylko to co jest głośne, hałaśliwe, tam gdzie jest muzyka, światła, jupitery, scena, dźwięk i obraz. Natomiast na ubogie, ciche i nieatrakcyjne staruszki żebrzące na ulicach w ogóle nie zwraca się uwagi. Ci sami co obnoszą się z "serduszkami" nie mają dla nich serca. Bo liczy się tylko wrzask i to co jest kolorowe
Albert2020.01.12 10:26
"Krystyna Pawłowicz: Nigdy nie dałam i nigdy nie dam grosza na WOŚP" Kryśka nie dała i nigdy nie da nie tylko na WOŚP. Poza tym, Kryśka nie jest profesorem. Jedyny jej kontakt z profesurą jest wtedy, jak na korytarzu się marszałkowi Grodzkiemu kłania.
Nina2020.01.12 10:29
Nie powijaj kłamstw głupiej opozycji oni sami nie wiedza kim sa i co reprezentują. Pani Pawłowicz jest profesorem i tego opozycja nie zmieni.
Albert2020.01.12 10:56
Pawłowicz jest doktorem habilitowanym. Nie uzyskała nigdy profesury, w związku z tym tytuł profesora się jej po prostu nie należy. Jedyne kłamstwo, z jakim mamy tutaj do czynienia, to pisanie "prof. Pawłowicz".
andrzejhahn32020.01.12 13:03
z niej taki profesor jak ze starej prostytutki dziewica
Nina2020.01.13 7:47
Wzięłam dzis za dużo prochów i gadam bez sensu. Wszędzie widzę profesorów i to samych Pawłowicz. Wychodzą z szafy z lodówki, z piekarnika. Boję się otworzyć konserwe.
ZERR02020.01.12 11:15
Grodzkiemu nie kłania się nikt. Zupełnie tak samo jak Grodzkiej.
BieS2020.01.12 17:04
Temu profesorowi już bez mała będącemu nim od 35 lat?
Nina2020.01.12 10:02
Również podczas tegorocznego finału Wielgucki nie przebierając w słowach atakuje Orkiestrę na Twitterze. Bloger chciał dopiec przedsięwzięciu Owsiaka i opublikował wpis z hashtagiem #MastercardGrazWOŚP. W ten sposób wziął udział w akcji Master Card, która polega na przekazywaniu pięciu złotych za wpis z tym hasłem. Tak największy krytyk Orkiestry wsparł ją w wysokości 5 zł. BRAWO MATKA KURKA!!!
Nina2020.01.12 10:14
Jeśli chcesz się tak samo podpisywać jak ja to jesteś oszustką, bo mozesz dodać coś jeszcze di imienia, a tak podszywasz się pod moje wpisy, moze jesteś hejterkoa POKOMUNY?
Nina2020.01.12 10:00
Nikt mądry nie daje oszustom pieniędzy, tym bardziej resorciakowi który beszczelnie nz.to orkiestrą św.pomocy. Resorciaki maja swięto 1 maja i rewolucję październikową i nie powinni podszywać się pod swięta koscielne, bo oni w Boga nie wierzą.Resorciak oszukuje ich na całej linii, a oni wierzą,ze robi coś dobrego, ne wiedzą, że to co robi to dobro tylko dla niego.Pomóc potrzebującym można w różny sposób, a nie w taki oszukańczy.
Daria2020.01.12 9:58
Suki dają Rzydzykowi.
anonim2020.01.12 10:54
Dajesz ,a tego się nie spodziewałem po tobie jak to człowiek się może pomylić .
Luzifer®2020.01.12 9:56
Ta niedoruchana stara krowa nie jest PROFESOREM! Nie dala? Bo jest usposobieniem katolickiego milosierdzia.
taro2020.01.12 10:07
mozesz bluzgac ile chcesz,ale jedyny osiagniety twoj sukces, to oplucie swej brody.
Hrabina2020.01.12 9:52
liczę ze jak panna Pawłowicz trafi do szpitala również nie będzie korzystać ze sprzętu zakupionego przez WOŚP, nawet jak będzie w stanie agonlnym
taro2020.01.12 10:09
taaak, tak jak ty korzystasz z sieci,tylko z pseudoekologicznego pradu, wiatraczka.
Nina2020.01.12 10:15
Ty idiotko szpitale wyposaża rzad polski, a nie jakiś oszust.
arbiter elegancji2020.01.12 12:02
Racja! Sam widziałem jak Matołusz targał po szpitalnych schodach nowiutki autoklaw, bo winda akurat była nieczynna.
andrzejhahn32020.01.12 13:07
a ty kto ..............parszywa katolicka kloaka
andrzejhahn32020.01.12 13:04
takiej kloace wystarczy modlitwa
Majestic2020.01.12 19:22
To niech Owsiak to powie, on jest wlascicielem, ty tylko dajesz, o ile dajesz, bo tacy jak ty tylko w gebie pomocni.
Moly2020.01.12 20:11
Ludzie !!! Niech korzysta. Nie dajcie sie zarazic zlem
Krystyna zawsze dziewica 2020.01.12 9:49
Już dawno stwierdzono ze ta kobieta do normalnych nie należy. Zreszta co się spodziewać po kobiecie, której nikt nigdy nie puknął Hahaha. Od braku seksu ma się zaburzenia psychiczne i ona jest doskonałym na to przykładem.
Nina2020.01.12 10:17
Ciebie pewnie puka kilka dziennie różnych pukających, ale ci rozumu z doopy do głowy nie napukali. Jaka jesteś głupia taką zostaniesz.
andrzejhahn32020.01.12 14:17
a kto ciebie puka katolicka kloako
MoK2020.01.13 3:42
A KTO CIEBIE PUKA PEDO-LEWAKU?
Zygfryd2020.01.12 9:49
Fajnie że sa tacy ludzie jak pani Krystyna Pawłowicz mowi zawsze prawde i to mowi ja nie ubarwiając w słowa nie delikatnie tylko wprost i do bólu to sie oczywiście lewactwu i złodziejstwu nie podoba , nie podoba się politykom i tzw szczujni TVN która do tej pory nie wytłumaczyła sie z " imienin hitlera " które sam sprokurowała itd itd tak wiec dziekuje pani za to że Panią mamy i za każde słowo prawdy dziekuje.
J.P2020.01.12 13:20
Pawłowicz nie mówi prawdy, Pawłowicz po prostu mówi.
Sebastian Lorenc2020.01.12 9:47
Pani Pawłowicz nigdy nie spędziła wielu bezsennych nocy oparta czołem o inkubator, zastanawiając się, czy jej dziecko dożyje świtu. Nie wie, bo skąd, jak ważna jest pomoc i jak wdzięczni za nią są rodzice uratowanych dzieci. Nie chce, niech nie pomaga, ale chociaż by nie nawoływała i nie apelowała do innych o nieudzielenie wsparcia, to słabe. Ale jakoś mnie nie zaskoczyło.
taro2020.01.12 10:03
i w tej sytuacji pomogl tobie owsik? Owsika nie bylo na swiecie,a te urzadzenia juz istnialy, i szpitale mialy je na wyposazeniu, a wiec przestan bredzic.
Sebastian Lorenc2020.01.12 10:10
Nie masz pojęcia o czym mówisz. Lekarze oddziałów noworodkowych nie boją się mówić otwarcie,że gdyby nie sprzęt od WOŚP nie mogliby pomóc wielu dzieciom. Masz świadomość tego, że wszystkie takie odziały dzięki Owsiakowi zaopatrzone są w aparaty do przesiewowego badania słuchu? Że jesteśmy jedynym krajem na świecie, gdzie takie badanie wykonuje się za darmo, każdemu dziecku w drugiej dobie życia? Kiedy ja się urodziłam, to ratowanie wcześniaków 25, a nawet 30 tygodniowych nie było jeszcze możliwe, więc znowu nie wiesz o czym mówisz.
Nina2020.01.12 10:22
Aleś ty głupia mnie też lekarz namawiał przed wyborami bym tylko na PO głosowała, a Grodzki też z POKOMUNY i tacy lekarze przyklejaja do sprzetu serduszka,które nie zostały zakupione przez tego oszusta.
Sebastian Lorenc2020.01.12 10:38
to nie są zwykłe przyklejone serduszka, tylko certyfikaty z konkretnymi danymi i podpisami ofiarodawców. Więc pudło.
anonim2020.01.12 15:43
Więc twierdzisz, że Owsiak wyłożył pieniądze ze swojej kieszeni i osobiście zakupił sprzęt? A może jeszcze jesteś w stanie to udowodnić?
Sebastian Lorenc2020.01.12 16:05
Hmm, myślałam, że wszyscy wiedzą na czym polega działalność WOŚP, zbiórki pieniędzy i zakupy sprzęt z tych środków.
anonim2020.01.12 21:45
Wszyscy tylko nie ty. Przecież sama pisałaś, o jakichś zasługach Owsiaka. A to nie on, tylko darczyńcy, pracownicy i wolontariusze wykonują całą pracę. On potrafi jedynie nadawać pod publiczlę. Na tym się jego rola zaczyna i kończy. Nie będzie on, będzie kto inny. Nie ma się nad kim rozczulać. Inna sprawa, gdyby pieniądze utopione w pohulankę z okazji finału WOŚP, szczególnie w małych miejscowościach, oddać bezpiśrednio lokalnemu szpitalowi, i dodać do tego otwarte konto szpitala, pożytek byłby o wiele większy, bo szpital lepiej zna swoje bieżące potrzeby, niż jakoś oderwana od rzeczywistoci fundacja.
J.P2020.01.13 6:11
Ale głupoty pociskasz anonimie... To Owsiak zcalił jak nikt inny dobre serca Polaków, bez niego i jego charyzmy nic by się nie udało. Widać, że lepiej wiesz jak powinna wyglądać pomoc. Osobiście mam nadzieje, że wdrozysz ją w swoje życie i okażesz się lepszym od Owsiaka... Odereany od rzeczywistości anonimie.
...2020.01.13 9:47
Myślisz że jak J.P to nie jesteś anonim? Czy ty nie myślisz?
andrzejhahn32020.01.12 14:18
wy katolickie kloaki rzeczywiscie macie zryte berety
Marycha2020.01.12 19:55
Nie bardziej niż ty..
Monika2020.01.13 3:35
hahn BERETY TO SOBIE POSZUKAJ U SWOICH ŻYDKÓW !
anonim2020.01.13 15:40
Monika może organizujesz jakiś POGROM, aby sobie ulżyć !!!!!!!!!!
taro2020.01.12 15:40
posluchaj szurnieta osobo, caly zachod istnieje bez owsika, szpitale dostaja wyposazenie na poszczegolne oddzialy, to samo bylo za komuny w Polsce, sprowadzali z zachodu i jako tako funkcjonowalo to medycznie. Nie bredz o tym ilu to uratowal wczesniakow owsik, bo juz podnosi sie z zoladka do gory wszystko. Myslisz, ideologiczny pacanie, ze Polska taka zacofana byla/jest, ze do szpitala musi pacjent przyniesc lozko i beczke zarcia, czy sprzatnac z ferm kurzych inkubatory do jaj, by je dostarczyc na oddzial wczesniakow? Jak juz mowisz, kiedy sie urodzilas, to mam na mysli, ze to sa jeszcze lata 30-te, XX wieku.
Sebastian Lorenc2020.01.12 16:02
Ulżyłeś sobie? najmłodsze uratowane dziecko w Polsce przyszło na świat w 24 tygodniu ciąży, najmłodsze na świecie w 22 tygodniu. 40 lat temu takie wcześniaki żyły kilka minut. Medycyna nie dysponowała możliwościami, wiedzą, sprzętem, aby je ratować. Inkubatory kojarzą ci się z fermą kurzą? Masakra. Za komuny było tak świetnie, że sprowadzano sprzęt z zachodu? No to dziś, wychodzi na to, że jest gorzej, bo są takie choroby, których w Polsce się nie leczyć. Dlatego prowadzone są zbiórki pieniędzy, a rodzice walczą o możliwość leczenia dziecka za granicą, bo to czasem jedyny ratunek. Chciałam tylko zauważyć, że Twoje wyzwiska są bardzo prymitywne i świadczą o Twoim niskim poziomie.
Maria Blaszczyk2020.01.12 16:42
Tak. Zachód żyje. Tylko że Zachód przeznacza na państwową służbę zdrowia 7-10%, istotnie wyższego przecież w przeliczeniu na głowę, PKB. Czyli, w liczbach bezwzględnych, kilka razy więcej na głowę.
Niejestemrobotem2020.01.12 19:30
A i tak też działają tam fundacje podobne do WOŚP.
Maria Blaszczyk2020.01.12 19:49
Tak. Chociaż wydaje mi się, że nie są to aż tak ogromne i powszechne akcje. WOŚP jest naprawdę wyjątkowa.
NO WŁAŚNIE2020.01.13 19:18
A w czarnej polsze państwo przekazuje wyższy procent istotnie niższego przecież w przeliczeniu na głowę, PKB - NA KOŚCIÓŁ zamiast za służbę zdrowia. i tutaj boli WATYKAŃSKIE MENDY w ten jeden dzień w roku Owsiak jest konkurencją w wyciąganiu KASY od polaczków. SZMAL NIE IDZIE NA WÓDĘ I DZIWKI DLA KSIĘŻY TYLKO DO SZPITALI. Tak Watykan i jego pazerni funkcjonariusze kochają was polskie durnie
BieS2020.01.12 17:00
Lekarze z pewnością się nie boją bo protestują nawet z kastą sędziowską a reszta to twoje konfabulacje. Najwyższy już czas przestać siać zamęt. Owsiak nie jest bogiem i nie wszystko wygląda tak różowo.
Sebastian Lorenc2020.01.12 17:07
Nie, to fakty, możesz to sprawdzić. Owsiak nie jest Bogiem, ale wymyślił i realizuje fajną akcję, pomagającą chorym dzieciom. Masz dziecko nie starsze niż 16 letnie? To na pierwszej stronie, w książeczce zdrowia dziecka masz wbity taki kolorowy certyfikat, poświadczający, że przeszło przesiewowe badania słuchu.Tylko w Polsce jest to darmowe i dla wszystkich dzieci.
serwisant sprzętu medycznego 2020.01.13 10:38
Ordynatorowie oddziałów nie mówią że "sprzet owsiaka" stoi w piwnicy i jest kupa smieci z których wyciaga się części do naprawy innych sprzetów.
Jarek2020.01.12 12:18
Nie wchodź tutaj i nie trać czasu, nawet na dyskusje. To nic nie zmieni, tylko nabija Frondzie dodatkowe odsłony reklam, którymi się oplakatowali po sam dół. Tu nie ma dziennikarstwa – tylko krótkie, przekopiowane tekściki okraszone cudzą grafiką. Wszystko po to, by tu horda właziła, klikała i nabijała odsłony. Nie piszesz nic złego i tak dostajesz minusy. Tu są walki w błocie. Jak chcesz zrobić coś dobrego, to nie zaglądaj tutaj. Spadną odsłony, spadnie zainteresowanie reklamodawców, spadnie kasa, portal zniknie. Tylko tak.
Sebastian Lorenc2020.01.12 14:35
Wiesz coś w tym jest. Tylko czasem tak mnie denerwują zmanipulowane artykuły, wredne komentarze, że nie daję rady, wchodzę i wpisuję swój. A minusy dostaję nie za to co piszę, tylko dlatego, że to ja piszę.
taro2020.01.12 16:02
juz sie tak nie uzalaj nad soba, bo zniszczysz caly zasob witaminy D3 i B12 u siebie, dostaniesz glebokich depresji i wyladujesz jeszcze nam na psychiatrii.
Sebastian Lorenc2020.01.12 16:04
Ależ ja się nie użalam, piszę tylko, że bardzo denerwują mnie wulgarne trolle twojego pokroju. O moje zdrowie się nie martw, zastanów się, czy nie masz początków nerwicy, bo na to wygląda.
Majestic2020.01.12 19:30
Prawda w oczy kole wtedy nie możesz usiedzieć spokojnie, przecierasz oczy lecz to nic nie daj, musisz wylac z siebie POmyje. Nie gadaj że Owsiak pomga uczciwie, faktur nie chce okazac w sadzie i to ma być praworządnośc. U Grodzkiego tez z przestrzeganiem prawa krucho, zeznan mnóstwo ale on uparcie to nie jego reka.
J.P2020.01.12 19:44
Faktury, których to Wielgucki nie może zobaczyć, były w sądzie, sąd nie dopatrzył się przestępstwa. Pewnie potrafisz myśleć logicznie, to pomyśl gdyby odmówił okazania faktur, kontrolerzy z urzędu mieli by podstawe do ukarania go. Tymczasem nie było takich podstaw.
Majestic2020.01.12 19:20
Bez opieki całego personelu i pozostałych czynników o których nawet nie pomyślałaś, Owsiaka inkubator nie działa, a zatem nie pomaga. Pani Krystyna ma prawo do krytycznego spojrzenia na działalność Owsiaka ktorej ty będąc zaślepioną nie jesteś wstanie dostrzec, patrzysz tylko powierzchownie i to ci wystarcza do radości. Na koniec argument o niespędzonej nocy przed inkubatorem jest tanią zagrywką. Nie trzeba znaleźć się w konkretnych nieprzyjemnych okolicznościach by rozumieć co Ludzi w niekomfortowych warunkach odczuwają, lecz tobie nie mieści się to w głowie fanatyczko Owsiaka.
J.P2020.01.12 19:52
Wypasione inkubatory w szpitalach są tylko od Owsiaka, gdy szpitale je dostały nie wiedzieli jak ich używać, to był kosmos i przepaść technologiczna porównując z tymi starymi. Niestety rządu nie było stać na zakup takich. To były rządy SLD jak pamiętam. Obecnie rządu też nie stać chociaż mamy niezwykły dobrobyt, przynajmniej tak mówią w TVP . Pewnie jakiś zawsze się zepsuje, tak jak i mercedes się trafi felerny. Ale setki innych działaja, mam nadzieję, że w związku z tym jako przyszły rodzic cieszy cię to.
Majestic2020.01.12 20:06
W TVN tak mówili znaczy tak musi być, choć Mam wątpliwości by Owsiak kupił coś na co NFZ nie jest wstanie zdobyć pieniędzy. NFZ bez udziału Owsiaka kupuje rocznie tyle sprzętu za kwotę której Owsiak przez kilka lat nie jest wstanie zebrać. Szpitale funkcjonują choć rezydenci nie mając doświadczenia za namową Platformy chcą więcej zarabiać, taki klimat,
J.P2020.01.12 20:26
Nie w tylko w TVN ale także w TVP swego czasu, ogolnie w mediach. To taka wiedza powszechna, możesz sprawdzić w szpitalu w Kaliszu czy w Łodzi, pewnie i u ciebie też. NFZ owszem kupuje, ale za mało i trudno powiedzieć czy to czego oczekuja dane szpitale. Poza tym NFZ działa 365 dni w roku a WOŚP.. jeden dzień (dziś)
Majestic2020.01.12 20:53
Swego czasu w tvp gdy PO angażowało panstwo w wspracie dla Owsiaka musieli pokazac go jako coś bez czego NFZ nie bedzie funkcjonować. NFZ kupuje to co im jest potrzebne, Owsiak wypożycza sprzęt którego obsługa wymaga dodatkowych kosztów ale to już Owsiaka i jego zbieraczy nie interesuje. Otóż NFZ nieprzerwanie działa, a Owsiak raz na rok i z tego robią wielkie halo jakby bez niego NFZ sie zawalił, smieszne to:)
Niejestemrobotem2020.01.12 21:13
Owsiak kupuje to, co szpitale wykażą w zapotrzebowaniu. NFZ będzie funkcjonować bez Owsiaka, jasne. Tylko trochę więcej dzieci umrze/zostanie kalekami/ciężko chore. Pieniądze orkiestry to ułamek pieniędzy NFZetu, jasne. Ale z pieniędzy NFZtu finansowane są: wszystkie dziedziny medycyny, nie tylko ta dziecięca/geriatria, NFZ płaci za leki, pensje, sprzęt jednorazowy, materiały zużywalne, badania, utrzymanie obiektów i płaci tyle, że większość szpitali jest zadłużona. W efekcie, na sprzęt pieniędzy brakuje. I szpital, musząc oszczędzać, kupi ten sprzęt, który jest absolutnie niezbędny i najtańszy możliwy. Szpital nie kupi nowego tomografu, jeśli stary działa, nawet jeśli nowy ma 5 razy więcej możliwości. A jeśli kupi, to kupi tańszy, nie dołoży, żeby kupić lepszy. Bo i tak jest zadłużony. I kupuje sprzęt niezbędny do przetrwania. Zaś WOŚP kupuje sprzęt pozwalający szpitalom się rozwijać. I to jest ta ogromna różnica.
J.P2020.01.12 21:26
Właśnie, WOŚP kupuje sprzęt z wyższej półki niż NFZ, i jest to zawsze inwestycja w najmłodsze pokolenie, zakupy sprzętu są przemyślane ale też i konsultowane z lekarzami którzy w praktyce zajmują się dziećmi. Na prawdę trzeba się mocno natrudzic by tegi nie docenić. I WOŚP nie interesuje wymiar polityczny. Te dzieci które żyją dzięki sprzętowi to przyszli wyborcy także prawej strony. Czy Owsiak ma coś przeciwko temu? Oczywiście, że nie, bo liczy się człowiek. I jakby tak każdy najpierw widział człowieka a potem jego kolor skóry, pochodzenie i upodobania polityczne żylibysmy w całkiem znośnym kraju.
Majestic2020.01.13 0:33
Drogi nie oznacza że potrzebny, drogi sprzet to koszt dla szpitala który ma klopoty z finansami. Sprzet Owsiaka jest wypożyczany i który Szpital powie ze nie chce brac tego, przeciez taki szpital zaraz został by osądzony ze nie chce ratowac dzieci. To personelowi dzieci chore zawdzieczaja zycie, sprzet sam w sobie nie niesie takiej pomocy ktora zapewniaja pracownicy szpitala.
J.P2020.01.13 6:17
Co jest wart personel bez sprzętu? Czasy waty i wody utlenionej odeszly w cień. Czym zastapic inkubator? Sprzęt na stałe pozostaje w szpitalach.
makaron2020.01.13 11:34
Czołem o inkubator? Nie bredź! Tam się nie wchodzi.
Sebastian Lorenc2020.01.13 12:02
Tak? To dziwne. Bo przesiadywałam tam cały czas prawie. Nawt fotele dla mam były przy inkubatorach. Teraz sa chyba lepsze fotele, takie do kangurkowania wcześniaków. Podstawą jest obecność matki i w miarę możliwości dotyk. Nie wiedziałeś?
PancerCrystal2020.01.12 9:41
WOŚP przez 28 lat działalności uzbierał ponad 1.100.000.000 złotych ( miliard sto milionów), za co zakupiono ponad 61000 sprzętów ratujących życie i zdrowie naszych dzieci i seniorów. Dlaczego Wy, katolicy, tak bardzo nienawidzicie tej akcji? Do tego stopnia że się cieszycie gdy ktoś zabija jej uczestnika ( Paweł Adamowicz)?
Pawlo2020.01.12 9:56
Odpowiedź jest prosta. ja dawałem na WOSP - ale z wiara , że to idzie na służbę zdrowia. Jak się dowiedziałem , że część moich datków ( bez mojej zgody) idzie na ten festiwal Woodstok czy jak mu tam , to nie daję . Bo z tym festiwalem mi nie po drodze . A co o zabicia p.Adamowicza - to gdzie była ochrona sceny ????.
PancerCrystal2020.01.12 10:00
Dla informacji- festiwal nie jest finansowany z datków WOŚP. Ma osobne finansowanie. Co do Adamowicza - czyli nie był winny wielomiesięczny hejt na niego w katolickich mediach, tylko ochrona? Bzdura.
Patryk2020.01.12 10:40
To nie był żaden hejt tylko pospolity proces ujawniania jego wieloletnich szwindli. Obejżyj sobie jego przesłuchanie by dowiedzieć się jak robi z polaków idiotów. Jego zabójstwa dokonał człowiek z mocnymi zaburzeniami psychicznymi. Prawica i Kościół całkowicie się mod Niego odcina.
Sebastian Lorenc2020.01.12 10:54
Był hejt, TVP ma przeprosić za materiał wyemitowany w 2017 roku, manipulujący i szkalujący Adamowicza. W tym tygodniu zapadł wyrok.
Robert2020.01.15 13:33
Jasne. Dodaj jeszcze, że wyrok niezawisłego sądu. Który tam sądził, ten co zapier... część do wiertarki, czy 50 zyla z blatu, a może ten co pytał Tuska czy taki wyrok jest ok?
Aha2020.01.12 14:24
"Koszty organizacji Pol'and'Rock Festival i częściowo Finału - tak jak koszty działalności administracyjnej – również nie są pokrywane ze środków pochodzących z Finału, ale z darowizn celowych oraz dzięki sponsorom, o których Fundacja każdorazowo zabiega" - podkreśla WOŚP.
MaxFiend2020.01.12 21:59
Biedaku, zostałeś okłamany i uwierzyłeś w brednie :-D
taro2020.01.12 10:00
baranie natchniony przez owsika, jesli przekazuje jakies pieniadze to, co jest najwazniejsze dla mnie, informuje sie ile procent taka organizacja pozostawia na swoje przezycie i ciagly rozruch. Nie interesuje mnie suma, ale ile procent z zebranej,otrzymanej gotowki pozostawiaja dla siebie, to jest wazne, bo taka organizacja jest jak firma i musi rowniez przezyc caly rok. Jezeli jest to do 3%, to przekazuje kase. U twojego owsika,jak narazie nigdzie nie dotarlem do takiej otwartej deklaracji. Co do sprzetu, to bajki mozna opowiadac rowniez doroslym, a nalepki nalepiac na wszystko co sie znajduje w szpitalach, bez wiedzy wlasciciela takich obiektow
PancerCrystal2020.01.12 10:06
Taro- barana sobie poszukaj w rodzinie. Zeznania finansowe Owsiaka są ogólnodostępne. W przeciwieństwie do kościoła katolickiego który ukrywa ile dostaje na tacę i na co to idzie. Co do sprzętu- zawsze możesz w szpitalu dopytać z jakich środków jest zakupiony dany sprzęt a nie kłamać na katolickim forum. Pozdrawiam.
Nina2020.01.12 10:11
Sąd nakazał owsikowi pokazać rozliczenie, ale on tego nie zrobił od czasów rzadów PO i PSL.
PancerCrystal2020.01.12 10:21
Nina kłamiesz. Fundacja WOŚP, jak każda inna, corocznie jest rozliczana i jest przekazywana do publicznej wiadomości. Który sąd? Kiedy? Katoliczka, a tak kłamie.
Urszula2020.01.12 10:16
Wysil się trochę, leniu i poszukaj w internecie rozliczenie Owsiaka. Nie chce się dupska podnieść i poszperać? To zamilcz plotkarska przekupko.
Albert2020.01.12 10:27
"Dlaczego Wy, katolicy, tak bardzo nienawidzicie tej akcji?" Bo ani złotówka z WOŚP nie idzie dla kleruchów i tego całego stowarzyszenia ochrony pedofili.
kolo2020.01.12 20:17
Ci co nienawidzą WOŚP i popierają PiS to są pseudokatolicy.
Beata2020.01.13 0:23
Nikt nie cieszyl sie z zabicia s.p. Pana Adamowicza, a tym bardziej nie cieszyli sie katolicy.
OLI2020.01.12 9:40
Kto daje orkiestrze ten także dokłada się ze swojej kieszeni do uświnienia się w błocie narkomanów i innych osób uzależnionych na dorocznym woodstoku. Ze swojej strony deklaruję: - za wulgarność i knajacki sposób bycia Owsiaka, który to styl upowszechnia od lat: ani grosza - za zakrywanie dobroczynnością pospolitego szwindlu na wyżebranej przez dzieciaki kasie - ani grosza. Część społeczeństwa - na złość katolikom i na złość ludziom o przekonaniach prawicowych - uczyniła Owsiaka swoim świętym i futruje go swoimi pieniędzmi. Wolno im, życzyłabym sobie tylko, żeby mnie zostawili w spokoju i przestali mnie podq***iać owsiakową propagandą.
jestem robotem a12020.01.12 10:59
jezyk knajacki czy lepszy sort to dzialka waszego gnoma
Dam2020.01.12 11:31
Kłamiesz. Nic ze zbiórki WOŚP nie idzie na woodstock. Wszystko tam idzie od sponsorów.
Beno2020.01.12 18:08
W takim razie niech sponsorzy zamiast wspierać woodstock, niech wspierają WOśP.
Niejestemrobotem2020.01.12 19:28
Sponsorzy wspierają zwykle i to i to. A sponsorowanie woodsroku im się opłaca, bo to dobra reklama i finansują to z pieniędzy na marketing, które inaczej nic lepszego też by nie sfinansowały.
Przemek2020.01.15 7:18
Owszem, idzie. Konkretnie odsetki z lokat, na których składają kwoty uzbierane na WOŚP. A to przyznaje nawet bardzo filoowsikowa eska: https://www.eska.pl/hotplota/news/wosp-2020-jerzy-owsiak-pod-lupa-10-powaznych-oskarzen-wobec-szefa-wosp-aa-hU5k-NcJz-TyPD.html Więc zanim oskarżysz kogoś o kłamstwo, to zastanów się. Bo możesz trafić na mało wyrozumiałego, kto weźmie sobie twoje słowa do serca i zechce podzielić się nimi z prokuraturą.
Niejestemrobotem2020.01.12 11:41
Woodstock jest finansowany z innych źródeł, także bez kłamstw, bo fałszywe świadectwo przeciw bliźniemu to wg. katolików grzech, a wg. prawa pomówienie. Na Woodstocku narkomanii to może promil większość to normalni ludzie. Wyniki WOŚP jasno wskazują, że dobroczynność tam jest, a nazywanie szwindlem organizacji tak wydajnej i tak mało wydającej na koszty działalności w stosunku do zebranych to naprawdę kłamstwo. Nie lubisz WOŚP wolno Ci, ale nie szerz kłamstw na jego temat.
OLI2020.01.12 16:10
@niejestemrobotem Nie kłam. Owsiak nie ujawnił swojej księgowości nawet po kilku wyrokach sądowych, to skąd możesz wiedzieć, ile przejada z rodzinką, ile ukrywa w jakichś swoich mrówkach i melonach, a ile przeznacza na woodstokowe upodlenie? Dawanie Owsiakowi to jest kręcenie tą jego karuzelą, która mnie brzydzi, począwszy od wysyłanych na mróz naprzykrzających się dzieci, poprzez woodstokowy ściek, gdzie królują narkotyki, alkohol i obleśne kotłowanie się w błocie oraz - dosyć często - seks namiotowy nie wiadomo z kim, do którego wstyd się przyznać, bo się nawet nie pamięta wszystkiego... Mój syn w 2001-wszym albo 2002-gim roku wybrał się na woodstok z paczką kolegów. Jedna z dziewczyn się odłączyła - wróciła następnego dnia, jeszcze oszołomiona, półprzytomna, zmięta, bez majtek, na miękkich nogach. Nie potrafiła powiedzieć, gdzie była i co robiła. Nie chciała z nimi rozmawiać, wstydziła się ich pytających spojrzeń. Zabrała swoje rzeczy i pojechała pociągiem do domu.
Niejestemrobotem2020.01.12 16:46
WOŚP rozlicza się rokrocznie. A biorąc pod uwagę, jak bardzo jest na świeczniku, to naprawdę, już dawno by na niego coś znaleźli, jeśli serio robiłby coś złego. Czyli wychodzi, że można w wierzyć w sprawozdania WOŚPu. Na pewno bardziej niż w Twoją historyjkę, o tym co się dzieje na woodstoku, bo brzmi ona mało wiarygodnie, zwłaszcza, że nie znam nikogo, kto był tam i ma chociaż trochę podobne wspomnienia do tego co opisałeś. Czyli albo opisujesz absolutny margines, albo zmyślasz.
OLI2020.01.12 16:54
WOŚP aktualnie ma nie rozliczone zbiórki z ostatnich 3-ch lat, stosując wymyk na tzw. częściowe rozliczenie. Grube miliony cały czas leżą na koncie i pracują na Owsiaka, nie licząc odsypu, który bierze i tego papu, które daje mrówkom i melonom. Jakby było tego mało, sprzęt zakupiony ze zbiórek nie jest własnością szpitali, tylko Owsiaka. On im tego sprzętu użycza, i nie pozwala np. użyć go na oddziałach geriatrycznych. Że o szwindlach związanych z ceną zakupu i wyborem firmy nie wspomnę. Daruj sobie, nie chce mi się na głupoty odpowiadać.
Henryk2020.01.12 9:40
W ostatnie lata Jurek wykazał najwięcej!A przedtem nie tak dużo!Pewnie boi się fiskusa i ABW,złodziei naszych pieniędzy!Jurek zbieraj zbieraj ciemnogród jest wielki ,wiec wielkie kwoty będą wrzucać!Ja nie wrzucę tradycyjnie nic,gdyż pośredników w miłosierdziu nie potrzebuję!Wszystko co przekazuję wpływa na konto potrzebującego,a nie na konto szczwanej firmy ,która reprezentuje miłosierdzie ,wydając pieniądze zebrane przez dzieci, na organizację zbiórki i na jej utrzymanie.Nie uznaję miłosierdzia,...z urzędu!
Apateista2020.01.13 13:04
Nikt nie oczekuje od Pana wsparcia WOSP. Wiec po co to tłumaczenie?
Jaaanek2020.01.18 14:59
Apteista jesli nie oczekuje sie wsparcia to dlaczego gdy idę do sklepu dzieciarnia atakuje mnie z każdej strony puszkami z rządaniem pieniędzy.To jast właśnie agresywna żebranina w wykonaniu owsiaka,ludzie często wrzucają nie dlatego ,że chcą tylko po to żeby dzieciarnia się odczepiła.
Katolicka Kretynizacja Polski2020.01.12 9:30
Kryśka zawsze dziewica nikomu nigdy nie dała i nie da 😁
kasper2020.01.12 10:37
Ja z innego powodu nie daję na WOŚP, chociaż antychrześcijańskie hasła i postawa jej propagatorów są bardzo ważne. Mnie mierzi fakt, że liczy sie tylko to co jest głośne, hałaśliwe, tam gdzie jest muzyka, światła, jupitery, scena, dźwięk i obraz. Natomiast na ubogie, ciche i nieatrakcyjne staruszki żebrzące na ulicach w ogóle nie zwraca się uwagi. Ci sami co tak obnoszą się z "serduszkami" nie mają dla nich serca. Bo liczy się tylko wrzask, to co jest kolorowe i na topie
Jan Radziszewski2020.01.12 15:36
Trolu zwolenniku Jerzego Owsiaka - Owsiak i na pewno dostać do PIEKŁA ci dopomoże!!! hahaha !!!
Maria2020.01.14 18:12
Usuńcie ten komentarz.
Lucy2020.01.12 9:26
Ja też!!!Tymi pieniedzmi finansuje sie dawniejsze WSI i reszta tej swołoczy.
arbiter elegancji2020.01.12 11:52
Obok "Lucy" to ty chłopino w życiu nawet nie stałeś.
lady chapel2020.01.12 13:07
Ta baba to niedźgany beton
Jan Radziszewski2020.01.12 15:39
Trole zwolennicy Jerzego Owsiaka - Owsiak na pewno dostać do PIEKŁA wam dopomoże!!! ha ha ha !!!
Michal2020.01.13 3:07
A kogo poza Twoją florą bakteryjna pochwy interesuje komu dajesz a komu nie.