"Która Pani postawa jest szczera i prawdziwa?"-pyta kandydatkę PO-KO na premiera, Małgorzatę Kidawę-Błońską posłanka Prawa i Sprawiedliwości, prof. Krystyna Pawłowicz. 

Polityk PiS odniosła się na Twitterze do wczorajszej konwencji wyborczej Koalicji Obywatelskiej z udziałem byłego prezydenta, Lecha Wałęsy. Przypomnijmy, że pierwszy przywódca "Solidarności" podczas spotkania polityków PO-KO z sympatykami obraził zmarłego przed tygodniuem Marszałka Seniora Kornela Morawieckiego. I to zaledwie dzień po pogrzebie założyciela Solidarności Walczącej! 

"Jak się pani dziś czuje p.M.KIDAWA-BŁOŃSKA,kandydatko na premiera? To która pani postawa jest szczera i prawdziwa?"-pyta Krystyna Pawłowicz na Twitterze. Wpis posłanki PiS dotyczy reakcji wicemarszałek Sejmu na wczorajszą skandaliczną wypowiedź Lecha Wałęsy: 

"Środek stanu wojennego, atakują nas z każdej strony. A on sobie, kozak, Solidarność Walczącą zakłada! Co to jest proszę państwa? To jest zdrada! Zdrajca"-stwierdził wczoraj były prezydent. Jego wystąpienie oklaskiwali liderzy PO, m.in. Grzegorz Schetyna i Małgorzata Kidawa-Błońska, wyznaczona przez szefa największej partii opozycyjnej w polskim parlamencie na urząd premiera po ewentualnej wygranej PO-KO w wyborac parlamentarnych. 

"W sobotę,jako jedyna z opozycji w bliskich rzędach uczestniczyła pani we mszy pogrzebowej i oddawała hołd Bohaterowi - śp Kornelowi Morawieckiemu A nast.dnia oklaskiwała obelgi L.Wałęsy pod adresem tego Bohatera.."-przypomina prof. Pawłowicz.

"To która pani postawa jest szczera i prawdziwa,pani Kidawo -Błońska....? Wy w tej opozycji co innego robicie,co innego mówicie i jeszcze co innego myślicie(...) No,i jacy wy jesteście wiarygodni...? Skoro jesteście fałszywi w relacji do ludzi,to jak można uwierzyć w waszą uczciwość wobec państwa...,pani Kidawo - Błońska...?Polacy wam nie wierzą..."-pisze posłanka PiS na Twitterze.

 

yenn/Twitter, Fronda.pl