Prof. Krasnodębski: Opozycja marzy o interwencji zewnętrznej - zdjęcie
03.05.19, 12:57zdj. screen Youtube

Prof. Krasnodębski: Opozycja marzy o interwencji zewnętrznej

6

"Obecna Konstytucja RP ma wiele wad. Dzieli władzę wykonawczą. Nie jest do końca wiadomo, jakie są prerogatywy prezydenta wybieranego w wyborach powszechnych, a z drugiej strony-jakie są uprawnienia premiera. To jest ustrój hybrydalny"-wyliczał prof. Zdzisław Krasnodębski. 

Europoseł PiS w rozmowie z Polskim Radiem mówił o uchwaleniu Konstytucji 3 Maja, którą to rocznicę świętujemy dziś. 

„Konstytucja 3 Maja była zwieńczeniem pewnego dzieła reform, które miały na celu uratowanie państwa polskiego. Dziś wiemy, że państwo nie zostało uratowane. Co więcej, nawet ta Konstytucja była pretekstem do ingerencji i agresji pod hasłami wolności”- zauważył wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego. 

"Okres końca Rzeczypospolitej, to także czas, w którym popełniano wiele czynów niegodziwych. Pierwszy rozbiór, Targowica. To było zmaganie tych, którzy chcieli państwo ratować, z tymi, którzy pod hasłami wolnościowymi bronili swoich starodawnych wolności"-tłumaczył gość Polskiego Radia. Profesor Zdzisław Krasnodębski zwrócił uwagę, że Polska miała szansę uratować swoją mocarstwową pozycję- było to za czasów Jana III Sobieskiego. Jeszcze później, za czasów Jana Kazimierza, wojska polskie gromiły moskiewskie, potem jednak nastąpił szybki upadek Rzeczyspospolitej. W ocenie polityka PiS, przyczyną były nasze własne słabości. 

"Upadek I RP pokazuje, że czasami istnieje konieczność wzmocnienia, scentralizowania państwa, ograniczenia pewnych swobód albo pseudoswobód"-podkreślił Krasnodębski. Europoseł odniósł się również do konstytucji obowiązującej w Polsce obecnie, od 1997 r. 

"Obecna Konstytucja RP ma wiele wad. Dzieli władzę wykonawczą. Nie jest do końca wiadomo, jakie są prerogatywy prezydenta wybieranego w wyborach powszechnych, a z drugiej strony jakie są uprawnienia premiera. To jest ustrój hybrydalny"-wskazał polityk. Gość Polskiego Radia ocenił, że nie ma podstaw, aby twierdzić, że największym problemem państwa polskiego jest właśnie konstytucja oraz jej rzekome łamanie przez obecny rząd.

"Tym problemem jest marzenie o interwencji zewnętrznej, ingerencji w Polskie sprawy, fałszywa obrona wolności, ale są to też nasze podziały i kłótnie, brak poczucia dobra wspólnego (...) Nie powinniśmy podważać jednej zasady, która była też zapisana w Konsytucji 3 Maja: wszelka władza pochodzi od ludu, od Narodu Polskiego. To 4. artykuł polskiej Konstytucji. Władza nie pochodzi od Parlamentu Europejskiego czy wszystkich Europejczyków"-wskazał europoseł. 

yenn/Polskie Radio 24, Fronda.pl

Komentarze (6):

GROm2019.05.4 12:23
Najgorsza zaraza naszych czasow Dla Polski i polakow jest liberalne lewactwo ktore obecnie w POLSCE zaczyna szalec .Nawet za komuny siedzieli cicho w zakatku bo bali sie chrzescijanskiego narobu.Obecnie za mniejszosc rosci sobie prawo do narzucania Narodowi swej histerycznej filozofii marksistowskiej.Biada nam jesli sie nie obudzimy z letargu i pozwolimy im na dalsza ekspancje w narodzie i panstwie.Dodam jeszcze ze wtoruja im media lewicpwo liberalne i inne z zachodu.
anonim2019.05.3 19:10
lewaki nie mogą przeboleć że większość Polaków jest mądra
12019.05.3 17:20
Moze marza interwencji w celu zatrzymania autora tego artykulu.
Valentynka2019.05.3 17:16
Pamiętajcie ludzie tylko od was zależy co będzie w Polsce. Wy posiadacie konkretna sile, wy.
JR2019.05.3 17:03
Niech ta obca interwencja podejdzie tak bliżej, pod miejsce gdzie stacjonują wojska NATO!
michu2019.05.3 13:27
Dlatego ustawa 1066 nie została zniesiona. Obojętnie jaka zmiana nikomu z okrągłostołowego układu nic się nie stanie. No chyba, że narodowcy się obudzą, no a wtedy.... ustawa 1066 musi być ;).